آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • توریست های کانادایی شاغل می شوند

  توریست‌های کانادایی شاغل می‌شوند


توریست های بین المللی که دارای پیشنهاد شغلی هستند و در حال حاضر در کانادا حضور دارند؛ می توانند بدون نیاز به ترک کشور، مجوز کار دریافت کنند.

 

طبق اعلامیه رسانه ای «اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC)، سیاست جدید بلافاصله اعمال خواهد شد. این سیاست برای بهره مندی ساکنان موقتی است که پیشاپیش در کانادا به سر می برند و پیشنهاد شغلی دارند. لازم به ذکر است که این رویه شامل کسانی نمی شود که بعد از 24 آگوست و به عنوان بازدیدکننده وارد کانادا می شوند.

 

بازدیدکنندگانی که واجد شرایط این معیارها باشند، می توانند از طریق سیاست مهاجرتی موقت جدید درخواست بدهند. این درخواست شامل دارندگان «سوپر ویزا»، بازدیدکنندگان با اهداف تجاری و افرادی می شود که از طریق «استراتژی مهارت های جهانی» که معاف از مجوز کار است، به کانادا آمده اند.

تا قبل از 24 آگوست، ساکنان موقتی که متقاضی مجوز کار بودند، معمولاً باید قبل از ورود به کانادا، برای مجوز اولیه کار خود درخواست می دادند. اگر آنها هنگام تأیید مجوز کارشان، وضعیت توریستی داشتند، باید برای فعال کردن مجوزشان، کشور را ترک می کردند و سپس به کانادا برمی گشتند.

سیاست جدید همچنین به نفع کارفرمایان کانادایی است که نیروی کار خارجی استخدام می کنند، برخی از آنها به دلیل همه گیری  کرونا با کمبود مداوم نیروی کار روبرو شده بودند.

 

وزیر مهاجرت کانادا، «مارکو مندیچینو»، در این اعلامیه اعلام کرده است: «ما از کارفرمایان می شنویم که همچنان با چالش های استخدام نیروی کار موردنیاز خود در طول همه گیری روبرو هستند. این معافیت از شرایط معمول در دریافت اجازه کار موقت، با هدف از بین بردن موانع برای جذب سریع تر نیروی کار وضع شده است و بازدیدکنندگان دارای مهارت و سابقه را برای تسریع بهبود اقتصادی کانادا، به کار می گیرد.»

 

کانادا ساکنان موقتی را که در کانادا هستند به حفظ وضعیت قانونی شان تشویق می کند. با توجه به محدودیت سفرهای هوایی در سراسر جهان، برخی از بازدیدکنندگان قادر به ترک کانادا نبوده اند و برخی از نیروهای کار خارجی مجبور بوده اند وضعیت اقامت موقت خود را به «بازدیدکننده» تغییر دهند زیرا مجوز کارشان در حال اتمام بود و از آنجا که دارای پیشنهاد شغلی بودند، قادر به درخواست اجازه کار جدید نبودند.

 

شرایط لازم برای متقاضیان:

 • وضعیت اقامتی معتبر در کانادا به عنوان بازدیدکننده تا 24 آگوست 2020، و قصد اقامت در کانادا
 • داشتن پیشنهاد شغلی
 • درخواست برای مجوز کار «خاص کارفرما» به همراه یک پیشنهاد شغلی با «ارزیابی میزان نیاز در بازار کار» (LMIA) یا معاف از «LMIA»، که حداکثر تا 31 مارچ 2021 ارسال شود.
 • رعایت سایر معیارهای استاندارد پذیرش

متقاضیانی که دارای تمامی این معیارها باشند و در دوازده ماه گذشته مجوز کار معتبر داشته اند، می توانند قبل از تصویب کامل مجوز کارشان، برای کارفرمای جدید شروع به کار کنند.

 

بنا به اعلام اداره مهاجرت کانادا، متقاضیانِ مجوز کار می توانند از طریق فرم وب  برای درخواست اجازه کار تماس بگیرند.

 

منبع خبر: CIC News, August 25, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۴ شهريور ماه ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۰:۰۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۴۱۷ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...
مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا تصریح کرده است که کارفرمایان کانادایی موظف به پرداخت دستمزد به نیروی کار خارجی هستند حتی اگر آنها هنوز «شماره بیمه اجتماعی» (SIN) خود را دریافت نکرده باشند....
صدور 4200 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

صدور 4200 دعوت‌نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - دولت کانادا در دوم سپتامبر،  برای 4200 متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق «سیستم اکسپرس انتری»، دعوت نامه صادر کرد.   متقاضیان «برنامه نیروی متخصص فدرال» جزو متقاضیانی بودند که در این انتخاب...
صدور 430 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

صدور 430 دعوت‌نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش‌کلمبیا

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا» در جدیدترین انتخابش در اول سپتامبر، از بیش از 430 متقاضی مهاجرت دعوت کرده است تا برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.   «برنامه انتخاب استانی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.