آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • سیاست های مهاجرتی کانادا در میان پنج کشور برتر جهان

  سیاست‌های مهاجرتی کانادا در میان پنج کشور برتر جهان


به لطف پیشرفت در دسترسی به خدمات شهروندی و مراقبت های بهداشتی، کانادا در جایگاه چهارم قرار گرفت.

کانادا در نظر سنجی اخیر که مربوط به رتبه بندی عملکرد سیاست 52 کشور است، جایگاه چهارم را کسب کرد.

 

«شاخص سیاست ادغام مهاجرت» (MIPEX) یک معیار بین المللی جامع برای سیاست های ادغام مهاجران است. این سیاست ها بر شرایط تازه واردان به هنگام کار یابی، دسترسی به زبان و فرصت های تحصیلی، و همچنین احساس تعلق و مشارکت آنها در جامعه تاثیر مستقیم دارد.

 

به گفته ی خانم «آنا تریاندافیلیدو»، «رئیس تحقیقات تعالی کانادا در زمینه مهاجرت و ادغام» (CERC) در دانشگاه «رایرسون»، امتیازات «MIPEX» امکان سنجش سیاست هایی را به کانادا می دهد که می توانند از ورود تازه واردان به کانادا حمایت کنند. این شاخص به کانادا کمک می کند تا عملکرد خود را در طول زمان مقایسه کرده و مشخص کند که در کدام مورد فرصت پیشرفت یا پتانسیل یادگیری از کشورهای دیگر را دارد.

 

در نسخه سال 2020 «MIPEX»، به لطف پیشرفت در دسترسی پناهجویان به مراقبت های بهداشتی و بهبود «قانون شهروندی» سال 2017، رتبه کلی کانادا دو برابر افزایش یافته است. در سال 2015، کانادا در رده بندی جهانی، به جایگاه ششم دست یافته بود.

 

بر اساس این گزارش، بزرگ ترین قدرت کانادا مربوط به سیاست های ضد تبعیض است. این کشور به دلیل داشتن قوانین و سیاست های پیشرو در جهان، (از جمله سیاست های چندفرهنگی ذکر شده در «منشور حقوق و آزادی کانادا») بالاترین امتیاز را دریافت می کند.

 

کانادا امتیازاتی را نیز از دست داد، زیرا افراد فاقد وضعیت شهروندی (مانند مقیمان دائم)، هیچ فرصتی برای مشارکت سیاسی در سطح محلی یا ملی ندارند. به علاوه، تعداد نمایندگان مقیمان دائمی در بین نهادهای سیاست گذار، کم است. با این وجود، ساکنان دائمی فرصت دریافت تابعیت را دارند که در کوتاه ترین مدت، به آنها حق رأی می دهد. این مسئله باعث افزایش امتیازات کانادا شده است.

 

تحرک بازار کار نیازمند بیشترین میزان پیشرفت می باشد. مهاجران فاقد مدارک قانونی یا دارای مجوزهای کار موقت محدود، با موانعی برای اشتغال مواجه هستند. این باعث می شود دسترسی محدودی به مراقبت های بهداشتی داشته باشند.

 

در این گزارش، سیاست های «اتحاد خانواده» در شرایط مطلوبی قرار دارند. با این وجود، فرزندان بزرگسال، والدین، و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نسبت به سایر افراد در ده کشور برتر، با موانع بیشتری برای اتحاد با خانواده خود در کانادا روبرو هستند.

 

از نظر مسیرهای اقامت دائم، کانادا امتیازاتی را از دست داد زیرا پروسه اشتغال برای تعداد روزافزون «نیروی کار مهاجر موقت» ممکن است طولانی و ناامید کننده باشد.

 

آموزش و پرورش در کانادا نیز به لطف آموزش چند فرهنگی و سیاست هایی که به کودکان کمک می کند در مدرسه احساس امنیت کنند، بسیار مورد توجه قرار گرفت. با این حال، نمایندگی بهتری در برنامه های درسی، تدریس، و آموزش عالی مورد نیاز است.

 

بالاترین جایگاه در بین کشورهای جهان، متعلق به سوئد با 86 امتیاز بود. فنلاند با 85  و پرتغال با 81 امتیاز، به ترتیب، دوم و سوم شدند. کانادا با 80 امتیاز پس از آن قرار گرفت و نیوزلند با 77 امتیاز مقام پنجم را کسب کرد.

 

به گفته ی آقای «توماس هادلستون»، مدیر «تحقیقات گروه سیاست مهاجرت»، در میان کشورهای انگلیسی زبان، کانادا در حال تبدیل شدن به یک مقصد فراگیر جهانی است. این کشور، همراه با نیوزلند، جایگزین کشورهای والارتبه قبلی (مانند استرالیا، انگلیس، و ایالات متحده) شده است، که تحت فشار نیروهای سیاسی پوپولیست، در رتبه بندی اخیر «MIPEX»، جایگاه بسیار پایین تری کسب کرده اند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۶ دي ماه ۱۳۹۹ در ۱۲:۲۱:۱۷ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۱۹۸ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...
اولین انتخاب مختص PNP سال 2021 اکسپرس انتری

اولین انتخاب مختص «PNP» سال 2021 اکسپرس انتری

۱۸ دي ۱۳۹۹ - انتظار می رود سال 2021 با افزایش اهداف مهاجرتی، سال درخشان تری باشد. در روز 6 ژانویه، کانادا سال جدید را با صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی...
اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

۱۷ دي ۱۳۹۹ - اجازه کار در کانادا برای این افراد چگونه خواهد بود؟   برای ورود به کانادا، نیروی کار خارجی که با اهداف ضروری می آیند، از محدودیت های سفر معاف هستند. متقاضیانی که مایل...
چه کسانی هنوز می توانند به کانادا سفر کنند

چه کسانی هنوز می‌توانند به کانادا سفر کنند

۱۵ دي ۱۳۹۹ - طبق دستور نخست وزیر کانادا، برای محافظت از کانادایی ها در برابر شیوع کووید19، بیشتر سفرهای غیرضروری به کانادا لغو شده اند و اکثر اتباع خارجی نمی توانند به کانادا سفر...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.