آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • رشد متوسط درآمد هفتگی در ماه ایپریل

  رشد متوسط درآمد هفتگی در ماه ایپریل


اداره آمار کانادا اعلام نمود که متوسط درآمد هفتگی حقوق‌بگیران گروه non-farm در ماه ایپریل نسبت به یک ماه قبل از آن با 0.5 درصد رشد از 869.36 دلار کانادا به 932.13 دلار رسیده و نسبت به یک سال پیش از آن نیز 3.3 درصد رشد داشته است. افزایش 3.3 درصدی متوسط درآمد هفتگی نسبت به دوازده ماه گذشته به عوامل متعددی بستگی دارد که از آن‌جمله می‌توان به بالا رفتن دستمزدها، تغییر در بافت کارکنان در صنایع مختلف، اشتغال و درجات تجربه شغلی و نیز متوسط ساعات کاری در هفته اشاره نمود. 

شاغلان در این ماه به طور متوسط 32.9 ساعت در هفته کار کرده‌اند که نسبت به ماه ایپریل سال 2013، که در آن متوسط ساعات کار 32.8 ساعت در هفته بود،‌ رشد کمی را نشان می‌دهد.

در بین ده بخش بزرگ صنعت،‌ فقط بخش ساخت و ساز بوده که رشد متوسط درآمد ساعتی در آن با 4.1 درصد افزایش و رسیدن به متوسط درآمد هفتگی 1 هزار و 209 دلار، از میزان رشد متوسط درآمد در کل کشور بالاتر بوده است. البته باید توجه داشت که همه این افزایش در فاصله ماه‌های جولای تا اکتبر سال 2013 اتفاق افتاده است. در کلیه بخش‌های این صنعت از جمله بخش ساخت و ساز مسکونی و نیز غیرمسکونی شاهد رشد متوسط درآمد هفتگی به نسبت سال قبل هستیم.

در بخش ادارات دولتی نیز رشد متوسط درآمد هفتگی سالانه با 3.3 درصد رشد به رقم 1 هزار و 209 دلار رسید. بیشترین این رشد نیز در فاصله بین ماه‌های ژانویه تا ایپریل امسال اتفاق افتاد و به هر دو بخش مشاغل حمایتی دولت فدرال و نیز دولت‌های استانی مربوط می‌شد.

در بخش خرید و فروش نیز رشد متوسط درآمد هفتگی سالانه با 3.3 درصد رشد به رقم 539 دلار در ماه رسید که بیشترین رشد هم به فروشگاه‌های پوشاک و لوازم وابسته و مکمل پوشاک مربوط می‌شد.

در بخش آموزش، متوسط درآمد هفتگی با کاهشی 3 درصدی از رقم 1 هزار و 7 دلار در ماه ایپریل سال 2013، به رقم 977 دلار در ایپریل امسال رسید. بیشترین این کاهش در فاصله ماه‌های آگست تا دسامبر سال 2013 اتفاق افتاده است. بالاترین میزان کاهش نیز به بخش آموزش دانشگاه‌ها و مدارس ابتدایی و متوسطه مربوط می‌شود.

در ماه ایپریل از مجموع شاغلان گروه non-farm تعداد 18 هزار و 500 نفر کاسته شد و این در حالی بود که در ماه پیش از آن یعنی ماه مارچ بر تعداد شاغلان این گروه 27 هزار و 700 نفر اضافه شده بود. در این ماه تعداد شاغلان گروه non-farm به نسبت تعداد این شاغلان در ماه ایپریل سال 2013، به میزان 115 هزار و 700 نفر افزایش یافته است.

در این ماه میزان افزایش متوسط درآمد هفتگی در استان‌های کشور نیز به ترتیب زیر بوده است:

 • استان مانیتوبا 5 درصد افزایش
 • استان نیوفاوندلند و لابرادور 4.5 درصد افزایش
 • استان نووااسکوشیا 4.5 درصد افزایش
 • استان البرتا 4.3 درصد افزایش
 • استان ساسکاتون 4.3 درصد افزایش
 • استان  کبک 2.5 درصد افزایش
 • استان انتاریو 2.3 درصد افزایش

 

برای مشاهده اصل مطالب اینجا و اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۲۷ تير ماه ۱۳۹۳ در ۰۸:۲۵:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۲۸۷۷ - برچسب ها:
wage
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.