آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • ارسال درخواست اقامت دائم برای ساکنان موقت در کبک

  ارسال درخواست اقامت دائم برای ساکنان موقت در کبک


بهبود اقتصادی کبک تا حدود زیادی به مهاجرت وابسته است

طبق توافق‌نامه کبک و دولت فدرال، این استان پس از بررسی شرایط متقاضیان برای اقامت دائم، «گواهی انتخاب کبک» (CSQ) را برای آنان صادر خواهد کرد. دولت فدرال تصمیم نهایی را درباره پذیرش مهاجران خواهد گرفت، و این مدرک برای ارائه «وضعیت اقامت دائم» به متقاضیانی که در کبک حضور دارند، ضروری می‌باشد.

ارسال درخواست مهاجرت دائم به کبک در دو مرحله انجام می‌شود. اولین قدم، پذیرش تحت یکی از برنامه‌های مهاجرت کبک، و دریافت «CSQ» از «اداره مهاجرت کبک» (MIFI) است. مرحله دوم ، دریافت اقامت دائم از دولت فدرال کانادا است که شامل مدیکال، چک امنیتی، و ثبت بیومتریک می‌باشد.

کبک برای تسهیل پذیرش مهاجرانی که نیازهای اقتصادی-اجتماعی استان را برآورده می‌کنند، چندین برنامه مختلف دارد:


«برنامه تجربه کبکی» (PEQ)

از طریق این برنامه، کبک متقاضیانی را که به زبان فرانسه تسلط دارند و در جامعه کبک ادغام شده اند، برای اقامت دائم انتخاب می‌کند. «PEQ» به نیروی کار خارجی و فارغ التحصیلان کبک که مشغول به کار هستند، اجازه می‌دهد تا «وضعیت اقامت موقت» خود را به «وضعیت دائم» تبدیل کنند. برای هر دو گروه متقاضیان، معیارهای واجد شرایط بودن شامل موارد ذیل است:

 • اقامت، تحصیل، یا کار در کبک
 • نشان دادن سطح advanced intermediate در گفتار فرانسه
 • دریافت مدرک «آشنایی با قوانین کبک» است.

 

«برنامه نیروی کار متخصص» (RSWP)

افرادی که مایل به اقامت دائم و کار در کبک هستند، همچنین می‌توانند از طریق «RSWP»، اقدام کنند. این افراد ابتدا باید پروفایل «ابراز علاقه مندی» (EOI) را در پورتال آنلاین Arrima ایجاد کرده تا توسط «MIFI» دعوت شوند. عواملی مانند تحصیلات، سابقه کار، سن، سطح زبان فرانسه و انگلیسی، و سایر موارد در پذیرش متقاضیان تأثیرگذار خواهد بود. اگرچه سابقه کار در کبک برای این برنامه لازم نیست، اما امتیازات بیشتری را برای افراد به همراه خواهد داشت.

 

پایلوت‌های مهاجرتی جدید

دولت کبک اخیراً سه پایلوت مهاجرتی جدید را برای متقاضیان در بخش‌های زیر، در نظر گرفته است:

 •  فرآوری مواد غذایی
 • بهداشت (خدمتکاران بیمارستان)
 • هوش مصنوعی (AI)، فناوری اطلاعات (IT)، و جلوه‌های بصری (VE)


هر سه پایلوت در حال پذیرش درخواست‌های اقامت دائم هستند، و تا پنج سال ادامه خواهند داشت. از طریق این برنامه‌ها، سالانه 550 متقاضی همراه با خانواده خود به طور دائمی در کبک مستقر خواهند شد. پذیرش درخواست‌ها برای سال جاری، تا روز 31 اکتبر ادامه خواهد داشت.

 

افزایش اهداف مهاجرتی در کبک

پیش از همه گیری کرونا، دولت فعلی کبک سهمیه مهاجرتی خود را کاهش داد. اما همه گیری باعث افزایش کمبودهای مهاجرتی در این استان شده است.

برای جبران کمبودهای شدید نیروی کار، خانم «نادین ژیرو»، وزیر مهاجرت کبک، اخیراً اظهار داشت که این استان قصد دارد در سال جاری، از 43000 تا 44،500 مهاجر جدید استقبال کند. پیش بینی می‌شود 62 درصد این افراد از طریق برنامه‌های مهاجرت اقتصادی کبک به کانادا بیایند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.