آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • بی سابقه ترین طوفان یخ همچنان تورنتویی ها را آزار می دهد

  بی‌سابقه‌ترین طوفان یخ همچنان تورنتویی‌ها را آزار می‌دهد

برخی خیابان‌های تورنتو به مناطق جنگ‌زده شباهت یافته بودند

ساکنان تورنتو و دیگر نقاط جنوب انتاریو و برخی استان‌های نواحی شرقی کانادا از ابتدای آخرین هفته قبل از کریسمس ۲۰۱۳ با اخطارهای مربوط به بارش باران یخ‌زده freezing rain در پایان هفته از سوی سازمان هواشناسی کانادا روبرو بودند اما کمتر کسی می‌پنداشت این اخطارهای آشنا در این فصل، به یکی از جدی‌ترین بحران‌های خدمات شهری تاریخ این مناطق مبدل شود.

 

طوفانی از گرما که در زمستان آمد

شاید بسیاری از ساکنان نقاط دیگر جهان مثلا در ایران، تصور خاصی از طوفان یخ ice storm نداشته باشند و آن را توام با سرمای طاقت‌فرسا و شرایط بسیار بد آب و هوایی بدانند اما واقعیت این است که این نوع طوفان محصول شرایطی نسبتا دلپذیر در ایام سرد سال و همراه با گرمای غیرمنتظره است. در واقع طوفان یخ شکل گسترده‌تر باران یخی است که از یخ زدن سریع قطعات باران در نزدیکی زمین پدید می‌آید. معمولا در شرایطی که دمای سطوح بالاتر گرمتر از زمین خیلی سرد و یخ‌زده است و یک توده باران‌زا شروع به بارش می‌کند قطعات یخ بر روی هر چیزی از زمین تا وسایل مستقر تا شاخه‌های درختان و کابل‌های برق و ...شکل می‌گیرد. در روی زمین بدترین تاثیرش تشکیل یخ غیرقابل مشاهده یا کدر black ice است (به این دلیل به آن «یخ سیاه» می‌گویند که سطح سیاه آسفالت دیده می‌شود و افراد تا قبل از اینکه پا روی این سطح به شدت لغزنده بگذارند نمی‌دانند که در واقع در آنجا یخ تشکیل شده). هم‌چنین روی همه چیز کریستال‌های یخی که به مراتب سنگین‌تر از برف یخ‌زده است شکل می‌گیرد چون دانه‌های برف توخالی و چگالی آن بسیار اندک است اما دانه‌های مایع باران به یخ به شدت پرتراکم‌تری مبدل می‌شوند. وقوع این اتفاق در شهرهایی مثل تورنتو بسیار عادی و البته برای افراد باتجربه به دلیل آگاهی از وخامت تبعات آن غیر دل‌پذیر است. باران یخ‌زده معمولا در اواخر پاییز یا اوایل بهار می‌بارد اما به دلیل شرایط نسبتا خاص و محدودش (وجود هوای گرم و باران‌زای فوقانی در کنار هوای سرد سطوح زمین) بسیار محدود و موقت است و با اولین تابش آفتاب هم از میان می‌رود و معمولا بین چند ساعت تا حداکثر یک روز مسئله‌ساز نیست و بیشترین مشکلاتی را هم که پدید می‌آورد سرخوردن افراد و افزایش آمار تصادفات است. اما اتفاقی که این بار افتاد و برخی کارشناسان امور به آن طوفان کامل perfect storm اطلاق کردند برخورد طولانی‌مدت دو جبهه هوای بسیار پرقدرت در گستره‌ای بسیار وسیع بود که به تداوم بارش (در تورنتو چیزی بیش از ۳۰ ساعت به صورت مداوم) و تشکیل لایه‌های ضخیم و بسیار سنگین یخ منجر شد. این لایه‌های سنگین یخ سبب شکستن شاخه‌ها و حتی تنه درختان و سقوط آنها روی کابل‌های برق شد. در کنار اینها خود کابل‌های سنگین‌شده و یا سایر قطعات توزیع برق هم با انواع مشکلات روبرو شدند.

 

یک‌شنبه سیاه در تورنتو

اگرچه با ایجاد مشکل در کابل‌های برق، خاموشی‌های تورنتو و شهرهای اطراف در ناحیه GTA از غروب شنبه بیست و یکم دسامبر آغاز شد اما تداوم بارش و افزایش قطر یخ روی شاخه‌ها و کابل‌ها در روز یکشنبه سبب شد که از یک سو کار مهار بحران و تعمیر شبکه با کندی پیش برود و از سوی دیگر نقاط بحرانی در این روز افزایش به مراتب بیشتری پیدا کند. به‌طوری‌که برخلاف خاموشی‌های گذشته که عموما به دلیل مشکلات فنی اتفاق می‌افتادند، عامل ایجاد مشکل در تمام روز یکشنبه بر شدت عمل خود افزود و به‌رغم تلاش فراوان ماموران سازمان برق تورنتو و بازگرداندن برق بسیاری از نواحی، در صبح دوشنبه ۲۳ دسامبر که بارش پایان یافته بود در تورنتو بیش از ۲۳۰ هزار خانوار بدون برق روز را آغاز کردند و در تمام جنوب انتاریو بیش از ۴۶۰ هزار خانوار بدون برق بودند.

در روز یکشنبه که باید آن را بدترین روز تورنتو در چند دهه اخیر نامید برق دو بیمارستان اصلی شهر از طریق ژنراتور تامین می‌شد، شبکه آب‌رسانی شهر با ژنراتور کار می‌کرد، نیمی از شبکه مترو به ویژه در ناحیه نورت‌یورک که خسارت‌های طوفان در آن از همه‌جا بیشتر بود از کار افتاده بود، تمامی شبکه قطارهای خیابانی (استریت کار streetcar که در ایران به تراموا مشهور است) به دلیل یخ‌زدن کابل‌های شبکه از کار افتاده بود و تقریبا تمامی نقاط شهر و شهرهای اطراف به دلیل پراکندگی شاخ و برگ‌های درخت‌ها، حالت جنگ‌زدگی یافته بود. بحران اصلی که کماکان و تا روز پنج‌شنبه ۲۶ دسامبر ادامه داشته در محله‌های موازات اتوبان ۴۰۱، مشهورترین و به نوعی مهم‌ترین اتوبان کانادا اتفاق افتاده که حجم درخت‌های شکسته و خطوط برق آسیب‌دیده از همه جا بیشتر گزارش شده است. از آنجا که در بخش‌های مهمی از این منطقه به‌ویژه در قلب نورت یورک بیشترین کاندو-آپارتمان‌های بلندمرتبه تورنتو مستقر هستند، با قطع برق این منطقه، تعداد خانوارهای بدون برق به شدت افزایش یافتند. آنچه که کار بازگرداندن خانه‌ها به شبکه را کند کرده، مسائل ایمنی به دلیل آسیب‌های فراوان در شبکه بوده و اطمینان از این نکته که با اتصال برق، خطری مشترکان را تهدید نخواهد کرد. هم‌چنین چون طوفان به مناطق بسیار گسترده‌ای در جنوب انتاریو، کبک و چند استان شرقی دیگر آسیب وارد کرده، اکثر تیم‌های فنی در استان‌ها درگیر هستند و کمبود نیروی متخصص در این زمینه‌ها به شدت احساس می‌شود. در کنار اینها هم تعداد بسیار زیادی از پروازهای فرودگاه تورنتو در روزهای شنبه و یک‌شنبه لغو شد یا به تعویق افتاد و ده‌ها هزار نفر از مسافران که در اندیشه حضور در کنار خانواده خود بودند با مشکل روبرو شدند. حمل و نقل زمینی اوضاعی حتی به مراتب بدتر داشت و اتوبان‌های اصلی به دلیل سطح بسیار لغزنده با کندی فراوان در حرکت روبرو بودند.

باید به‌خاطر داشت که برق برای خانوارهای کانادایی به معنای گرما (حتی سیستم‌های گرمایش گازی خانه‌ها از طریق برق کنترل و مدیریت می‌شود و فقط شومینه‌های دیواری گازی مستثنا هستند)، پخت‌وپز (اکثر قریب به اتفاق اجاق‌های خوراک‌پزی در خانه‌ها برقی هستند)، شبکه ارتباطی اعم از تلفن و اینترنت، سیستم آبرسانی (حداقل در آپارتمان‌ها)، خدمات خرید و فروش (تمام دستگاه‌های پرداخت با برق کار می‌کنند)، حمل و نقل (هم سیستم حرکتی و هم چراغ‌های راهنمایی و...) و خیلی موارد دیگر است. در واقع قطع برق در شهری مثل تورنتو آنهم برای چند روز به معنای فلج شدن کامل شهر از همه نظر است.

شرکت برق توانست در روز دوشنبه برق نقاط حیاتی شهر، حدود ۱۰۰ هزار خانوار تورنتویی و بخش مهمی از سیستم حمل و نقل شهری را بازگرداند اما کماکان ایستگاه نورت یورک با ژنراتور دیزلی کار می‌کرد و خانواده‌های زیادی هم برای دومین یا سومین روز در خاموشی به سر می‌بردند. هم‌چنین تا ساعات پایانی روز دوشنبه، برق اکثر شهرهای اطراف تورنتو از جمله ریچموندهیل، مارکام، آرورا و وان هم وصل شد. البته این شهرها به دلیل اینکه تازه‌سازتر از تورنتو هستند و در اکثر نقاط آنها سیستم انتقال برق زیر زمین قرار دارد خیلی کمتر از تورنتو دچار مشکل شده بودند و بیشترین بحران مربوط به نقاط قدیمی‌تر یا پرتراکم‌تر این شهرها می‌شد. البته در میان آنها، شهر آرورا به دلیل قدمت آن در وضعیت به مراتب دشوارتری قرار داشت و اکثر نقاط آن در خاموشی‌های طولانی قرار داشتند. در روز سه‌شنبه تعمیرات ادامه داشته و با افزوده شدن تیم‌هایی از مناطق دیگر و پاکسازی خیابان‌ها و معابر، وضع عمومی شهرها به حالت عادی بازگشته اما ساکنان آنها کماکان در همه نقاط با درخت‌ها یا شاخه‌های شکست مواجه هستند و احتمالا برای بازگشت به حالت کاملا عادی و التیام این زخم باید زمان به مراتب بیشتری انتظار کشید.

البته در مقابل، با مشخص شدن خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم وارد شده به خانه‌ها، اتومبیل‌ها و شرکت‌ها و پرداخت‌های هزینه‌های مرتبط به‌ویژه در مورد شرکت‌های بیمه باید انتظار داشت که با یک خسارت بسیار عظیم روبرو باشیم که می‌تواند بر روی هزینه‌های بیمه‌ای هم تاثیر زیادی داشته باشد.

در روز پنج‌شنبه ۲۶ دسامبر اعلام شد که حدود ۵۴ هزار خانوار در شهر تورنتو پنجمین روز فقدان دسترسی به الکتریسیته را تجربه می‌کنند و احتمال می‌رود این وضعیت تا پایان هفته برای تعدادی از آنها ادامه داشته باشد.

 

امدادرسانی و نجات

از روز یکشنبه که مشخص شد ابعاد بحران بسیار گسترده و زمان اصلاح آن طولانی خواهد بود «مراکز گرم» در تورنتو و شهرهای اطراف شکل گرفت تا خانوارهای بدون برق در آنها بتوانند از خدمات رفاهی اولیه، گرما و غذا برخوردار شوند. شهرداری و رسانه‌ها از مردم می‌خواستند که با مراجعه به خانه‌های اطراف از سلامت همسایه‌ها به‌ویژه کهنسالان مطمئن شوند و ماموران آتش‌نشانی نیز در مناطق قدیمی با مراجعه خانه به خانه به همین کار مشغول بوده و کماکان هستند. افراد بسیاری در این چند روز به خانه‌های آن دسته از دوستان و آشنایان خود که برق داشته‌اند رفته‌اند و با پایان بحران به خانه بازگشته‌اند. در صبح چهارشنبه ۲۵ دسامبر هم زمان با کریسمس، در چند مرکز از جمله تعدادی دبیرستان، صبحانه پن‌کیک رایگان در مناطق بحران‌زده در اختیار افراد قرار گرفت تا کریسمس خود را با شادی و روحیه خوب پشت سر بگذرانند اگرچه در بسیاری از خانه‌ها حتی آنها که بعد از چند روز مجددا دارای برق شده‌اند، قرار و مدارهای سنتی ناهار کریسمس که معمولا توسط عضو خاصی از خانواده برای سال‌ها انجام می‌شده بسته به وضعیت وی (از جمله فساد مواد غذایی در یخچال‌ها) تغییر کرد و بسیاری هم مجبور به لغو برنامه‌های خود شدند. با این حال به نظر می‌رسد به‌رغم انتقاداتی به شیوه مدیریت بحران و ضعف‌های ساختاری در تاسیسات قدیمی شهر، روح مسالمت‌جو و خوشبین کانادایی‌ها با این بحران به‌خوبی کنار آمده و می‌شود در زمان‌هایی که آفتاب در کریستال‌های شکل گرفته روی شاخه‌های درختان به هفت رنگ می‌شکند و تصاویری بسیار زیبا را نمایش می‌دهد آنها را دید که غرق در شعف و شادی از زیبایی‌های پیش رو، فراموش می‌کنند که این بلورهای یخی در ۵ روز گذشته با زندگی آنها چه کرده‌اند.

آخرین به‌روزرسانی در تاریخ ۳۰ دسامبر: مسئولان امر اعلام کردند که چیزی حدود ۷۰۰ خانوار در دوشنبه ۳۰ دسامبر هنوز بدون برق هستند که تا پایان روز مشکل آنها حل خواهد شد و بنابر این امید می‌رود یک روز قبل از پایان سال، همه ساکنان شهر به وضع عادی بازگردند. براساس آخرین آمار در مجموع برق بیش از ۳۰۰ هزار خانوار فقط در شهر تورنتو قطع شده بوده است و برآورد می‌شود تنها به شرکت برق‌رسانی تورنتو عددی بین ۸ تا ۱۰ میلیون دلار خسارت وارد شده باشد.آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۶ دي ماه ۱۳۹۲ در ۰۳:۵۱:۱۴ ق.ظ - پیوند همیشگی
سردبیر سایت - بازدید : ۴۹۵۱ - برچسب ها:
ice stormtorontoتورنتو
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
دفتر کنپارس در تورنتو پذیرای شماست

دفتر کنپارس در تورنتو پذیرای شماست

۱۳ اردي بهشت ۱۳۹۶ - به اطلاع شما عزیزان می رسانیم که در پاسخ به درخواست های علاقه مندان، شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس دفتر خود را در تورنتو نیز راه اندازی کرد که آماده پاسخگویی به سوالات...
وسایل مورد نیاز و مبلمان ارزان قیمت را از کجا تهیه کنیم
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران تازه‌وارد کانادا

وسایل مورد نیاز و مبلمان ارزان‌قیمت را از کجا تهیه کنیم؟

۱ امرداد ۱۳۹۴ - یکی از دغدغه‌های اکثر مهاجرات تازه‌وارد تهیه وسایل مورد نیاز زندگی اعم از وسایل منزل یا کالاهای مصرفی به اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین قیمت است. برای کسانی‌که با اندوخته اندک...
تورنتو و مونترال بهترین شهرهای جهان برای زندگی
بر اساس گزارش مجله اکونومیست

تورنتو و مونترال، بهترین شهرهای جهان برای زندگی

۳ اسفند ۱۳۹۳ - مجله Economist  با در نظر گرفتن معیارهایی که امنیت، قابل زندگی بودن و هزینه‌ها برخی از آنها هستند، دو شهر تورنتو و مونترال را بهترین نقاط جهان برای زندگی اعلام کرد. در...
جان توری شهردار تورنتو شد

جان توری شهردار تورنتو شد

عدم موفقیت کاندیداهای ایرانی ۷ آبان ۱۳۹۳ - بعد از ماه‌ها کشمکش و پایان یکی از جنجالی‌ترین مبارزات انتخاباتی در انتخابات شهرداری تورنتو، جان توری برای 4 سال شهردار تورنتو شد. دوشنبه‌شب، 27 اکتبر 2014 با پایان رای‌گیری برای انتخاب...
تورنتو شاهد سیاسی ترین انتخابات شهرداری خواهد بود
با خروج راب فورد از گردونه رقابت‌ها

تورنتو شاهد سیاسی‌ترین انتخابات شهرداری خواهد بود

۲۲ شهريور ۱۳۹۳ - روز 12 سپتامبر، داغ‌ترین خبر سیاسی کانادا در روزهایی که اتفاقات سیاسی خیلی مهمی در کشور رخ نمی‌دهد و دولت فدرال هم تلاش دارد تا شعله فعالیت‌های سیاسی داخلی را پایین...
نکاتی در مورد انتخاب مکان زندگی در تورنتو
کدام مناطق تورنتو برای زندگی بهتر هستند؟

نکاتی در مورد انتخاب مکان زندگی در تورنتو

۱۰ شهريور ۱۳۹۱ - مجید بسطامی «کدام مناطق تورنتو برای زندگی بهتر هستند؟» پرسش بالا تا کنون بارها از من پرسیده شده است؛ خصوصا بعد از سلسله مباحث مربوط به زندگی در نورث‌یورک این پرسش را خیلی...
نکاتی برای مهاجران درباره انتخاب مدرسه بچه ها
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

نکاتی برای مهاجران درباره انتخاب مدرسه بچه‌ها

۱۰ امرداد ۱۳۹۱ - مجید بسطامی قرار بود این نوشته در ادامه مجموعه مطالبی که در مورد زندگی در منطقه North York تورنتو قلمی کرده ام به نکاتی در مورد تحصیل بچه ها و مشکلات این...
تغییرات جدی در بافت مرکز شهر تورنتو
فضاهای فشرده‌تر و گران‌تر

تغییرات جدی در بافت مرکز شهر تورنتو

۱۵ تير ۱۳۹۱ - با افزایش جمعیت به همراه افزایش قیمت زمین و ملک در شهرهایی چون تورنتو، برخی مناطق هم تغییرات بافتی زیادی از نظر تنوع سبک های زندگی، تراکم و دسترسی به مراکز...
در مزایا و معایب زندگی در نورث یورک قسمت سوم همه چیز فدای کلاس
درباره معضی کمبود فضای مفید در کاندونشینی

در مزایا و معایب زندگی در نورث‌یورک: قسمت سوم-همه‌چیز فدای کلاس!

۵ تير ۱۳۹۱ - مجید بسطامی در این قسمت از مجموعه مطالب می خواهم به یکی از ایرادات عمیق تر کاندونشینی برای تازه واردان در منطقه North York که معمولا در مواجهه های اولیه کمتر به...
نکاتی درباره محاسبه مخارج زندگی در کانادا
قیمت مرغ در کانادا چند است؟ قسمت سوم: دسته‌بندی مخارج

نکاتی درباره محاسبه مخارج زندگی در کانادا

۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - مجید بسطامی در مطلب اول از این مجموعه به این نکته پرداخته شد که پرسش‌گران از هزینه‌های زندگی در کانادا معمولا از چه نکاتی غفلت می‌کنند و در مطلب دوم، اشاره شد...
در مزایا و معایب زندگی در نورث یورک قسمت اول مزایا
آشنایی با مناطق ایرانی‌نشین تورنتو

در مزایا و معایب زندگی در نورث‌یورک: قسمت اول-مزایا

۱ اردي بهشت ۱۳۹۱ - مجید بسطامی برای بسیاری از ایرانیان، اسم تورنتو با اسم نورث یورک North York پیوند جدایی ناپذیری پیدا کرده است و دیده ام خیلی از تازه واردان قبل از آمدن به...
قیمت مرغ در کانادا چند است قسمت اول
نکاتی درباره محاسبه مخارج روزانه در کانادا

قیمت مرغ در کانادا چند است؟ قسمت اول

۲ بهمن ۱۳۹۰ - مجید بسطامی «قیمت مرغ در کانادا چند است؟» بعید می‌دانم کسی از میان منتظران مهاجرت به کانادا باشد که این سوال برایش عجیب به نظر برسد. برای کسی که می‌خواهد به کانادا...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها اجرا می شود

برنامه بعدی: جمعه 3 خرداد 1398 ۳ خرداد ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۲ خرداد ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
لایحه پیشنهادی دولت کبک مبنی بر حذف پرونده های متقاضیان برنامه نیروی متخصص کبک چرا نباید تصویب شود
مستند هزار توی مهاجرت

لایحه پیشنهادی دولت کبک مبنی بر حذف پرونده های متقاضیان برنامه نیروی متخصص کبک چرا نباید تصویب شود؟

۲ خرداد ۱۳۹۸ - لایحه پیشنهادی دولت کبک مبنی بر حذف پرونده های متقاضیان برنامه نیروی متخصص کبک چرا نباید تصویب شود؟    شرکت کنپارس و تلویزیون پرنیان با تولید و پخش مستند هزار توی مهاجرت می...
علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند
چهارشنبه 15 می 2019 ساعت 8 صبح برگزار می شود

علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند

۲۳ اردي بهشت ۱۳۹۸ - نشست هفتگی گروه همبستگی بازرگانان ایرانی مقیم مونترال (IBNG) روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۹ صبح در رستوران Eggsfrutti  واقع در 6710 خیابان saint Jacques شهر مونترال برگزار می...
در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - آیا می دانید که کنپارس نماینده رسمی سازمان تامین اجتماعی ایران در کانادا ست؟ سازمان تامین اجتماعی ایران، کنپارس را به عنوان نماینده رسمی و تام الاختیار این سازمان در امور بیمه...
پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور/ فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی برای سال تحصیلی 2019-2020 در همه شهرهای کانادا به پایان رسیده است و فقط  برای مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می 2019...
حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است

حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است؟

۱۰ اردي بهشت ۱۳۹۸ - اول آوریل برای اکثر استان های کانادا تاریخ افزایش حداقل حقوق است. استان کبک، حداقل حقوق را 50 سنت افزایش خواهد داد که از فردا اول می 2019 اجرایی خواهد شد. برخی...
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451
انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری در 17 آوریل 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - در انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 17 آوریل 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 451 صادر شد.  انتخاب شماره 114 مورخ 3 آوریل 2019 نیز...
آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان، ساعاتی پیش چهارشنبه 17 آوریل 219 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را بار دیگر تغییر داد.    برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان در دو زیر مجموعه اکسپرس...
آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان در 4 آوریل 2019 فهرست مشاغل مورد نیاز این استان برای هر دو روش اکسپرس انتری و OID را تغییر داد.  این فهرست شامل مشاغلی ست که بازار...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.