آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نیاز مبرم کانادا به نیروی کار خارجی در بخش های بهداشتی

  نیاز مبرم کانادا به نیروی کار خارجی در بخش‌های بهداشتی


عدم ارزیابی مدارک تحصیلی مهاجران در بخش مراقبت‌های بهداشتی باعث افزایش کمبود نیروی کار شده است

علی رغم افزایش تقاضا در بخش‌های بهداشتی به دلیل کووید19، کانادا همچنان نیاز مبرمی به نیروی کار در این زمینه دارد.

کمبود نیروی کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی کانادا، به بالاترین حد خود رسیده است. طبق مطالعه‌ای که توسط «آمار کانادا» (Statistics Canada) انجام شده است، در پایان سال 2020، کمبود نیروی کار بهداشتی به 100300 مورد رسید. این کمبود با شیوع ویروس کرونا تشدید شده است.

با افزایش سن بازنشستگی در دهه‌های پیش رو، چالش‌های بیشتری برای جبران کمبود نیروی کار به وجود خواهد آمد. به علاوه، به دلیل همه گیری کرونا، نرخ زاد و ولد کاهش خواهد یافت. این امر همچنین باعث کاهش سطح مهاجرت برای حمایت از رشد جمعیت خواهد شد.

 

مدارک کانادایی

تازه واردانی که قصد اشتغال در بخش مراقبت‌های بهداشتی کانادا را دارند، ملزم به ارائه «ارزیابی مدارک تحصیلی» (ECA) خود مطابق با استانداردهای کانادایی هستند.

بسیاری از مهاجرانی که در مشاغل کمک پرستاری یا مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند، با هدف اشتغال در این مشاغل به کانادا نیامده اند. این افراد پس از مواجهه با مشکل در یافتن شغل، در این بخش‌ها مشغول به کار شده اند.

با این حال، این افراد پس از اتمام تحصیلات، به راحتی در بازار کار ادغام می‌شوند، زیرا دارای «ECA» مطابق با تحصیلات کانادایی هستند.

افرادی که تحصیلات رسمی خود را در خارج از کشور به پایان می‌رسانند، برای ادغام در بخش‌های بهداشتی با مشکل مواجه می‌شوند، زیرا مدارک آنها مطابق با «ECA» کانادایی نمی‌باشد.

 

مهاجران در بخش مراقبت‌های بهداشتی کانادا

مهاجرانی که در بزرگسالی به کانادا آمده اند، درصد قابل توجهی از نیروی کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی را تشکیل داده اند.

در سال 2016، مجموعاً 28 درصد از نیروی کار مشاغل کمک پرستاری، مهاجر بودند، که 24 درصد از کل جمعیت شاغل کانادا را تشکیل دادند.

در میان افراد مشغول به کار در این مشاغل، 22 درصد مهاجرانی بودند که از بزرگسالی وارد کانادا شدند، که 16 درصد از کل جمعیت شاغل را تشکیل می‌دهند.

بیشتر متقاضیانی که قصد کار در مشاغل بهداشتی و درمانی را داشتند، تحت برنامه‌های «گروه اقتصادی»، در کانادا پذیرفته شدند. نیمی از افرادی که می‌خواستند در مشاغل پرستاری و کمک پرستاری کار کنند، تحت «برنامه پرستاران خانگی» (Caregivers Program) پذیرفته شدند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق متقاضیانی که تحت «گروه اقتصادی» مهاجرت کرده و در مشاغل بهداشتی مشغول به کار شده اند، در زمان پذیرش، قصد کار در این مشاغل را نداشته اند.

در حال حاضر، نسل اول مهاجران نزدیک به یک چهارم نیروی کار را تشکیل می‌دهند. با افزایش سن بازنشستگی، کاهش نرخ زاد و ولد، و همچنین عدم ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی مطابق با استانداردهای کانادایی، کمبود نیروی کار در بخش‌های بهداشتی، بیش از هر زمان دیگری نمایان خواهد شد. از این رو، کانادا نیاز مبرم و روزافزونی به مهاجران در این بخش‌ها دارد تا علاوه بر جبران کمبودهای بهداشتی و درمانی، به رشد اقتصادی خود پس از دوران کرونا کمک کند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.