آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • چرا مربیان از محدودیت های سفر معافند

  چرا مربیان از محدودیت‌های سفر معافند


دولت کانادا در قوانین مهاجرتی خود، «مربیان» را به عنوان اعضای درجه یک خانواده ذکر کرده است. این موضوع باعث سردرگمی افرادی می شود که با این واژه فقط در زمینه آموزشی آشنا هستند. در کانادا بسیاری از افراد، مربیان را به عنوان کسانی می شناسند که به دانشجویان کمک می کنند تا در زمینه خاصی تحصیل کنند.

 

دولت کانادا، مربیان را همراه با «سرپرستان» در لیست اعضای خانواده گروه بندی می کند. افراد مزبور از محدودیت های سفر معاف هستند. دولت کانادا، سرپرستان و مربیان را این گونه تعریف می کند: «افرادی که مسئولیت مراقبت از کودک (زیر سن قانونی) با ملیت خارجی را بر عهده دارند و برای مدت طولانی مثلا جهت تحصیل در مقطع دبیرستان، دور از پدر و مادر خود زندگی می کند.» لازم به ذکر است که افراد زیر 18سال در کانادا، «کودک» اطلاق می شوند.

 

استان ها و قلمروهای مختلف، تعاریف متفاوتی از مربیان و سرپرستان شده است، هرچند که عملکرد های مشابهی دارند. سرپرست یا مربی، پذیرای تمامی مسئولیت های والدین نیست؛ اما مانند مادرخوانده و پدرخوانده در صورت عدم دسترسی به والدین، صلاحیت تصمیم گیری درباره کودک مزبور را دارند.

 

دست اندرکاران «اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) می گویند: «تعدادی از کودکان خارجی که در کانادا تحصیل می کنند به جای والدین خود، با سرپرست یا مربی شان زندگی می کنند. سرپرستان و مربیان شامل این معافیت ها شدند زیرا اداره مهاجرت کانادا می خواست از سخت تر شدن شرایط برای این کودکان در نبود والدینشان پیشگیری کند.»

 

بنا به اعلام اداره مهاجرت کانادا: «دولت این کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ابتدا در طول تعطیلی مارچ، هنگامی که برخی از این کودکان به خارج از کشور سفر می کنند، محدودیت های سفر را اعمال کرد. سرپرستان و مربیان در لیست اعضای درجه یک خانواده گنجانده شده اند تا اطمینان حاصل شود که افراد زیر سن قانونی تنها نمی مانند. تنهایی آنها می تواند به این دلیل باشد که خانواده هایی که آنها را در کانادا اسکان می دهند، مقررات حمایت از مهاجران و پناهندگان را رعایت نمی کنند.»

 

چگونگی اثبات وضعیت فرد به عنوان مربی

برای ورود به کانادا، فرد سرپرست یا مربی باید ثابت کند که با کودک موردنظر در یک آدرس مشترک زندگی خواهد کرد. پرستاران کودکان به عنوان سرپرست یا مربی در نظر گرفته نمی شوند. در ادامه برخی از اسناد قابل قبول برای اثبات اشتغال یا وضعیت فرد به عنوان سرپرست یا مربی، به وسیله «آژانس خدمات مرزی کانادا» (CBSA) ارائه شده است:

 • اسنادی که بیانگر رابطه با کودک است.
 • اسنادی که نشانگر داشتن مسئولیت قانونی کودک و اختیار در تصمیم گیری برای کودک در غیاب والدین است.
 • اسناد مربوط به وکالت کودک یا حکم دادگاه قضایی یا اعتراف نامه

این مسئولیت بر عهده سرپرستان یا مربیان است که افسران خدمات مرزی را متقاعد کنند که آنها شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارند. آنها همچنین باید مدارکی داشته باشند که دلیل سفر و طول مدت اقامتشان را نشان دهد. علاوه بر این، آنها باید اطلاعاتی را ارائه دهند که دلیل معافیتشان از محدودیت های سفر را اثبات کند. تصمیم نهایی بر اساس اطلاعات ارائه شده در زمان ورود، توسط افسر آژانس خدمات مرزی کانادا، به صورت موردی اتخاذ می شود.

 

منبع خبر: CIC News, August 09, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۲۲ امرداد ماه ۱۳۹۹ در ۰۹:۴۷:۰۳ ق.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۲۲۶ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
تغییرات جدید در سیستم مهاجرتی کانادا

تغییرات جدید در سیستم مهاجرتی کانادا

۷ مهر ۱۳۹۹ - به زودی از ماه اکتبر تغییراتی در سیستم مهاجرت کانادا ایجاد می شود   دو رویداد مهم در ماه آتی، سیستم مهاجرت کانادا را برای سال ها تغییر خواهند داد. اولین رویداد، وکالت...
افزایش ظرفیت مهاجرپذیری در نیوبرانزویک

افزایش ظرفیت مهاجرپذیری در نیوبرانزویک

۶ مهر ۱۳۹۹ - با پیروزی حزب محافظه کار ترقی خواه نیوبرانزویک در جدیدترین انتخابات استانی، این حزب جهت کمک به رشد جمعیت و اقتصاد نیوبرانزویک، قول داد شمار مهاجران استان را افزایش می دهد. استان...
صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

۲ مهر ۱۳۹۹ - وزیر مهاجرت، «مارکو مندیچینو» در یک وبینار اطلاعات مربوط به پذیرش از دانشجویان بین المللی را به روزرسانی کرده است. «مندیچینو» اظهار داشته که کانادا در حال حاضر 56 هزار تأییدیه...
فرصتی دیگر برای متقاضیان PNP

فرصتی دیگر برای متقاضیان «PNP»

۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - متقاضیان خاص «برنامه انتخاب استانی» (PNP) که شغل خود را به دلیل همه گیری کرونا از دست داده اند تا سال 2021 فرصت دارند کار جدیدی به دست آورند تا نامزدی...
از سرگیری خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا

از سرگیری خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا

۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - از 21 سپتامبر آن دسته از خدمات مهاجرتی که به صورت مجازی ارائه نمی شدند، به صورت حضوری انجام می شوند. اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) در...
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.