آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • افزایش نرخ تورم کانادا به ۲ درصد

  افزایش نرخ تورم کانادا به ۲ درصد


بر اساس اعلام اداره آمار کانادا در ماه ایپریل قیمت گاز طبیعی ۲۶ درصد افزایش یافت،‌ قیمت بنزین ۶.۶ درصد و قیمت برق ۴.۶ درصد.

اداره آمار کانادا اعلام کرد که در ماه ایپریل قیمت استفاده از خودروی سواری شخصی، غذا خوردن و اداره خانه بالا رفته و همین امر سبب شده تا نرخ تورم برای نخستین بار طی دو سال گذشته به ۲ درصد برسد.

در حال حاضر نرخ تورم در شرایطی است که شاید بتواند سبب شود تا بانک مرکزی بالاخره نرخ بهره را افزایش دهد. البته مدیر این بانک، ‌آقای استفن پولوز، معتقد است که برای افزایش نرخ بهره باید به عوامل دیگری به جز قیمت غذا، بنزین و دیگر موارد بی‌ثبات و فرار توجه داشت.

بر اساس اعلام اداره کانادا در ماه ایپریل، تورم پایه به نسبت سال قبل از آن ۱.۴ درصد رشد داشته است.

بر اساس اعلام اداره آمار کانادا، این ‌افزایش نرخ حامل‌های انرژی (۶.۶ درصد برای بنزین و ۴.۶ درصد برای برق) از ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ به این سو سریع‌ترین میزان افزایش بوده است.

با در نظر گرفتن بالا رفتن میزان پرداختی مصرف‌کنندگان برای خودروهایشان و بیمه‌ آنها می‌توان گفت که در مجموع نرخ هزینه حمل ونقل ۲.۸ درصد افزایش یافته است.

بعد از افزایش قانونی قیمت گاز در استان انتاریو، که پرجمعیت‌ترین استان کاناداست، هزینه گرمایش خانه نسبت به سال قبل در این استان ۲۶ درصد گران‌تر شده است. پس از این افزایش، هیئت مسئول انرژی استان تصیم گرفت تا افزایش قیمت انرژی را به صورت تدریجی و در مدت زمان طولانی‌تری اعمال کند تا مصرف‌کنندگان راحت‌تر بتوانند خود را با این افزایش هماهنگ کنند.

علاوه بر این داده‌ها نشان می‌دهند که در ماه ایپریل با توجه به افزایش قیمت حدودا ۱۰ درصدی آب، سوخت و برق نسبت به سال قبل، هزینه‌های اداره یک خانه نیز بالاتر رفته است. علاوه بر این‌ها برای اولین بار از ماه جون سال ۲۰۰۹ به این سو، نرخ بهره وام مسکن به میزان ۰.۲ درصد از نرخ تورم بالاتر رفت.

تورم قیمت مواد غذایی از ۱.۵ درصد در ماه مارچ به ۱.۹ درصد در ماه ایپریل رسید که در راس آنها باید به افزایش قیمت گوشت، میوه و سبزیجات اشاره کرد. به دلیل پایین رفتن نرخ برابری دلار کانادا نسبت به دلار امریکا و تاثیر آن بر چرخه تامین مواد، قیمت میوه‌ها و سبزی‌های تازه نسبت به سال قبل از آن ۴ درصد افزایش یافت.

به گفته یکی از کارشناسان بازار کار، در حال حاضر نرخ تورم از میزان افزایش دستمزد، که در یک سال گذشته ۱.۸ درصد بوده،  بالاتر رفته است. به اعتقاد وی طی دو سال گذشته دستمزدها به سختی بالا رفته و افزایش قیمت‌های اخیر می‌تواند سبب شود تا دولت‌ها برای افزایش نرخ دستمزد با اتحادیه‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.

در روز ۴ جون بانک مرکزی کانادا درمورد تغییر نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت و شاید این گزارش در تصمیم‌گیری این بانک برای افزایش نرخ بهره موثر واقع شود و بالاخره نرخ بهره که از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ به این سو در رقم ۱ درصد ثابت مانده بود، ‌دستخوش تغییر شود. این مدت ثبات از دهه پنجاه به این سو طولانی‌ترین مدت زمان ثبات نرخ بهره بوده است.

به گفته اقتصاددانان اعداد و ارقام مربوط به ماه ایپریل از پیش‌بینی‌های بانک مرکزی برای تورم ۱.۶ درصدی و تورم پایه ۱.۲ درصدی پیش‌تر رفته است اما بدون تردید بانک مرکزی همچنان مشکلات تولید و بازار کار کانادا را مد نظر خواهد داشت. زیرا به نظر آنها این اتفاق به سبب وجود یک اقتصاد پررونق نیست و شواهد موارد دیگری را در مورد اقتصاد کانادا نشان می‌دهند.

بنا بر اعلام اداره آمار کانادا نرخ تورم ماه ایپریل به نسبت ماه مارچ ۰.۳ درصد رشد داشته است. رشد قیمت بنزین در این ماه‌ها ۲.۲ درصد بوده و گاز طبیعی نیز ۸ درصد رشد قیمت داشته است.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۳ در ۰۵:۱۷:۲۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۲۹۱۶ - برچسب ها:
inflation
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.