آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نگاهی به برنامه ی مهاجرتی استان ساسکاچوان

  نگاهی به برنامه ی مهاجرتی استان ساسکاچوان


مهاجرت نقش اساسی در اقتصاد و جمعیت رو به رشد ساسکچوان دارد.

از سال 2007، این استان واقع در قلب دشت های کانادا (Canadian Prairies) پذیرای بیش از 108،000 مهاجر از 170 کشور جهان بوده است.

ساسکاچوان به دلیل داشتن افق های گسترده و ظهور منظم شفق قطبی، به سرزمین آسمانهای زنده Land of the Living Skies معروف است و شهرهای مدرنی مانند رجینا و ساسکاتون و همچنین بسیاری از جوامع کوچک روستایی را در خود جای داده است. جمعیت آن تقریباً 1.1 میلیون نفر است.

صنایع عمده استان شامل موارد زیر است:

 • کشاورزی (بخصوص گندم)؛
 • معدن (این استان در صادرات اورانیوم و پتاس در جهان پیشرو است)؛
 • اکتشاف نفت و گاز؛
 • فناوری (به خصوص در رجینا و ساسکاتون)

 

بسیاری از مهاجران اخیر ساسکاچوان از آسیا و به ویژه فیلیپین هستند.

 

برنامه ی مهاجرتی استان ساسکاچوان The Saskatchewan Immigrant Nominee Program

در حال حاضر ساسکاچوان پذیرای نزدیک به پنج درصد از کل افراد تازه وارد به کانادا است، این رقم در سال 2001 یک درصد بوده است، و دولت این استان برای سال 2019/2020 حفظ حدود 80 درصدی را هدف قرار داده است.

در سال 2018، 72 درصد از 15،510 نفر جدیدی که اقامت دائم کانادا را دریافت و ساسکاچوان را به عنوان مقصد مورد نظر خود اعلام کردند، از طریق برنامه ی استانی ساسکاچوان (SINP) پذیرفته شدند.

SINP بخشی از برنامه ی مهاجرت استانی کانادا است؛ یک برنامه ی مهاجرت در گروه برنامه های اقتصادی که به استانها و قلمروهای کانادایی شرکت کننده اجازه می دهد تا تعداد مشخصی از کارگران خارجی، کارآفرینان و فارغ التحصیلان بین المللی مؤسسات تحصیلات تکمیلی کانادا را برای اقامت دائم کانادا معرفی کنند.

SINP شامل چهار دسته برنامه مهاجرتی است:

 • نیروی متخصص بین المللی International Skilled Worker
 • تجربه ساسکاچوان Saskatchewan Experience
 • کارآفرینان Entrepreneurs
 • صاحبان مزرعه و اپراتورها Farm Owners and Operators

 

نیروی متخصص بین المللی

دسته بندی نیروی متخصص بین المللی برای کارگران خارجی است که به دنبال مهاجرت به ساسکاچوان هستند.

متقاضیان واجد شرایط را می توان در سه زیر گروه معرفی کرد:

 • Express Entry
 • Occupation In-Demand
 • Employment Offer

 

زیر گروه Saskatchewan’s Express Entry مختص متقاضیانی است که در سیستم  اکسپرس انتری فدرال کانادا پروفایل دارند و دارای سابقه ی کار در یکی از 19 مشاغل ذکر شده در استان هستند. برای این برنامه پیشنهاد کار از یک کارفرمای ساسکاچوان الزامی نیست.

متقاضیان  اکسپرس انتری که توسطSINP انتخاب شوند600  امتیاز علاوه بر امتیاز جامع سیستم رتبه بندی (CRS) دریافت می کنند.

برای اینکه از طریق برنامه ی استانی ساسکاچوان انتخاب شوند، متقاضیان سیستم اکسپرس انتری باید هم پروفایل اکسپرس انتری معتبر داشته باشند و هم یک پروفایل اعلام علاقمندی (EOI) جداگانه در SINP ثبت کنند.

زیر گروه Occupation In-Demand شبیه به زیر گروه Express Entry است اما انتخاب ها خارج از سیستم Express Entry انجام می شود. متقاضیان باید در یکی از 19 مشاغلی که به عنوان مشاغل پرتقاضا (in-demand) توسط SINP ذکر شده اند، سابقه ی کار داشته باشند؛ این زیر گروه نیازی به جاب آفر ندارد، ولی مستلزم ایجاد یک پروفایل EOI است.

متقاضیان مهاجرتی که جاب آفر از یک کارفرمای ثبت نام شده در SINP دارند، می توانند در زیرگروه Employment Offer واجد شرایط باشند. برای این زیرگروه لیستی از مشاغل خاص وجود ندارد، اما این پیشنهاد باید برای شغلی باشد که طبق طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) جزو مشاغل سطح 0 یا سطح A یا B قرار بگیرد یا در یک تجارت مشخص باشد.

Saskatchewan Work Experience

داوطلبان دارای تجربه کار در ساسکاچوان و جاب آفر قابل قبول ممکن است بتوانند از طریق یکی از 5 زیر گروه Saskatchewan Experience برای درخواست انتخاب استانی برای اقامت دائم کانادا، اقدام کنند:

 • Existing Work Permit
 • Health Professionals
 • Hospitality Sector Project
 • Long-Haul Truck Driver Project
 • Students

هر یک از این زیر گروه ها علاوه بر معیارهای انتخابی دیگر  به حداقل شش ماه سابقه کار قابل قبول تحت عنوان نیروی کار خارجی موقت در ساسکاچوان و یک جاب آفر تمام وقت و دائم از یک کارفرمای تأیید شده در همان بخش نیاز دارد.

Entrepreneurs کارآفرینان

دسته ی کارآفرینان SINP مختص کسانی است که می خواهند در ساسکاچوان مالک و اداره کننده ی یک کسب و کار باشند. این دسته بر مبنای اعلام علاقمندی عمل می کند که متقاضیان را بر اساس سابقه ی کار، برنامه ی راه اندازی کسب وکار و سایر عوامل امتیازبندی می کند. متقاضیان موفق ابتدا برای یک وورک پرمیت موقت دو ساله تأیید می شوند و در صورت تحقق شرایط توافقنامه عملکرد تجاری خود Business Performance Agreement می توانند درخواست انتخاب برای اقامت دائم ارائه کنند.

Farm Owners and Operators صاحبان مزرعه و اپراتورها

کشاورزان با تجربه و دارای سرمایه قابل ملاحظه و تجربه ی اثبات شده  در زمینه ی کشاورزی ممکن است در صورت تمایل به خرید و اداره ی مزرعه در استان ، واجد شرایط این گروه SINP باشند.

این گروه هم شامل یک برنامه تحت عنوان Young Farmer Stream دارد که برای متقاضیان واجد شرایط زیر 40 سال باز است. این برنامه خانواده های مزرعه دار جوان را به انجام عملیات کشاورزی در مناطق روستایی ساسکاچوان ترغیب می کند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۱۷ امرداد ماه ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۶:۰۵ ق.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۲۶۶۷ - برچسب ها:

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سولماز صالحی سده
  جمعه ۲۵ امرداد ۱۳۹۸

  با درود، با توجه به اینکه رشته پرستاری جزو مشاغل پر درخواست در همه جای جهان هست، اگر این شغل در لیست مشاغل (in demand ) استان مورد نظر نبود، باز هم می توان برای استان مورد نظر پرو فایل تشکیل داد و امیدوار به دریافت دعوت نامه بود؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   برای اقدام از طریق Occupation In-Demand می بایست کدشغلی شما، در لیست مشاغل اعلامی استان باشد، در غیر اینصورت امکان اقدام در این برنامه را نخواهید داشت و می بایست از طریق برنامه های دیگر که شرایط مناسبی دارید اقدام فرمایید.

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.