آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • کانادا درخواست های بیشتری را تحت زیرشاخه فارغ التحصیلان بین الملل می پذیرد

  کانادا درخواست‌های بیشتری را تحت زیرشاخه فارغ التحصیلان بین الملل می‌پذیرد


دانشجویان بین المللی که در کانادا فارغ التحصیل شده اند، فرصت های زیادی برای دریافت اقامت دائم دارند

در میان برنامه های مهاجرتی جدید که از روز 6 مه شروع به پذیرش درخواست کردند، زیرشاخه «فارغ التحصیلان بین الملل» محبوب ترین مورد بوده است. با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان بین الملل در کانادا، ظرفیت این زیرشاخه طی تنها 25 ساعت، تکمیل شد. اما هنوز ممکن است درخواست های بیشتری تحت این زیرشاخه پردازش شود.

این 6 مسیر موقت به نیروی کار حیاتی و دانشجویان بین المللی که در کانادا فارغ التحصیل شده اند، فرصتی برای اقامت دائم در این کشور می دهد. ظرفیت زیرشاخه های نیروی کار حیاتی انگلیسی زبان 50.000 نفر، و برای فارغ التحصیلان بین الملل 40.000 نفر تعیین شده است.

پردازش تعداد بیشتر پرونده ها
زمانی که «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) شروع به پردازش این 40.000 پرونده مهاجرت کند، بدیهی است که برخی از درخواست ها واجد شرایط نبوده و رد خواهند شد. بدین ترتیب، کانادا قادر خواهد بود درخواست های بیشتری را تحت این زیرشاخه، پردازش کند.

به علاوه، همانطور که در انتخاب اخیر «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اتفاق افتاد، برخی از متقاضیان ممکن است از درخواست خود انصراف دهند، و در نتیجه پرونده های دیگری موردبررسی قرار گیرند.

همچنین، متقاضیانی که تحت دو زیرشاخه «نیروی کار حیاتی» و «فارغ التحصیلان بین الملل»، اقدام کرده اند، ممکن است توسط «IRCC» به عنوان نیروی کار حیاتی پذیرفته شوند تا فرصتی برای بررسی درخواست های بیشتر در زیرشاخه فارغ التحصیلان فراهم شود.

تغییر ظرفیت زیرشاخه ها
در صورتی که ظرفیت 50.000 نفری زیرشاخه نیروی کار حیاتی تکمیل نشود، «IRCC» ممکن است به ظرفیت زیرشاخه فارغ التحصیلان بین الملل اضافه کند. احتمال دیگر این است که «IRCC» تعداد مشاغل واجد شرایط برای بخش های حیاتی را افزایش دهد تا تعداد بیشتری از فارغ التحصیلان و دارندگان «اجازه تحصیل» واجد شرایط زیرشاخه های نیروی کار حیاتی شوند.

شایان ذکر است که «طرح ظرفیت پذیرش مهاجر» کانادا قابل انعطاف بوده، و با توجه به متغیرهای گوناگون، متفاوت خواهد بود. این متغیرها شامل ظرفیت پردازش «IRCC»، استان ها، و قلمروها، میزای تقاضا در میان متقاضیان مهاجرت، توانایی متقاضیان برای جمع آوری و ارسال به موقع مدارک خود، و ... می باشد.

در حال حاضر، همه گیری کرونا اصلی ترین متغیر است، که کماکان منجر به تغییر «طرح ظرفیت پذیرش مهاجر» خواهد شد. برای مثال، ممکن است «IRCC» تا پایان سال، تنها قادر به پذیرش افراد داخل کانادا به عنوان مقیم دائم باشد. یا ممکن است محدودیت های مرزی کاهش یافته و افراد بیشتری از خارج از کانادا برای اقامت دائم پذیرفته شوند.

 

فرصت های مهاجرت برای فارغ التحصیلان در کانادا
از آنجا که ظرفیت زیرشاخه فارغ التحصیلان بین الملل تکمیل شده است، برخی از فارغ التحصیلانی که منتظر نتایج IELTS یا CELPIP خود هستند، ممکن است درخواست خود را لغو کرده یا به تعویق بیاندازند. با این حال، اگر «IRCC» تصمیم به پردازش درخواست های بیشتری بگیرد، متقاضیانی که مدارک خود را آماده دارند، در اولویت خواهند بود.

حتی اگر افراد تحت این برنامه های جدید پذیرفته نشوند، قادرند با در دست داشتن مدارک خود تحت زیرشاخه های مهاجرتی دیگر اقدام کنند. اکسپرس انتری، «PNP»، و بیش از 100 مسیر مختلف برای اقامت دائم فارغ التحصیلان بین الملل در دسترس است. در واقع، این افراد به دلیل داشتن تجربه کانادایی، واجد شرایط بسیاری از مسیرهای مهاجرت خواهند بود.

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۰ اردي بهشت ماه ۱۴۰۰ در ۰۳:۰۰:۰۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۱۲۶ - برچسب ها:
مهاجرت به کاناداراه های مهاجرت به کانادااقامت دائم کاناداویزای موقتدانشجویان بین المللی
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.