آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • کنترل شدیدتر مرزی برای ورود به خاک کانادا

  کنترل شدیدتر مرزی برای ورود به خاک کانادا


دولت فدرال کانادا در قراردادی امنیتی با کشور امریکا ملزم شده است تا از سال آینده (2016) در مورد ورود اتباع کشورهایی که برای سفر به کانادا نیاز به ویزا ندارند، از جمله کشورهای انگلیس، استرالیا، ژاپن،‌ فرانسه و شیلی، بررسی‌های امنیتی بیشتری انجام دهد به این ترتیب که از این افراد بخواهد تا پیش از اقدام به سفر و سوار شدن به هواپیما، از طریق electronic travel authorization ، که به گفته یکی از وکلای مهاجرت تنها هزینه‌ای 7  دلاری برای آنها خواهد داشت، از امکان و مجوز ورود خود به خاک کشور کانادا اطمینان حاصل کنند.  

به این ترتیب مسافر به کانادا پیش از رسیدن به خاک این کشور خواهد دانست که آیا امکان ورود به کشور را دارد یا نه.

در ماه فوریه سال 2011 دو کشور امریکا و کانادا با امضای قانون Beyond the Border Action Plan، در مورد اجرای برخی موارد امنیتی به توافق رسیده بودند که سه تغییر اساسی در مورد سفر به کانادا ایجاد می کند که یکی از آنها همین مورد دریافت eTA است.

الزام اجرای این قانون یک سال پیش اعلام شد. دولت در اوایل ماه ایپرل 2015 اصلاحات قانونی اعمال شده بر روی آن را رسما اعلام نمود و اعلام کرد که eTA (electronic travel authorization) از 15 ماه مارچ 2016 به مرحله عمل در خواهد آمد. 

شهروندان امریکایی از این قاعده مستثنا هستند.

سال گذشته 7 هزار و 55 نفر، که به نظر می‌رسید غالب آنها از وضعیت خود نامطلع باشند، پس از ورود به یکی از فرودگاه‌های کانادا و پیاده شدن از هواپیما از ورود به خاک این کشور منع و به کشور مبدا خود عودت داده شدند.

با اجرای قانون جدید مسافران کشورهای یاد شده باید پیش از هر کار فرم آنلاینی را برای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در مورد اطلاعات پاسپورتی و و دیگر موارد مربوط به خود تکمیل کنند. ایرلاین‌ها نیز موظفند تا پیش از سوار کردن این عده از مسافران از آنها درخواست eTA کنند. در صورت نبود eTA از سوار کردن فرد ممانعت خواهد شد.

سخنگوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، آقای کوین منارد، در این‌باره می‌گوید: «سیستم eTA با حداکثر سرعت ممکن در حال راه‌اندازی و اجراست. این امر با در نظر گرفتن اطلاعات و نظرات دریافت شده از سوی خطوط هوایی، صنعت توریسم کانادا، تحولات قانونی در اروپا و نیز درس‌هایی که کانادا از روش‌های اجرا شده توسط امریکا و استرالیا در خصوص اجرای سیستمی مشابه آموخته، به مرحله عمل در خواهد آمد.»

البته انجمن Canadian Bar Association در مورد ضوابط و معیارهایی که برای رد درخواست ورود یک فرد به کار گرفته خواهد شد پرسش‌هایی را مطرح ساخته است و این‌که آیا افراد در صورت دریافت پاسخ منفی امکان تقاضای بررسی مجدد خواهند داشت یا خیر.

یادآوری: ایرانیان چون برای ورود به کانادا اساسا نیازمند به دریافت ویزا هستند از این قانون مستثنا هستند مگر آنهایی که با گذرنامه کشورهای مورد اشاره در متن خبر قصد ورود به کانادا را داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۱۸ اردي بهشت ماه ۱۳۹۴ در ۰۵:۱۷:۴۹ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۱۸۳۱۹ - برچسب ها:
canada borderentering to canadalanding canada
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.