آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تمدید اقامت بازدیدکنندگان کانادا

  تمدید اقامت بازدیدکنندگان کانادا


بازدیدکنندگانی که اقامتشان رو به انقضاست، قادرند اقامت خود در کانادا را تمدید کنند

با محدودیت های مرزی و ممنوعیت های سفر که همچنان برقرار است، بازدیدکنندگان نیازمند تمدید اقامت خود در کانادا خواهند بود.

به طور کلی، ویزاهای بازدیدکننده (visitor visa) به اتباع خارجی اجازه می دهد تا به مدت حداکثر شش ماه، به طور قانونی در کانادا زندگی کنند. در پایان این دوره، «وضعیت اقامت» این افراد منقضی شده، و آنها ملزم به ترک کانادا خواهند بود.

برای تمدید اقامت در کانادا بیش از مدت مشخص شده، بازدیدکنندگان باید درخواست خود را به «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) ارسال کنند. در زمان درخواست، متقاضیان باید دارای «ویزای اقامت موقت» (TRV) معتبری باشند. «TRV» درواقع توسط دفاتر ویزای کانادایی صادر شده و در پاسپورت اتباع خارجی درج می شود. این ویزا نشان دهنده اجازه ورود افراد خارجی به کانادا برای اقامت موقت است.

برای تمدید اقامت خود در کانادا به عنوان بازدیدکننده، متقاضیان باید درخواست «سوابق بازدیدکننده» (visitor record) دهند. این مدرک دارای تاریخ انقضا بوده، و در زمان مشخص شده، افراد را ملزم به ترک کانادا یا تمدید وضعیت اقامت خود خواهد کرد. شایان ذکر است که در صورت درخواست برای «سوابق بازدیدکننده» و ترک کانادا، تضمینی وجود نخواهد داشت که افراد بتوانند مجدداً به این کشور بیایند.

اگر ویزای بازدیدکننده فعلی متقاضیان در زمان پردازش درخواست تمدید اقامت، منقضی شود، آنها قادرند با «وضعیت حفظ شده» (maintained status) در کانادا بمانند. این وضعیت قبلاً تحت عنوان «implied status» شناخته می شد.

در این مدت، «وضعیت بازدیدکننده» افراد نیز تمدید شده و آنها می توانند تا زمان پردازش نهایی درخواست خود، به عنوان بازدیدکننده در کانادا اقامت داشته باشند.

اما اگر «وضعیت بازدیدکننده» متقاضیان قبلاً منقضی شده باشد، در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند وضعیت خود را تمدید کنند.

 

بازدیدکنندگان تا چه مدت می توانند در کانادا اقامت داشته باشند؟

افرادی که برای اهداف موقت وارد کانادا می شوند (مانند گردشگران، نیروی کار موقت خارجی، و دانشجویان بین الملل) باید «TRV» دریافت کنند؛ مگر اینکه از ارائه ویزا معاف باشند (مانند شهروندان آمریکا). اکثر بازدیدکنندگان می توانند تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند.

افرادی که در هنگام ورود به کانادا، مُهر در پاسپورت خود دریافت می کنند، باید در زمان مشخص شده، کشور را ترک کنند. افرادی که «سابقه بازدیدکننده» برای آنها صادر شده است، باید قبل از تاریخ انقضا مدرک خود، کانادا را ترک کنند.

در صورت مهر نشدن پاسپورت، اتباع خارجی تنها می توانند برای مدت شش ماه، یا تا انقضا پاسپورت خود، در کانادا بمانند.

درخواست ویزای بازدیدکننده با وجود محدودیت های مرزی همچنان امکان پذیر است؛ اما در حال حاضر، فقط افراد معاف از این محدودیت ها مجاز به ورود به کانادا هستند.

 

درخواست «اجازه کار» برای بازدیدکنندگان در کانادا

در روز 24 آگوست سال 2020، «IRCC» سیاست موقتی را در نظر گرفت که به اتباع خارجی دارای پیشنهاد شغلی معتبر و «وضعیت بازدیدکننده» اجازه می دهد برای درخواست «اجازه کار مختص کارفرما» اقدام کند. پیش از این، بازدیدکنندگان معمولاً باید قبل از آمدن به کانادا برای «اجازه کار» اولیه خود درخواست می دادند. اگر آنها هنگام تأیید اجازه کار، دارای «وضعیت بازدیدکننده» و داخل کشور می بودند، برای فعال کردن آن باید کانادا را ترک کرده و دوباره بر می گشتند.

متقاضیانی که به دنبال بهره مندی از این قانون موقت هستند، باید:

 • در روزی که درخواست می دهند به عنوان «بازدیدکننده» معتبر در کانادا باشند
 • با وضعیت معتبر در کانادا مانده باشند
 • پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند
 • برای «اجازه کار مختص کارفرما» درخواست خود را از داخل کانادا ارائه دهند؛
 • این اجازه کار باید دارای «ارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار» (LMIA) بوده، یا به واسطه یک پیشنهاد استخدام، از «LMIA» معاف شود (حداکثر تا روز 31 آگوست 2021)
 • سایر مراحل موردنیاز، مانند مدیکال و چک امنیتی، را پشت سر بگذارند

این سیاست موقت ابتدا برای بازدیدکنندگانی ارائه شد که در دوران کرونا به کانادا آمده بودند؛ در حال حاضر، تا 31 آگوست 2021 تمدید شده است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۱ اردي بهشت ماه ۱۴۰۰ در ۰۹:۱۳:۰۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۷۳۱ - برچسب ها:
مهاجرت به کاناداراه های مهاجرت به کانادااقامت دائم کاناداویزای موقتتحصیل در کانادامجوز کار
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.