آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • اعمال تغییرات اساسی در قوانین شهروندی کانادا توسط دولت هارپر

  اعمال تغییرات اساسی در قوانین شهروندی کانادا توسط دولت هارپر

افزایش زمان زندگی در کانادا برای درخواست شهروندی و تلاش برای کاهش زمان بررسی و اعطا شهروندی از تغییرات مهم قانون جدید است.

دولت فدرال آماده است تا اجرای طرح تازه‌ای را اعلام کند که خود آن را «نخستین اصلاحات جامع قانون شهروندی بعد از یک نسل» نام نهاده است. 

گرچه این امر با هدف افزایش اهمیت و حفظ ارزش شهروندی کانادا انجام خواهد گرفت، اما همه به شدت منتظرند تا ببینند در لایحه‌ای که در سال ۲۰۱۴ به مجلس ارائه می‌شود چه چیزهایی وجود خواهد داشت.

این تغییرات که می‌توان آنها را آخرین موارد اعمال شده از سوی دولت در وزارت شهروندی و مهاجرت (CIC) دانست، توسط وزیر جدید این وزارت‌خانه، آقای کریس الکساندر به اجرا درخواهد آمد. وی به همراه دیگر دست اندرکاران این امر با Postmedia News در این زمینه گفت‌وگویی کرده است که چکیده‌ای از اهم مباحث مطرح شده که در اینجا می‌خوانید. 

 • چه مدت زمانی لازم خواهد بود تا شما بتوانید برای دریافت حق شهروندی اقدام کنید؟

مقیمان دائم باید حداقل سه سال از چهار سال دوره اقامتشان را در کانادا بوده باشند تا بتوانند برای این امر اقدام کنند. اما به اعتقاد آقای الکساندر اکنون زمان افزایش این مدت است. وی می‌گوید: «برای فهمیدن مفهوم واقعی کانادایی بودن فقط یک راه وجود دارد که مشارکت در زندگی کانادایی است و آن هم فقط با زندگی در کانادا محقق می‌شود.»

البته وی در این زمینه عدد و رقم خاصی را اعلام نکرد اما کسانی چون ریچارد کرلند، وکیل و تحلیل‌گر امور مهاجرتی، معتقدند که افزایش این شرط زمانی به چهار سال از شش سال مناسب است. به اعتقاد وی بد نیست اگر از متقاضیان خواسته شود که حداقل دو برگه پرداخت مالیات سالانه خود را نیز به هنگام تقاضای شهروندی ارائه نمایند.

 • صرف به دنیا آمدن در کانادا موجب کانادایی شدن نخواهد شد.

آقای جیسن کنی، وزیر سابق مهاجرت و شهروندی معتقد بود که برخورداری از حق شهروندی یک کشور به دلیل به دنیا آمدن در آن دیگر قدیمی شده و با توجه به زیاد شدن تعداد نوزادان گذرنامه‌ای (کودکانی که برنامه‌ریزی می‌شود تا  برای گرفتن حق شهروندی در کانادا به دنیا بیایند- م)، قوانین در این زمینه باید تغییر کنند.

آقای الکساندر هم معتقد است که باید با این پدیده برخورد مناسبی صورت بگیرد و راهی برای مقابله با آن اندیشیده شود.   

اما آقای کرلند این موضوع را تا حدی پیچیده می‌داند و معتقد است که وارد شدن دولت در این حوزه می‌تواند تبعات حقوقی برایش داشته باشد.

 • از لایحه شهروندی ارائه شده توسط نماینده محافظه‌کار مجلس، آقای دویندر شوری، چه خبر؟

در لایحه اصلی وی پیشنهاد شده بود که روند اعطای حق شهروندی برای مقیمان دائمی که سه سال در نیروهای ارتش کانادا خدمت کرده‌اند تسریع شود و به آنها این اجازه داده شود که به جای سه سال در مدت دو سال دارای حق شهروندی شوند.

وقتی مشخص شد که یکی از بمب‌گذاران اتوبوسی در بلغارستان شهروندی دوملیتی از کانادا بوده، آقای کنی پیشنهاد داد تا از این پس شهروندان دوملیتی در صورت ارتکاب جرائم جنگی از حق شهروندی کانادا محروم شوند.  

حزب نیودموکرات یا NDP هم موافقت خود را با اساس این لایحه اعلام نموده است اما ایراداتی را به لحن و زبان آن وارد می‌داند.  

 • آیا از ماحصل کار خود راضی هستید؟

بر اساس گزارش عملکرد اداره مهاجرت در سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۲، تعداد شهروندی‌های اعطا شده در این مدت بسیار کمتر از انتظار بوده است. در حالی‌که تخمین زده می‌شد که در این دوره زمانی ۲۱۴ هزار و ۹۴۴ نفر دارای حق شهروندی شوند، اما تعداد این افراد فقط به ۱۰۶ هزار و ۳۵۳ نفر رسید. افزایش میزان بررسی‌های امنیتی برای مقابله با جعل و تقلب در خصوص شهروندی، آزمون شهروندی دشوارتر و نیز کمبود شدید قضات شهروندی را می‌توان از دلایل این امر برشمرد.

در پایان سال ۲۰۱۲ میزان انباشت پرونده‌های متقاضیان شهروندی به ۳۴۹ هزار و ۲۴۹ مورد رسید و متوسط زمان بررسی پرونده‌ها نیز بین ۲۵ ماه تا ۳۵ ماه شد. در بودجه قبلی به این انباشت به عنوان یک معضل توجه شده بود و مقرر شد تا ظرف دو سال و با صرف هزینه‌‌ای ۴۴ میلیون دلاری زمان بررسی پرونده‌ها کوتاه‌تر شود.

به اعتقاد آقای کرلند مشکل این‌جاست که قانون شهروندی تابع قانون هزینه‌های پرداختی کاربران User Fees Act نیست. به نظر وی از آنجا که متقاضیان شهروندی برای دریافت این خدمت وجهی را می‌پردازند باید این قانون‌ها تابع یکدیگر باشند و این حق آنان است که از مدت زمان دریافت این خدمت اطلاع داشته باشند. به نظر می‌رسد که در بودجه جدید بخواهند هزینه این درخواست را تا دو برابر هزینه ۲۰۰ دلاری فعلی افزایش دهند. 

 • آیا دولت طرحی برای حل مشکل «کانادایی گم‌شده» هم دارد؟

هزاران نفر که فکر می‌کردند کانادایی هستند،غالبا  به هنگام تقاضا برای دریافت پاسپورت متوجه شده‌اند که کانادایی نیستند!

در سال ۲۰۰۹ دولت مشکل تقریبا ۹۵ درصد از این افراد را که به «کانادایی گم‌شده» معروف شده بودند حل کرد. اما متاسفانه نتوانست برای فرزندانی که پیش از سال ۱۹۴۷ طی دوران جنگ از زنانی غیرکانادایی و پدران کانادایی و غالبا ارتشی متولد شده بودند کاری انجام دهد زیرا در آن تاریخ کانادا قانون شهروندی مدون مختص به خود نداشت.  

 • آیا دولت برای حل مشکل کانادایی‌های نسل دومی که در خارج از کانادا به دنیا آمده‌اند فکری کرده است؟

در سال ۲۰۰۹ دولت شکل تازه‌ای از «کانادایی گم‌شده» را تعریف کرد: نسل دومی‌هایی که در خارج از کانادا زندگی کرده باشند و می‌توانسته‌اند تا قبل از بیست و هشتمین سالگرد تولد خود به تابعیت کانادا درآیند.   

این امر پس از آن اتفاق افتاد که در سال ۲۰۰۸ در جنگ بین اسرائیل و لبنان برخی از این شهروندان دوتابعیتی متهم شدند به این‌که برای خارج شدن از منطقه بحران‌زده از دولت کانادا سوءاستفاده کرده‌اند و قصدشان فقط این بوده تا با آرام گرفتن اوضاع دوباره به آنجا بازگردند. به زعم‌ برخی قانون جدید می‌توانست مانع از تکرار موارد این‌چنینی در آینده شود.

اما این موضوع برای کسانی مثل سارا کری و شوهرش مایکل دردسرساز شد. این زوج ارتشی در آلمان به دنیا آمده بودند و حالا قصد داشتند تا برای کودکی که از هائیتی به فرزندی پذیرفته بودند تابعیت کانادایی درخواست کنند اما قانون جدید مانع آن بود.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۸ دي ماه ۱۳۹۲ در ۰۵:۳۱:۳۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان: نادیا غیوری - بازدید : ۱۱۲۹۰ - برچسب ها:
سیتیزن شیپ کاناداشهروندی کاناداسیتیزن شیپی کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
پاسخ به سوالات مهاجرتی نوزدهم ژوئن با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۴
ساعت 22:۰۰ به وقت تهران

پاسخ به سوالات مهاجرتی، نوزدهم ژوئن با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۴)

۱ تير ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی طبق روال هر هفته، این هفته نیز دوشنبه ۲۹ خرداد برابر با ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ با حضور علی مختاری، عضو...
لایحه شهروندی تا پایان ماه ژوئن اجرایی می شود
سناتور امیدوار دقایقی پیش در صفحه توییتر خود نوشت

لایحه شهروندی تا پایان ماه ژوئن اجرایی می شود

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - سناتور راتنا امیدوار دقایقی پیش در صفحه توییتر خود نوشت: لایحه شهروندی این هفته درمجلس عوام مطرح خواهد شد و دوباره به مجلس سنا بازگردانده می شود و بعد از امضای...
پاسخ به سوالات مهاجرتی بیست و نهم می با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۱

پاسخ به سوالات مهاجرتی، بیست و نهم می با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۱)

۹ خرداد ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی طبق روال هر هفته، دوشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰...
حمایت سناتورهای کانادا از لایحه جدید شهروندی
جزئیات لایحه جدید شهروندی بار دیگر زیر ذره بین سناتورها در جلسه 28 مارس سنا

حمایت سناتورهای کانادا از لایحه جدید شهروندی

۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - مجلس سنا پس از دو هفته تعطیلات، دیروز سه شنبه 28 مارس 2017 با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حمله تروریستی لندن و به نشانه ابراز همدردی با پارلمان و...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...
زمان رسیدگی به پرونده های درخواست تابعیت به یک سال رسیده است
اعلامیه هفتم اکتبر وزیر مهاجرت به مناسبت هفته تابعیت

زمان رسیدگی به پرونده های درخواست تابعیت به یک سال رسیده است

۲۴ مهر ۱۳۹۵ - وزیر مهاجرت کانادا در اعلامیه ای که روز ۷ اکتبر به مناسبت هفته تابعیت صادر کرده است ضمن اعلام اینکه تعداد پرونده های درخواست تابعیت منتظر رسیدگی ۸۰٪ کمتر شده است...
چگونه پاسپورت کانادایی درخواست کنیم

چگونه پاسپورت کانادایی درخواست کنیم؟

۱۶ شهريور ۱۳۹۴ -  یکی از بهترین مزایای شهروند کانادا بودن داشتن پاسپورت کانادایی در زمان سفر است. با پاسپورت کانادایی سفر کردن بسیار راحت است و شما این اطمینان را دارید که هر مشکلی...
تغییرات قانون شهروندی کانادا اجرایی شدند

تغییرات قانون شهروندی کانادا اجرایی شدند

۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - تغییرات در قانون شهروندی کانادا بعد از یک انتظار طولانی مدت بالاخره اجرایی شدند. این تغییرات از 11 جون اعمال شد و از این به بعد همه درخواستها بر مبنای قانون...
اجرایی شدن مقررات لغو تابعیت شهروندان مجرم

اجرایی شدن مقررات لغو تابعیت شهروندان مجرم

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - مقررات سختگیرانه شهروندی که در نهم جون 2014 مراحل تصویب را طی کرده بود زمینه لغو شهروندی افراد دارای تابعیت دوگانه ای را که به جرائم تروریستی و یا خیانت به کانادا...
تناقض عنوان و محتوا
قانونی که شهروندی کانادا را تضعیف می‌کند

تناقض عنوان و محتوا

۳۱ امرداد ۱۳۹۳ - متن یادداشت علی مختاری، ناشر پرنیان برای 24‌مین شماره این نشریه که در این صفحه به زبان فارسی، و این صفحه به زبان انگلیسی در نسخه pdf تعاملی نشریه منعکس شده...
آخرین مطالب سایت:
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...
اولین انتخاب مختص PNP سال 2021 اکسپرس انتری

اولین انتخاب مختص «PNP» سال 2021 اکسپرس انتری

۱۸ دي ۱۳۹۹ - انتظار می رود سال 2021 با افزایش اهداف مهاجرتی، سال درخشان تری باشد. در روز 6 ژانویه، کانادا سال جدید را با صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی...
اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

۱۷ دي ۱۳۹۹ - اجازه کار در کانادا برای این افراد چگونه خواهد بود؟   برای ورود به کانادا، نیروی کار خارجی که با اهداف ضروری می آیند، از محدودیت های سفر معاف هستند. متقاضیانی که مایل...
چه کسانی هنوز می توانند به کانادا سفر کنند

چه کسانی هنوز می‌توانند به کانادا سفر کنند

۱۵ دي ۱۳۹۹ - طبق دستور نخست وزیر کانادا، برای محافظت از کانادایی ها در برابر شیوع کووید19، بیشتر سفرهای غیرضروری به کانادا لغو شده اند و اکثر اتباع خارجی نمی توانند به کانادا سفر...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.