آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • عوامل موثر بر مسیر مهاجرت به کانادا در ۲۰۲۱

  عوامل موثر بر مسیر مهاجرت به کانادا در ۲۰۲۱


وضعیت کووید19 و زمان برگزاری انتخابات فدرال بر مهاجرت کانادایی تأثیرگذار خواهند بود.

دو مسئله مهم وجود دارد که بر مسیر مهاجرت کانادا در ادامه‌ی سال جاری تأثیرگذار خواهد بود: توانایی کانادا در مهار ویروس کرونا، و تصمیم آقای «جاستین ترودو» در خصوص برگزاری انتخابات تا قبل از پاییز.

 

کووید19 در کانادا

از ماه مارس 2020، سیاست مهاجرتی کانادا به دلیل کووید19 دچار نوسان شده است. توانایی کانادا در کنترل کووید19، تأثیر مستقیمی بر تصمیمات مربوط به مهاجرت خواهد داشت. «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) سیاست‌ها و برنامه‌های بلند پروازانه‌ای را برای سال 2021 در نظر گرفته است تا با وجود همه گیری، قادر به تحقق اهداف مهاجرتی خود باشد.

در چند ماه گذشته، کانادا شاهد افزایش موارد کووید19 در سراسر کشور بود. موج سوم ویروس کرونا منجر به محدودیت‌های مرزی جدید در دو استان بزرگ کانادا، انتاریو و کبک، و همچنین آلبرتا شده است.

خوشبختانه طی هفته‌های اخیر، تعداد موارد مبتلا به کرونا در حال کاهش است. این امر تابعی از اقدامات سختگیرانه وزارت بهداشت کانادا، و همچنین واکسیناسیون گسترده کانادایی‌ها است.

کانادا تا این لحظه، بیش از 20 میلیون دوز واکسن دریافت کرده است.

حدود 46 درصد از جمعیت کانادا اولین دور واکسن را دریافت کرده اند، این بدان معنا است که کانادا (به همراه اسرائیل، انگلستان، آمریکا، و شیلی) در میان 5 کشور برتر در زمینه واکسیناسیون قرار دارد.

کانادا انتظار دارد تا پایان ماه ژوئن بیش از 20 میلیون دوز دیگر دریافت کند، و بسیاری سیاستمداران امیدوارند این کشور بتواند تا تابستان امسال، به شرایط عادی برگردد.

بازگشت کانادا به شرایط عادی، سیستم مهاجرت دولت کانادا را به طور قابل توجهی تغییر می‌دهد. به عبارت دیگر، با بهبود شرایط کووید19 «IRCC» قادر خواهد بود تعداد بیشتری از دارندگان «تأییدیه اقامت دائم» (CORP) را از خارج از کشور، مورداستقبال قرار دهد. این افراد برای اقامت در کانادا تأیید شده اند، اما به دلیل محدودیت‌های سفر، قادر به ورود به این کشور نیستند.

کانادا در سال جاری، تنها انتخاب‌های «PNP» و «CEC» را برگزار کرده است. متقاضیان این دو برنامه در حال حاضر، در کانادا حضور دارند. با بهبود شرایط کووید19 و واکسیناسیون اکثر کانادایی‌ها، احتمال بازگشت به انتخاب‌های «تمام برنامه‌ای» وجود دارد، که متقاضیان خارج و داخل کانادا را موردهدف قرار خواهند داد.

به علاوه، در پی استقبال متقاضیان از 6 مسیر مهاجرتی جدید برای نیروی کار حیاتی و دانشجویان بین الملل در کانادا، وزیر مهاجرت ممکن است ظرفیت پذیرش برخی از این زیرشاخه‌ها را افزایش دهد. این تصمیم به روند کووید19 در کانادا بستگی دارد. در واقع، اگر محدودیت‌های سفر ادامه داشته باشد، ظرفیت پذیرش متقاضیان افزایش خواهد یافت.

 

برگزاری انتخابات فدرال

بر اساس گزارشات، نخست وزیرکانادا، آقای «جاستین ترودو»، در حال تصمیم گیری درباره برگزاری انتخابات فدرال در نیمه دوم سال 2021 است. شایعات حاکی از آن است که این تصمیم تا حدود زیادی بستگی به روند واکسیناسیون در کانادا دارد. در صورتی که کانادا موفق به شکست کرونا شود، آقای «ترودو» با پشتیبانی عمومی بیشتری روبرو خواهد شد که او را به دور سوم نخست وزیری سوق خواهد داد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او همچنان محبوب‌ترین رهبر در میان احزاب اصلی سیاسی فدرال کانادا است، و در موقعیت کسب اکثریت آراء در انتخابات جدید قرار دارد.

دو انتخاب فدرال قبلی در اواخر تابستان اعلام، و در ماه اکتبر برگزار شدند. سپس کابینه دولت در ماه نوامبر و دسامبر اعلام شد، و دولت جدید از ماه ژانویه شروع به کار کرد. انتخابات کانادا به ندرت در ماه‌های منتهی به کریسمس برگزار می‌شود. از این رو، این احتمال وجود دارد که آقای «ترودو» انتخابات را حداکثر تا ماه سپتامبر برگزار کند.

فراخوان انتخابات بر روند مهاجرت کانادا تأثیراتی خواهد داشت. اگرچه اهداف و برنامه‌های اصلی (مانند اکسپرس انتری، برنامه‌های انتخاب استانی، و طرح ظرفیت پذیرش مهاجر) دستخوش تغییر نخواهند شد، اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های جدید، و همچنین پاسخگویی دولت به مسائل احتمالی تا زمان تعیین نتایج انتخابات، محدود خواهد بود.

سایر مواردی که باید به آنها توجه شود، «برنامه انتخاب شهری»(MNP) ، حذف هزینه‌های درخواست شهروندی کانادا، «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» (PGP)، و طرح ظرفیت پذیرش مهاجر در سال‌های 2022 تا 2024 است. کانادا به احتمال زیاد به هدف پذیرش سالانه  400.000 مهاجر جدید پایبند خواهد بود.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.