آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • چگونه گواهی تابعیت دریافت کنیم

  چگونه گواهی تابعیت دریافت کنیم؟


فرزندان کانادایی که خارج از کشور متولد می شوند چگونه می توانند گواهی تابعیت دریافت کنند؟

تابعیت والدین کانادایی خودبه خود به فرزندان آنها منتقل می شود و چندان مهم نیست که فرزندانشان در چه سرزمینی به دنیا آمده اند. کانادایی بودنِ حداقل یکی از والدین بیولوژیکی یا قانونی به هنگام تولد کودک کافی است که آن کودک، شهروندی کانادا را دریافت کند. اگر والدین بتوانند وضعیت شهروندی خود را به دولت کانادا ثابت کنند، فرزندانشان از مزایای تابعیت کانادا بهره مند شده، و از محدودیت های سفر ناشی از همه گیری کرونا معاف می شوند.

 

شرایط یک کودک کانادایی که والدینش خارج از کانادا به دنیا آمده اند، نیز به همین گونه است. برای به دست آوردن وضعیت شهروندی برای این والدین یا فرزندشان، آنها باید «درخواست اثبات تابعیت» بدهند که به آن «گواهی تابعیت کانادایی» نیز گفته می شود. بر اساس اعلام وبسایت «اداره مهاجرت کانادا»، کسب تابعیت از این طریق، حدود 75 دلار کانادا هزینه دارد و پنج ماهی طول می کشد. در موارد فوری ممکن است پردازش سریع تر انجام شود.

در وبسایت «اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC)، فرم های موردنیاز برای دانلود و تکمیل متقاضیان موجود است. اگر اسناد ارائه شده به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشند، باید ترجمه شوند و فرد مترجم نیز باید از مرکز معتبری باشد. ترجمه هایی که توسط اعضای خانواده انجام شده باشند پذیرفته نمی شوند.

 

اسناد موردنیاز برای دریافت «گواهی تابعیت»

لازم است اسناد شفاف، خوانا و رنگی باشند. اداره مهاجرت کانادا، اصل شناسنامه که حاوی نام والدین کانادایی است را درخواست می کند. همچنین باید ثابت شود که حداقل یکی از والدین در زمان تولد کودک، شهروند کانادا بوده است. برای این موضوع می توان از شناسنامه والدین، سند شهروندی یا هر مدرک دیگری استفاده کرد که به کمک آن می توان کانادایی بودن والدین را ثابت کرد.

 

اگر بنا به دلایلی نام والدین در شناسنامه ذکر نشده باشد، اداره مهاجرت سوابق تولد و اسنادی را قبول می کند که نشانگر هویت کانادایی والدین مربوطه باشد. این اسناد می توانند مدارک قبل از تولد، حکم دادگاه، توافق نامه های جانشینی مادر (رحم اجاره ای) یا سوابق بیمارستان و سایر مدارک باشند. مدارک فرزندخواندگی پذیرفته نمی شوند.

 

اداره مهاجرت همچنین خواستار توضیحاتی دال بر این موضوع است که چرا نام والدین کانادایی در شناسنامه متقاضی درج نشده، یا دلیل تغییر یا تعویض شناسنامه چیست.

 

اداره مهاجرت پس از دریافت درخواست تکمیل شده، «تأییدیه رسید» ارسال می کند. اگر درخواست ناقص باشد، آن را باز می گرداند تا متقاضی موارد ناقص را تکمیل کرده و مجدداً ارسال کند. پس از «تأییدیه رسید»، اداره مهاجرت کانادا «گواهی تابعیت» را ارسال می کند.

منبع خبر: CIC News, August 14, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۲۶ امرداد ماه ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۶۲۸ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...
مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا تصریح کرده است که کارفرمایان کانادایی موظف به پرداخت دستمزد به نیروی کار خارجی هستند حتی اگر آنها هنوز «شماره بیمه اجتماعی» (SIN) خود را دریافت نکرده باشند....
صدور 4200 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

صدور 4200 دعوت‌نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - دولت کانادا در دوم سپتامبر،  برای 4200 متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق «سیستم اکسپرس انتری»، دعوت نامه صادر کرد.   متقاضیان «برنامه نیروی متخصص فدرال» جزو متقاضیانی بودند که در این انتخاب...
صدور 430 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

صدور 430 دعوت‌نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش‌کلمبیا

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا» در جدیدترین انتخابش در اول سپتامبر، از بیش از 430 متقاضی مهاجرت دعوت کرده است تا برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.   «برنامه انتخاب استانی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.