آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مسیرهای اقامت دائم برای افراد دارای تجربه کانادایی

  مسیرهای اقامت دائم برای افراد دارای تجربه کانادایی


مروری بر راه‌های ارائه اقامت دائم به نیروی کار حیاتی و فارغ التحصیلان بین الملل در کانادا

تجربه کانادایی همواره برای درخواست اقامت دائم تأثیرگذار بوده، و در شرایط فعلی، اهمیت آن دو چندان شده است.

مرزهای کانادا به دلیلی همه گیری کرونا به روی مسافران غیرضروری بین الملل بسته است. این بدان معناست که کانادا تا زمان بازگشت به شرایط عادی، بخش بزرگی از اهداف مهاجرتی خود را بر ساکنان موقت و افرادی متمرکز می‌کند که در حال حاضر، در این کشور حضور دارند.

مسیرهای اصلی اقامت دائم برای متقاضیان با تجربه کانادایی در زیر ذکر شده است:


برنامه‌های موقت برای اقامت دائم

کانادا شش زیرشاخه مهاجرتی جدید را از روز 6 مه راه اندازی خواهد کرد. این زیرشاخه‌های جدید برای نیروی کار حیاتی و فارغ التحصیلانی می‌باشد که مشغول به کار در کانادا هستند. متقاضیانی که دارای سابقه کار در مشاغل حیاتی (مانند مراقبت‌های بهداشتی) باشند، واجد شرایط درخواست خواهند بود. برای ارسال درخواست اقامت دائم، افراد باید در کانادا حضور داشته و در هر شغلی مشغول به کار باشند. آنچه این برنامه‌ها را از بسیاری از مسیرهای مهاجرت فدرال متمایز می‌کند، این است که سطح مهارت شغلی افراد را تحت سیستم «طبقه بندی مشاغل ملی» (NOC) در نظر نمی‌گیرند.

کانادا تحت این زیرشاخه‌ها، حداکثر 90،000 متقاضی را در بخش‌های «نیروی کار حیاتی» و «فارغ التحصیلان بین الملل»، می‌پذیرد. شایان ذکر است که برای متقاضیان فرانسه‌زبان یا دوزبانه در بخش‌های مزبور، ظرفیت پذیرشی تعیین نشده است. متقاضیان باید دارای حداقل مدرک زبان مورد نیاز، و موارد دیگری باشند که پیش‌تر در وبسایت «پارس‌کانادا» آمده است. به گفته اداره مهاجرت کانادا، مدرک زبان موردنیاز باید همراه با درخواست متقاضیان ارسال شود.

 

«برنامه تجربه کانادایی» (CEC)

«CEC» یک برنامه مهاجرتی فدرال طولانی مدت بوده، و برای جذب و حفظ افرادی که تجربه زندگی و کار در مشاغل تخصصی کانادایی را دارند، طراحی شده است. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان به یک سال سابقه کار تخصصی در کانادا (سطح مهارت «NOC» 0، A، یا B) طی سه سال گذشته، و همچنین مهارت قابل قبول در زبان انگلیسی نیاز دارند. متقاضیان به پیشنهاد شغلی نیاز ندارند.

«CEC» از طریق سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شود، که برای پردازش پرونده‌های تکمیل شده (طی شش ماه یا کمتر) طراحی شده است. اکسپرس انتری برای امتیازدهی به متقاضیان از «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) استفاده می‌کند. افراد دارای بالاترین امتیاز، «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) اقامت دائم را از طریق انتخاب‌های منظم اکسپرس انتری دریافت خواهند کرد. داشتن پیشنهاد شغلی، تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه، مدرک تحصیلی بالا، و میزان سابقه کار یا تحصیل در کانادا، از جمله مواردی هستند که به افزایش امتیاز متقاضیان کمک خواهند کرد.

 

«برنامه تجربه کبکی» (PEQ)

کبک دارای برنامه‌های مهاجرت اقتصادی خاص خود می‌باشد، که بسیاری از آنها از نظر ساختار و عملکرد، مشابه برنامه‌های دولت‌های فدرال هستند. بدیهی است که کبک برای پذیرش متقاضیان، تمرکز بیشتری بر زبان فرانسه دارد. «برنامه تجربه کبکی» (PEQ) دارای زیرشاخه‌هایی است برای افراد دارای سابقه کار تخصصی در این استان، و همچنین فارغ التحصیلان از مؤسسات تحصیلات تکمیلی کبک می‌باشد.

 

«برنامه انتخاب استانی» (PNP)

پذیرش تحت برنامه‌های مهاجرتی فدرال به افراد اجازه می‌دهد تا در هر استان یا قلمرو کانادا (به جز کبک)، مستقر شوند. به علاوه، استان‌ها با استفاده از «PNP»، از متقاضیانی که نیازهای بازار کار منطقه را برطرف می‌کنند، دعوت به عمل می‌آورند

دو نوع «PNP» وجود دارد: پایه و پیشرفته. «PNP»های پایه تحت نظر خود استان‌ها و به طور مستقل فعالیت می‌کنند، اما «PNP»های پیشرفته با سیستم اکسپرس انتری همسو هستند. به متقاضیانی که از «PNP»های پیشرفته نامزدی استانی دریافت کنند، 600 امتیاز «CRS» فوق العاده تعلق می‌گیرد، که دریافت «ITA» اقامت دائم را برای آنها تضمین خواهد کرد.

بدین ترتیب، سابقه کار یا تحصیل در کانادا همواره حائز اهمیت است، و از آنجایی که سفرهای بین المللی به کانادا موقتاً کنسل شده اند، این موارد به طور چشمگیری برای متقاضیان اقامت دائم، مفید واقع خواهند شد. در هر دو سطح فدرال و استانی، فرصت‌های بسیاری وجود دارد تا افراد دارای تجربه کانادایی بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.