آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تغییرات در سیستم مهاجرت نیروی متخصص به کبک اصلاحات در سیستم اعلام علاقه مندی

  تغییرات در سیستم مهاجرت نیروی متخصص به کبک: اصلاحات در سیستم اعلام علاقه مندی


مقررات مربوط به مهاجرت به کبک: اصلاحات در سیستم اظهار علاقه مندی

 

اصلاحاتی در سیستم اظهار علاقه مندی در چارچوب مقررات اصلاحی قوانین مهاجرت کبک اعمال شده است.


از جمله این اصلاحات می توان به موارد زیر اشاره نمود:


•مدت اعتبار تمام اظهار علاقمندی هایی (EOI) که قبل از زمان تصویب قانون ارائه شده بودند به مدت 6 ماه خواهد بود.
•مدت زمانی که طی آن اتباع خارجی می توانند درخواست اقامت دائم خود را ارسال کنن از 90 روز به 60 روز کاهش یافته است.
•نگهداری درخواست اظهار علاقه مندی تا مدت زمان باقی مانده از اعتبار این درخواست در بانک اظهار علاقه مندی ها برای آن دسته از افرادی که دعوت نامه ی اداره مهاجرت را نپذیرفته اند. یعنی به واسطه ی قبول نکردن دعوت نامه اقدام برای اقامت دائم، درخواست آن فرد از بانک درخواست ها حذف نخواهد شد.
این اصلاحات از تاریخ 26 ژوئن اعمال می شوند.

ارائه درخواست اقامت دائم برای مهاجرت به کبک
در ادامه توضیحاتی در ارتباط با مراحل ارائه درخواست اقامت دائم کبک به روش نیروی متخصص کبک ارائه می شود:


مرحله ی 1
اگر مایل به مهاجرت به کبک هستید، ابتدا باید در پورتال جدید آریما یک پروفایل بسازید. سپس یک فرم اظهار علاقه مندی (DI) پر کنید. این درخواست در بانک اظهارعلاقه مندی ها قرار خواهد گرفت(BDI).
ارائه ی DI به صورت آنلاین و رایگان انجام می شود. این کار به شما اجازه می دهد که در هر زمانی، اظهار علاقمندی خود را برای مهاجرت به کبک اعلام کنید. در این مرحله هیچ مدرکی از شما خواسته نمی شود.


فرم DI شامل اطلاعات زیر می شود:
– اطلاعات شخصی
– اطلاعات تماس
– وضعیت تاهل
– وضعیت اقامت در کبک
– تحصیلات
– سوابق کاری
– پیشنهاد کار مورد تایید اداره مهاجرت (در صورت داشتن)
– مهارت های زبانی درزبان فرانسه وانگلیسی
– اطلاعات تکمیلی


امکان اصلاح اطلاعات DI در هر زمانی فراهم است حتی اگر فرم وارد بانک درخواست ها شده باشد.


شرایط لازم برای تکمیل درخواست معتبر
برای اینکه بتوانید اظهارعلاقه مندی خود را اعلام کنید، باید سن تان 18 سال یا بیشتر باشد. لازم به ذکر است که درخواستتان از زمان ثبت به مدت 12 ماه معتبر خواهد بود. اگر در این مدت، دعوت به ارائه ی درخواست اقامت دائم برای شما ارسال نشد، DI شما بدون امکان تمدید یا تجدید باطل خواهد شد. با این حال اگر مایل باشید می توانید یک DI جدید و البته رایگان ایجاد کنید.

مرحله ی 2
اگر پروفایل شما با معیارهای ارائه شده از سوی اداره ی مهاجرت تطابق داشته باشد، از شما دعوت می شود تا درخواست گزینش دائم ارائه نمایید.
اولویت دعوتِ اداره ی مهاجرت با افرادی خواهد بود که پروفایلشان با معیارهای بازار کار تطابق دارد و به پویایی زبان فرانسه کمک می کند.
به بیان دقیقتر، دعوت ها بر اساس معیارها و گروهی از معیارها صورت خواهد گرفت که موید و بیان کننده ی پروفایل فردی با قابلیت اشتغال باشد. این معیارها به سه دسته عمده تقسیم می شوند:
– آنهایی که مربوط به سرمایه انسانی است (سابقه کار، تسلط به فرانسه، سطح تحصیلات، و غیره)؛
– آنهایی که ورود و جایگیری در بازار کار کبک را تسهیل می کنند.
– آنهایی که جوابگو تغییر نیازهای بازار کارهستند ( به عنوان مثال مشاغل فنی که بازار کار کبک در زمینه آنها با کمبود مواجه است.)
علاوه بر این، برخی دعوت ها بر اساس معیارهای خاصی صورت خواهد گرفت؛ از جمله داشتن پیشنهاد کار، یا اخذ دیپلم از کبک یا قرار داشتن در وضعیت نیروی کار موقت با سابقه ی کار حداقل 6 ماه در کبک.
مرحله 3
پس از دعوت شدن از طرف اداره ی مهاجرت برای ارسال درخواست گزینش دائم، شما می بایست فرم درخواست گزینش دائم پر کنید.
وقتی دعوت شدید، اطلاعات محرمانه ای در اختیارتان قرار می گیرد تا بتوانید به فضای مون پروژه (Mon projet Québec) دسترسی پیدا کنید. اطلاعاتی که قبلا در DI پر کرده بودید روی این فرم بازنویسی می شوند(یعنی همان اطلاعات فرم رو در این فرم هم وارد می کنید). یک سری اطلاعات هم باید برای تکمیل درخواستتان و پرداخت هزینه ها وارد کنید.


اطلاعات زیر می بایست در درخواستتان مشخص شوند:
– حرفه یا تجارت نظامند شما در کبک
– محل اقامت
– اقامت های شما در کبک
– خانواده ی شما در کبک
– برنامه های (مهاجرتی ) که قبلا شما از طریق ان اقدام کرده اید


مهلت
از زمانی که دعوت می شوید، حداکثر 60 روز فرصت خواهید داشت تا درخواستتان را تکمیل کنید و هزینه های مربوط به بررسی درخواستتان را پرداخت کنید، در غیر این صورت درخواست شما قابل ملاحظه نخواهد بود.


مرحله 4
پس از آن شما می بایست مدارک مورد نیاز را برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائمی تان ارسال کنید.
پس از آنکه اداره ی مهاجرت برای بررسی درخواست شما آماده شد، یک لیست شخصی از مدارک مورد نیاز به حساب کاربری مون پروژه ی شما ارسال می شود. 60 روز فرصت خواهید داشت تا مدارکتان را از طریق پست ارسال کنید. بررسی درخواست شما از زمانی آغاز می شود که مدارکتان به اداره ی مهاجرت برسد.


مدارک خود را به دقت تهیه کنید تا متضمن روند موثر در بررسی پرونده شما باشد.
مدارکتان می بایست:
– به درستی تکمیل و امضا شده باشد؛
– در مهلت تعیین شده توسط اداره ی مهاجرت ارسال شود.(حداکثر تا 60 روز)
– در فرمت خواسته شده تهیه شده باشد. برای اطلاع از فرمتهای مورد نیاز برای کپی و ترجمه به لینک https://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/informations/exigences-documentaires.html مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از مراکز تایید کننده ی مدارک به لینک
https://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/formulaires/formulaire-titre/liste-autorites.html مراجعه کنید.

مرحله 5
پس از آن، درخواست شما توسط اداره ی مهاجرت بر اساس جدول امتیازبندی برنامه نیروی متخصص بررسی خواهد شد.
وقتی اداره ی مهاجرت مدارک شما را دریافت کند، بررسی می کند تا ببیند که مدارک به صورت کامل و در فرمت های درخواست شده ارسال شده باشد. اگر مدارکتان کامل باشد، بدون اینکه اطلاعیه ی دیگری از طرف اداره مهاجرت دریافت کنید، درخواستتان مورد بررسی برای گزینش قرار خواهد گرفت. اگر مدارک کامل نباشد، از طریق پیام در حساب مون پروژه تان در جریان قرار خواهید گرفت.
اداره ی مهاجرت در نهایت آنالیز درخواست شما را به پایان خواهد رساند و بر اساس جدول امتیاز بندی نیروی متخصص تصمیم خواهد گرفت.


روند بررسی درخواست
بعد از بررسی درخواست ممکن است یکی از شرایط زیر اتفاق بیافتد:
1- درخواست شما پذیرفته شود: در برخی موارد نیازی به مصاحبه نخواهد بود و پذیرش صرفا بر اساس پرونده ی متقاضی صورت می گیرد. اگر نمره ی قبولی در جدول امتیاز بندی را دریافت کنید، ممکن است نیازی به مصاحبه نباشد. در اینصورت شما سی اس کیو (گواهی انتخاب کبکی) خود را به همراه اطلاعات گوناگونی درمورد کبک از طریق پست دریافت خواهید کرد.
2- احتمال رد شدن: شما ممکن است پیامی دریافت کنید مبنی بر اینکه درخواست شما رد خواهد شد مگر اینکه در یک مهلت 60 روزه مدارک مستند جهت توجیه بررسی مجدد ارائه کنید. اگر این مدارک در مهلت مقرر ارائه شود روند بررسی درخواست شما از سر گرفته خواهد شد؛ درغیر اینصورت رد خواهد شد. شما می توانید درخواستی ارائه کنید مبنی بر تجدید نظر.
3- دعوت به مصاحبه: اگر مصاحبه لازم باشد، شما اطلاعیه ای دریافت خواهید کرد که تاریخ، زمان، مکان و مدارک لازم برای مصاحبه را مشخص می کند.
طی مصاحبه، مامور اداره ی مهاجرت اطلاعات ارائه شده در درخواست شما را بررسی خواهد کرد؛ به ویژه اطلاعات مربوط به تحصیلات، سوابق کاری و مهارتهای زبان فرانسه و انگلیسی.
پس از مصاحبه، سه نتیجه محتمل خواهد بود:
1. قبولی در مصاحبه: اگر روند مصاحبه مثبت ارزیابی شود، مامور اقدامات بعدی پروسه ی مهاجرت را به شما اعلام خواهد کرد. اگر ممکن باشد او سی اس کیو شما را بلافاصله در اختیارتان قرار می دهد، در غیر اینصورت از طریق پست آن را برای شما ارسال خواهند کرد. یک پک شامل مدارک مختلف برای مطالعه در اختیارتان قرار خواهد گرفت. بسته به نیاز شما، ممکن است مامور مدارک بیشتری برای مطالعه به شما بدهد.
2. قرار گرفتن در آستانه ی رد شدن و رد شدن: اگر درخواست شما نمره ی قبولی دریافت نکند در آستانه ی رد شدن قرار می گیرد و اگر مدارک لازم برای تغییر این تصمیم را ارائه نکنید درخواست شما رد می شود. اگر مدارک مورد نیاز همراه شما نباشد، مامور اخطاریه ای مبنی بر احتمال رد درخواست شما برایتان ارسال می کند و متعاقب ان 60 روز مهلت خواهید داشت تا مدارک خواسته شده را ارسال کنید. در غیر اینصورت درخواست شما تا پایان مهلت داده شده رد خواهد شد. شما می توانید درخواست تجدید نظر را ارائه کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۸ تير ماه ۱۳۹۸ در ۰۷:۵۳:۲۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۱۸۷۸ - برچسب ها:
مهاجرت کبکسیستم آریماarrimaاقامت کاناداکانادامهاجرت به کانادانیروی متخصص کبک
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
18 دسامبر روز جهانی مهاجرت

18 دسامبر، روز جهانی مهاجرت

۲۴ آذر ۱۳۹۸ - روز هجدهم دسامبر به احترام میلیون ها نفر که کشور خود را به امید یافتن زندگی بهتر ترک کرده اند، روز جهانی مهاجرت نام گرفته است. سازمان جهانی مهاجرت در سال 2017...
پاسخ به سوالات مهاجرتی 27 سپتامبر 2019 با علی مختاری برنامه زنده شماره 141

پاسخ به سوالات مهاجرتی، 27 سپتامبر 2019 با علی مختاری (برنامه زنده شماره 141)

برنامه بعدی: جمعه 12 مهر ماه 1398 ۹ مهر ۱۳۹۸ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید.  برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۲ خرداد ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
آخرین مطالب سایت:
انتخاب استانی آلبرتا در برنامه اکسپرس انتری

انتخاب استانی آلبرتا در برنامه اکسپرس انتری

۱۸ آذر ۱۳۹۸ - در تاریخ 5 دسامبر، آلبرتا 132 دعوتنامه برای متقاضیان در استخر رقابتی اکسپرس انتری صادر کرد. متقاضیان اکسپرس انتری برای دریافت دعوتنامه تحت برنامه انتخاب استانی به حداقل 400 امتیاز در سیستم...
انتخاب استانی ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

انتخاب استانی ساسکاچوان در برنامه کارآفرینی

۱۷ آذر ۱۳۹۸ - بالاخره پس از تاخیر بیش از یک ماه، برنامه استانی ساسکاچوان در دسته کارآفرینی انتخاب برگزار کرد. در انتخاب تاریخ 5 دسامبر، 62 دعوتنامه در برنامه کارآفرینی استان ساسکچوان صادر شد. حداقل...
انتخاب استانی انتاریو در برنامه کارآفرینی
اعلام شده در 2 دسامبر 2019

انتخاب استانی انتاریو در برنامه کارآفرینی

صدور 16 دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی انتاریو ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - در دو دسامبر، استان انتاریو تحت برنامه کارآفرینی دوره انتخابی برگزار نمود و طی آن برای 16 نفر دعوت نامه ارائه درخواست اقامت دائم صادر کرد. استان انتاریو در این دوره انتخابی،...
توقف موقت ارزیابی مدارک تحصیلی توسط IQAS

توقف موقت ارزیابی مدارک تحصیلی توسط IQAS

۱۰ آذر ۱۳۹۸ - یکی از مدارکی که متقاضیان اکسپرس انتری برای ارائه درخواست مهاجرت به آن نیاز دارند، گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی است. برای دریافت این گزارش می بایست درخواست خود را به سازمان...
جدیدترین دوره انتخابی بریتیش کلمبیا

جدیدترین دوره انتخابی بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی منطقه ای ۹ آذر ۱۳۹۸ - استان بریتیش کلمبیا تحت برنامه مهاجرت کارآفرینان منطقه ای، دوره انتخابی جدیدی برگزار کرده است. در این دوره که در تاریخ 26 نوامبر برگزار شد، 7 دعوتنامه از طریق برنامه برنامه انتخابی...
تغییرات امتیاز رشته ها برای برنامه نیروی متخصص کبک
اعلام شده در نوامبر 2019

تغییرات امتیاز رشته ها برای برنامه نیروی متخصص کبک

افزایش امتیاز رشته های صفر امتیازی ۳ آذر ۱۳۹۸ - کبک بار دیگر با توجه به نیاز بازار کار خود، امتیاز بندی لیست رشته های برنامه نیروی متخصص را تغییر داد. خوشبختانه می توان گفت که این تغییرات مثبت بوده و...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها پخش خواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها پخش خواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 15 آذر ماه 1398 ۱ آذر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
فرصت های شغلی آمازون را در کبک از دست ندهید

فرصت های شغلی آمازون را در کبک از دست ندهید!

۲۸ آبان ۱۳۹۸ - شرکت آمازون اعلام کرد قصد دارد اولین مرکز خود را در استان کبک افتتاح کند. آمازون، این غول تجارت الکترونیکی می گوید، انبار کالای این شرکت در منطقه لاچین مونترال واقع خواهد...
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.