آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • متوسط درآمد ساعتی در ۲۰۱۳ و در تحلیل عمومی

  متوسط درآمد ساعتی در ۲۰۱۳ و در تحلیل عمومی


اداره آمار کانادا در گزارشی که به‌تازگی منتشر ساخته اعلام نموده است که در ماه اکتبر متوسط دستمزد هفتگی کارکنان حقوق‌بگیر در گروه non-farm به میزان ۰.۵درصد افزایش داشته که این میزان از رقم ۰.۳ درصدی پیش‌بینی شده توسط تحلیل‌گران اقتصادی بالاتر بوده است. 

البته رشد دستمزدها در ماه اکتبر درست بعد از ماه سپتامبر بود که در آن ارقام نشان از کاهش دستمزدهای هفتگی داشتند به طوری که از ۰.۳ درصد به ۰.۲ درصد رسیده بودند.

حقوق‌بگیران گروه non-farm در این ماه چهارمین سه‌ماهه مثبت خود را از نظر تعداد  آغاز نمودند و ۰.۱ درصد یا ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر بر عده آنها افزوده شد و همین امر توانست کاهش ۱۰ هزار و ۴۰۰ موردی ماه قبل از آن را جبران کند. 

در گزارش اداره آمار آمده است: «چندین بخش از صنایع در ماه اکتبر اعلام افزایش نیرو داشتند که در راس آنها بخش آموزش قرار می‌گیرد و بعد از آن به ترتیب نوبت به بخش‌های خدمات اداری و حمایتی و بخش سرگرمی و تفریحات می‌رسد.»

بر اساس همین گزارش طی ۱۲ ماه، تعداد کل شاغلان ۱۶۹ هزار ۴۰۰ نفر یا ۱.۱ درصد افزایش داشته است که از نظر نسبی بیشترین این افزایش در میان دو گروه معاملات املاک و خدمات لیزینگ (با ۴.۷+ درصد) اتفاق افتاده است که دارای بالاترین رشد عددی نیروهای خود از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ تا کنون بوده‌اند.

طی یک سال، میزان متوسط درآمد هفتگی هم ۱.۴ درصد افزایش داشته است که بر اساس این گزارش عوامل متعددی در آن دخیل بوده‌اند. در این گزارش از جمله این عوامل به مواردی چون «رشد دستمزد، تغییرات در بافت شاغلان در صنایع، مشاغل و میزان تجربه کاری و نیز ساعات کاری در هفته» اشاره شده است.

علاوه بر این در این گزارش آمده است: «کارکنان حقوق‌بگیر گروه non-farm در ماه اکتبر به طور متوسط هفته‌ای ۳۲.۹ ساعت کار کرده‌اند که این رقم نسبت به هفته‌ای ۳۳.۱ ساعت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ کاهش نشان می‌دهد.»  

اداره آمار کانادا گزارش خود در مورد کارکنان حقوق‌بگیر ماه نوامبر ۲۰۱۳ را در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴ ارائه خواهد کرد.

 

برخی مشخصات کلی در مورد میزان درآمد

از آنجا که اطلاعات سال ۲۰۱۳ هنوز نهایی نشده، در اینجا مشخصات کلی از درآمد هفتگی ساکنان کانادا تا پایان سال ۲۰۱۲ ارائه می‌شود. لازم به یادآوری است که در کانادا شاخص «درآمد هفتگی» weekly earnings مهم‌ترین شاخص در محاسبات درآمدی محسوب می‌شود:

 • در سال ۲۰۱۲، متوسط درآمد هفتگی کانادایی پیش از کسر مالیات و سایر کسورات ۸۶۷ دلار در هفته بوده است. در مقایسه با سال ۱۹۹۷، این درآمد از ۷۷۲ دلار به میزان ۹۵ دلار در هفته افزایش داشته است (عدد مربوط به سال ۱۹۹۷ با محاسبه تاثیر تورم بیان شده است و اختلاف ۹۵ دلاری بر اساس ارزش پول امروز است.)  
 • در تفکیک این میزان بر اساس سن، افراد ۲۵ تا ۵۴ ساله (طیف اصلی شاغلان بازار کار) به طور میانگین ۹۶۴ دلار، بالای ۵۴ سال ۹۰۹ دلار و ۱۵ تا ۲۴ سال ۴۰۶ دلار دریافتی داشته‌اند.
 • در سال ۲۰۱۲، مردان به طور متوسط ۹۸۸ دلار در هفته و زنان ۷۴۴ دلار در هفته درآمد داشته‌اند. البته در طول زمان و با مقایسه درآمد سال ۲۰۱۲ با ۱۹۹۷، متوسط درآمد زنان (با رشد ۱۸.۸ درصد) چیزی دو برابر متوسط درآمد مردان (با رشد ۹.۲ درصد) رشد داشته است.
 • از نظر استانی، کمترین متوسط درآمد هفتگی مربوط به پرینس ادوارد آیلند با ۷۳۳ دلار در هفته و بیشترین مربوط به البرتا با ۱۰۲۳ دلار در هفته است. در انتاریو این عدد ۸۸۸، در بریتیش‌کلمبیا ۸۵۴ و در کبک ۷۸۷ دلار در هفته است.
 • یادآوری می‌شود که این درآمدها بر اساس متوسط درآمد همه افراد از تخصصی‌ترین مشاغل تا پایین‌ترین دستمزدهاست و در مورد هر نوع شغل خاصی، اعداد مربوط (مثلا بر اساس بررسی‌های شرکت‌های کاریابی، متوسط درآمد هفتگی مهندسین عمران در استان انتاریو حدود ۱۲۵۰ دلار در هفته و حداکثر آن حدود ۲۱۰۰ دلار در هفته گزارش شده است.)

برای مشاهده اصل مطالب اینجا و اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۰ دي ماه ۱۳۹۲ در ۰۷:۲۹:۰۹ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان: نادیا غیوری - بازدید : ۶۰۱۰ - برچسب ها:
weekly incomewagessalary
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
حداقل حقوق در استان آلبرتا ثابت ماند

حداقل حقوق در استان آلبرتا ثابت ماند

۳ فروردين ۱۳۸۹ -   محاسبه میزان حداقل پرداختی به شاغلین هر استان یکی از وظایف حساس دولت استان است. وزیر اشتغال و مهاجرت استان آلبرتا اعلام کرد که حداقل حقوق در این استان برای سال...
آخرین مطالب سایت:
درخواست های PEQ را ارسال کنید

درخواست‌های «PEQ» را ارسال کنید

از تاریخ 26 ژانویه، فرم‌ کاغذی دیگر پذیرفته نخواهد شد ۳۰ دي ۱۳۹۹ - درخواست های مربوط به «برنامه تجربه کبکی» از روز 12 ژانویه، از طریق پورتال Arrima به صورت آنلاین قابل ارسال می باشند. از سیستم «Arrima» می توان برای ارائه کلیه مدارک مربوط...
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...
اولین انتخاب مختص PNP سال 2021 اکسپرس انتری

اولین انتخاب مختص «PNP» سال 2021 اکسپرس انتری

۱۸ دي ۱۳۹۹ - انتظار می رود سال 2021 با افزایش اهداف مهاجرتی، سال درخشان تری باشد. در روز 6 ژانویه، کانادا سال جدید را با صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.