آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.

 
 
بسته‌های اطلاعاتی راهنمای سرمایه‌گذاری و اطلاعات تجاری و اقتصادی در کانادا
 
 
در جهان امروز که فرآیند جهانی شدن تمام شئون و ابعاد فعالیت‌های انسانی را دربرگرفته است، سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی تعاریف متفاوتی پیدا کرده‌اند و حد و مرز آنها تا دورترین نقاط و پیچیده‌ترین عرصه‌ها گسترش یافته است اما یک نکته کمابیش بدون تغییر باقی مانده و آن نقش کلیدی‌ترین و موثرترین عنصر در این فرآیند یعنی اطلاعات است. در چند دهه اخیر تکنولوژی ارتباطات و منابع و مراجع متکثر اطلاعاتی گسترش و توسعه کمی و کیفی غیر قابل باوری یافته‌اند. جهانی که ما امروز از ورای این امکانات می‌شناسیم بسیار متفاوت با جهان 30 سال گذشته است اما همین گستردگی منابع و امکانات ارتباطی و اطلاعاتی سبب گشته تا جستجو و یافتن اطلاعات دقیق و معتبر و دسته‌بندی بهینه و یافتن همه موارد مرتبط با موضوع مورد نظر، به یک کار علمی و تخصصی تبدیل شود. کاری که هر چند هزینه‌بر است اما به دلیل سرعت، دقت و اعتبار فعالیت متخصصین این عرصه، متقاضیان را مطمئن می‌سازد که سرمایه خود را در مسیر درست و با اطلاعات موثق هدایت و برنامه‌ریزی خواهند کرد. هر میزان که در این مرحله یعنی مرحله گردآوری اطلاعات ضروری دقت و توجه شود و تصمیمات مبتنی بر این اطلاعات گرفته شود، از ریسک سرمایه‌گذاری کاسته شده و بر بهره آن افزوده می‌شود. این موضوع در کشورهایی چون کانادا که از ثبات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و قانونی بالایی برخوردارند، دسترسی به اطلاعات موثق حق همه محسوب می‌شود، مسئولین امر قانوناً در برابر چنین درخواست‌هایی پاسخگو هستند، تکنولوژی ارتباطات با بهترین کیفیت ارائه می‌شود و رقیبان قدر و کاربلدی در بازار کار و سرمایه حضور دارند، اهمیتی صد چندان می‌یابد.
از آنجا که ارائه خدمات به متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری یا متقاضیان سایر ویزاها که علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار جدید در کانادا هستند یکی از برنامه‌ها و سرویس‌های مطرح و جدی شرکت مهاجرتی کنپارس است و با توجه به شعار و هدف اصلی کنپارس که تحقق یک مهاجرت موفق برای متقاضیان است، این شرکت با بهره‌گیری از راهنمایی‌های مشاورین متبحر، اقدام به ارائه این خدمت اطلاعاتی به متقاضیان کرده است.
البته باید توجه داشته باشید که شرط دسترسی به این خدمات محدود به گشایش پرونده مهاجرتی در کنپارس نیست و متقاضیان می‌توانند بطور مستقل از آن بهره‌مند شوند البته با گشایش پرونده مهاجرتی از تخفیف‌های ویژه کنپارس بهره خواهید برد.
 

 

 معرفی بسته‌های راهنمای سرمایه‌گذاری و اطلاعات تجاری و اقتصادی در کانادا

 

 

 

 

 

بسته‌های راهنمای سرمایه‌گذاری و اطلاعات تجاری در کانادا چند دسته هستند؟
به دلیل تنوع حوزه‌های مورد بحث و تفاوت نیازمندی‌های متقاضیان و براساس تجارب قبلی، سه دسته متفاوت از این بسته‌ها طراحی شده‌اند که عبارتند از:
 • بسته معرفی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متداول چون بازار بورس، خرید و فروش املاک و...
 • بسته راهنمای راه‌اندازی کسب و کار در کانادا (در قالب Small Business و سایر موارد)
 • بسته اطلاعات جامع تجاری
این بسته‌ها شامل چه اطلاعاتی هستند؟
هر چند بخش محدودی از اطلاعات ارائه شده در هر گروه از این بسته‌ها از نظر عنوان با یکدیگر اشتراکاتی دارند اما اطلاعات هریک در میزان جزییات و همچنین عمق و گستره مطالب مطرح شده، با یکدیگر تفاوت دارد. به صورت کلی می‌توان آیتم‌ها و مطالب ارائه شده در هر یک از سه گروه را بدین شکل معرفی کرد:
 
در بسته معرفی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متداول این گروه از مطالب آمده است:
 • وضعیت شرکت‌ها و انواع آن در کانادا
 • معرفی زمینه‌های اصلی و عمومی سرمایه‌گذاری در کانادا (Mutual Funds ،...) به صورت بیان تاریخچه، اعلام وضعیت فعلی، دلایل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت آن حوزه در شرایط فعلی، ارزیابی وضعیت کانادا در بازار جهانی و چشم‌اندازهای موجود در این رابطه بر اساس برنامه‌ها و تحقیقات انجام گرفته.
 • معرفی مراکز اصلی دولتی مرتبط با موضوع سرمایه‌گذاری و نقش و اختیار هر یک
 • مسائل مالیاتی مرتبط با درآمدهای ناشی از اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها
 • معرفی مشاورین مالی معتبر
 • معرفی فهرستی از حسابداران معتبر با تاکید بر حسابداران ایرانی
 • معرفی مطرح‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های کانادایی در آن حوزه با ارائه ریز اطلاعات شرکت‌ها(ی عمومی) و دلایل این موفقیت بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته
 • شناسایی هرگونه اطلاعات مرتبط دیگر با آن حوزه بخصوص بر اساس نظر متقاضی
   
   در بسته راهنمای راه‌اندازی کسب و کار در کانادا این گروه از مطالب آمده است: 

 

 • وضعیت شرکت‌ها و انواع آن در کانادا با تاکید بر مواردی چون فرنچایز و اخذ نمایندگی
 • معرفی مراحل اصلی و ضروری برای راه‌اندازی کسب و کار مطروحه خصوصاً اهمیت آماده‌سازی یک Business Plan
 • معرفی مراکز اصلی دولتی در سطح فدرال و استانی مرتبط با کسب و کار مربوطه
 • معرفی مراکز اعتباری و مالی ارائه دهنده خدمات مالی
 • مسائل مالیاتی مرتبط با اداره یک کسب و کار
 • معرفی مطرح‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های کانادایی در آن حوزه با ارائه ریز اطلاعات شرکت‌ها(ی عمومی) و دلایل این موفقیت بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته.
 • توصیف وضعیت این کسب و کار در کل کانادا و در استان مربوطه به صورت بیان تاریخچه، اعلام وضعیت فعلی بازارکانادا دراین ارتباط، دلایل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت آن کسب و کار در شرایط فعلی، ارزیابی وضعیت کانادا در بازار جهانی و چشم‌اندازهای موجود در این رابطه بر اساس برنامه‌ها و تحقیقات انجام گرفته.
 • ارائه فهرستی از حسابداران معتبر در شهر مورد نظر با تاکید بر حسابداران تخصصی آن حوزه
 • ارائه فهرستی از وکلای مطرح و معتبر و متخصص در آن حوزه
 • ارائه توضیحات درباره مسائل ثبتی
 • معرفی مباحث حساس حقوقی مرتبط با رعایت حقوق مادی و معنوی در مشاغل و تبعات حقوقی بی‌توجهی به آنها (patent, Trademark، ...)
 • معرفی قوانین و مقررات خاص آن حوزه در قوانین دولت فدرال و استانی
 • معرفی استانداردها یا مجوزهای ضروری (اعم از شغلی یا تحصیلی) و سازمان‌ها و نهادهای ارائه دهنده آن مجوزها و شرایط هر یک (در صورت وجود و نیاز به چنین مواردی)
 • معرفی نهادها و انجمن‌های مرتبط با حوزه مربوطه که باید از آن مطلع یا در آن عضو بود
 • معرفی حمایت‌های دولتی از سرمایه‌گذاری در آن حوزه (در صورتی‌که چنین مواردی وجود داشته باشد)
 • شناسایی هرگونه اطلاعات مرتبط دیگر با آن حوزه بخصوص بر اساس نظر متقاضی مشروط بر وجود اطلاعات در آن زمینه و فقدان منع قانونی برای کسب اطلاعات
 
تذکر: چنانچه متقاضی تمایل داشته باشد، کنپارس آمادگی دارد تا Business Plan مورد نظر متقاضی را طراحی و تکمیل نماید.
 
در بسته اطلاعات جامع تجاری که با توجه به تقاضای افراد، تمامی مطالب و اطلاعات مرتبط با یک حوزه تجاری و اقتصادی (مثلاً تولید محصولات غذایی، تولید پوشاک، تولید یک محصول صنعتی، ارائه خدمات در زمینه IT، واردات یا صادرات یک محصول یا مجموعه‌ای از محصولات مرتبط و...) را در بر می‌گیرد، این گروه از مطالب آمده است:
 • معرفی مطرح‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های کانادایی در آن حوزه با ارائه ریز اطلاعات شرکت‌ها(ی عمومی) و دلایل این موفقیت بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته
 • معرفی قوانین و مقررات مرتبط با این حوزه (مالیاتی، امنیتی، بهداشتی، محیط زیستی، گمرکی، ...) بسته به تقاضای فرد
 • توصیف شرایط و وضعیت آن حوزه خاص (مثلا صنایع غذایی وابسته به آبزیان) به صورت بیان تاریخچه، اعلام وضعیت فعلی بازارکانادا در این ارتباط، دلایل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت آن حوزه در شرایط فعلی، ارزیابی وضعیت کانادا در بازار جهانی و چشم‌اندازهای موجود در این رابطه بر اساس برنامه‌ها و تحقیقات انجام گرفته، زمینه‌های بکرمانده و دلایل آن و ...
 • شناسایی هرگونه اطلاعات مرتبط دیگر با آن حوزه بخصوص بر اساس نظر متقاضی مشروط بر وجود اطلاعات در آن زمینه و فقدان منع قانونی برای کسب اطلاعات
 تذکر: کنپارس از انجام تحقیق در حوزه‌های مرتبط با مسائل امنیتی و نظامی و یا حوزه‌هایی که می‌تواند کاربرد دوگانه داشته باشد ولو اینکه قانون منعی برای آن اعلام نکرده باشد، معذور است.
 
  این بسته‌ها برای چه کسانی کاربرد دارد؟
هر دسته از این بسته‌ها برای اهداف خاصی طراحی شده است مثلا بسته اول به کار کسانی می‌آید که می‌خواهند با پول و سرمایه خود سود کسب کنند بدون آنکه درگیر پیامدهای ناخواسته یا مشغله‌های فراوان ایجاد یک کار و کسب جدید شوند. واضح است که در این روش فعالیت بیشتر در حوزه‌های مالی و اعتباری و از طریق مشاوران مالی انجام می‌شود. این روش سود کمتر اما کم دردسرتر دارد. البته در محدوده همین نوع سرمایه‌گذاری می‌توان به سمت روش‌های با ریسک و سود بالا رفت و یا بالعکس با سود کم و البته ریسک پایین کار کرد.
بسته دوم مناسب کسانی است که از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری یا سایر ویزاها به کانادا آمده‌اند و حال می‌خواهند کار و کسب جدیدی مبتنی بر علایق و توانایی‌های خود ایجاد کنند. این بسته اساسی‌ترین اطلاعاتی را که فرد برای موفقیت در کسب مورد نظر خود باید داشته باشد در اختیار وی قرار می‌دهد. صاحبان سرمایه یا مدیران موفق بخش‌های تجارت، صنعت و بازرگانی که در اندیشه راه‌اندازی کار و کسب خود در کانادا هستند می‌توانند از اطلاعات این بسته بهره‌مند شوند.
بسته سوم به کار هر فردی می‌آید که مایل است اطلاعات جامع و دقیقی درباره یک حوزه اقتصادی، صنعتی یا تجاری در کانادا کسب کند حتی اگر قصد مهاجرت نداشته باشد. این اطلاعات می‌تواند به منظور واردات، صادرات، اخذ نمایندگی، تولید یا بازرگانی مشترک، انجام مبادلات تجاری، آشنایی با زمینه‌های تجاری کانادا یا هر دلیل دیگر باشد. این بسته که طیف بسیار گسترده‌ای از اطلاعات را متناسب با نیازها و خواسته‌های متقاضی دربر می‌گیرد، می‌تواند به وی در گرفتن تصمیم درست یاری رساند. البته همین اطلاعات می‌تواند برای متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری که تصمیم دارند به فعالیت‌های اقتصادی خود در ایران ادامه دهند نیز کمک ‌کند تا به خواسته گشایش بازارهای جدید و گسترش تجارت بومی خود در ابعاد بین‌المللی جامه عمل بپوشانند.
هر بسته در واقع یک تحقیق کامل در باره زمینه‌های سرمایه‌گذاری در یک حوزه خاص است که بنا بر سفارش متقاضی آماده می‌شود و از اینرو به صورت یک بسته مستقل و منحصربفرد در اختیار وی قرار می‌گیرد.

 

برخی پرسش‌های رایج درباره این بسته‌های اطلاعاتی و پاسخ‌های آنها
 
منابع اطلاعاتی کنپارس چیستند؟ چگونه می‌توان به صحت آنها اطمینان داشت؟
منابع اطلاعاتی کنپارس طیف گسترده‌ای از اطلاعات دسته‌بندی شده دیتابیس‌های تخصصی، گزارشات دولتی، مقالات ژورنال‌های علمی، اطلاعات مراکز رسمی تهیه آمار، کتاب کنفرانس‌های علمی و نظایر اینها را دربرمی‌گیرد که همگی از میان معتبرترین و دقیق‌ترین منابع اطلاعاتی کانادا انتخاب شده‌اند وتوسط متخصصین امور پژوهشی گزینش، دسته‌بندی و تدوین می‌شوند. در پایان هر بسته نمایه کامل منابع منعکس خواهد شد.
آیا این بسته‌ها به ما می‌گویند که سرمایه‌گذاری در کدام حوزه‌ها صد در صد موفق بوده و سود آن تضمین شده است؟
خیر، نه این بسته و نه هیچ زمینه اطلاعاتی دیگری نمی‌تواند چنین تضمینی به شما بدهد. انتخاب یک زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری موفق (که همراه با درصدی از ریسک خواهد بود) وظیفه صاحب سرمایه و بهره‌ور نهایی از سود آن است اما اطلاعات این بسته شما را در انتخاب تصمیم درست یاری می‌دهد، به شما واقعیت‌های دقیق بازار را منعکس می‌کند و نحوه ورود به بازار و محدودیت‌ها و محدوده‌ها را مشخص می‌سازد. ضمن اینکه با این اطلاعات، نقشه مسیری که پیمودن آن و آشنایی با شرایط بازار آن می‌تواند به سال‌ها وقت و انرژی شما نیاز داشته باشد، در کمترین زمان ممکن و با اتکاء به دقیق‌ترین منابع در اختیارتان قرار می‌گیرد.
افراد یا موسسات دیگری به ما پیشنهاد کمک در ثبت شرکت داده‌اند، این بسته چه چیز بیشتری برای ما فراهم می‌آورد؟
در واقع و در مقایسه با اطلاعات این بسته‌ها، خدمات اشاره شده اهمیت زیادی ندارند. ثبت یک شرکت به عنوان یکی از ابتدایی‌ترین اقدامات در راه‌اندازی یک کسب و کار، بدون اطلاع از زمینه‌های مثبت و منفی بازار کار فایده چندانی ندارد. فراموش نکنیم که یک اقتصاد کاملا باز و بسیار قوی با حوزه‌های بسیار متنوع در امر سرمایه‌گذاری نظیر اقتصاد کانادا (عضو گروه 8، صنعتی‌ترین کشورهای جهان)، تفاوت‌های ماهوی فراوانی با اقتصاد دولتی و به شدت بسته و کم تنوع ایران دارد. این تفاوت در همه زمینه‌ها، اعم از نقش دولت، اهمیت و ثبات قوانین و مقررات، تاثیر و تاثر فرایندهای اقتصاد جهانی و نظایر آنها به چشم می‌خورد و وظیفه یک سرمایه‌گذار است که بر تمامی ظرایف این تفاوت‌ها مسلط و آگاه شود و این بسته‌های اطلاعاتی چنین نقشی را برای وی ایفاء می‌کنند. علاوه بر این، در صورت تمایل متقاضی، ارائه سایر خدمات نظیر ثبت شرکت در کنپارس انجام می‌پذیرد.
هزینه‌ سفارش هر بسته چه میزان است؟
این مسئله بطور کامل به موضوع مورد بررسی و جزییات اطلاعاتی که فرد می‌خواهد، حجم گزارش‌ها و منابع اطلاعاتی که باید تهیه، دسته‌بندی و استخراج اطلاعات شوند و هزینه تهیه همین منابع بستگی دارد. فراموش نکنیم که این در واقع یک سفارش پژوهشی خاص در باره یک موضوع اقتصادی است.
زمانی‌که متقاضی به مسئولین مربوطه در کنپارس مراجعه کند، به وی محتوا و آیتم‌های هر سه بسته توضیح داده می‌شود و سپس متقاضی با انتخاب نوع بسته، موضوع و ایتم‌های مورد نظر و تکمیل فرم، از برآورد اولیه قیمت مطلع می‌شود. در صورت تمایل به ادامه مسیر، پس از حدود یک هفته کاری، کارشناسان کنپارس با ارزیابی دقیق تقاضا و برآورد هزینه‌ها، رقم دقیق بسته را به متقاضی اعلام می‌کنند.
برای ادامه سوالات و پاسخ آنها اینجا را کلیک کنید
یادآوری می‌شود کنپارس جهت اقامت و کاریابی پزشکان برنامه جامعی تدارک دیده است، همچنین بسته‌های اطلاعاتی کاریابی برای نیروهای متخصص ارائه می‌شود.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۸۷ در ۰۱:۰۳:۱۸ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۸۰۵۴ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452
انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری در 20 مارس 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452

۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 20 مارس 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 452 صادر شد.  حداقل امتیازها در انتخاب شماره 112 که 6 مارس...
سال نو مبارک

سال نو مبارک...

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - بهار، تکراری است که هیچ گاه تکراری نمی شود.   روزهای پایانی سال 1397 خورشیدی را پشت سر می گذاریم و به امید تحولی دوباره همراه با شما دوستداران بهار به استقبال...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: چمعه 9 فروردین 1398 ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
تغییر ساعت تابستانی در کانادا از 11 مارس

تغییر ساعت تابستانی در کانادا از 11 مارس

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - تغییر ساعت تابستانی یا صرفه جویی در زمان نور روز (DST) ـ در بیشتر کشورها با نام ساعت تابستانی نامیده می شود.   به تغییر ساعت در منطقه های زمانی گفته می شود...
دو برنامه جدید مهاجرتی برای پرستاران خانگی

دو برنامه جدید مهاجرتی برای پرستاران خانگی

۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد دو برنامه آزمایشی جدید برای مهاجرت پرستاران خانگی را راه اندازی کند که به متقاضیان واجد شرایط این...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 457
انتخاب شماره 111 اکسپرس انتری در 20 فوریه 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 457

۱ اسفند ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 111 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 20 فوریه 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 457 صادر شد.  در انتخاب شماره 110 که در تاریخ 30...
طرح لایحه جدید وزارت مهاجرت در مجلس استان کبک

طرح لایحه جدید وزارت مهاجرت در مجلس استان کبک

۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - وزارت مهاجرت استان کبک، امروز صبح 7 فوریه 2019 لایحه جدیدی در راستای رفاه اقتصادی و اجتماعی استان کبک و به منظور افزایش انطباق پذیری مهاجران برای پاسخگویی به نیازهای بازار...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.