آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مجید جوهری و علی احساسی دو کاندیدای ایرانی تبار حزب لیبرال در انتخابات فدرال 2019

  مجید جوهری و علی احساسی، دو کاندیدای ایرانی تبار حزب لیبرال در انتخابات فدرال 2019


مجید جوهری کاندیدای حزب لیبرال در انتخابات فدرال 2019 در منطقه ریچموند هیل است.

مجید جوهری برای دومین بار یکی از نامزد های حزب لیبرال در منطقه ریچموند هیل است.

وی متولد سال 1339 در تهران است و پس از پایان دوران دبیرستان، با ویزای دانشجویی به تورنتو آمد. ابتدا برای آموزش زبان انگلیسی به کالج جورج براون رفت، سپس برای تحصیل در رشته علوم پایه وارد دانشگاه یورک شد. در ادامه، برای تحصیل در رشته ریاضی و کامپیوتر به دانشگاه تورنتو رفت و در رشته های مهندسی صنایع و ام بی ای به ترتیب در دانشکده های پلی تکنیک رایرسون و یورک مشغول به تحصیل شد.

او توانست انجمنی تشکیل دهد که به دانشجویان ایرانی تازه وارد خدمات اجتماعی برساند. سپس فعالیت های اجتماعی خارج از دانشگاه را آغاز کرد و از اعضای کمیته استقبال از ایرانیان تازه وارد به تورنتو شد.

او سال ها در چند شرکت بزرگ کانادایی فعالیت داشت و پس از آن بیزنس شخصی خود را راه اندازی کرد. وی در زمینه مشاوره اقتصادی با تخصص Business Transformation  فعالیت دارد.

وی امیدوار است با سابقه زندگی در کانادا، یک دوره نمایندگی پارلمان کانادا و تجربه مدیریت پروژه های مهندسی و اقتصادی بتواند دوباره وارد پارلمان بشود.

علی احساسی کاندیدای حزب لیبرال در منطقه ویلودیل است. 

او در سال 1349 در ژنو متولد شد. پدرش یک دیپلمات و کارمند وزارت امور خارجه بود. در سه سالگی به همراه خانواده به نیویورک رفت و در اواخر دوران کودکی با خانواده به ایران بازگشت. دوره راهنمایی را در مدارس ایران سپری کرد و بالاخره در 15 سالگی با خانواده به کانادا رفت. او دوران دبیرستان خود را در تورنتو گذراند و لیسانس خود را از رشته علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو دریافت کرد. در ادامه برای تحصیلات تکمیلی در رشته اقتصاد به مدرسه اقتصاد لندن در انگلیس رفت و سپس به کانادا بازگشت تا تحصیلات خود را در دانشگاه حقوقOsgoode Hall Law School ادامه دهد.

علی احساسی در دانشگاه تورنتو به عنوان مدیر دفتر یونیسف دانشگاه و در آزگود به عنوان سر دبیر نشریه حقوق دانشگاه فعالیت کرده است. او در نیویورک دیدبان حقوق بشر نیز بوده است.

احساسی توانست از دانشگاه آزگود با درجه حقوقی فارغ التحصیل شود و پس از آن در دفترهای مختلف حقوقی مشغول به کار شد. او در کار خود بیشتر بر تجارت بین الملل متمرکز بود و همین امر باعث شد به وزارت خارجه کانادا رفته و در بخش انعقاد قراردادهای تجاری با دیگر کشورها مشغول به کار شد.

بسیاری علی احساسی را در کمک رسانی او به زلزله زدگان بم می شناسند ک با تلاش های شایانی توانست مبلغ 140 هزار دلار جمع آوری کند. او سابقه درخشانی در مشاوره دادن به وزارت امور خارجه و دولت انتاریو دارد و امیدوار است بتواند با سابقه خود به عنوان نماینده لیبرال ویلودیل به پارلمان کانادا راه یابد.

او می گوید از آن جایی که از لحاظ فکری میانه رو هستم به حزب لیبرال روی آورده ام به علاوه حزب لیبرال در داشتن برنامه های جدید نو آور هستند.

او فکر می کند حزب لیبرال می تواند ارزش هایی که کانادا طی سال های در قدرت بودن محافظه کاران از آن ها فاصله گرفته است، دوباره به جامعه بازگرداند.

مساله دیگر کم توجهی به پژوهش هاست که نقش کانادا در این سال ها در سطح جهانی کمرنگ شده است که به عقیده او حزب لیبرال می تواند در این زمینه اقداماات موثری انجام دهد.

او امیدوار است با وارد شدن به پارلمان بتواند با در میان گذاشتن مشکلات و دغدغه های جامعه ایرانی با دولت فدرال به حل مشکلات این جامعه کمک کند.

علی احساسی نماینده ویلودیل است منطقه ای که از یکی از بیشترین تنوع جامعه ای و فرهنگی برخوردار است. ساکنین ولودیل از گوشه کنار مختلف دنیا در این منطقه حضور دارند. احتمالا بین 8 تا 10 درصد مردم این شهر ایرانی هستند. جمعیت شهر نیز در حدود 100 هزار نفر است.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۸ در ۰۷:۲۳:۳۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
گروه نویسندگان کنپارس - بازدید : ۳۶۳ - برچسب ها:
علی احساسیکاندیدای لیبرالانتخاباتنخست وزیریدولت فدرالحزب محافظه کار
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.