آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • سرعت اینترنت و خدمات آنلاین در کانادا

  سرعت اینترنت و خدمات آنلاین در کانادا


یک کمپانی سرشناس بین‌المللی در گزارش ماهانه خود (در مورد ماه ایپریل) رتبه‌بندی شرکت‌های کانادایی عرضه‌کننده خدمات اینترنتی را از نظر سرعت اعلام کرد.

شرکت Netflix عرضه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی آنلاین در این گزارش، رتبه‌های اول تا دهم را در کانادا مشخص کرده است. این اولین بار است که این شرکت امریکایی در گزارشش به شرکت‌های کانادایی می‌پردازد.

بر اساس گزارش این شرکت، کمپانی بل Bell کانادا در خدمات ارائه شده از طریق فیبر نوری با عرضه سرعت ۳.۱۹ مگابیت بر ثانیه ۳.۱۹ Mbps سریع‌ترین شرکت و کمپانی مشهور راجرز، اصلی‌ترین رقیب بل در کانادا با عرضه سرعت ۱.۶۷ مگابیت بر ثانیه، در رتبه دهم قرار دارد. در این گزارش، رتبه‌بندی شرکت‌ها به قرار زیر است:

    Bell Canada (fibre optic), ۳.۱۹ Mbps

    Bell Aliant (fibre optic), ۳.۱

    Shaw, ۳

    Videotron, ۲.۸۲

    Cogeco, ۲.۷۸

    Eastlink, ۲.۷۶

    Teksavvy, ۲.۷۶

    Distributel, ۲.۷۳

    Telus, ۲.۵۴

    Bell Canada (DSL) ۲.۵۳

    Allstream, ۲.۵۲

    Sasktel, ۲.۲۴

    Bell Aliant (DSL) ۱.۷۹

    Rogers, ۱.۶۷.

شرکت‌های بل و راجرز، همان‌طور که بیان شد دو شرکت اصلی و مهم کانادایی هستند که تقریبا در همه جای این کشور فعالیت گسترده دارند و این گزارش سبب عکس‌العمل سریع راجرز شد چرا که این کمپانی در تبلیغات‌اش، اینترنت خود را سریع‌ترین مورد در میان شرکت کانادایی معرفی می‌کند و رتبه‌ دهم آنهم بعد از شرکت‌های متوسط و کوچک برای وی بسیار تحقیرآمیز است. البته راجرز توضیح داده است که این آزمایش قبل از افزایش ظرفیت این شرکت برای Netflix انجام شده، منحصر به مشترکان کمپانی Netflix است و بیان‌گر سرعت اینترنت برای عموم مشترکان نیست. البته این توضیحات ابهامات را افزود و بحث‌های جدیدتری را دامن زد. در میان سایر شرکت‌های غیر وابسته به بل یا راجرز، Shaw یک کمپانی بسیار مشهور برای ساکنان غرب کانادا و Videotron کمپانی سرشناس در کبک است.

سرعت اینترنت عرضه شده توسط شرکت‌های کانادایی از طریق شرکت‌های متعددی رتبه‌بندی می‌شود اما گزارش Netflix از این نظر اهمیت دارد که مشترکین این شرکت برای مشاهده برنامه‌های حجیم تصویری به پهنای باند و اینترنت پرسرعت مطمئنی نیاز دارند و کیفیت عرضه خدمات اینترنتی در مورد محصولات این شرکت خیلی واقعی‌تر و دقیق‌تر است. این شرکت هم اکنون ۴۸ میلیون مشترک در کشورهای امریکای شمالی و جنوبی و اروپا دارد که یک میلیون نفر آنها ساکن کانادا هستند.

اما این گزارش یک نکته دیگر را هم مشخص کرد و آن وضعیت سرعت اینترنت در کانادا نسبت به سایر کشورهای پیشرفته است. بر این اساس، کانادا با متوسط سرعت ۲.۵۲ مگابیت بر ثانیه از امریکا بالاتر ایستاده (۲.۳۳ مگابیت بر ثانیه) اما اکثر کشورهای اروپای غربی با سرعت بالای ۳ مگابیت بر ثانیه از کشورهای امریکای شمالی و جنوبی بالاتر بوده‌اند که در راس آنها هلند با ۳.۴۹ مگابیت بر ثانیه قرار دارد.

اصل مطلب را اینجا ببینید.


 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۲۶ اردي بهشت ماه ۱۳۹۳ در ۰۷:۴۹:۰۶ ق.ظ - پیوند همیشگی
بازدید : ۴۸۱۰ - برچسب ها:
internet speednetflixrogersbell
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.