آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • پذیرش آنلاین درخواست های اجازه کار برنامه مهاجرتی آتلانتیک

  پذیرش آنلاین درخواست‌های اجازه کار برنامه مهاجرتی آتلانتیک


اداره مهاجرت کانادا از این پس درخواست های آنلاین اجازه کار را تحت «برنامه مهاجرت آتلانتیک» (AIP) می پذیرد. اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا»، از 17 آگوست پذیرش درخواست های مربوط به مجوزهای کار «AIP» را آغاز کرده است.

 

«برنامه مهاجرت آتلانتیک»، مسیری برای اقامت دائم اتباع خارجی با پیشنهاد شغلی در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا ارائه می دهد: «نیوفاندلند و لابرادور»، «جزیره پرنس ادوارد»، «نیوبرانزویک» یا «نوا اسکوشیا». قبل از درخواست برای مهاجرت دائم، متقاضیان برای کار قانونی در کانادا، به مجوز کار نیاز دارند.

 

شرایط درخواست برای برنامه «AIP»

برای دریافت اجازه کار، متقاضیان به موارد زیر نیاز دارند:

 • یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در یکی از استان های آتلانتیک؛
 • نامه ارجاع از استان؛ و
 • تعهد به درخواست اقامت دائم در مدت نود روز از درخواست اجازه کار موقت.

پس از برآورده شدن همه این شرایط، متقاضیان می توانند مجوز کار یک ساله «خاص کارفرما» را دریافت کنند. همسران اتباع خارجی ممکن است واجد شرایط «اجازه کار آزاد برای همسران و شریکان زندگی قانونی» باشند. کارفرمایان آتلانتیک کانادا نیازی به «ارزیابی میزان نیاز در بازار کار» از طریق این برنامه ندارند.

 

پس از آنکه متقاضی پیشنهاد کار را پذیرفت، کارفرما باید برای ارزیابی نیازهای او و تهیه یک برنامه اسکان، متقاضی را به یک سازمان ارائه دهنده خدمات اسکان مورد تائید، معرفی کند. کارفرمایان همچنین قرار است در درازمدت از ادغام افراد تازه وارد در جامعه کانادا حمایت کنند تا آنها بتوانند به طور دائم در خانه های جدید خود مستقر شوند.

 

اتباع خارجی باید درخواست خود را برای اجازه کار «خاص کارفرما»، به صورت آنلاین ارسال کنند. آنها نمی توانند درخواست خود را در گمرک ورودی ارائه دهند. پس از درخواست اجازه کار موقت، اتباع خارجی باید در مدت نود روز درخواست اقامت دائم دهند.

 

برنامه های ارائه شده توسط «AIP»

«AIP» دو برنامه برای نیروی کار خارجی و یک برنامه برای فارغ التحصیلان بین المللی ارائه می دهد: برنامه نیروی کار با تخصص بالای آتلانتیک، برنامه نیروی کار با تخصص متوسط آتلانتیک و برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک.

 

نیروی کار متخصص، حداقل به یک سال سابقه کار قبلی نیاز دارند که مربوط به پیشنهاد شغلی از کارفرمایان آتلانتیک آنها باشد. فارغ التحصیلان بین المللی نیازی به سابقه کار قبلی ندارند اما پیشنهاد شغلی آنها باید برای حداقل یک سال و تمام وقت باشد و به عنوان سطح مهارت صفر، A، B یا C طبقه بندی شود.

 

متقاضیان به «سطح زبان کانادایی» (CLB) حداقل چهار در انگلیسی و فرانسه در همه مناطق نیاز دارند. نتایج آزمون از زمان انجام فقط تا دو سال اعتبار دارند و کانادا نسخه های نتایج آزمون را برای این برنامه می پذیرد.

 

«AIP» تا 31 دسامبر 2021 اجرا خواهد شد. کانادا این برنامه را در سال 2017 با هدف پذیرش بیش از هفت هزار مهاجر و خانواده های آنها ایجاد کرد. «AIP» در جذب مهاجران به منطقه آتلانتیک موفق بوده و وزیر مهاجرت «مارکو مندیچینو» گفته است که قصد دارد این برنامه را به یک برنامه مهاجرت دائمی تبدیل کند.

 

منبع خبر: CIC News, August 19, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۳۰ امرداد ماه ۱۳۹۹ در ۰۶:۵۸:۳۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۵۲۷ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...
مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا تصریح کرده است که کارفرمایان کانادایی موظف به پرداخت دستمزد به نیروی کار خارجی هستند حتی اگر آنها هنوز «شماره بیمه اجتماعی» (SIN) خود را دریافت نکرده باشند....
صدور 4200 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

صدور 4200 دعوت‌نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - دولت کانادا در دوم سپتامبر،  برای 4200 متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق «سیستم اکسپرس انتری»، دعوت نامه صادر کرد.   متقاضیان «برنامه نیروی متخصص فدرال» جزو متقاضیانی بودند که در این انتخاب...
صدور 430 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

صدور 430 دعوت‌نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش‌کلمبیا

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا» در جدیدترین انتخابش در اول سپتامبر، از بیش از 430 متقاضی مهاجرت دعوت کرده است تا برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.   «برنامه انتخاب استانی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.