آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تقدیر از کنپارس به عنوان کاریابی بین المللی برتر

  تقدیر از کنپارس به عنوان کاریابی بین المللی برتر

علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست.اولین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت‌های اشتغال در بازار های کار بین‌المللی،
در تاریخ پانزدهم آذر ماه 1393، با حضور وزیر کار، معاونین وزیر و دبیران کاریابی های بین الملی در محل همایش های صدا و سیما برگزار شد. 
در این همایش که وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن رونمایی  از سایت «صدور و تمدید نیروی کار»، اظهار داشت: در طول یکسال اخیر سه هزار نفر نیروی کار با فرصت شغلی مناسب و چهار هزار و 800 نفر بدون فرصت شغلی مشخص برای کار به دیگر کشورها اعزام شده اند. ربیعی مساله ایجاد اشتغال را نیازمند اجماع و کاری همگانی دانست و گفت: اشتغال تنها موضوع یک وزارتخانه نیست، بلکه موضوعی فرابخشی است که باید با تامین امنیت سرمایه گذاری، ایجاد فضای امن، حمایت های همه جانبه و بودجه ریزی و برنامه ریزی دقیق و تدبیر انجام شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال به همفکری دست یافته ایم، هرچند در سطوح خصوصی و سرمایه گذاری نیاز به اعتماد و همت بلند برای تقویت روحیه کار داریم.
دکتر ربیعی، سال های گذشته را «رکود تلنبار شده» تعبیر کرد و افزود: به دلیل عقب افتادگی از برنامه ها باید روحیه بسیجی داشته باشیم تا رشد منفی و عقب ماندگی از رشد را جبران کنیم، چرا که این موضوع چالشی پیچیده و بزرگ است و از این رو مانند بسیاری از کشورها، نیاز به اعزام نیروی کار به خارج داریم.
وی با ذکر مثالی درباره ژاپن که پس از جنگ جهانی به عنوان اعزام کننده نیروی کار به منظور انتقال دانش فنی به داخل کشور خود عمل کرده بود، گفت: این سیاست در ترکیه و هند نیز اجرا شده و این کشورها از اجرای آن به موفقیت هایی دست یافته اند. ما نیز برای اعزام هدفمند نیروی کار به خارج از کشور، توسط سازمان فنی و حرفه ای و موسسه تورین با موضوع دیپلماسی مهارتی، وضعیت مناسبی از نظر برگزاری آموزش مربی را سامان داده ایم به طوری که در تعدادی از کشور های افریقایی و منطقه، آموزش مربی برای کشورهای همسایه و تبادل تجارب صورت گرفته که این امر گامی بزرگ در کنار اعزام نیروی کار به شمار می رود.»
او ادامه داد: تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست، بلکه انتقال دانش، ایجاد فضای مناسب برای ارتباطات بین المللی، آینده نگری و برنامه ریزی و نیازسنجی از دیگر دلایل اعزام نیروی کار به خارج از کشور به شمار می روند.
در ادامه برنامه نیز دکتر فیروزآبادی و دکتر حسینی قائم مقامان وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی و دکتر سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه به ایراد سخنرانی با موضوعات مرتبط به این حوزه پرداختند. 
تقدیر از عملکرد و بازدید از غرفه کاریابی بین المللی کنپارس توسط وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی 
حسین مختاری: تلاش ما افزایش مهارت های کارجویان در سرزمین جدید است.
در حاشیه اولین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت های اشتغال در بازارهای کار بین الملل، که با تقدیر از کنپارس به عنوان نخستین کاریابی برتر و منتخب وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همراه بود، علی ربیعی از غرفه این کاریابی بین المللی دیدار کرد. حسین مختاری مدیر دفتر تهران کاریابی بین المللی کنپارس در پاسخ به پرسش های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ی محصولات فرهنگی و رسانه ای کنپارس و همچنین میزان نفرات اعزام شده؛ضمن بیان آمارهای ارایه شده این دفتر در سال گذشته، به تلاش این دفتر برای افزایش مهارت های کارجویان اشاره کرد و افزود: هدف اصلی کنپارس موفقیت مهاجرین در سرزمین جدید است و برای نیل به این هدف تمام تلاش خود را برای "تولید محتوا" انجام داده ایم زیرا که باور داریم رمز موفقیت، آگاهی است و در همین راستا افزون بر راه اندازی گروه رسانه ای پرنیان و کتابخانه مجازی کنپارس، مجموعه چای سرد و کتابچه های راهنما، دو گام بزرگ برداشته ایم و در کنار برگزاری نشست های تخصصی و کلاس های آموزشی کاربردی و در دسترس قراردادن دی وی دی های آموزشی این کلاس ها، اقدام به ترجمه ده عنوان کتاب با محور زندگی و کار در سرزمین جدید کرده ایم و در حال حاضر 2 عنوان کتاب از این مجموعه در مرحله دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
دکتر پل برنتون مشاور عالی رییس بانک جهانی، از مهمانان کانادایی بخش خارجی این همایش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پرنیان گفت: این پانزدهمین سفر من به ایران است. از نظر من مشکل تحریم از شما ایرانی ها نیست، شما مردمی فوق العاده هستید. نیروی متخصصی که شما به کشورهای دیگر می فرستید، افراد توانمندی هستند و مشکل از سیاستمدارانی چون هارپر است. رسانه ها سی سال وقت داشته اند که علیه ایران حرف بزنند و آنها اکنون می ترسند که حقیقت توسط افرادی مثل من آشکار شود. به گمان من نباید چندان نگران این مسایل بود و باید اقدامات جدی خود را در زمینه تبادل نیروی متخصص با کشور کانادا و دیگر کشورها ادامه بدهید. 
دکتر پل برنتون : نیروهای متخصص ایرانی، افراد توانمندی هستند.
دکتر تانزی دوابا (Dr. Mthunzi Mdwaba)  از اعضای اصلی سازمان جهانی سازماندهی نیروی کار، از دیگر میهمانان و سخنرانان بخش خارجی این نشست نیز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پرنیان گفت: ایران موقعیت های ویژه ای در دنیا به دلیل سطح بالای تحصیلات نیروی انسانی خود دارد. در واقع برخلاف اکثر کشور های عضو G20  که با آنها کار می کنم مشکل کمبود نیروی کار تحصیلکرده در ایران وجود ندارد. سه صفتی که درباره ی بازار کار هر کشوری مهم هست؛ تحصیلات عالی، بالا بودن تجربه ی کاری و بازار کار هست. ایران دو مورد اول را داراست ولی مشکل در بخش بازار کار است که ظرفیت جذب این تعداد نیروی متخصص را ندارد.
دکتر تانزی دوابا (Dr. Mthunzi Mdwaba)  : برخلاف اکثر کشور های عضو G20  مشکل کمبود نیروی کار تحصیلکرده در ایران وجود ندارد.
درباره ی  آفریقای جنوبی باید بگویم که ما دارای تعداد بالایی نیروی کار غیر ماهر و بدون تجربه و البته بدون شغل هستیم. تعداد زیادی پروژه کاری تعریف شده است که آفریقای جنوبی و ایران بصورت مشترک آن را انجام می دهند و هم اکنون مهندسین ایرانی زیادی در حال اعزام به این کشور هستند پس این تعامل بین افریقای جنوبی و ایران نه تنها ممکن است، بلکه در حال رخ دادن است. ایران دارای تعداد بسیار زیادی پزشک و پرستار است، که آفریقای جنوبی این تعداد را ندارد و حتی بیشتر پزشکان آفریقای جنوبی توسط سایر کشور ها جذب شده اند. آفریقای جنوبی نیازمند پزشک هست، به ویژه در محیط های روستایی. در سال 2004 یک برنامه تبادل نیرو میان ایران و آفریقای جنوبی بود که از روند آن بی اطلاع هستم ولی می دانم بر اساس آن برنامه ایران تعدادی پزشک به آفریقای جنوبی اعزام کرد و در نهایت باید بگویم که من باور دارم  مهارت های زیادی در ایران وجود دارد که آفریقای جنوبی به آن نیازمند است.

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ در ۰۲:۳۸:۳۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
گفتگو و گزارش: سینا هاشمی / آرزو فاطمی - بازدید : ۲۸۲۱ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 28 تیر ماه 1398 ۱۹ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.