آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • دستورالعمل های جدید مهاجرت به کانادا در طول همه گیری کروناویروس

  دستورالعمل های جدید مهاجرت به کانادا در طول همه گیری کروناویروس


کانادا برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید- 19 و کمک به مهاجران و گردشگرانی که تحت تأثیر اختلال در خدمات رسانی و محدودیت های مسافرتی قرار گرفته اند، اقدامات ویژه ای انجام می دهد.

خلاصه ای از سیاست هایی که اخیراً توسط دولت فدرال اعلام شده به شرح زیر است:

محدودیت سفرهای خارجی به کانادا

روز دوشنبه، 16 مارس کانادا اعلام کرد که مرزهای خود را به روی کسانی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند، می بندد. البته استثنائاتی قائل شده که شامل اعضای نزدیک خانواده و درجه یک کانادایی، شهروندان آمریکایی، خدمه پرواز و دیپلمات ها می باشد.

دولت فدرال اظهار داشت که در مورد وضعیت کسانی که دارای ویزای کار و تحصیل هستند و در حال حاضر در خارج از کانادا می باشند، اطلاع رسانی های لازم را به عمل خواهد آورد. در حال حاضر مشخص نیست چه افرادی اجازه بازگشت به کانادا را خواهند داشت.

ناگفته نماند که محدودیت های مرزی در مورد حمل و نقل کالاها اعمال نمی شود.

علاوه بر این، به خطوط هوایی دستور داده شده که همه مسافران را قبل از پرواز معاینه کنند و به هر کسی که دارای علائم ابتلا به ویروس کووید – 19 باشد اجازه پرواز به کانادا داده نخواهد شد.

از روز چهارشنبه 18 مارس، فقط چهار فرودگاه کانادا پروازهای بین المللی را انجام می دهند: فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، فرودگاه بین المللی پییر- الیوت ترودوی مونترال، فرودگاه بین المللی کلگری و فرودگاه بین المللی ونکوور.

در حال حاضر پروازهای ایالات متحده، مکزیک، کارائیب و همچنین سنت- پیر و میکلون انجام می شوند. پروازهای داخلی کانادا نیز همچنان برقرار است.

اقدامات ویژه اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)

روز یکشنبه 15 مارس اداره مهاجرت دستورالعمل های جدیدی را برای مسئولین و مهاجرانی که تحت تاثیر ویروس کووید- 19قرار گرفته اند منتشر کرد.

بنا بر اعلام اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCCتمام مراسمات و آزمون های شهروندی و سفرهای ارائه خدمات مهاجرتی تا اطلاع ثانوی به تأخیر افتاده اند.

دستورالعمل های جدید در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و نیز کمک به افرادی که درخواست نامه های مهاجرتی شان برای اقامت موقت، دائم و شهروندی کانادا تحت تأثیر اختلال در خدمات رسانی قرار گرفته، اتخاذ شده است.

قرار ملاقات های حضوری افراد مقیم دائم و قرارهای از پیش تعیین شده متقاضیان پناهندگی تا 13 آوریل لغو می شوند.
در رسیدگی به درخواست ها ممکن است تأخیر وجود داشته باشد زیرا برخی مراکز درخواست ویزا تا اطلاع ثانوی بسته شده اند و برخی از دفاتر اداره مهاجرت نیز فقط با تعداد معدودی از کارکنان مهم به انجام وظایف می پردازند.

تسریع رسیدگی به درخواست های افراد دارای شرایط خاص به عهده مدیر برنامه مهاجرت دفتر اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا و مدیر دفتر رسیدگی به درخواست ها در کانادا خواهد بود.

همچنین، اداره مهاجرت ممکن است به منظور رسیدگی به درخواست ها مدارک ضروری مانند گواهینامه، اطلاعات بایومتریک، پاسپورت، معاینات پزشکی و هر مدرکی که توسط مقامات چین، ایران و کره جنوبی صادر می شود را از متقاضیان درخواست کند.

در صورت نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز، مأموران مهاجرت نامه ای برای متقاضی ارسال و به او مهلت 90 روزه ای برای  پاسخگویی می دهند. چنانچه قبلاً از متقاضی درخواست ارائه مدارک اضافی شده باشد، اما وی در مهلت مقرر مدارک را ارائه نکرده باشد مهلت 90 روزه دیگری برای پاسخگویی در اختیار وی قرار خواهند داد.

اگرچه در نامه دستورالعمل های اطلاعات بایومتریک قید شده که متقاضیان 30 روز برای ارائه این اطلاعات فرصت دارند، اما در حقیقت همان مهلت 90 روزه را در اختیار خواهد داشت.

تمدید برای درخواست های اقامت دائم

IRCC نسبت به کسانی که قادر به ارائه درخواست های اقامت دائم قبل از موعد مقرر نیستند، انعطاف پذیر بوده و در برخی موارد 90 روز دیگر آن را تمدید می کند.

اگر متقاضیان نمی تواند قبل از موعد مقرر درخواست کامل ارائه دهند، باید توضیحی در مورد عدم تکمیل مدارک لازم ارائه دهند. همچنین باید کلیه هزینه های مرتبط را برای تمدید مهلت 90 روز دیگر پرداخت نمایند.

علاوه بر این، کسانی که تأییدیه اقامت دائم و ویزای اقامت دائم را در دست دارند، مادامی که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی را از طریق فرم وب از وضعیت خود آگاه کنند، ممکن است واجد شرایط تمدید مهلت شوند.

از اتباع چین خواسته می شود اگر دوره قبلی آن ها تمام شده یا در حال انقضاست، معاینه پزشکی دیگری انجام دهند.

در اوایل ماه جاری، IRCC اعلام کرد که اقدامات ویژه ای را که ابتدا برای شهروندان چینی انجام داده است برای شهروندان ایران و کره جنوبی نیز اجرایی می کند.

درخواست تمدید برای متقاضیان اقامت موقت

اتباع خارجی با وضعیت اقامت موقت در کانادا که اقامت آن ها رو به پایان است می توانند برای حفظ وضعیت خود درخواست تمدید کنند.

ساکنان موقت که مایل به تمدید اعتبار خود هستند باید به صورت آنلاین درخواست دهند، کلیه الزامات را برآورده و هزینه های مربوطه را پرداخت کنند.

افرادی که در حال حاضر درخواست تمدید دارند وضعیت ضمنی دریافت می کنند و ممکن است تا زمانی که تصمیمی درباره درخواست آن ها اتخاذ شود در کانادا بمانند.

لغو اجرای مراسم شهروندی و آزمون دانش

کانادا موقتاً کلیه مراسم شهروندی و همچنین آزمون دانش و برگزاری مجدد آزمون را لغو می کند.

برگزاری این رویدادها در آینده ای نزدیک برنامه ریزی می شوند، اما IRCC تاریخ دقیقی را مشخص نکرده است.

طی هفته های آتی تاریخ و زمان جدید به افراد اعلام می شود.

IRCC رسیدگی فوری را به صورت موردی بررسی خواهد کرد. کسانی که معتقدند پرونده آن ها فوری است می

پس از بازگشت متقاضی به کانادا، مأمورین مهاجرت مهلت 45 روزه ای به او می دهند تا فرم های پزشکی را تکمیل کند.

این نکته همچنین حائز اهمیت است که متقاضیان باید طبق روال عادی الزامات حضور فیزیکی را رعایت کنند. روزهای اضافی که در چین، ایران یا کره جنوبی سپری می شود، در کانادا به حساب نمی آیند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ در ۰۲:۴۳:۳۵ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۴۸۶ - برچسب ها:
مهاجرت به کانادالغو مصاحبه های مهاجرتی
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
کمبود نیروی کار در صنعت کشاورزی

کمبود نیروی کار در صنعت کشاورزی

۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - صنعت کشاورزی کانادا برای پر کردن کمبودهای بازار کار در ماه های بهار و تابستان به کارگران خارجی موقت متکی است، اما ممنوعیت سفر ناشی از شیوع ویروس کووید -19 ورود...
جدیدترین انتخاب استان ساسکاچوان

جدیدترین انتخاب استان ساسکاچوان

26 مارس 2020 ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - در تاریخ 26 مارس، استان ساسکاچوان، تحت برنامه مهاجرتی استانی(SINP)، 205 دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا صادر کرد. کلیه دعوتنامه هابرای متقاضیان در گروه مشاغل مورد تقاضاOccupation-In-Demand))  صادر شد. در این...
جزییات انتخاب مارس آلبرتا

جزییات انتخاب مارس آلبرتا

4 مارس 2020 ۷ فروردين ۱۳۹۹ -   برنامه مهاجرتی استان آلبرتا (AINP)، آخرین انتخاب نامزدی استانی مرتبط با اکسپرس انتری خود را در ۴ مارس ۲۰۲۰ برگزار کرد و در مجموع برای ۱۰۰ متقاضی مهاجرت دارای پروفایل در...
دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله ۵ روز

دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله ۵ روز

23 مارس 2020 ۶ فروردين ۱۳۹۹ - در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰، تعداد ۳۲۳۲ دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر شد. حداقل امتیاز در این دور ۴۶۷ بود. از سال 2015، این دومین...
قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 11 مارس، وزارت مهاجرت کانادا برندگان جوایز کارفرمای  IRCC  2020 را برای استخدام تازه واردان اعلام کرد. وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) شرکت های کانادایی که تلاش های...
جدیدترین انتخاب استان منیتوبا

جدیدترین انتخاب استان منیتوبا

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 12 مارس، استان منیتوبا طی 85 امین انتخاب برنامه مهاجرت استانی خود در سیستم اعلام علاقه مندی (EOI)، در مجموع 222 دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم صادر کرد. دعوتنامه ها...
جزئیات انتخاب اخیر آلبرتا

جزئیات انتخاب اخیر آلبرتا

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - سیستم اکسپرس انتری آلبرتا در تاریخ 20 فوریه 2020 چهارمین دور انتخابی خود را برگزار کرد. در این دور انتخابی، برنامه مهاجرتی استان آلبرتا (AINP) در مجموع برای 150 متقاضی مهاجرت از...
جدیدترین انتخاب استان بریتیش کلمبیا

جدیدترین انتخاب استان بریتیش کلمبیا

۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 10 مارس، بریتیش کلمبیا در مجموع 332 دعوتنامه برای متقاضیان در برنامه های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا(EEBC)  و نیروی متخصص(SI)  صادر کرد. دعوتنامه ها در گروه به شرح زیر صادر...
مهاجرت و دانش زبانی

مهاجرت و دانش زبانی

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - آیا برای مهاجرت به کانادا دانستن زبان انگلیسی الزامی است؟ شاید بهتر باشد که در ابتدای این بحث، کمی به روشن شدن صورت مسئله بپردازیم؛ چرا که فهم سوال نصف جواب است....
جدیدترین انتخاب ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

جدیدترین انتخاب ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 5 مارس، برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان برای متقاضیان این استان دعوتنامه صادر کرد. در مجموع تعداد 73 دعوتنامه در برنامه کارآفرینی(Entrepreneur)  برای متقاضیان صادر شد. متقاضیانی که حداقل امتیاز  لازم را...
جدیدترین انتخاب سیستم اکسپرس انتری

جدیدترین انتخاب سیستم اکسپرس انتری

4 مارس 2020 ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 4 مارس، کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری 3900 دعوتنامه برای متقاضیان صادر کرد. با یک امتیاز افزایش نسبت به دور قبل، حداقل امتیاز این دور انتخابی به 471...
انتخاب استانی انتاریو در برنامه کارآفرینی

انتخاب استانی انتاریو در برنامه کارآفرینی

اعلام شده در 26 فوریه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - در 26 فوریه، استان انتاریو تحت برنامه کارآفرینی  20 دعوت نامه(ITA) برای متقاضیان صادر کرده است. در این دوره انتخابی درخواست (اعلام علاقمندی)متقاضیانی که از تاریخ 22 نوامبر 2019 تا 14 فوریه...
دعوت منیتوبا از 217 متقاضی مهاجرت

دعوت منیتوبا از 217 متقاضی مهاجرت

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ -  در تاریخ 27 فوریه، استان منیتوبا برای متقاضیان دارای پروفایل در سیستم اعلام علاقه مندی (EOI) این استان 217 دعوتنامه صادر کرد. این 84 امین انتخاب برنامه مهاجرتی استان منیتوبا است. از...
آخرین مطالب سایت:
کمبود نیروی کار در صنعت کشاورزی

کمبود نیروی کار در صنعت کشاورزی

۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - صنعت کشاورزی کانادا برای پر کردن کمبودهای بازار کار در ماه های بهار و تابستان به کارگران خارجی موقت متکی است، اما ممنوعیت سفر ناشی از شیوع ویروس کووید -19 ورود...
جدیدترین انتخاب استان ساسکاچوان

جدیدترین انتخاب استان ساسکاچوان

26 مارس 2020 ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - در تاریخ 26 مارس، استان ساسکاچوان، تحت برنامه مهاجرتی استانی(SINP)، 205 دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا صادر کرد. کلیه دعوتنامه هابرای متقاضیان در گروه مشاغل مورد تقاضاOccupation-In-Demand))  صادر شد. در این...
جزییات انتخاب مارس آلبرتا

جزییات انتخاب مارس آلبرتا

4 مارس 2020 ۷ فروردين ۱۳۹۹ -   برنامه مهاجرتی استان آلبرتا (AINP)، آخرین انتخاب نامزدی استانی مرتبط با اکسپرس انتری خود را در ۴ مارس ۲۰۲۰ برگزار کرد و در مجموع برای ۱۰۰ متقاضی مهاجرت دارای پروفایل در...
دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله ۵ روز

دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله ۵ روز

23 مارس 2020 ۶ فروردين ۱۳۹۹ - در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰، تعداد ۳۲۳۲ دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر شد. حداقل امتیاز در این دور ۴۶۷ بود. از سال 2015، این دومین...
نوروز مبارک باد

نوروز مبارک باد

۱ فروردين ۱۳۹۹ - روز هجران و شب فرقت یار آخر شدزدم این فال و گذشت اختر و کار آخر شدآنگاه که یک دست روزگار از آستین بلا بیرون می آید، دست دیگری از آستین...
قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 11 مارس، وزارت مهاجرت کانادا برندگان جوایز کارفرمای  IRCC  2020 را برای استخدام تازه واردان اعلام کرد. وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) شرکت های کانادایی که تلاش های...
جدیدترین انتخاب استان منیتوبا

جدیدترین انتخاب استان منیتوبا

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 12 مارس، استان منیتوبا طی 85 امین انتخاب برنامه مهاجرت استانی خود در سیستم اعلام علاقه مندی (EOI)، در مجموع 222 دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم صادر کرد. دعوتنامه ها...
جزئیات انتخاب اخیر آلبرتا

جزئیات انتخاب اخیر آلبرتا

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - سیستم اکسپرس انتری آلبرتا در تاریخ 20 فوریه 2020 چهارمین دور انتخابی خود را برگزار کرد. در این دور انتخابی، برنامه مهاجرتی استان آلبرتا (AINP) در مجموع برای 150 متقاضی مهاجرت از...
جدیدترین انتخاب استان بریتیش کلمبیا

جدیدترین انتخاب استان بریتیش کلمبیا

۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 10 مارس، بریتیش کلمبیا در مجموع 332 دعوتنامه برای متقاضیان در برنامه های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا(EEBC)  و نیروی متخصص(SI)  صادر کرد. دعوتنامه ها در گروه به شرح زیر صادر...
مهاجرت و دانش زبانی

مهاجرت و دانش زبانی

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - آیا برای مهاجرت به کانادا دانستن زبان انگلیسی الزامی است؟ شاید بهتر باشد که در ابتدای این بحث، کمی به روشن شدن صورت مسئله بپردازیم؛ چرا که فهم سوال نصف جواب است....
جدیدترین انتخاب ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

جدیدترین انتخاب ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 5 مارس، برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان برای متقاضیان این استان دعوتنامه صادر کرد. در مجموع تعداد 73 دعوتنامه در برنامه کارآفرینی(Entrepreneur)  برای متقاضیان صادر شد. متقاضیانی که حداقل امتیاز  لازم را...
جدیدترین انتخاب سیستم اکسپرس انتری

جدیدترین انتخاب سیستم اکسپرس انتری

4 مارس 2020 ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 4 مارس، کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری 3900 دعوتنامه برای متقاضیان صادر کرد. با یک امتیاز افزایش نسبت به دور قبل، حداقل امتیاز این دور انتخابی به 471...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.