آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • افزایش نرخ تورم کانادا به ۲ درصد

  افزایش نرخ تورم کانادا به ۲ درصد


بر اساس اعلام اداره آمار کانادا در ماه ایپریل قیمت گاز طبیعی ۲۶ درصد افزایش یافت،‌ قیمت بنزین ۶.۶ درصد و قیمت برق ۴.۶ درصد.

اداره آمار کانادا اعلام کرد که در ماه ایپریل قیمت استفاده از خودروی سواری شخصی، غذا خوردن و اداره خانه بالا رفته و همین امر سبب شده تا نرخ تورم برای نخستین بار طی دو سال گذشته به ۲ درصد برسد.

در حال حاضر نرخ تورم در شرایطی است که شاید بتواند سبب شود تا بانک مرکزی بالاخره نرخ بهره را افزایش دهد. البته مدیر این بانک، ‌آقای استفن پولوز، معتقد است که برای افزایش نرخ بهره باید به عوامل دیگری به جز قیمت غذا، بنزین و دیگر موارد بی‌ثبات و فرار توجه داشت.

بر اساس اعلام اداره کانادا در ماه ایپریل، تورم پایه به نسبت سال قبل از آن ۱.۴ درصد رشد داشته است.

بر اساس اعلام اداره آمار کانادا، این ‌افزایش نرخ حامل‌های انرژی (۶.۶ درصد برای بنزین و ۴.۶ درصد برای برق) از ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ به این سو سریع‌ترین میزان افزایش بوده است.

با در نظر گرفتن بالا رفتن میزان پرداختی مصرف‌کنندگان برای خودروهایشان و بیمه‌ آنها می‌توان گفت که در مجموع نرخ هزینه حمل ونقل ۲.۸ درصد افزایش یافته است.

بعد از افزایش قانونی قیمت گاز در استان انتاریو، که پرجمعیت‌ترین استان کاناداست، هزینه گرمایش خانه نسبت به سال قبل در این استان ۲۶ درصد گران‌تر شده است. پس از این افزایش، هیئت مسئول انرژی استان تصیم گرفت تا افزایش قیمت انرژی را به صورت تدریجی و در مدت زمان طولانی‌تری اعمال کند تا مصرف‌کنندگان راحت‌تر بتوانند خود را با این افزایش هماهنگ کنند.

علاوه بر این داده‌ها نشان می‌دهند که در ماه ایپریل با توجه به افزایش قیمت حدودا ۱۰ درصدی آب، سوخت و برق نسبت به سال قبل، هزینه‌های اداره یک خانه نیز بالاتر رفته است. علاوه بر این‌ها برای اولین بار از ماه جون سال ۲۰۰۹ به این سو، نرخ بهره وام مسکن به میزان ۰.۲ درصد از نرخ تورم بالاتر رفت.

تورم قیمت مواد غذایی از ۱.۵ درصد در ماه مارچ به ۱.۹ درصد در ماه ایپریل رسید که در راس آنها باید به افزایش قیمت گوشت، میوه و سبزیجات اشاره کرد. به دلیل پایین رفتن نرخ برابری دلار کانادا نسبت به دلار امریکا و تاثیر آن بر چرخه تامین مواد، قیمت میوه‌ها و سبزی‌های تازه نسبت به سال قبل از آن ۴ درصد افزایش یافت.

به گفته یکی از کارشناسان بازار کار، در حال حاضر نرخ تورم از میزان افزایش دستمزد، که در یک سال گذشته ۱.۸ درصد بوده،  بالاتر رفته است. به اعتقاد وی طی دو سال گذشته دستمزدها به سختی بالا رفته و افزایش قیمت‌های اخیر می‌تواند سبب شود تا دولت‌ها برای افزایش نرخ دستمزد با اتحادیه‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.

در روز ۴ جون بانک مرکزی کانادا درمورد تغییر نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت و شاید این گزارش در تصمیم‌گیری این بانک برای افزایش نرخ بهره موثر واقع شود و بالاخره نرخ بهره که از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ به این سو در رقم ۱ درصد ثابت مانده بود، ‌دستخوش تغییر شود. این مدت ثبات از دهه پنجاه به این سو طولانی‌ترین مدت زمان ثبات نرخ بهره بوده است.

به گفته اقتصاددانان اعداد و ارقام مربوط به ماه ایپریل از پیش‌بینی‌های بانک مرکزی برای تورم ۱.۶ درصدی و تورم پایه ۱.۲ درصدی پیش‌تر رفته است اما بدون تردید بانک مرکزی همچنان مشکلات تولید و بازار کار کانادا را مد نظر خواهد داشت. زیرا به نظر آنها این اتفاق به سبب وجود یک اقتصاد پررونق نیست و شواهد موارد دیگری را در مورد اقتصاد کانادا نشان می‌دهند.

بنا بر اعلام اداره آمار کانادا نرخ تورم ماه ایپریل به نسبت ماه مارچ ۰.۳ درصد رشد داشته است. رشد قیمت بنزین در این ماه‌ها ۲.۲ درصد بوده و گاز طبیعی نیز ۸ درصد رشد قیمت داشته است.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۳ در ۰۵:۱۷:۲۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۳۰۲۴ - برچسب ها:
inflation
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.