پیش از سفر

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

تهیه بیمه‌های تکمیلی برای ماه‌های اول

بیمه درمانی کانادا که به صورت استانی اداره می‌شود تمامی کانادایی‌ها و دارندگان ویزای اقامت دائم را تحت
حمایت رایگان قرار می‌دهد، اما این بیمه سه ماه بعد از ورود فعال می‌شود. برای این شکاف سه ماهه چه باید کرد؟
 
کانادا دارای یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های رایگان خدمات درمانی در جهان است که تمام ساکنین این کشور را پوشش می‌دهد. این سیستم یک برنامه ملی و تحت کنترل و نظارت دولت فدرال است که به صورت استانی اجرا می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که با در اختیار داشتن یک کارت الکترونیکی به مراکز درمانی (پزشک خانواده یا درمانگاه) مراجعه کنید، نزد پزشکان متخصص بروید، فرزندانتان را واکسینه کنید، در بیمارستان بستری شوید و از خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی، سیتی اسکن و ام‌آر‌آی، به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه بهره‌مند شوید.
 
البته این سیستم ضعف‌هایی هم دارد. در آینده و به طور مستقل در این باره سخن خواهیم گفت و اینکه شرایط دریافت این کارت چیست و پوشش آن چه مواردی را شامل نمی‌شود اما موضوع این پست مربوط به نیازهای پزشکی قبل از دریافت کارت درمانی Health Card یا فعال شدن آن است.
 
شما پس از ورود به کانادا باید برای دریافت این کارت ثبت نام کنید اما هر زمانی که آن را دریافت کنید، این کارت زودتر از سه ماه بعد از ورود شما فعال نخواهد شد به عبارت دیگر شما در کانادا تا سه ماه فاقد پوشش پزشکی دولتی هستید. معنای این سخن این است که هزینه‌های پزشکی در این مدت بر دوش خود شماست و چنین هزینه‌هایی در کانادا بسیار بالاست. البته اکثر ایرانیان به دلیل شرایط سنی و همچنین بررسی‌های پزشکی که قبل از آمدن انجام می‌دهند از شرایط سلامتی خوبی برخوردارند و تا ماه‌ها به پزشک و خدمات پزشکی نیازی نخواهند یافت. برای بسیاری از ناراحتی‌های معمولی نظیر سردرد یا سرماخوردگی و نظیر اینها هم داروهای Over Counter بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه‌ها وجود دارد و قیمت آنها برای همه مشتریان یکسان است ضمن اینکه شما می‌توانید بخشی از نیازهای دارویی خود را با رعایت جنبه‌های قانونی از ایران همراه داشته باشید. اما به‌هرحال حادثه خبر نمی‌کند. ضمن اینکه ممکن است در بین اعضای خانواده بچه مریض یا افراد کهنسال‌تر حضور داشته باشند که انتظار سه ماهه برای دریافت کارت آنها امکان‌پذیر نباشد. اگر نیاز به مراجعه به پزشک لازم آید چند راه حل وجود دارد.
 
از آنجا که به دلیل تحریم‌های کانادا علیه ایران هم‌اکنون تهیه این بیمه ها از طریق شرکت‌های بیمه‌کننده ایرانی بسیار دشوار است لطفا به مطلب مرتبط با این موضوع در جزوه دوم مراجعه نمایید.
 

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.