آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تأثیر کووید19 بر روند مهاجرت کانادا

  تأثیر کووید19 بر روند مهاجرت کانادا


پذیرش متقاضیان در برخی گروه‌ها کاهش ۷۲ درصدی داشته است


طبق گزارش جدید «هیئت کنفرانس کانادا»، طی 6 ماه اول همه گیری کرونا، ظرفیت پذیرش مهاجران کانادا شاهد کاهش چشمگیری بود. از ماه مارس تا دسامبر سال 2020، پذیرش مقیمان دائم نسبت به سال 2019، 56 درصد کاهش یافت.

پذیرش متقاضیان «گروه پناهندگان» و «گروه خانواده» به ترتیب با کاهش 72 و 63 درصدی روبرو شد؛ اما این افت در اوایل همه گیری آشکارتر بود. در پایان سال 2020، پذیرش در این گروه‌های مهاجرتی، در حال بازگشت به سطح قبل از همه گیری بود.

گزارش اخیر نشان می‌دهد که در سال 2021، پذیرش مهاجران دارای سابقه کار کانادایی افزایش خواهد یافت. آمار پذیرش مقیمان دائم با سابقه کار موقت یا تحصیل در کانادا، نسبت به سال 2019، 10 درصد رشد داشته است.

در ابتدای همه گیری، کانادا تحت انتخاب‌های اکسپرس انتری، تنها متقاضیان «برنامه تجربه کانادایی» (CEC) و «برنامه انتخاب استانی» (PNP) را موردهدف قرار داد. در نیمه دوم سال 2020، کانادا از متقاضیان اکسپرس انتری در تمام برنامه‌ها دعوت به عمل آورد، که شامل «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP) و «برنامه نیروی ماهر فدرال» (FSTP) بود.

اما از آغاز سال 2021، «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) بار دیگر متقاضیان «CEC» و «PNP» را در اولویت قرار داده است، زیرا این افراد عموماً در کانادا حضور دارند و مشمول محدودیت‌های مقیمان دائم خارج از کانادا نیستند. 

براساس گزارش مذکور، کاهش تعداد مهاجران در سال 2020، تأثیر نامتناسبی در مناطق خارج از استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا، و کبک گذاشت.

پذیرش نیروی کار موقت به طور کلی 33 درصد کاهش داشت. با این حال، پذیرش نیروی کار صنایع کشاورزی تنها 8 درصد کاهش یافت.

«هیئت کنفرانس کانادا» تأثیر مهاجرت بر اقتصاد کانادا را نیز بررسی کرد. گزارش مربوط نشان می‌دهد که افزایش سطح مهاجرت در طول چهار سال، می‌تواند «تولید ناخالص داخلی» (GDP) کانادا را 44 درصد افزایش دهد. این امر همچنین درآمد عمومی را حدود 50 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

 

چهار نکته برای جبران تأثیرات کووید19

با توجه به تأثیرات احتمالی کووید19 بر مهاجرت و اقتصاد، «هیئت کنفرانس کانادا» چهار نکته مهم را به اداره مهاجرت گوشزد کرده است:


1. ارتقا مسیرهای مهاجرتی برای افراد دارای پیشنهاد شغلی؛ سرمایه گذاری بیشتر در خدمات اسکان و استقرار؛ و تسریع پذیرش متقاضیان «گروه خانواده» برای کمک به مشارکت مهاجران اقتصادی در نیروی کار

2. تمرکز بر جذب مهاجران به صورت منطقه‌ای؛ با هدف افزایش مهاجرت به مناطقی که نیاز مبرمی به مهاجران دارند و به طور چشگیری تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند

3. ایجاد تغییراتی در سیاست‌های مهاجرتی، با هدف بهبود تأثیر مهاجران بر اقتصاد کانادا

4. افزایش تعداد مهاجران «گروه خانواده» و «گروه پناهندگان»


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۰:۳۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۲۰۱ - برچسب ها:
مهاجرت به کاناداراه های مهاجرت به کانادااکسپرس انتریاقامت دائم کانادانیروی متخصص کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.