آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • بازپرداخت هزینه قانونی پرونده های کبک

  بازپرداخت هزینه قانونی پرونده های کبک

مطالبه ی بازپرداخت هزینه ها برای درخواست های ارائه شده پیش از 2 آگوست 2018 در قالب برنامه ی نیروی متخصص کبک (PRTQ)- قانونی برای افزایش رونق اجتماعی-اقتصادی کبک و پاسخگویی مناسب به نیازهای بازار کار از طریق یکپارچه سازی موفق مهاجران.

چنانچه نامه ای مبنی بر واجد شرایط بودن برای بازپرداخت دریافت کرده اید می توانید با پر کردن و ارسال یک فرم، بازپرداخت هزینه های مربوط به درخواست های ارائه شده پیش از تاریخ 2 آگوست 2018، در قالب برنامه ی نیروی متخصص کبک را مطالبه کنید. اقدام برای بازپرداخت هزینه ها برای درخواست های مذکور، تحت قانون افزایش رونق اجتماعی- اقتصادی کبک و پاسخگویی مناسب به نیازهای بازار کار از طریق یکپارچه سازی موفق مهاجران انجام می گیرد که در تاریخ 16 ژوئن 2019 به تصویب رسید و به موجب آن روند بررسی درخواست های سی اس کیو که تا تاریخ تصویب این قانون تصمیمی درموردشان گرفته نشده بود، متوقف شد.

مطابق بند 28 این قانون ، اداره مهاجرت در حال بازپرداخت هزینه های پرداخت شده هنگام ارسال این درخواست ها است.

برای پرکردن فرم بصورت آنلاین اینجا کلیک کنید.

https://arrima.immigration-quebec.gouv.qc.ca/Remboursement-demandes-CSQ

برای درخواست بازپرداخت لازم است فرم آنلاین را پر کنید، مدارک لازم را ضمیمه کنید و  در نهایت روی گزینه ی سابمیت در انتهای صفحه کلیک کنید.

همچنین امکان پر کردن فرم به صورت آنلاین و پرینت گرفتن از آن و ارسال از طریق پست به آدرس زیر وجود دارد:

Direction de l’enregistrement et de l’évaluation comparative

Ministère de l’Immigration, de la Diversité et de l’Inclusion

285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage

Montréal (Québec)  H2Y 1T8

Canada

 

پرسش های متداول

دلیل پایان دادن به بررسی درخواست های سی اس کیو که هنوز تصمیمی درموردشان گرفته نشده بود، و بازپرداخت بابت این تصمیم چیست؟

اداره مهاجرت تصمیم دارد سیستم جدید تقاضای مهاجرت خود بر مبنای اعلام علاقه مندی را راه اندازی کند، که با استفاده از آن اولویت انتخاب با کسانی خواهد بود که به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای بازار کار کبک باشند. همچنین اداره مهاجرت از طریق این سیستم جدید قصد دارد روند گزینش تا رسیدن متقاضی به کبک را تسریع ببخشد.

از کجا بدانم که درخواستم مشمول بازپرداخت هزینه می شود؟

این قانون، بررسی تمام درخواست هایی را که پیش از 2 آگوست 2018 در قالب برنامه ی نیروی متخصص کبک ارسال شده اند و تا تاریخ 16 ژوئن 2019، هیچ تصمیمی مبنی بر رد یا پذیرش آن ها گرفته نشده است، متوقف کرده است.

هزینه هایی که بازپرداخت می شوند، دقیقاً چقدر خواهد بود؟

اداره مهاجرت هزینه هایی را که هنگام ارسال درخواست گواهی انتخاب کبک (سی اس کیو) دریافت کرده است، بازپرداخت می کند.

آیا هزینه های حقوقی و نماینده ی قانونی بازپرداخت می شود؟

خیر ، فقط هزینه های دریافت شده در زمان ارسال درخواست سی اس کیو بازپرداخت می شود.

آیا اداره مهاجرت هزینه های مرتبط با درخواست سی اس کیو، مانند تست زبان و غیره را نیز بازپرداخت می کند؟

خیر ، فقط هزینه های دریافت شده در زمان ارسال درخواست سی اس کیو را بازپرداخت می شود.

چه مدارکی برای ارسال با فرم لازم است؟

باید یک کپی از صفحه ی هویت گذرنامه ی خود به فرم درخواست بازپرداخت ضمیمه کنید. در صورتیکه بانک شما در کانادا قرار دارد، لازم است باید یک نمونه چک هم ارسال کنید.

متقاضیان چه زمانی و چگونه می توانند پول خود را پس بگیرند؟

برای تقاضای بازپرداخت از هم اکنون می توانید از طریق لینک ارائه شده در بالا اقدام و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید.

بازپرداخت با توجه به اطلاعاتی که در فرم به ما ارائه داده اید ، از طریق انتقال بانکی مطمئن انجام می شود.

اداره مهاجرت در سریع ترین زمان ممکن اقدام به بازپرداخت می کند، با اینحال بسته به موسسه ی مالی شما، تاخیر وجود خواهد داشت.

امکان ارسال فرم از طریق پست نیز فراهم است.

فرم خود را بصورت آنلاین تکمیل کردم ، اما نتوانستم مدارکم را ضمیمه کنم (یا آنها مطابقت ندارند). چه کاری باید انجام دهم؟

نگران نباشید، زمانی که بررسی درخواست شما آغاز شود، اگر کسری یا عدم تطابق مدارک وجود داشته باشد، از طریق یک اطلاعیه  به شما اعلام می کنیم و لینکی را که از طریق آن می توانید مدارک را ضمیمه کنید، از طریق همان اطلاعیه برایتان ارسال می کنیم.

آیا نماینده ی قانونی یا وکیل من می تواند پیگیر درخواست بازپرداخت من باشد؟ و روند آن به چه شکل خواهد بود؟

اگر تمایل دارید تا وکیل یا نماینده ی قانونی پیگیر درخواست شما باشد، لازم است تا یک توافقنامه ی جدید نمایندگی از طریق لینک زیر دانلود کنید وارائه دهید:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/formulaires/formulaire-titre/procuration-mandat.html

با اینحال هزینه مستقیما برای شما پرداخت خواهد شد.

اداره مهاجرت خاطرنشان می کند که برای دریافت بازپرداخت هزینه تان، لازم نیست به وکیل مراجعه کنید.

من حساب بانکی ندارم، امکان استفاده از حساب بانکی فرد دیگری هست؟

خیر امکان استفاده از حساب بانکی شخص دیگر وجود ندارد.

آیا حذف درخواستی که برای آن تصمیمی اتخاذ نشده باشد ، به معنی رد آن است؟

خیر، زیرا تصمیمی درمورد آن گرفته نشده است. این قانون، بررسی تمام درخواست هایی را که پیش از 2 آگوست 2018 در قالب برنامه ی نیروی متخصص کبک ارسال شده اند و تا تاریخ 16 ژوئن 2019، هیچ تصمیمی مبنی بر رد یا پذیرش آن ها گرفته نشده است، متوقف کرده است.

آیا این بازپرداخت درمورد درخواست های ارسال شده در قالب برنامه ی تجربه ی کبکی کاربرد دارد؟

خیر این بازپرداخت تاثیری بر برنامه ی تجربه ی کبکی ندارد. این بازپرداخت فقط مربوط به درخواست هایی است که پیش از 2 آگوست 2018 در قالب برنامه ی نیروی متخصص کبک ارسال شده اند و تا تاریخ 16 ژوئن 2019، هیچ تصمیمی مبنی بر رد یا پذیرش آن ها گرفته نشده است.

من جزو افرادی هستم که مشغول کار در کبک هستم و از طریق Arrima دعوت خواهم شد. آیا باید برای بازپرداخت هزینه درخواست کنم و هزینه ی درخواست جدید خود را بپردازم؟

خیر، اگر از شما دعوت شده است که طبق قانون عمل کنید، مجبور نیستید هنگام درخواست، مجدداً هزینه را پرداخت کنید، مگر اینکه بخواهید یک عضو خانواده را که در برنامه اصلی شما درج نشده است ، اضافه کنید.

به این ترتیب ، دیگر نیازی به درخواست بازپرداخت نخواهید داشت زیرا نیازی به پرداخت هزینه درخواست انتخاب جدید خود ندارید.

وقتی هزینه ی من را بازپرداخت کنید ، آیا من همچنان می توانم درخواست مهاجرت بدهم؟

بله ، شما می توانید با ارسال اعلام علاقه مندی در بستر جدید Arrima این کار را انجام دهید.

از این پس ، اداره مهاجرت از سیستم جدید خود استفاده خواهد کرد که باعث می شود افرادی که به بهترین وجه نیازهای بازار کار کبک را برآورده می کنند، در اولویت دعوت قرار بگیرند تا درخواست انتخاب دائمی را ارائه دهند.

اقدامات اصلی برای ارسال اعلام علاقه مندی

با استفاده از یک ایمیل، حساب کاربری برای خودتان ایجاد کنید.

فرم اعلام علاقمندی را ایجاد کنید و اطلاعات درخواستی را وارد کنید. به طور متوسط حدود 60 دقیقه زمان برای پر کردن فرم لازم است. درصورت نیاز برای اطلاعات بیشتر در مورد هر بخش از فرم ، قسمت آموزش های موجود در صفحه Arrima را بررسی کنید.

پس از تکمیل و تشکیل پرونده ، فرم شما به بانک اعلام علاقه مندی وارد می شود که از آنجا اداره مهاجرت با ارسال دعوت نامه به آن ها رسیدگی می کند.

به طور منظم اعلام علاقه مندی خود را مطابق با شرایط خود به روز کنید (تجربه جدید کار ، مدرک تحصیلی ، تست فرانسه و غیره).

اکنون پلت فرم جدید Arrima امکان مطابقت بهتر میان مشخصات اتباع بیگانه و نیازهای بازار کار کبک را فراهم می کند. به عنوان مثال ، اگر پروفایل شما با نیازهای نیروی کار مطابقت داشته باشد، ممکن است از شما دعوت شود تا برای  درخواست گزینش دائمی اقدام کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۴ امرداد ماه ۱۳۹۸ در ۰۶:۰۱:۰۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
تیم نویسندگان - بازدید : ۲۹۷۵ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
انتخاب 149اکسپرس انتری

انتخاب 149اکسپرس انتری

۹ خرداد ۱۳۹۹ - در انتخاب برگزار شده در 27 می، 385 متقاضی اکسپرس انتری که نامزدی استانی داشتند برای اقامت دائم کانادا دعوتنامه دریافت کردند. کانادا در انتخاب 27 می برای متقاضیان اقامت دائم...
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

۷ خرداد ۱۳۹۹ - در تاریخ 26 می، استان بریتیش کلمبیا تحت برنامه مهاجرتی استانی(BC PNP)  برای متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم در حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) دعوتنامه صادر کرد. در این برنامه 133 دعوتنامه برای...
شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

۵ خرداد ۱۳۹۹ - متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزای مهاجرت کانادا هستند، علی رغم محدودیت های کرونا در کانادا و سراسر جهان به زودی می توانند دسترسی به آزمون های رسمی زبان را داشته...
راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی برنامه طولانی مدت مهاجرت کانادا راهی برای اقامت دائم کارکنان در بخش کشاورزی صنایع غذایی خاص فراهم کرده است. در حال حاضر تقاضاها برای این برنامه...
برنامه مهاجرتی تاندر بی

برنامه مهاجرتی تاندر بی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی تاندر بی (  Rural and Northern Immigration Pilot) متقاضی اقامت دائم می پذیرد. می توان از طریق برنامه مهاجرت کامیونیتی تاندر بی اقامت دائم دریافت کرد،...
جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   استان منیتوبا در تاریخ 21 ماه می از 99 متقاضی مهاجرت دعوت کرد تا از طریق برنامه نامزدی استانی منیتوبا (MPNP) برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.   این دعوتنامه ها که به...
انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   در آخرین انتخاب استانی نوا اسکوشیا پرستاران رسمی که دارای پروفایل معتبر در استخر اکسپرس انتری فدرال بودند، دعوت شدند تا برای نامزدی استانی درخواست دهند. نوا اسکوشیا در 22 ماه می،...
جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   جزیره پرنس ادوارد از زمان اعمال اقدامات ویژه ویروس کرونا، سه انتخاب تحت برنامه نامزدی استانی (PNP) برگزار کرده است. برای این سه انتخاب، برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)...
تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

20 می 2020 ۳ خرداد ۱۳۹۹ - دولت لوگو قصد تجدیدنظر در برنامه مهاجرتی مختص سرمایه گذاران ثروتمند را دارد. تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک (PIIQ) که از پاییز گذشته صورت گرفته، تا 1 آوریل 2021 ادامه خواهد...
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

12 می 2020 ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 12 می 2020، بریتیش کلمبیا 92 دعوتنامه برای متقاضیان حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) صادر کرده است. دعوتنامه ها برای نیروی های متخصص و فارغ التحصیلان خارجی در گروه مهاجرت از...
جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

29 آوریل 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرت استان آلبرتا (AINP) در انتخاب 29 آوریل خود، تحت برنامه استانی (PNP) برای متقاضیان اکسپرس انتری تعداد 200 دعوتنامه صادر کرد. حداقل امتیاز برای این متقاضیان در سیستم جامع...
دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله 24 ساعت

دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله 24 ساعت

15 می 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - انتخاب اکسپرس تاریخ 15 ماه می، با حداقل امتیاز 447 در سیستم جامع رتبه بندی (CRS  ) متقاضیان گروه تجربه کانادایی را مورد هدف قرار داد. امتیاز این دوره از ژانویه...
انتخاب 147 اکسپرس انتری

انتخاب 147 اکسپرس انتری

14 می 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 14 می، 529  دعوتنامه ( ITA) برای کاندیداهای اکسپرس انتری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP) صادر شد. حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS)برای این کاندیداها 718 بود. درانتخاب...
بروزرسانی برنامه نامزدی استانی انتاریو

بروزرسانی برنامه نامزدی استانی انتاریو

۲۶ اردي بهشت ۱۳۹۹ - جزئیات تأثیر کووید-19 بر درخواست های ارسال شده تحت جریان های پیشنهاد شغلی کارفرما، کارآفرینی و اکسپرس انتری انتاریو منتشر شده است. انتاریو  به روزرسانی مربوط به تأثیر پاندمی کووید-19  را بر...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.