آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تسهیل قوانین مهاجرتی کبک

  تسهیل قوانین مهاجرتی کبک


پس از اعتراضات صورت گرفته برای اصلاحات جدید در برنامه مهاجرتی تجربه کبکی (Programme de l'expérience Québécoise) که دولت کبک در ماه می آن را اعلام کرده بود؛ در تاریخ 10 جولای، اصلاحات دیگری در جهت تعدیل اصلاحات قبلی اعلام شد. اصلاحات جدید، دانشجویان بین المللی و کارگران موقتی را تحت تاثیر قرار می دهد که قصد دریافت اقامت دائم از طریق این برنامه را دارند.

تغییرات اعلام شده از تاریخ 22 جولای 2020 به اجرا در خواهد آمد. تا زمان اجرای مقررات جدید، تمام درخواست­های ارائه شده در برنامه تجربه کبکی، طبق قوانین حاضر بررسی خواهند شد.

مروری بر برنامه تجربه کبکی PEQ

برنامه تجربه کبکی یکی از دو برنامه مهاجرت اقتصادی کبک است که در سال 2010 ایجاد شد. این برنامه به سرعت به یک مسیر مهاجرتی محبوب تبدیل شد که شرایط را برای اقامت دائم کارگران خارجی موقت و دانشجویان خارجی ساکن کبک، فراهم می کند.

دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی برای اقدام در این برنامه، بسته به برنامه تحصیلی، به  12 تا 24 ماه تجربه کار در کبک نیاز دارند.

برای واجد شرایط بودن در برنامه PEQ، دانشجویان بین المللی باید مدرکی از دانشگاه یا یکی از کالج های کبک داشته باشند. آن ها باید 12 ماه تجربه کار تمام وقت در کبک در مشاغلی با کد 0، A و B از طبقه بندی مشاغل در کانادا (NOC) نیز داشته باشند. همچنین، باید در زمان ارائه درخواست، مشغول به کار در یکی از کد شغلی­های مزبور باشند.

دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک تحصیلی حرفه ای (DEP) از کبک می شوند، باید 18 ماه سابقه کار در کدشغلی­های 0، A، B و C در کبک داشته باشند. دانشجویان مشاغل سطح C فقط در صورتی می توانند واجد شرایط این برنامه باشند که تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشند.

همچنین، تجربه کاری به دست آمده در دوره های کارآموزی اجباری که به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی دانشجویان است، می تواند به عنوان تجربه کاری به مدت حداکثر سه ماه در نظر گرفته شود.

کارگران خارجی موقت

در تاریخ 28 ماه می، دولت کبک از سختگیری در قوانین PEQ خبر داده بود. در میان اصلاحات جدید، افزایش تجربه کار برای کارگران خارجی موقت (TFWs) از 12 به 36 ماه پیش بینی شده بود. اما اکنون این مدت زمان به 24 ماه کاهش پیدا کرد. اکنون کارگران خارجی موقت به حداقل 24 ماه تجربه کار تمام وقت در مشاغل سطح 0، A، B و C از NOC نیاز دارند. آن ها همچنین باید در زمان ارائه درخواست در این شغل مشغول باشند.

اقدامات انتقالی

کارگران خارجی موقت که دارای مجوز کار هستند و از قبل از اعلام مقررات جدید در کبک بودند، می توانند طبق قوانین قبل از اصلاحات اقدام کنند. از جمله کسانی که در مشاغل سطح C و D (سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا) مشغول هستند.

دانشجویان بین المللی که مدرک لازم در PEQ را کسب کرده و یا تا 31 دسامبر سال 2020 آن را دریافت می کنند، می توانند طبق قوانین قبل از اصلاحات اقدام کنند.

دانش زبان فرانسه برای همسران

برای اطمینان از اینکه همه متقاضیان انتخاب شده تحت برنامه PEQ از دانش حداقلی فرانسه برای ادغام در جامعه کبک برخوردار باشند. همسران کاندیداهای اصلی این برنامه، باید دانش شفاهی زبان فرانسه در سطح 4 را داشته باشند.

با این حال، این شرط یک سال پس از اجرایی شدن مقررات جدید به اجرا در خواهد آمد.

گواهینامه های قبولی در دوره های پیشرفته سطح متوسط زبان فرانسه که توسط مؤسسات آموزشی در کبک صادر شده اند، از این پس برای اثبات دانش زبان فرانسه قابل قبول نیستند. با این حال، افرادی که قبلاً و پیش از لازم الاجرا شدن قوانین جدید در این دوره ها شرکت و یا ثبت نام کرده اند، می توانند این مدارک را ارائه دهند.

برنامه سوم و جدید کبک

ژیرو همچنین امروز برنامه جدیدی اعلام کرده است که صنعت مواد غذایی و کشاورزی را هدف گرفته است. این استان قبلاً دو برنامه آزمایشی دیگر را در ماه می گذشته اعلام کرده بود.

یکی از این برنامه ها برای رفع نیاز زیاد پرستاران خانگی در سطح استان بود. هدف استان این است که از طریق این برنامه آزمایشی سالانه 550 پرستار خانگی در آن شرکت کنند.

برنامه دیگر برای بخش های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در کبک است. این طرح مقدماتی با هدف جذب سالانه 550 نیروی کار کاملاً ماهر در این زمینه ها، راه اندازی شده است.

 

منبع خبر: CIC News, July 10, 2020


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۲۲ تير ماه ۱۳۹۹ در ۰۷:۱۹:۵۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۱۵۳۷ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - استان «منیتوبا»، 31جولای، نودوپنجمین «انتخاب برنامه مهاجرت استانی» (PNP) خود را برگزار کرد. «انتخاب برنامه مهاجرت استان منیتوبا» (MPNP) در مجموع 199 «نامه مشاوره برای درخواست» (LAA) برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد. «...
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان

۹ امرداد ۱۳۹۹ - استان «ساسکاچوان» در 29 جولای یک انتخاب استانی برگزار کرد و از 502 متقاضی مهاجرت دعوت کرد برای اقامتِ دائم کانادا درخواست بدهند. «برنامه مهاجرتی انتخاب استان ساسکاچوان» (SINP) متقاضیانی از رده...
اجرایی شدن تغییرات برنامه تجربه کبکی

اجرایی شدن تغییرات برنامه تجربه کبکی

۲ امرداد ۱۳۹۹ - از امروز 22 ژوئیه، معیارهای جدیدی برای واجدان شرایط «برنامه تجربه کبکی» (PEQ) اجرا می شود که توسط دولت استانی اعلام شده است. برنامه تجربه کبکی در سال 2010 راه اندازی...
انتخاب شماره 156 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 156 اکسپرس انتری

۱ امرداد ۱۳۹۹ - کانادا از 557 متقاضی «اکسپرس انتری» دعوت کرد تا برای اقامتِ دائم کانادا درخواست بدهند. گفتنی است فقط از متقاضیانی دعوت به عمل آمده که قبلا توسط « PNP» یا «برنامه مهاجرتی...
 بریتیش کلمبیا دعوتنامه می فرستد

«بریتیش کلمبیا» دعوتنامه می‌فرستد

۱ امرداد ۱۳۹۹ - استان «بریتیش کلمبیا»  در تاریخ 21 جولای 2020، تحت برنامه مهاجرت استانی خود (BC PNP) برای 62 متقاضی اقامت دائم، دعوتنامه فرستاده است. این متقاضیان از میان نیروی کار خارجی و در...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.