آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

  مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی


اداره مهاجرت کانادا تصریح کرده است که کارفرمایان کانادایی موظف به پرداخت دستمزد به نیروی کار خارجی هستند حتی اگر آنها هنوز «شماره بیمه اجتماعی» (SIN) خود را دریافت نکرده باشند. اگرچه نیروی کار باید ظرف سه روز بعد از شروع کارش، درخواستی برای گرفتن «SIN» ارسال کند؛ اما لازم نیست برای شروع کار، شماره بیمه اجتماعی داشته باشند. هرچند پس از دریافت «SIN»، نیروی کار باید ظرف سه روز آن را به کارفرمای خود بدهند.

 

«شماره بیمه اجتماعی» یک شماره 9 رقمی است که افراد به کمک آن به برنامه های دولتی دسترسی پیدا می کنند یا به آنها اجازه داده می شود در کانادا کار کنند. از این شماره برای شناسایی هویت افراد نیز استفاده می شود و استفاده از شماره شخص دیگری غیرقانونی است. «اداره خدمات کانادا» فهرستی از برنامه هایی را تهیه کرده است که برای استفاده، نیاز به «SIN» دارند. گفتنی است که کارفرمایان پس از استخدام نیروی کار، باید به «SIN» کارکنان خود دسترسی داشته باشند.

 

کارفرمایان کانادایی هنگام استخدام نیروی کار خارجی تحت «برنامه پویایی بین المللی»، باید از یک سری مقررات تبعیت کنند. مثلا آنها باید برای اتباع خارجی، اشتغال در همان شغل و با همان دستمزد و شرایط کاری را فراهم کنند که در پیشنهاد شغلی ذکر شده است.

 

بازرسی از کارفرمایان

کارفرمایان نباید به نیروی کار خارجی، دستمزدی کمتر از آنچه در پیشنهاد شغلی ذکر شده است، پرداخت کنند. هرگونه کسر از دستمزد نیروی کار، باید در پیشنهاد شغلی قید شود. افزایش دستمزد ممکن است نشان دهنده تغییر وظایف و تغییر شغل باشد، یعنی متفاوت از آنچه در پیشنهاد شغلی ذکر شده است. درصورتی که این افزایش دستمزد بر معافیت نیروی کار خارجی از «ارزیابی میزان نیاز در بازار کار» تأثیر بگذارد، گاهی منجر به عدم افزایش دستمزد توسط کارفرما می شود.

 

تا زمانی که الزامات قرنطینه اجباری اعمال می شود، همه تازه واردان به کانادا باید به مدت چهارده روز خود را قرنطینه کنند. کارفرمایان باید در این مدت نیز دستمزد کارمندان خود را مطابق با آنچه در پیشنهاد شغلی قیده شده است، پرداخت کنند.

 

کارفرمایان ممکن است توسط اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی یا بازرسی قرار بگیرند. بازرسی ها جهت اطمینان از این موضوع است که کارفرمایان مسئولیت خود را در قبال نیروی کار خارجی به درستی انجام می دهند و با آنها بدرفتاری نمی کنند.

 

چه موقع بازرسان به سراغ کارفرمایان می روند:

 • دلیل یا نشانه ای مبنی بر عدم رعایت موارد مذکور به وسیله کارفرما
 • عدم رعایت موارد توسط کارفرما در گذشته
 • انتخاب و بررسی کارفرما به صورت تصادفی

 

کارفرمایی که پیشنهاد استخدام نیروی کار موقت را به اداره مهاجرت کانادا ارائه می دهد، مسئول تأمین شرایط برنامه است. کارفرما ممکن است از اولین روز استخدام نیروی کار موقت و حداکثر تا شش سال پس از صدور مجوز کار، هر زمانی مورد بازرسی قرار گیرد. کارفرمایانی که دارای نماینده مجاز هستند که از طرف آنها پیشنهاد استخدام را ارائه می دهند، همچنان مسئول انطباق شرایط با کلیه فعالیت ها و انتظارات بازرسان هستند.

 

منبع خبر: CIC News, August 4, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۷ شهريور ماه ۱۳۹۹ در ۰۱:۱۶:۱۹ ق.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۱۰۲۲ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
تغییرات جدید در سیستم مهاجرتی کانادا

تغییرات جدید در سیستم مهاجرتی کانادا

۷ مهر ۱۳۹۹ - به زودی از ماه اکتبر تغییراتی در سیستم مهاجرت کانادا ایجاد می شود   دو رویداد مهم در ماه آتی، سیستم مهاجرت کانادا را برای سال ها تغییر خواهند داد. اولین رویداد، وکالت...
افزایش ظرفیت مهاجرپذیری در نیوبرانزویک

افزایش ظرفیت مهاجرپذیری در نیوبرانزویک

۶ مهر ۱۳۹۹ - با پیروزی حزب محافظه کار ترقی خواه نیوبرانزویک در جدیدترین انتخابات استانی، این حزب جهت کمک به رشد جمعیت و اقتصاد نیوبرانزویک، قول داد شمار مهاجران استان را افزایش می دهد. استان...
صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

۲ مهر ۱۳۹۹ - وزیر مهاجرت، «مارکو مندیچینو» در یک وبینار اطلاعات مربوط به پذیرش از دانشجویان بین المللی را به روزرسانی کرده است. «مندیچینو» اظهار داشته که کانادا در حال حاضر 56 هزار تأییدیه...
فرصتی دیگر برای متقاضیان PNP

فرصتی دیگر برای متقاضیان «PNP»

۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - متقاضیان خاص «برنامه انتخاب استانی» (PNP) که شغل خود را به دلیل همه گیری کرونا از دست داده اند تا سال 2021 فرصت دارند کار جدیدی به دست آورند تا نامزدی...
از سرگیری خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا

از سرگیری خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا

۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - از 21 سپتامبر آن دسته از خدمات مهاجرتی که به صورت مجازی ارائه نمی شدند، به صورت حضوری انجام می شوند. اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) در...
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.