آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • دسته بندی جدید ساسکاچوان برای مهاجرت کارآفرینان

  دسته بندی جدید ساسکاچوان برای مهاجرت کارآفرینان


این مسیر جدید به دانشجویان فارغ التحصیل خارجی کمک می کند تا کسب و کار خود را شروع و اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

یک برنامه جدید مهاجرتی برای دانشجویان خارجی که از مؤسسات تحصیلات تکمیلی واجد شرایط در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند و مایل به شروع کار در این استان هستند، در نظر گرفته شده است.

برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان (SINP)،  در سوم دسامبر از این برنامه در دسته بندی کارآفرینی و با عنوان (International Graduate Entrepreneur) رونمایی کرد.

این برنامه جدید در راستای طرح توسعه (Growth Plan) برای سالهای 2020 تا 2030 و با هدف تمرکز بر افزایش مهاجران ساسکاچوان –در قالب نیروی متخصص یا کارآفرینی- ایجاد شده است.

وزیر آموزش عالی استان نیز در این زمینه گفت که استراتژی آموزش عالی دانشجویان خارجی استان ساسکاچوان با هدف جذب بیشتر دانشجویان خارجی به استان فعالیت خواهد کرد.

دسته بندی جدید مربوط به فارغ التحصیلان خارجی است که در مقاطع فوق دیپلم به بالا و به صورت تمام وقت تحصیل داشته اند یا مدارکی از برنامه های تحصیلی حداقل 2 ساله دارند.

آنهایی که در این برنامه پذیرفته می شوند می بایست بیزینس خود را در استان راه اندازی و به مدت حداقل یکسال مدیریت کنند و همچنین حداقل یک سوم سهام بیزینس مورد قبول را داشته باشند تا بتوانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

چه کسی واجد شرایط است؟

متقاضیان پذیرش برنامه استانی در قالب دسته بندی کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی می بایست واجد شرایط زیر باشند:

 • داشتن حداقل 21 سال سن
 • کامل کردن دوره تحصیلات تکمیلی یا دیپلم در ساسکاچوان -با حداقل دو سال دوره آموزش- از یک موسسه واجد شرایط.
 • داشتن اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) معتبر که حداقل دو سال از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • سکونت در ساسکاچوان، طی مدت تحصیل
 • داشتن مدرک زبان با سی ال بی 7
 • فارغ التحصیل یک موسسه دانشگاهی/پس از متوسطه در ساسکاچوان باشد که توسط دولت فدرال کانادا به عنوان یک موسسه آموزشی شناخته شده معرفی شده است.

 

برنامه های آموزش از راه دور و برنامه های سریع دانشگاهی واجد شرایط این جریان نیستند.

نحوه تقاضا

 

چهار مرحله در روند درخواست  از طریق دسته بندی کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی وجود دارد:

 

 1. ارائه ابراز علاقه مندی: افراد ابتدا باید ابراز علاقه مندی خود (EOI) را به SINP ارسال کنند. داوطلبان واجد شرایط بر اساس جدول امتیازبندی EOI نمره کسب می کنند و وارد استخر رقابتی می شوند.

 

 1. دعوت به درخواست: متقاضیان با امتیاز بندی بیشتر، از استخر رقابتی EOI انتخاب می شوند. متقاضیانی که مرحله ارزیابی SINP را پشت سر می گذارند ، باید براساس برنامه پلن تاسیس تجارت (BEP) ارائه شده خود، یک توافق نامه عملکرد تجاری (BPA) امضا کنند.

 

 1. راه اندازی کسب و کار: افرادی که در PGWP (برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی) معتبر تأیید شدند، مشاغل پیشنهادی خود را بطور فعال اداره خواهند کرد. آنها باید شرکت خود را طبق شرایط مندرج در BPA خود تأسیس کنند و پیش از انقضا PGWP باید الزامات توافق نامه امضا شده را برآورده کنند.

 

 1. انتخاب افراد برای ارائه درخواست اقامت دائم: پس از رعایت شرایط توافق نامه، متقاضیان می توانند از طریق برنامه استانی برای اقامت دائم اقدام کنند. نکته قابل توجه آن است که اگر متقاضیان پس از دریافت نامه ارائه درخواست اقامت دائم و قبل از دریافت اقامت دائم، مشاغل خود را ببندند یا بفروشند، تقاضای آنها باطل خواهد شد.

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۷:۳۴ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۵۹۸ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
هزینه درخواست مهاجرت به کانادا چقدر است

هزینه‌ درخواست مهاجرت به کانادا چقدر است

۲۴ امرداد ۱۳۹۹ - به تازگی استان «بریتیش کلمبیا» هزینه درخواست برای جریان «مهاجرت از طریق مهارت و تخصص» را افزایش داده است، با وجود افزایش هزینه، این برنامه هنوز جزء گران ترین برنامه های...
کسب شهروندی چه مزایایی به دنبال دارد

کسب شهروندی چه مزایایی به دنبال دارد؟

۲۳ امرداد ۱۳۹۹ - در مقایسه با کشورهای مهم غربی، کانادا دارای بالاترین درصد پذیرش مهاجران است که تابعیت دریافت می کنند. اصطلاح «تابعیت» به وضعیت حقوقی شخص اشاره دارد. تابعیت کانادا را می توان...
چرا مربیان از محدودیت های سفر معافند

چرا مربیان از محدودیت‌های سفر معافند

۲۲ امرداد ۱۳۹۹ - دولت کانادا در قوانین مهاجرتی خود، «مربیان» را به عنوان اعضای درجه یک خانواده ذکر کرده است. این موضوع باعث سردرگمی افرادی می شود که با این واژه فقط در زمینه...
انتخاب شماره 159 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 159 اکسپرس انتری

۱۷ امرداد ۱۳۹۹ - کانادا دومین انتخاب «سیستم اکسپرس انتری» را به فاصله دو روز برگزار کرد. در مجموع 250 متقاضی برنامه «نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)، «دعوت نامه برای درخواست» (ITA) برای اقامت دائم دریافت...
اجازۀ کار به دانشجویان آنلاین

اجازۀ کار به دانشجویان آنلاین

۱۶ امرداد ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا از این پس، مدت زمانی را که دانشجویان بین المللی به صورت آنلاین در خارج از کانادا تحصیل می کنند، به عنوان بخشی از «مجوز کار پس...
انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

۱۶ امرداد ۱۳۹۹ - «اداره مهاجرت کانادا»، انتخاب دیگری را برگزار و از متقاضیان دعوت کرده است برای اقامت دائم درخواست بدهند. این انتخاب،  شامل تمامی برنامه های مهاجرتی «سیستم اکسپرس انتری» می شود. اداره مهاجرت...
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - استان «منیتوبا»، 31جولای، نودوپنجمین «انتخاب برنامه مهاجرت استانی» (PNP) خود را برگزار کرد. «انتخاب برنامه مهاجرت استان منیتوبا» (MPNP) در مجموع 199 «نامه مشاوره برای درخواست» (LAA) برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد. «...
4 برنامه مهاجرتی که نیازی به اصل مدرک زبان ندارند

4 برنامه مهاجرتی که نیازی به اصل مدرک زبان ندارند

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا، به جای نسخه اصلی، رونوشت های نتایج آزمون زبان را برای چهار برنامه مهاجرتی خود می پذیرد.   اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) اعلام کرده است که رونوشت...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.