نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران
نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران دوستان زیادی در مواجهه حضوری یا از طریق تماس با همکاران کنپارس درباره نحوه فراگیری زبان انگلیسی یا فرانسه سوال می‌کنند. برخی می‌پرسند چه میزان زبان برای امر مهاجرت کافی است؛ برخی دیگر از منابع، روش‌ها و کتب مفید و معتبر پرسش می‌کنند. در اینجا و با ارائه چند مطلب دنباله‌دار به آسیب‌شناسی این بحث برای کسانی‌که در ایران زندگی می‌کنند و می‌خواهند برای کار یا زندگی در کانادا آماده شوند می‌پردازیم و برخی منابع و روش‌های مفید را به آنها معرفی می‌کنیم. همچنین دوره‌های رایگان آموزش زبان در کانادا هم معرفی شده‌اند. عمده مطالب به قلم مجید بسطامی است اما نویسندگان و مترجمان دیگری چون نشاط تهرانی، نادیا غیوری و محمدعلی شاکرمی هم در آماده‌سازی این کتابچه کمک کرده‌اند

نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

کاربرد مهارت‌های زبانی و بحث اعتماد به نفس

نکته دیگر پارامترهای روانی-عاطفی و میزان اعتماد به نفس در محیط های واقعی نسبت به شرایط فراگیری یا آزمون است. درست است که بسیاری از ما به هنگام انجام آزمون دچار استرس می‌شویم اما این امر موقتی است و معمولا با آغاز آزمون پایان می‌گیرد چون ما باور داریم که آنچه دارد اتفاق می‌افتد در شرایط واقعی نیست بلکه برساخته ذهن ممتحنین است. همین باور در ما اعتمادی پدید می‌آورد که نتیجه آن (برای کسی که از قبل خود را آماده کرده) حضور موفقیت‌آمیز در آزمون است. اما در محیط واقعی شرایط پیچیده است و تا میزان زیادی به روحیات، خلقیات و شخصیت فرد باز می‌گردد. مثلا کسی که از مواجهه با دیگران در محیط های واقعی احتراز می‌کند و از ترس اینکه اشتباه کند اصلا صحبت نمی‌کند ولو اینکه نمره آزمونش ۷ باشد خیلی دیرتر بر مشکلات زبانی‌اش فائق می‌آید تا کسی که ممکن است نمره ۵ و نیم داشته باشد اما از تلاش کردن و اشتباه کردن باکی ندارد. همه ما کمابیش در ابتدا دچار نوعی شوک در مواجهه با تفاوت‌های زبانی محیط جدید می‌شویم (این با موضوع شوک‌های فرهنگی cultural shock تفاوت دارد) اما افرادی موفق هستند که این دوره را زودتر پشت سر می‌گذارند و لذا از مهارت‌های زبانی خود بهره بیشتری می‌برند.

 

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.