آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • پیشنهاد وزارت مهاجرت به متقاضیان لایحه حذف 18000 پرونده مهاجرتی

  پیشنهاد وزارت مهاجرت به متقاضیان لایحه حذف 18000 پرونده مهاجرتی


پس از اینکه وزیر مهاجرت استان کبک، لایحه حذف 18000 پرونده مهاجرتی را در هفتم فوریه 2019 در مجلس نمایندگان این استان مطرح کرد، اکنون نیز برای همه متقاضیان برنامه نیروی متخصص نامه ای را در پروفایل مون پروژه ارسال کرده است مبنی بر اینکه چه راهکاری را باید پیش گیرند.

در متن این نامه نوشته شده است:

آیا شما درخواست خود برای برنامه مهاجرتی نیروی متخصص را قبل از تاریخ دوم آگوست 2018 ثبت کرده اید؟

 اکنون از شما درخواست می شود تا درخواست جدیدی در سیستم آریما مبنی بر ابراز علاقه مندی ثبت کنید.

سیستم آریما به منظور جذب نیروی متخصص مورد نیاز بازار کار کبک راه اندازی شده است و به عبارت دیگر، باید هماهنگی بیشتری بین نیازهای بازار کار کبک و نحوه گزینش نیروی متخصص بوجود آید و زمان بررسی پرونده ها نیز باید کاهش پیدا کند.

وزارت مهاجرت کبک، درخواست های متقاضیان اقامت در این استان را ظرف مدت 6 ماه پس از ارسال دعوت نامه اولیه بررسی و تصمیم نهایی را اعلام خواهد کرد.

آیا به عنوان نیروی متخصص با مجوز کار موقت در کبک هستید؟

لایحه شماره 9 شرایط اقامت شما در استان کبک را تغییر نمی دهد، به علاوه شرایط دریافت اجازه کار نیز برای شما تغییری نخواهد کرد.

هر گونه تمدید در اجازه کار نیازمند اقدام از سوی کارفرما می باشد. درخواست تمدید اجازه کار بایستی قبل از اتمام اعتبار اجازه کار فعلی به وزارت مهاجرت کانادا ارسال شود.

متقاضیان برنامه تجربه کبکی که سابقه کار یا تحصیل در این استان را دارند، باید توجه داشته باشند که درخواست های آنها در اولویت قرار دارد و درخواست های آنها ظرف مدت 20 روز کاری مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه تجربه کبکی تحت تاثیر لایحه شماره 9 قرار نمی گیرد و متقاضیان می توانند همانند قبل درخواست های خود را هر زمان ثبت کنند.

آیا یک کارفرمای کبکی به شما پیشنهاد کار دائم داده است؟

افرادی که پیشنهاد کار مورد قبول وزارت مهاجرت را دارند و فرم ابراز علاقه مندی خود را از طریق سیستم آریما ثبت کرده اند، دعوت نامه دریافت خواهند کرد تا درخواست اقامت دائم خود را در قالب برنامه نیروی متخصص ارسال کنند.

قوانین و مقررات درخواست تمدید اعتبار پیشنهاد کار از سوی کارفرما همانند گذشته خواهد بود و تا اطلاع ثانوی تغییری نخواهد کرد.

آیا با عنوان کارآفرین در استان کبک مشغول به کار هستید؟

با توجه به جنس کاری که در استان کبک انجام می دهید، می توانید با داشتن مدرک زبان فرانسه در سطح متوسط برای برنامه مهاجرتی کارآفرینی یا برنامه خوداشتغالی در هر زمانی اقدام کنید.

گفتنی است وزرات مهاجرت کبک، در  نامه ای دیگر خطاب به متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان کبک تاکید کرده است که متقاضیان دیگر نمی توانند از طریق سیستم مون پروژه درخواست های اقامت دائم خود را ثبت کنند و همان طور که از سپتامبر 2018 به همه متقاضیان اعلام شده است، بایستی درخواست های خود را با بیان ابراز علاقه مندی در سیستم آریما ثبت کنند.

پروفایل مون پروژه برای جمع آوری اطلاعات تا اطلاع ثانوی در دسترس متقاضیان خواهد بود تا آنها بتوانند اطلاعات شخصی، تحصیلی و کاری خود را برای اقدام جدید ذخیره کنند.

در آخر نیز از همه متقاضیان خواسته شده است که بخش اخبار سایت وزارت مهاجرت کبک را دنبال کنند تا از اخبار لایحه شماره 9 مطلع شوند و یا اینکه تماس بگیرند. 

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
پاسخ به سوالات مهاجرتی 15 مارس 2019 با علی مختاری برنامه زنده شماره 122

پاسخ به سوالات مهاجرتی، 15 مارس 2019 با علی مختاری (برنامه زنده شماره 122)

برنامه بعدی: جمعه نهم فروردین 1398 ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید.  برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
9 1 1 شماره ای که هر کانادایی باید بداند

9-1-1 شماره ای که هر کانادایی باید بداند

۱۴ دي ۱۳۹۷ - اگر در آمریکای شمالی زندگی می کنید، برای اینکه در شرایط اضطراری به پلیس، آتش نشانی و آمبولانس متصل شوید، فقط کافی است که شماره 1-1-9 ( اعداد را به انگلیسی...
آیا با ویزای تحصیلی می توانم در کانادا کار کنم
مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی

آیا با ویزای تحصیلی می توانم در کانادا کار کنم؟

۱۵ آبان ۱۳۹۷ - یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای تحصیلی است. صدها هزار دانشجو و دانش آموز سالانه برای تحصیل به کانادا می آیند. آمار نشان می...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 28 تیر ماه 1398 ۱۹ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.