آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران

  نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران


بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار کار بگویند، پاسخ‌های گاه متضادی به دست می‌آید.

آمار ارائه شده از سوی اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که در سال 2011 میلادی هشت میلیون و ششصد هزار نفر شهروند متولد خارج از کانادا در کشور حضور داشته‌اند. این تعداد معادل 20.6 درصد از جمعیت کل کشور است و نشان از آن دارد که کانادا در بین کشورهای گروه 8 بالاترین میزان شهروندان متولد خارج از خود را دارد. اگر چه کشور استرالیا، که البته عضو کشورهای گروه 8 نیست، با 26.8 درصد در این زمینه از کانادا جلوتر است.  

بر اساس پاسخ 75 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، کانادا کشوری است که پذیرای همه اقوام و عقاید است. البته وقتی سوال‌ها به موضوعات مشخص‌تری مثل اقتصاد مربوط می‌شود پاسخ‌ها نیز اشکال متفاوت‌تری به خود می‌گیرند.   

79 درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی در نقاط مختلف کشور اعلام کرده‌اند که برای کار کردن با کسی که از قومیت دیگری است چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان نیروی کار مشکلی ندارند.

گروه کمتری یعنی 55 درصد از پاسخ‌دهندگان،‌ با این نظر که مهاجران «نقش بسیار مهمی در ساخت آینده اقتصادی با ثبات برای کانادا دارند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند. اما از سوی دیگر در همین نظرسنجی 30 درصد از افراد هم با این نظر که «مهاجران کار را از کانادایی‌ها می‌گیرند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند.

آقای جک جدوب، از انجمن مطالعات کانادایی، معتقد است: «در مباحث رایج در زمینه تنوع فرهنگی اغلب این دو چیز را به عنوان دو نقطه مخالف هم در نظر می‌گیرند. در حالی‌که لزوما این‌طور نیست.»

 

کانادا: «جای خوبی برای زندگی»

این تحقیق در فاصله زمانی 22 تا 29 اکتبر 2014 انجام شده است و در آن از یک هزار و 500 بزرگسال 18 سال به بالا که 280 نفر آنها نیز جزو اقلیت‌های مشهود محسوب می‌شده‌اند خواسته شده تا به پرسش‌ها پاسخ دهند. در این نظرسنجی احساسات پاسخ‌دهندگان در مورد موضوعات مختلفی از جمله مهاجران، تنوع فرهنگی و «میزان پذیرش و راحتی» آنها در مورد کار یا همزیستی با افرادی از گروه‌های قومی دیگر ارزیابی و اندازه‌گیری شده است.   

آقای ظفر سوگریم، مدیر شرکت تعمیر اتومیبل  Assured Automotive در تورنتو، که متولد کانادا هم هست، می‌گوید با نظر کسانی که معتقد است کانادا باید پذیرای گروه‌های قومی مختلف باشد موافق است. وی می‌گوید: «هرچه آدم‌های بیشتری اینجا باشند، اقتصاد اوضاع بهتری خواهد داشت.»

آقای کرت مافورد،‌ یکی از تکنسین‌های این شرکت که برای سوگریم کار می‌کند،‌ برای درس خواندن از جزایر سنت‌وینسنت و گرنادین در کارائیب به کانادا آمده و از آنجایی که شیفته این کشور شده تصمیم گرفته که همین‌جا بماند. وی می‌گوید: «کانادا کشور خوبی است. تنوع فرهنگی در آن وجود دارد. همه با هم کنار می‌آیند. برای کسی که بلندپرواز باشد،‌ کانادا جای خوبی برای ماندن است.»

 

تفاوت نگرش‌ها در مناطق مختلف

با وجود این‌که در این بررسی 65 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌‌اند که «از وجود ترکیب چندفرهنگی در کانادا احساس غرور می‌کنند» اما درجه‌بندی این موضوع در مناطق مختلف کشور با هم تفاوت دارد.

برای مثال 75 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان‌های آتلانتیک (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند، نووااسکوشیا و نیوفاوندلند و لابرادور) و 73 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان بریتیش کلمبیا داشتن رابطه عاطفی خود با کسی که از قومیت دیگری باشد را کاملا عادی و راحت دانسته‌اند در حالی‌که پاسخ مشابه به این سوال به ترتیب در استان‌های انتاریو و کبک 65 و 63 درصد بوده است.

پریسا درّانی و سالومه صالحی هر دو با مردانی ارتباط دارند که قومیت‌اشان با آنها تفاوت دارد. البته برای درّانی وجود اعتقادات مذهبی مشابه میان او و نامزدش علی حمید اهمیت داشته است. برای او مهم است که بتواند باورها،‌ اعتقادات و ارزش‌های خود را به فرزندانش هم منتقل کند. او می‌گوید: «به نظرم این‌که من و همسرم یک خط فکری مشابه داشته باشیم کار را برایمان بسیار آسان‌تر می‌کند.»

صالحی که همراه پدر و مادرش از ایران به کانادا آمده است با تیم فرانتز که مذهبی متفاوت با او داشته ازدواج کرده و وقتی می‌خواهد درباره تیم توضیح بدهد او را یک کانادایی امریکایی آلمانی انگلیسی متولد امریکا توصیف می‌کند.

در استان‌های آتلانتیک، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که با ازدواج بهترین دوستشان با کسی از یک قومیت دیگر هیچ مشکلی ندارند اما این میزان در استان‌های پریری (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان و منیتوبا) 71 درصد بوده است.

در استان بریتیش کلمبیا، 72 درصد از پاسخ‌دهندگان در پاسخ به عبارت «خرسندی از موزائیک فرهنگی در کانادا» گزینه‌های «موافق» یا «کاملا موافق» را انتخاب کرده‌اند. در حالی‌که این رقم برای پاسخ مشابه در استان کبک فقط 57 درصد بوده است.

در بخش دیگر این نظرسنجی، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان استان‌های مریتایمز (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند و نووااسکوشیا) در پاسخ به این سوال که «از همسایگی با کسی از قومیتی دیگر چه احساسی دارند؟» گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» را انتخاب کرده‌اند در حالی‌که میزان پاسخ مشابه به این سوال در استان‌های پریری کانادا 72 درصد بوده است.

یکی دیگر از یافته‌های جالب این تحقیق نحوه نگرش پاسخ‌دهندگان نسبت به اقوام اولیه یا همان بومیان کانادا در مقایسه با اقوام دیگر بود. در مجموع 79 درصد از پاسخ‌دهندگان با انتخاب گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» نشان دادند که با زندگی در همسایگی کسی از یک قومیت دیگر مشکلی ندارند در حالی‌که این رقم در مورد همسایگی با بومیان کانادا 75 درصد بود.

این موضوع در مناطق مختلف نیز پاسخ‌های متفاوت داشت. برای مثال در استان انتاریو 80 درصد از پاسخ‌دهندگان از همسایگی با یک بومی کانادا «راحت» یا «کاملا راحت» هستند در حالی که این رقم در استان‌های پریری به 61 درصد کاهش می‌یابد.  

بر اساس سرشماری انجام شده در سال 2014 تعداد بومیان کانادا 1.4 میلیون نفر است و اکثریت این افراد در استان‌ انتاریو و استان‌های غربی کانادا (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان، منیتوبا و بریتیش کلمبیا) زندگی می‌کنند.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۳ در ۰۸:۳۹:۴۴ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۳۰۸۶ - برچسب ها:
دیدگاه کانادایی‌ها درباره مهاجران
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران
بر اساس نظرسنجی سی بی سی

نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران

۲۵ آذر ۱۳۹۳ - بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار کار بگویند، پاسخ‌های...
آخرین مطالب سایت:
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.