آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تقدیر از کنپارس به عنوان کاریابی بین المللی برتر

  تقدیر از کنپارس به عنوان کاریابی بین المللی برتر

علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست.اولین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت‌های اشتغال در بازار های کار بین‌المللی،
در تاریخ پانزدهم آذر ماه 1393، با حضور وزیر کار، معاونین وزیر و دبیران کاریابی های بین الملی در محل همایش های صدا و سیما برگزار شد. 
در این همایش که وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن رونمایی  از سایت «صدور و تمدید نیروی کار»، اظهار داشت: در طول یکسال اخیر سه هزار نفر نیروی کار با فرصت شغلی مناسب و چهار هزار و 800 نفر بدون فرصت شغلی مشخص برای کار به دیگر کشورها اعزام شده اند. ربیعی مساله ایجاد اشتغال را نیازمند اجماع و کاری همگانی دانست و گفت: اشتغال تنها موضوع یک وزارتخانه نیست، بلکه موضوعی فرابخشی است که باید با تامین امنیت سرمایه گذاری، ایجاد فضای امن، حمایت های همه جانبه و بودجه ریزی و برنامه ریزی دقیق و تدبیر انجام شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال به همفکری دست یافته ایم، هرچند در سطوح خصوصی و سرمایه گذاری نیاز به اعتماد و همت بلند برای تقویت روحیه کار داریم.
دکتر ربیعی، سال های گذشته را «رکود تلنبار شده» تعبیر کرد و افزود: به دلیل عقب افتادگی از برنامه ها باید روحیه بسیجی داشته باشیم تا رشد منفی و عقب ماندگی از رشد را جبران کنیم، چرا که این موضوع چالشی پیچیده و بزرگ است و از این رو مانند بسیاری از کشورها، نیاز به اعزام نیروی کار به خارج داریم.
وی با ذکر مثالی درباره ژاپن که پس از جنگ جهانی به عنوان اعزام کننده نیروی کار به منظور انتقال دانش فنی به داخل کشور خود عمل کرده بود، گفت: این سیاست در ترکیه و هند نیز اجرا شده و این کشورها از اجرای آن به موفقیت هایی دست یافته اند. ما نیز برای اعزام هدفمند نیروی کار به خارج از کشور، توسط سازمان فنی و حرفه ای و موسسه تورین با موضوع دیپلماسی مهارتی، وضعیت مناسبی از نظر برگزاری آموزش مربی را سامان داده ایم به طوری که در تعدادی از کشور های افریقایی و منطقه، آموزش مربی برای کشورهای همسایه و تبادل تجارب صورت گرفته که این امر گامی بزرگ در کنار اعزام نیروی کار به شمار می رود.»
او ادامه داد: تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست، بلکه انتقال دانش، ایجاد فضای مناسب برای ارتباطات بین المللی، آینده نگری و برنامه ریزی و نیازسنجی از دیگر دلایل اعزام نیروی کار به خارج از کشور به شمار می روند.
در ادامه برنامه نیز دکتر فیروزآبادی و دکتر حسینی قائم مقامان وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی و دکتر سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه به ایراد سخنرانی با موضوعات مرتبط به این حوزه پرداختند. 
تقدیر از عملکرد و بازدید از غرفه کاریابی بین المللی کنپارس توسط وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی 
حسین مختاری: تلاش ما افزایش مهارت های کارجویان در سرزمین جدید است.
در حاشیه اولین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت های اشتغال در بازارهای کار بین الملل، که با تقدیر از کنپارس به عنوان نخستین کاریابی برتر و منتخب وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همراه بود، علی ربیعی از غرفه این کاریابی بین المللی دیدار کرد. حسین مختاری مدیر دفتر تهران کاریابی بین المللی کنپارس در پاسخ به پرسش های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ی محصولات فرهنگی و رسانه ای کنپارس و همچنین میزان نفرات اعزام شده؛ضمن بیان آمارهای ارایه شده این دفتر در سال گذشته، به تلاش این دفتر برای افزایش مهارت های کارجویان اشاره کرد و افزود: هدف اصلی کنپارس موفقیت مهاجرین در سرزمین جدید است و برای نیل به این هدف تمام تلاش خود را برای "تولید محتوا" انجام داده ایم زیرا که باور داریم رمز موفقیت، آگاهی است و در همین راستا افزون بر راه اندازی گروه رسانه ای پرنیان و کتابخانه مجازی کنپارس، مجموعه چای سرد و کتابچه های راهنما، دو گام بزرگ برداشته ایم و در کنار برگزاری نشست های تخصصی و کلاس های آموزشی کاربردی و در دسترس قراردادن دی وی دی های آموزشی این کلاس ها، اقدام به ترجمه ده عنوان کتاب با محور زندگی و کار در سرزمین جدید کرده ایم و در حال حاضر 2 عنوان کتاب از این مجموعه در مرحله دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
دکتر پل برنتون مشاور عالی رییس بانک جهانی، از مهمانان کانادایی بخش خارجی این همایش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پرنیان گفت: این پانزدهمین سفر من به ایران است. از نظر من مشکل تحریم از شما ایرانی ها نیست، شما مردمی فوق العاده هستید. نیروی متخصصی که شما به کشورهای دیگر می فرستید، افراد توانمندی هستند و مشکل از سیاستمدارانی چون هارپر است. رسانه ها سی سال وقت داشته اند که علیه ایران حرف بزنند و آنها اکنون می ترسند که حقیقت توسط افرادی مثل من آشکار شود. به گمان من نباید چندان نگران این مسایل بود و باید اقدامات جدی خود را در زمینه تبادل نیروی متخصص با کشور کانادا و دیگر کشورها ادامه بدهید. 
دکتر پل برنتون : نیروهای متخصص ایرانی، افراد توانمندی هستند.
دکتر تانزی دوابا (Dr. Mthunzi Mdwaba)  از اعضای اصلی سازمان جهانی سازماندهی نیروی کار، از دیگر میهمانان و سخنرانان بخش خارجی این نشست نیز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پرنیان گفت: ایران موقعیت های ویژه ای در دنیا به دلیل سطح بالای تحصیلات نیروی انسانی خود دارد. در واقع برخلاف اکثر کشور های عضو G20  که با آنها کار می کنم مشکل کمبود نیروی کار تحصیلکرده در ایران وجود ندارد. سه صفتی که درباره ی بازار کار هر کشوری مهم هست؛ تحصیلات عالی، بالا بودن تجربه ی کاری و بازار کار هست. ایران دو مورد اول را داراست ولی مشکل در بخش بازار کار است که ظرفیت جذب این تعداد نیروی متخصص را ندارد.
دکتر تانزی دوابا (Dr. Mthunzi Mdwaba)  : برخلاف اکثر کشور های عضو G20  مشکل کمبود نیروی کار تحصیلکرده در ایران وجود ندارد.
درباره ی  آفریقای جنوبی باید بگویم که ما دارای تعداد بالایی نیروی کار غیر ماهر و بدون تجربه و البته بدون شغل هستیم. تعداد زیادی پروژه کاری تعریف شده است که آفریقای جنوبی و ایران بصورت مشترک آن را انجام می دهند و هم اکنون مهندسین ایرانی زیادی در حال اعزام به این کشور هستند پس این تعامل بین افریقای جنوبی و ایران نه تنها ممکن است، بلکه در حال رخ دادن است. ایران دارای تعداد بسیار زیادی پزشک و پرستار است، که آفریقای جنوبی این تعداد را ندارد و حتی بیشتر پزشکان آفریقای جنوبی توسط سایر کشور ها جذب شده اند. آفریقای جنوبی نیازمند پزشک هست، به ویژه در محیط های روستایی. در سال 2004 یک برنامه تبادل نیرو میان ایران و آفریقای جنوبی بود که از روند آن بی اطلاع هستم ولی می دانم بر اساس آن برنامه ایران تعدادی پزشک به آفریقای جنوبی اعزام کرد و در نهایت باید بگویم که من باور دارم  مهارت های زیادی در ایران وجود دارد که آفریقای جنوبی به آن نیازمند است.

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ در ۰۲:۳۸:۳۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
گفتگو و گزارش: سینا هاشمی / آرزو فاطمی - بازدید : ۲۹۰۳ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...
گسترش خدمات مهاجرتی در کبک

گسترش خدمات مهاجرتی در کبک

۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - وزیر مهاجرت سیمون ژولین-بارت از گسترش بی سابقه اداره مهاجرت در کلیه مناطق کبک و بهبود خدمات خبر داد. این اقدامات جدید نشان دهنده سرمایه گذاری 8.3 میلیون دلاری MIDI است. کارمندان...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.