آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • بی اعتمادی نسبت به سیستم مهاجرتی ورود سریع به کانادا

  بی‌اعتمادی نسبت به سیستم مهاجرتی«ورود سریع» به کانادا

اگر بدبینی مهاجران تازه‌وارد نسبت به برنامه جدید وزارت مهاجرت به سایر ساکنان کانادا تسری یابد دولت در سال 2015 با دشواری زیادی روبرو خواهد شد.

نتایج یک تحقیق تازه از سوی دولت نشان می‌دهد که مهاجران تازه‌وارد به کانادا در مورد اهداف دولت جهت ورود نیروهای متخصص مورد نیاز کانادا اطلاعات نادرستی دریافت کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این تحقیق همگی می‌خواهند بدانند که چرا دولت کانادا به مهاجران متخصصی که حالا دیگر در خاک این کشور به سر می‌برند و «درگیر مشکلات مربوط به مراحل به رسمیت شناخته شدن مدارکشان شده‌اند و به همین دلیل هم نمی‌توانند موفق به کسب تجربه کار کانادایی شوند» هیچ کمکی نمی‌کند.

سیستم جدید «ورود سریع» دولت، که از ماه ژانویه آغاز به کار خواهد کرد، به کارفرمایان کانادایی این امکان را خواهد داد تا چنانچه نتوانند نیروی مورد نیازشان را از میان کانادایی‌ها و یا مقیمان دائم داخل کشور تامین کنند، این نیروها را از میان متقاضیان خارج از کشور انتخاب کنند.

افرادی که در سیستم «ورود سریع» به آنها پیشنهاد شغل می‌شود و یا در سیستم «نامزدی استانی» برگزیده می‌شوند،‌ می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند.

دولت امیدوار است که این سیستم جدید مهاجرتی نیاز به ورود نیروهای کار موقت را کاهش دهد و در رفع معضل کمبود نیروی کار کشور نیز موثر واقع شود. آقای کریس الکساندر،‌ وزیر امور مهاجرت، این سیستم را از «اولویت‌های مهم» اداره متبوع خود برشمرده است.  

وی اخیرا در سخنانی گفته است: «سیستم «ورود سریع» یک حرکت انقلابی در سیستم مهاجرتی کانادا و اقتصاد این کشور خواهد بود. این سیستم روش جذب مهاجران متخصص را تغییر می‌دهد و سبب می‌شود تا آنها در کانادا با سرعت بیشتری جذب بازار کار شوند.»

اما نتایج تحقیقی که اوایل امسال توسط موسسه Ipsos Reid و به سفارش اداره مهاجرت و شهروندی انجام شده نشان می‌دهد که مهاجران تازه‌وارد در 14 گروه مشخص در 7 کامیونیتی در نقاط مختلف کشور خیلی به موفقیت این طرح امیدوار نیستند.

در این گزارش آمده است: «تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در این تحقیق این سوال را دارند که چرا دولت به جای این‌که توجه خود را بر افرادی متمرکز کند که هنوز به کانادا نیامده‌اند،‌ بیشتر به فکر مهاجرانی نیست که قبلا وارد خاک کانادا شده‌اند.» این شرکت‌کنندگان از گروه‌های سنی مختلف و دارای پایگاه‌های اجتماعی و اقتصادی متفاوت هستند که علاوه بر پرسش بالا در مورد صحت و درستی فرآیند اجرای این برنامه نیز تردید دارند.

به اعتقاد آنها این طرح می‌تواند «امکان جعل و تقلب هم از سوی متقاضی و هم از سوی کارفرما را فراهم نماید» و «دولت برای جلوگیری از این اتفاق باید اقدامات مشخصی را انجام دهد.» 

آقای الکساندر از ماه‌ها پیش کار رایزنی با کارفرمایان و افراد ذی‌نفع در این طرح را آغاز کرده و قرار است که این طرح از ابتدای ژانویه سال 2015 آغاز به کار نماید. البته وزارتخانه متبوع وی فعلا در مورد تحقیق موسسه Ipsos Reid هیچ اظهار نظر مشخصی نکرده است.

همان‌طور که می‌دانیم امسال دولت در نظر داشته تا تعداد 25 هزار پرونده متقاضی مهاجرت را پذیرش و بررسی کند و نیز تصمیم دارد تا متخصصان 50 رشته از جمله مدیران مالی، حسابداران و حسابرسان،‌ مهندسان عمران و روان‌شناسان را با سرعت به بازار کار وارد کند.

اما تحقیق دیگری نشان می‌دهد که نیروهای متخصصی که اکنون در کانادا هستند از جمله پزشکان،‌ داروسازان و مهندسان، با «موانع عظیمی» مواجه هستند که حتی با وجود معتبر شناخته شدن مدارکشان، باز هم مانع از دستیابی آنها به کار است.

پاسخ‌دهندگان به تحقیق یاد شده، که توسط موسسه Environics Research انجام شده، مشکلات زبان و نیاز به داشتن تجربه کار کانادایی را از جمله بزرگ‌ترین موانع بر سر راه کاریابی مهاجران متخصص برشمرده‌اند.

سخنگوی وزیر اشتغال، آقای جیسن کنی، می‌گوید که دولت قصد دارد تا در پاییز امسال به این مشکلات بپردازد.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۱ آبان ماه ۱۳۹۳ در ۰۵:۳۴:۴۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۵۹۲۸ - برچسب ها:
اکسپرس انتریexpress entryاسکیل ورکر فدرالfswفدرال اسکیل ورکرنیروی متخصص فدرال
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - پایلوت های مهاجرت جدید بر نیروی کار در بخش های بهداشت، فرآوری مواد غذایی، و تکنولوژی متمرکز خواهند بود. در تاریخ 3 مارس 2021، کبک اعلام کرد که سه پایلوت مهاجرت جدید...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...
آخرین مطالب سایت:
تسریع پردازش درخواست های گروه خانواده

تسریع پردازش درخواست‌های گروه خانواده

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - فضای جدید اداری و کارمندان بیشتر، باعث کاهش زمان پردازش درخواست های گروه خانواده خواهند شد. کانادا در حال گسترش «مرکز پردازش پرونده ها در سیدنی»، نوا اسکوشیا، با هدف پردازش درخواست...
افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - پایلوت های مهاجرت جدید بر نیروی کار در بخش های بهداشت، فرآوری مواد غذایی، و تکنولوژی متمرکز خواهند بود. در تاریخ 3 مارس 2021، کبک اعلام کرد که سه پایلوت مهاجرت جدید...
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.