آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • یادآوری آغاز برنامه صدور ویزای Start Up از اول ایپریل

  یادآوری: آغاز برنامه صدور ویزای Start-Up از اول ایپریل

اگر چه برنامه جدید کارآفرینی پیچیده‌تر از مورد قبلی به‌نظر می‌رسد اما افراد می‌توانند با شرایط مالی آسان‌تری در آن شرکت کنند و قرار است مدت انتظار آن بسیار کمتر و ویزای آن غیرمشروط باشد.

امروز اول مارچ ۲۰۱۳ است. اگر شما از در انتظار فرصت‌ یا فرصت‌هایی برای مهاجرت به کانادا هستید و شرایط استفاده از ویزای جدید کارآفرینی فدرال که به ویزای Start-up شهرت یافته را دارا می‌باشید به خاطر داشته باشید که تنها یک ماه تا آغاز بکار رسمی این ویزای جدید باقی مانده است.

اول ماه اپریل ۲۰۱۳ و ویزای جدید فدرال

در این تاریخ برنامه کارآفرینی فدرال که کاملا تغییر ماهیت داده و عنوان صدور ویزای Start-up را به خود گرفته رسما آغاز می‌شود. تا امروز هم چنان بخش‌هایی از این برنامه مبهم و اعلام‌نشده باقی مانده اما بخش اصلی آن معرفی شده است. مهم‌ترین نکاتی که می‌دانیم اینهاست:

 • این برنامه به صورت یک برنامه آزمایشی ۵ ساله از ابتدای ایپریل ۲۰۱۳ اقدام به دریافت پرونده خواهد کرد. این برنامه به جای برنامه قدیمی کارآفرینی که از سال ۲۰۱۱ متوقف شده و بنا هم نیست که مجددا احیا شود، قرار است بر روی طرح‌های نوآورانه که به تولید کار در کانادا بیانجامد متمرکز شود. جزییات بیشتر را اینجا بخوانید؛
 • تا کنون اسامی سه شرکت و سازمان همکار اداره مهاجرت اعلام شده است. اسامی آنها را اینجا ببینید. وظیفه این موسسات بررسی اولیه درخواست‌ها و اعلام نظر کارشناسی درباره ارزش طرح و قابل توصیه بودن آنهاست. مبلغی که برای هر طرح از سوی موسسه اعلام می‌شود، بسته به اینکه از کدام موسسه این مبلغ را اعلام کند، باید از میزان معینی بالاتر باشد تا طرح از نظر اداره مهاجرت پذیرفته محسوب شود. چنانچه این شرط محقق شود پرونده مربوطه از سوی اداره مهاجرت اعلام گشایش خواهد شد و سایر مدارک لازم مورد بررسی قرار خواهند گرفت. جناب کنی در سخنرانی ۲۴ ژانویه که به معرفی همکاران این طرح اختصاص داشت به اعداد و ارقامی در مورد اشاره کرده (دریافت حداقل ۷۵۰۰۰ دلار کمک مالی از یک سرمایه‌گذاری محدود معین angel investor  و یا حداقل ۲۰۰ هزار دلار از یک صندوق سرمایه‌گذاری کلان venture capital fund) اما هنوز جزییات امر به صورت اطلاعیه رسمی اداره مهاجرت منتشر نشده است. همچنین بر اساس اعلام اداره مهاجرت دو شرکت، فعالیت خود را زودتر آغاز می‌کنند و سومی که مربوط به کسب و کارهای کانادایی است دیرتر. تا این تاریخ هنوز در وبسایت هیچ‌یک از این موسسات اشاره‌ای به چگونگی فعالیت آنها در این زمینه و نحوه پذیرش درخواست‌های مرتبط با طرح ویزای مورد نظر نشده است. البته خبر همکاری با اداره مهاجرت را منعکس کرده‌اند.
 • علاوه بر اینها افراد درخواست کننده باید حداقلی از مهارت‌های زبانی (در یکی از دو زبان رسمی کانادا) و تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشند. قرار است جزییات به‌زودی رسما اعلام شود. اما بر اساس محتوای همان خبر اعلام شده که سطح زبان باید در حد متوسط intermediate باشد و متقاضی حداقل یک سال سابقه تحصیلات بعد از دبیرستان داشته باشد.
 • وزیر تاکید کرده که این ویزا فقط برای افراد نیست و یک تیم سه تا ۵ نفره می‌توانند به صورت تیمی تقاضا دهند به شرطی که کل تیم حداقل ۵۱ درصد از مالکیت شرکت را داشته باشند و هر کدام به تنهایی حداقل ۱۰ درصد از مالکیت شرکت را در اختیار داشته و در فعالیت‌های شرکت، مشارکت کامل و تمام وقت داشته باشند.

بیش از این نمی‌توان فعلا چیزی مطرح کرد اما اگر شما از فعالین اقتصادی و کارآفرینی هستید که می‌پندارید می‌توانید ایده‌های اجرایی موثری را در زمینه ایجاد یک بیزینس نوآورانه و کارآفرینی و اشتغال‌زایی در کانادا ارائه کنید که مورد پسند موسسات مورد اشاره قرار بگیرد، این برنامه می‌تواند یک فرصت بسیار خوب برای شما باشد چرا که قرار است ویزای آن با سرعت بسیار زیاد و به فاصله کوتاهی پس از نهایی شدن بررسی طرح در موسسه‌ای که طرح به آن ارائه شده، بررسی و در صورت داشتن شرایط ویزای مهاجرت برای اقامت دائم صادر شود. حسن این ویزا این است که برخلاف ویزای کارآفرینی قبلی مشروط نیست و شما با خیال راحت می‌توانید بیزینس خود را در کانادا دنبال کنید. هم‌چنین چون طرح‌ها به صورت مشارکتی و با کمک مالی موسسات کانادایی انجام می‌شوند قرار است خود آنها به شما یا شرکتی (۳ تا ۵ نفر) که مجموعا تقاضا داده‌اید در مورد وضعیت بازار تولید و سرمایه و بیزینس کانادا مشاوره دهند. البته توجه داشته باشید که دولت تاکید دارد تنها کسانی می‌توانند از این ویزا استفاده کنند که در این مورد فعالیت جدی در کانادا داشته باشند. علاوه بر این بهتر است شما در این یک ماه باقیمانده در اندیشه دریافت نمره زبان خود و روشن کردن وضعیت تحصیلی باشید تا از نظر سایر شرایط هم بعدا به دردسر نیافتید.

با کنپارس همراه باشید تا در آینده نزدیک از جزییات بیشتری در این باره و برنامه‌های مورد نظر کنپارس در هدایت و مشاوره به شما در استفاده از این برنامه آگاهی یابید.

یک توضیح در مورد اصطلاحات بکار رفته

دو موسسه معتبری که قرار است در این برنامه با اداره مهاجرت همکاری کنند عبارتند از:

Canada’s Venture Capital and Private Equity Association (CVCA)

The National Angel Capital Organization (NACO)

لازم به تذکر است که هر دوی اینها مجموعه‌ای از تعدادی شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند که به امور حمایت مالی و اطلاعاتی از ایده‌های نوآورانه از طریق فرایند start-up می‌پردازند بدین شکل که افراد متقاضی یا شرکت‌های کوچک که سرمایه کافی برای اجرای یک طرح یا ایده ندارند یا برای گسترش یک بیزینس نیاز به کمک مالی هستند به آنها مراجعه می‌کنند و پس از بررسی طرح و مذاکره با کارشناسان، در صورت توافق با یکی از زیرمجموعه‌های گروه در مورد نحوه مشارکت، میزان کمک مالی و درصد مالکیت در اصل و سود شرکت به جمع‌بندی می‌رسند. اصلاح angel investor معمولا به سرمایه‌گذاران منفرد یا شرکت‌های کوچک‌تر سرمایه‌گذاری که روی پروژه‌های کوچک و محدود مشارکت می‌کنند و venture capital fund به موسسات بزرگ‌تر و متمول‌تری که پروژه‌های گران‌تر را بررسی می‌کنند اطلاق می‌شود.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۱ در ۰۲:۵۷:۳۷ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۱۰۲۷۷ - برچسب ها:
entrepreneur
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
برنامه ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای Start Up اعلام شد
اقامت دایم برای آنانکه ایده های نو و اقتصادی دارند

برنامه ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای Start Up اعلام شد

۲۳ فروردين ۱۳۹۲ - علی مختاری؛برنامه جدید مهاجرتی کانادا با نام ویزای استارت آپ از هفته پیش معرفی شده است. برنامه ای که قرار است در مدت کوتاهی به صاحبان ایده های نو و خلاقی که مایل...
برنامه کارآفرینی جدید فدرال Start up رسما آغاز شد
برای آنانکه خلاقیت ویژه و یا حرفی برای گفتن دارند

برنامه کارآفرینی جدید فدرال (Start-up) رسما آغاز شد

۱۴ فروردين ۱۳۹۲ - هم چنان که پیشتر اداره مهاجرت اعلام کرده بود و ما در این صفحه سایت پارس کانادا منعکس کرده بودیم، ویزای جدیدی با عنوان Start-up از اول ماه آوریل معرفی و اجرا می...
جزییات بیشتری از برنامه جدید اداره مهاجرت برای کارآفرینان
در جهت جلب مهاجران با تخصص بالا و کارآفرین

جزییات بیشتری از برنامه جدید اداره مهاجرت برای کارآفرینان

۲۳ شهريور ۱۳۹۱ - بنا بر اعلام اخیر مسئولان امر مهاجرت، کانادا در نظر دارد تا برای جلب مهاجران با تخصص‌های بالا و نیز دیگر کارآفرینان برای مهاجرت به کانادا، ایجاد شرکت‌های تازه و راه‌اندازی...
تغییر جدی در برنامه کارآفرینی فدرال
تبدیل برنامه «کارآفرینان» به «مبدعان»

تغییر جدی در برنامه کارآفرینی فدرال

۲۰ اسفند ۱۳۹۰ - وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا، آقای جیسن کنی، از راه‌اندازی برنامه تازه‌ای برای ورود مهاجران کارآفرین یا به تعبیر تازه وی «مبدعان ارزشمند» خبر داد. به گفته وی برنامه قبلی که بیش...
آخرین مطالب سایت:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...
مسافران به جای هتل در خانه قرنطینه شوند

مسافران به جای هتل در خانه قرنطینه شوند

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - توصیه پنل کووید۱۹ به دولت فدرال در خصوص حذف قرنطینه در هتل‌های موردتأیید و اعمال قرنطینه 14 روزه در خانهپنل کووید19 که به دولت فدرال کانادا در زمینه مسائل مربوط به...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.