آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • اجازه ورود به کانادا به رغم انقضای ویزای دائم و تأییدیه اقامت

  اجازه ورود به کانادا به‌رغم انقضای ویزای دائم و تأییدیه اقامت


«اداره مهاجرت کانادا»، دستورالعمل های جدیدی را برای کسانی که ویزای اقامت دائمِ آنها منقضی شده، صادر کرده است. افرادی که «تأییدیه اقامت دائم» (COPR) و «ویزای اقامت دائم» (PRV) در اختیار دارند، اما مهلت مدارکشان به پایان رسیده است، اجازه ورود به کانادا خواهند داشت.

کانادا برای دارندگان ویزای منقضی شده از آمریکا و کشورهای دیگر، سیاست های متفاوتی را اعمال می کند. برای اینکه افراد کشورهای غیرآمریکایی، واجد شرایط دستورالعمل های جدید باشند، باید در تاریخ 18 مارچ یا قبل از آن، ویزا دریافت کرده باشند. دارندگان ویزای منقضی شده از آمریکا، صرف نظر از اینکه چه زمانی ویزا دریافت کرده اند، واجد شرایط دستورالعمل های جدید هستند.

در حال حاضر فقط کسانی که قصد اقامت و اسکان دارند، مجاز به مسافرت به کانادا و دریافت اقامت دائم هستند. کسانی که قصد دارند موقتاً به کانادا بیایند، نمی توانند به این کشور سفر کنند، مگر اینکه از محدودیت های سفر معاف باشند. سفر به کانادا باید ضروری و اجتناب ناپذیر باشد. دولت نمونه هایی از تعریف سفر «ضروری یا اجتناب ناپذیر» را در وب سایت خود ارائه داده است.

 

گروه 1: دارندگان «تأییدیه های اقامت دائم» (COPR) و «ویزاهای اقامت دائم» (PRV) معتبر که از هر کشوری به غیر از ایالات متحده به کانادا سفر می کنند.

کسانی که از کشورهایی به غیر از ایالات متحده آمریکا سفر می کنند و « COPR» و « PRV» آنها در تاریخ 18 مارچ یا قبل از آن صادر شده و مدارکشان هنوز معتبر است:

 • معاف از محدودیت های سفرهستند.
 • مجاز به سفر به کانادا به دلایل ضروری و اجتناب ناپذیر با مدارک منقضی هستند.
 • ملزم به رعایت قرنطینه چهارده روزه هستند.

گروه 2: دارندگان «تأییدیه های اقامت دائم» (COPR) و «ویزاهای اقامت دائم» (PRV) معتبر که از ایالات متحده به کانادا سفر می کنند.

متقاضیان با توجه به شروط زیر می توانند با دلایل ضروری و اجتناب ناپذیر از آمریکا به کانادا سفر کنند و در آن اسکان و اقامت داشته باشند:

 • تأییدیه درخواست خود را دریافت کرده اند.
 • هر دو مدرک COPR و PRVرا دریافت کرده اندو مدارکشان هنوز معتبر هستند.
 • برنامه قابل قبولی برای قرنطینه چهارده روزه دارند.

گروه 3: دارندگان«تأییدیه های اقامت دائم» (COPR) و «ویزاهای اقامت دائم» (PRV) که مدارکشان منقضی شده است و از کشورهایی غیر از ایالات متحده به کانادا سفر می کنند.

از متقاضیان اقامت دائم که دارای « COPR» و « PRV» منقضی شده و آماده سفر به کانادا هستند، خواسته می شود با استفاده از وب فرم با «اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) تماس بگیرند. از متقاضیان درخواست می شود تا تاریخ انقضا « COPR»، دلیل یا دلایل ضروری بودن سفر خود را ارائه دهند.

پس از دریافت وب فرم، متقاضیان به شبکه پردازش مناسبی، هدایت و طبق معیارهای زیر ارزیابی می شوند:

 • مدارک لازم برای اثبات برنامه ای قابل قبول برای اسکان در کانادا.
 • اثبات برنامه ای قابل قبول برای قرنطینه.
 • برنامه سفر.

گروه 4: دارندگان«تأییدیه های اقامت دائم» (COPR) و «ویزاهای اقامت دائم» (PRV) منقضی شده که از ایالات متحده به کانادا سفر می کنند.

افرادی که از ایالات متحده با « COPR»های منقضی شده سفر می کنند، می توانند به دلایل ضروری و اجتناب ناپذیر به کانادا آمده، و در آنجا اقامت دائم دریافت کنند:

 • درخواست آنها تصویب شده باشد.
 • COPR و PRV دریافت کرده باشند.
 • برنامه قرنطینه چهارده روزه داشته باشند.

 

اقدامات لازم برای سفر به کانادا، در صورت داشتن « COPR» و « PRV» منقضی شده

از متقاضیان اقامت دائم که دارای « COPR» و « PRV» منقضی شده و آماده سفر به کانادا هستند، خواسته می شود با استفاده از وب فرم، با اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) تماس بگیرند. از متقاضیان درخواست می شود تا تاریخ انقضا COPR و دلیل یا دلایل ضروری بودن سفر خود را ارائه دهند. « IRCC» سپس برنامه وب فرم را به شبکه پردازش مناسبی ارجاع می دهد که برنامه را بر اساس معیارهای زیر ارزیابی می کند.

موارد زیر باید اثبات شوند:

 • برنامه قابل قبولی برای اسکان ارائه شود. از قبیل مدارکی که وضعیت زندگی در کانادا (آدرس، قرارداد اجاره نامه، سند مالکیت خانه) یا برنامه های اشتغال در کانادا (محل کار، نامه کارفرما) را ثابت می کنند.
 • برنامه قابل قبولی برای قرنطینه به مدت چهارده روز در کانادا ارائه شود که شامل تمکن مالی و نحوه دریافت مواد غذایی، مراقبت های پزشکی و سایر خدمات ضروری می شود.
 • یک برنامه سفر ارائه شود، مانند ارائه بلیط سفر.

همچنین متقاضی اصلی باید اطمینان حاصل کند که او و اعضای خانواده اش معیارهای زیر را رعایت می کنند:

 • « COPR» و « PRV» معتبر خود را در 18 مارچ 2020 یا قبل از آن دریافت کرده اند، اما اکنون این اسناد منقضی شده اند. این محدودیت زمانی شامل متقاضیان مستقر در ایالات متحده نمی شود.
 • در حال حاضر یک دلیل قانع کننده برای سفر به کانادا داشته باشند: مانند پیوستگی مجدد خانواده، نیاز به مراقبت های پزشکی فوری، منقضی شدن مدارک اقامت در ایالات متحده، نیاز به رسیدگی به خانواده به دلایل ضروری، به دلایل اقتصادی مانند پشتیبانی از خدمات اقتصادی و زنجیره های تأمین مواد اولیه، پشتیبانی زیرساخت های اساسی.
 • کشور مبدأ مشمول «کنترل های خروج» نباشد تا فرد برای سفر به کانادا محدود نشود.

« IRCC» اولویت را به متقاضیانی می دهد که برنامه سفر مناسب یا تائید شده داشته باشند، جزئیات سفر ارائه شده باشد و همچنین متقاضیانی که تمایل به رزرو و تائید برنامه سفر دارند.

 

پردازش برنامه های جدید اقامت دائم

در حال حاضر کانادا درخواست های جدید برای اقامت دائم را پذیرش می کند. پرونده های جدیدی که ناقص هستند، با 90 روز تأخیر بررسی می شوند. اما اگر درخواست جدید فاقد مدارک معینی باشد، می یایست توضیحی مبنی بر وجود خلل به دلیل همه گیری کرونا در پرونده ذکر شده باشد. ارائه این توضیحات مهم است و ممکن است منجر به تسریع و بررسی درخواست طی 90 روز شود. درخواست های جدید به ترتیب دریافت، پردازش می شوند. درخواست های جدید تکمیل شده برای اقامت دائم نیز طبق روال عادی پردازش می شوند.

 

منب خبر: CIC News, July 29, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۱۲ امرداد ماه ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۰:۴۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۵۳۹ - برچسب ها:
اقامت دائم کاناداراه های مهاجرت به کانادامهاجرت به کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
صدور 4200 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

صدور 4200 دعوت‌نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - دولت کانادا در دوم سپتامبر،  برای 4200 متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق «سیستم اکسپرس انتری»، دعوت نامه صادر کرد.   متقاضیان «برنامه نیروی متخصص فدرال» جزو متقاضیانی بودند که در این انتخاب...
صدور 430 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

صدور 430 دعوت‌نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش‌کلمبیا

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا» در جدیدترین انتخابش در اول سپتامبر، از بیش از 430 متقاضی مهاجرت دعوت کرده است تا برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.   «برنامه انتخاب استانی...
استان انتاریو برای 21 کارآفرین دعوت نامه صادر کرد

استان انتاریو برای 21 کارآفرین دعوت‌نامه صادر کرد

۸ شهريور ۱۳۹۹ - استان «انتاریو» 21 دعوت نامه برای متقاضیان برنامه «کارآفرینی» صادر کرده است. «برنامه مهاجرتی استان انتاریو» (OINP) این انتخاب را در تاریخ 26 آگوست برگزار کرد. متقاضیانی که امتیاز «ابراز علاقه...
هزینه درخواست مهاجرت به کانادا چقدر است

هزینه‌ درخواست مهاجرت به کانادا چقدر است

۲۴ امرداد ۱۳۹۹ - به تازگی استان «بریتیش کلمبیا» هزینه درخواست برای جریان «مهاجرت از طریق مهارت و تخصص» را افزایش داده است، با وجود افزایش هزینه، این برنامه هنوز جزء گران ترین برنامه های...
انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

۱۶ امرداد ۱۳۹۹ - «اداره مهاجرت کانادا»، انتخاب دیگری را برگزار و از متقاضیان دعوت کرده است برای اقامت دائم درخواست بدهند. این انتخاب،  شامل تمامی برنامه های مهاجرتی «سیستم اکسپرس انتری» می شود. اداره مهاجرت...
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - استان «منیتوبا»، 31جولای، نودوپنجمین «انتخاب برنامه مهاجرت استانی» (PNP) خود را برگزار کرد. «انتخاب برنامه مهاجرت استان منیتوبا» (MPNP) در مجموع 199 «نامه مشاوره برای درخواست» (LAA) برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد. «...
آخرین مطالب سایت:
پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

پذیرش بیش از 13 هزار مهاجر در ماه جولای

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - کانادا در ماه جولای سال 2020، اقدام به پذیرش 13 هزار و 645 مهاجرِ «ساکن دائم» کرد. این رقم با توجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها...
مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

مسئولیت کارفرمایان در قبال نیروی کار خارجی

۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا تصریح کرده است که کارفرمایان کانادایی موظف به پرداخت دستمزد به نیروی کار خارجی هستند حتی اگر آنها هنوز «شماره بیمه اجتماعی» (SIN) خود را دریافت نکرده باشند....
صدور 4200 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

صدور 4200 دعوت‌نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - دولت کانادا در دوم سپتامبر،  برای 4200 متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق «سیستم اکسپرس انتری»، دعوت نامه صادر کرد.   متقاضیان «برنامه نیروی متخصص فدرال» جزو متقاضیانی بودند که در این انتخاب...
صدور 430 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

صدور 430 دعوت‌نامه برای متقاضیان مهاجرت در برنامه انتخاب استانی بریتیش‌کلمبیا

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا» در جدیدترین انتخابش در اول سپتامبر، از بیش از 430 متقاضی مهاجرت دعوت کرده است تا برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.   «برنامه انتخاب استانی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.