آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • متوسط درآمد ساعتی در ۲۰۱۳ و در تحلیل عمومی

  متوسط درآمد ساعتی در ۲۰۱۳ و در تحلیل عمومی


اداره آمار کانادا در گزارشی که به‌تازگی منتشر ساخته اعلام نموده است که در ماه اکتبر متوسط دستمزد هفتگی کارکنان حقوق‌بگیر در گروه non-farm به میزان ۰.۵درصد افزایش داشته که این میزان از رقم ۰.۳ درصدی پیش‌بینی شده توسط تحلیل‌گران اقتصادی بالاتر بوده است. 

البته رشد دستمزدها در ماه اکتبر درست بعد از ماه سپتامبر بود که در آن ارقام نشان از کاهش دستمزدهای هفتگی داشتند به طوری که از ۰.۳ درصد به ۰.۲ درصد رسیده بودند.

حقوق‌بگیران گروه non-farm در این ماه چهارمین سه‌ماهه مثبت خود را از نظر تعداد  آغاز نمودند و ۰.۱ درصد یا ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر بر عده آنها افزوده شد و همین امر توانست کاهش ۱۰ هزار و ۴۰۰ موردی ماه قبل از آن را جبران کند. 

در گزارش اداره آمار آمده است: «چندین بخش از صنایع در ماه اکتبر اعلام افزایش نیرو داشتند که در راس آنها بخش آموزش قرار می‌گیرد و بعد از آن به ترتیب نوبت به بخش‌های خدمات اداری و حمایتی و بخش سرگرمی و تفریحات می‌رسد.»

بر اساس همین گزارش طی ۱۲ ماه، تعداد کل شاغلان ۱۶۹ هزار ۴۰۰ نفر یا ۱.۱ درصد افزایش داشته است که از نظر نسبی بیشترین این افزایش در میان دو گروه معاملات املاک و خدمات لیزینگ (با ۴.۷+ درصد) اتفاق افتاده است که دارای بالاترین رشد عددی نیروهای خود از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ تا کنون بوده‌اند.

طی یک سال، میزان متوسط درآمد هفتگی هم ۱.۴ درصد افزایش داشته است که بر اساس این گزارش عوامل متعددی در آن دخیل بوده‌اند. در این گزارش از جمله این عوامل به مواردی چون «رشد دستمزد، تغییرات در بافت شاغلان در صنایع، مشاغل و میزان تجربه کاری و نیز ساعات کاری در هفته» اشاره شده است.

علاوه بر این در این گزارش آمده است: «کارکنان حقوق‌بگیر گروه non-farm در ماه اکتبر به طور متوسط هفته‌ای ۳۲.۹ ساعت کار کرده‌اند که این رقم نسبت به هفته‌ای ۳۳.۱ ساعت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ کاهش نشان می‌دهد.»  

اداره آمار کانادا گزارش خود در مورد کارکنان حقوق‌بگیر ماه نوامبر ۲۰۱۳ را در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴ ارائه خواهد کرد.

 

برخی مشخصات کلی در مورد میزان درآمد

از آنجا که اطلاعات سال ۲۰۱۳ هنوز نهایی نشده، در اینجا مشخصات کلی از درآمد هفتگی ساکنان کانادا تا پایان سال ۲۰۱۲ ارائه می‌شود. لازم به یادآوری است که در کانادا شاخص «درآمد هفتگی» weekly earnings مهم‌ترین شاخص در محاسبات درآمدی محسوب می‌شود:

 • در سال ۲۰۱۲، متوسط درآمد هفتگی کانادایی پیش از کسر مالیات و سایر کسورات ۸۶۷ دلار در هفته بوده است. در مقایسه با سال ۱۹۹۷، این درآمد از ۷۷۲ دلار به میزان ۹۵ دلار در هفته افزایش داشته است (عدد مربوط به سال ۱۹۹۷ با محاسبه تاثیر تورم بیان شده است و اختلاف ۹۵ دلاری بر اساس ارزش پول امروز است.)  
 • در تفکیک این میزان بر اساس سن، افراد ۲۵ تا ۵۴ ساله (طیف اصلی شاغلان بازار کار) به طور میانگین ۹۶۴ دلار، بالای ۵۴ سال ۹۰۹ دلار و ۱۵ تا ۲۴ سال ۴۰۶ دلار دریافتی داشته‌اند.
 • در سال ۲۰۱۲، مردان به طور متوسط ۹۸۸ دلار در هفته و زنان ۷۴۴ دلار در هفته درآمد داشته‌اند. البته در طول زمان و با مقایسه درآمد سال ۲۰۱۲ با ۱۹۹۷، متوسط درآمد زنان (با رشد ۱۸.۸ درصد) چیزی دو برابر متوسط درآمد مردان (با رشد ۹.۲ درصد) رشد داشته است.
 • از نظر استانی، کمترین متوسط درآمد هفتگی مربوط به پرینس ادوارد آیلند با ۷۳۳ دلار در هفته و بیشترین مربوط به البرتا با ۱۰۲۳ دلار در هفته است. در انتاریو این عدد ۸۸۸، در بریتیش‌کلمبیا ۸۵۴ و در کبک ۷۸۷ دلار در هفته است.
 • یادآوری می‌شود که این درآمدها بر اساس متوسط درآمد همه افراد از تخصصی‌ترین مشاغل تا پایین‌ترین دستمزدهاست و در مورد هر نوع شغل خاصی، اعداد مربوط (مثلا بر اساس بررسی‌های شرکت‌های کاریابی، متوسط درآمد هفتگی مهندسین عمران در استان انتاریو حدود ۱۲۵۰ دلار در هفته و حداکثر آن حدود ۲۱۰۰ دلار در هفته گزارش شده است.)

برای مشاهده اصل مطالب اینجا و اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۰ دي ماه ۱۳۹۲ در ۰۷:۲۹:۰۹ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان: نادیا غیوری - بازدید : ۵۵۱۳ - برچسب ها:
weekly incomewagessalary
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
حداقل حقوق در استان آلبرتا ثابت ماند

حداقل حقوق در استان آلبرتا ثابت ماند

۳ فروردين ۱۳۸۹ -   محاسبه میزان حداقل پرداختی به شاغلین هر استان یکی از وظایف حساس دولت استان است. وزیر اشتغال و مهاجرت استان آلبرتا اعلام کرد که حداقل حقوق در این استان برای سال...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.