آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • دوازده شغلی که خیلی زیاد مورد توجه بوده اند

  دوازده شغلی که خیلی زیاد مورد توجه بوده‌اند


الیزابت برومستین-ورکوپلیس/ برگردان نادیا غیوری

پیشتر در این مطلب درباره ۱۲ رشته‌ای که به غلط خیلی کم مورد توجه قرار گرفته‌اند نکاتی بیان شد. حالا به دوازده رشته‌ای که بیش از حد مورد توجه قرار گرفته‌اند می‌پردازیم. تاکید می‌کنیم که این انتخاب ها توسط وبسایت CareerCast.com انجام شده و گرچه در این وبسایت هم تایید شده که اصولا موضوع این رده‌بندی تا حدی ذهنی است اما به هر حال معیارهایی چون محیط کاری، درآمد، چشم‌انداز اشتغال و میزان استرس هم برای  این رده‌بندی در نظر گرفته شده‌اند. عمده مقایسه هم مابین وضعیت هر شغل در بازار امریکا و بازار کانادا بوده است.

 

۱۲. روان‌شناس

متوسط درآمد (امریکا): ۶۷ هزار و ۶۵۰ دلار

کانادا: ۶۹ هزار و ۷۴۲ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «معمولا مشتریان روان‌شناس‌ها افرادی هستند که کار با آنها آسان نیست و متوسط درآمد یا حقوق پرداختی در این رشته نیز به نسبت دیگر رشته‌ها در حوزه بهداشت و درمان چندان هم بالا نیست. افراد مشتاق به کار در این رشته هم خیلی زیادند و بر اساس گزارش موسسه ملی علوم، روان‌شناسی یکی از رشته‌های پردانشجو در دوره‌های لیسانس است.»

۱۱. اقتصاددان

متوسط درآمد (امریکا): ۹۱ هزار و ۸۶۰ دلار

کانادا: ۶۲ هزار و ۲۴۷ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «شغل اقتصاددانی شغل خوبی است، البته اگر بتوانید به آن دست پیدا کنید. متوسط درآمد در این رشته در گزارش Job Rated ۲۰۱۳ جزء ۲۵ درآمد بالاست اما وضعیت استخدامی در آن خیلی خوب نیست.»

۱۰. برنامه‌نویس کامپیوتر

متوسط درآمد (امریکا): ۷۴ هزار و ۲۸۰ دلار

کانادا: ۶۳ هزار و ۲۳۳ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «معمولا مشاغل مربوط به تکنولوژی‌های نوین وضع خوبی دارند اما این روزها در حوزه کامپیوتر، شغل برنامه‌نویسی کامپیوتر بعد از خیلی دیگر از مشاغل در این حوزه قرار می‌گیرد.»

۹. وکیل

متوسط درآمد (امریکا): ۱۱۳ هزار و ۵۱۳ دلار

کانادا: ۶۹ هزار و ۵۹۲ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «چشم‌انداز شغلی در این رشته هر روز روند نزولی پیدا می‌کند. بنا به گزارش وال‌استریت جورنال، در سال ۲۰۱۲ فقط ۶۲ درصد از دانش‌آموختگان این رشته به کار مشغول شده‌اند که این رقم نسبت به ۸۵ درصد سال قبل از آن، روندی نزولی را نشان می‌دهد.» 

۸. خلبان خطوط هوایی تجاری

متوسط درآمد (امریکا): ۱۱۴ هزار و ۲۰۰ دلار

کانادا (هواپیمای تجاری جت): ۸۴ هزار و ۸۲ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «سخت‌گیری و دقتی که برای استخدام خلبانان خطوط تجاری به کار برده می‌شود این کار را به یکی از کارهای پراسترس مبدل ساخته...علاوه بر این اوضاع کساد بازار کار در این رشته نیز مشهود است و به همین دلیل چاره‌ای نیست جز این که این شغل هم به فهرست اضافه شود.»

۷. آرشیتکت

متوسط درآمد (امریکا): ۷۳ هزار و ۹۰ دلار

کانادا: ۹۸ هزار و ۶۹۶ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «ترکیدن حباب مسکن و رشد کند در اغلب بخش‌های ساخت وساز سبب شده تا فرصت‌های شغلی برای مهندسین معمار در سال‌های اخیر چندان مناسب نباشند...بر اساس روشی که ما در تعریف مشاغل برگزیده‌ایم به نظر می‌رسد افرادی که در این رشته فعالیت می‌کنند باید خود را برای استرس بالا و محیط کاری‌ای که شرایط چندان خوبی ندارد آماده کنند.»

۶. هماهنگ‌کننده مراسم

متوسط درآمد (امریکا): ۴۵ هزار و ۸۱۰ دلار

کانادا: ۳۹ هزار و ۱۷۰ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «هماهنگ‌کنندگان مراسم برای هر کاری که می‌کنند باید پاسخ‌گوی منتقدان بسیاری باشند که همان شرکت‌کنندگان در مراسم هستند. همین امر سبب می‌شود تا فضای کاری در این رشته محیط دشواری باشد (ششمین رشته پراسترس در فهرست مشاغل پراسترس سال ۲۰۱۲). به همین دلیل همیشه لزوما آنچه از این شغل عاید فرد می‌شود متناسب با استرسی که به او وارد می‌شود نیست.»   

۵. مدیر ارشد شرکت‌

متوسط درآمد (امریکا): ۱۶۸ هزار و ۱۴۰ دلار

کانادا: ۱۳۰ هزار و ۹۷۱ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «کار مدیران ارشد اتخاذ سیاست‌هایی است که بتوانند بر تمامی جنبه‌های یک بیزینس اثر مثبت داشته باشند. بنابر این برای هر تصمیمی باید بررسی‌های دقیق و زیادی انجام دهند و همین امر فشار زیادی را به صاحبان این شغل وارد می‌آورد.»

۴. مدیر روابط عمومی

متوسط درآمد (امریکا): ۹۵ هزار و ۴۵۰ دلار

کانادا: ۶۲ هزار و ۱۹۵ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «به دلیل وجود رسانه‌ها، مخاطبان و مشتریان پرتوقع، فشار بر مدیران روابط عمومی بسیار بالاست. برای دستیابی به این شغل رقابت بسیار سنگین است. تعداد دانشجویان دوره لیسانس در این رشته هم بسیار زیاد است و همین امر سبب می‌شود تا رقابت در این حوزه در آینده دشوارتر شود.»  

۳. دلال سهام 

متوسط درآمد (امریکا): ۷۲ هزار و ۶۰ دلار

کانادا: ۹۰ هزار دلار

در گزارش Career Cast آمده: «به‌رغم تغییرات مثبتی که اخیرا در بازار سهام اتفاق افتاده، در سال‌های اخیر افت وخیزهای داخلی و نیز جهانی در بازارها سبب شده تا استرس وارده به دلالان سهام بسیار بالا باشد. علاوه بر این بی‌ثباتی بازار سبب شده تا اغلب مشتریان این افراد از پیش کار آنها را محکوم به شکست بدانند.»

۲. جراح

متوسط درآمد (امریکا): ۱۶۶ هزار و ۴۰۰ دلار

کانادا: ۲۱۳ هزار و ۲۳۶ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «میزان استرس در کار هر روزه جراحان، شغل آنها را در زمره پراسترس‌ترین شغل‌ها قرار داده است. برای جراح شدن باید در مقطع فوق لیسانس آموزش‌های دشوار و طاقت‌فرسایی را پشت سر گذاشت و بعد از آن هم تازه نوبت به دوران رزیدنسی می‌رسد.»

۱.مدیران تبلیغاتی

متوسط درآمد (امریکا): ۶۶ هزار و ۹۱۳ دلار

کانادا: ۳۹ هزار و ۹۵۰ دلار

در گزارش Career Cast آمده: «به دلیل فشار حاصل از توقعات بالای مشتریان و نیز ماهیت رقابتی در این بازار کاری، شغل مدیران تبلیغاتی یکی از پراسترس‌ترین مشاغل موجود است. وضعیت استخدامی هم در این رشته چندان خوب نیست.»

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 
 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۲ در ۰۲:۰۸:۱۹ ق.ظ - پیوند همیشگی
بازدید : ۹۳۹۹ - برچسب ها:
overrated jobs
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.