آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گامی برای موفقیت

  گامی برای موفقیت


در راستای آماده سازی هرچه بیشتر ایرانیان برای رسیدن به موفقیت و به دنبال درخواست متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، دومین سمینار "زندگی و کار در سرزمین جدید" مهرماه نود و سه در سالن همایش های محک با حضور علی مختاری، مدیریت کنپارس برگزار شد و حسین میرزاخانی و وحید خلجی به عنوان سخنران و مدرس در این سمینار شرکت کردند.

در این سمینار افزون بر دو نشست تخصصی با موضوعات زندگی و کار در کشور کانادا ، 12 کلاس آموزشی 3 ساعته در دو نوبت صبح و عصر و در 4 روز و با هدف افزایش دانش و آگاهی متقاضیان پیش از پا گذاشتن به سرزمین جدید، برپا شد. طرح مباحث و موضوعات جدید ، افزایش ساعت کلاس های آموزشی از 2 ساعت به 3 ساعت ، کاهش هزینه نشست های تخصصی و تخفیف 50 درصدی ویژه ثبت نام موکلین برای تمامی برنامه های ارایه شده در سمینار، بالا بردن کیفیت کلاس های آموزشی با کم کردن ظرفیت هر کلاس برای بهره وری هرچه بهتر شرکت کنندگان و کارگاهی شدن هرچه بیشتر کلاس ها، امکان استفاده از امتیازهای کسب شده از طریق سایت پارس کانادا و تبدیل آن به معادل ریالی، از جمله ویژگی ها و مزیت های سمینار مهر ماه نود و سه کنپارس در تهران بود.

 "تکینک های جستجو برای کار و نت ورکینگ"، "آمادگی برای مصاحبه شغلی"، "خرید و راه اندازی تجارت در کانادا"، "نوشتن رزومه و کاورلتر"، "الزامات حفظ اقامت"، " بایدها و نبایدهای خرید ملک و الزامات حقوقی آن" و "خانواده و فرزندان در سرزمین جدید"، 7 عنوان کلاس آموزشی بود که در این دوره برگزار شد که 4 عنوان آن برای نخستین بار ارایه گردید.

همچنین در حاشیه این سمینار و در نمایشگاه جانبی آن از چهار عنوان کتاب رونمایی شد که سه عنوان "راهنمای اشتغال به رشته آرایشگری در کانادا"، "پیش از سفر"و "خاطرات مهاجرت" در کتابخانه مجازی کنپارس و کتاب "مونترال، راهنمای تازه واردان مهاجر" به صورت چاپی در کنار سایر محصولات کنپارس به علاقمندان ارایه گردید. گفتنی است که برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی بخشی از برنامه های آموزشی کنپارس به منظور افزایش آگاهی و آمادگی متقاضیان مهاجرت به کانادا، به ویژه موکلین شرکت می باشد که از اولین ماه های فعالیت شرکت در موضوعات و اشکال مختلف انجام پذیرفته و این شرکت تلاش کرده به رغم چالش های متعدد اجرایی، این روند متوقف نشود به ویژه که بر اساس برنامه جدید نیروی متخصص کشور کانادا، محتوای تولید شده توسط دفتر روابط عمومی و پزوهش کنپارس، بیش از گذشته می تواند یاریگر متقاضیان زندگی و کار در سرزمین جدید باشد.  

معرفی سخنرانان سمینار

علی مختاری:

علی مختاری مدیر و مؤسس کنپارس در ایران و کانادا، دانش آموخته حقوق خصوصی در ایران است که سال ها به عنوان عضو هیات علمی با مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در کشور همکاری کرده است وی در سال 1376 به عضویت کانون وکلای تهران درآمد و پس از مهاجرت به کانادا عضو شورای نظارت بر مشاورین مهاجرت (ICCRC) گردید.

حسین میرزاخانی:

حسین میرزاخانی فــارغ التحصیــل رشــته مهندسی صنایع و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی ازدانشگاه آزادتهران و دانش آموخته مدیریت کسب و کار الکترونیک از دانشکده HEC مونترال است.وی از ســال 2010 در کانــادا بــه عنــوان تحلیل گر سیستم و ارائه دهنده خدمات مشاوره مدیریت مشــغول به فعالیت بــوده اســت. تخصــص ایشان در زمینــه برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت فرآیندهای کسب و کار، بهبود مستمر و برنامه ریزی و مدیریت پروژه مــی باشــد.

 وحید خلجی:

وحید خلجی فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دانش آموخته حقوق از دانشگاه مک گیل کانادا و کارشناس ارشد حقوق از دانشگاه مونترال است. وی از سال 2010 در کانادا به عنوان محضر دار و مشاور حقوقی به کار مشغول بوده استتخصص ایشان بیشتر در زمینه معامات املاک تجاری و قراردادهای بانکی مربوط به املاک مسکونی و تجاری می باشد.

 سمینار کنپارس از نگاه حاضران

همچون گذشته در این سمینار نیز دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس به منظور سنجش و ارزیابی نتایج آن، اقدام به برگزاری نظرسنجی مکتوب و شفاهی کرد که در ادامه برخی از نظرات حاضرین در نشست آمده است.

امیرعباس پرواز، خانم صرامی، امیر جفرودی، محمد فلاحتی و آقای تهرانی مهر از جمله افرادی بودند که برای اولین بار در سمینارهای کنپارس شرکت کرده بودند و برنامه را مفید ارزیابی کردند. خانم ها جعفر نژاد و مراد قلی هم با این که در سمینار پیشین شرکت کرده بودند، این برنامه را خوب دانستند و از حضور در آن ابراز خرسندی کردند. خانم جعفر نژاد صحبت های جناب خلجی را اولویت خود نمی دانستند و خانم مراد قلی صحبت های حسین میرزاخانی برای شان تازگی داشت. فرد دیگری پیشتر در کارگاه های آموزشی شرکت کرده بود و این بار از نخستین حضورش در نشست های تخصصی ابراز خشنودی می کرد و دوستی در مورد صحبت های حسین میرزاخانی این چنین گفت: "خیلی استفاده کردم. صحبت هایشان خیلی تخصصی بود و خیلی به این صحبت ها نیاز داشتم چون در مورد کاریابی و نحوه پیدا کردن شغل بود. دید ایشان خیلی متفاوت بود و با ذهنیت های من خیلی تفاوت داشت و راهکارهایی که ایشان داشتند را نشنیده بودم." فرد دیگری صحبت های آقای خلجی را غیر کاربردی ارزیابی کرده و سخنان علی مختاری را خلاصه و مکمل نوشته هایش در وبلاگ دانست و گفت: "به جای اینکه ده مقاله در وبلاگ بخوانم، از صحبت های ایشان که خلاصه همه آن ها بود، استفاده کردم و جالب بود."

بینش امامی همه صحبت ها برایش تازگی داشت و پیشنهادش این بود که مباحث در فرصت بیشتر و به صورت جزیی تر مطرح گردد. خانم جاودانی مباحث این دوره را خیلی خوب ارزیابی کرده و در مقایسه با سمینار سال 90 مباحث مطرح شده را غیر تکراری دانست. وی در پاسخ به این پرسش که چه پیشنهادی برای برنامه های آینده ما دارید، گفت: "در همایش دو سال پیش کلاس های آموزشی نبود. امسال که این کلاس ها اضافه شده است، خیلی بهتر شده. چون در این کلاس ها به مباحث به صورت جزیی تر پرداخته می شود، ولی اگر امکانی بگذارید که هر شخص بتواند یک مشاوره ربع ساعته برای پرسیدن سوالات خصوصی اش داشته باشد، خیلی بهتر است. من برای وکیل گرفتن خیلی استرس داشتم و فکر می کردم هزینه اضضافی است، اما عملا دیدم که اینطور نیست و کنپارس نه فقط در فرم پرکردن کمک کرد، بلکه در بقیه کارها هم خیلی به من کمک شد و آقای مختاری هم در وبلاگشان خیلی به امثال من امید می دادند و خیلی به من راهنمایی کردند و پشتوانه من بودند و به همه توصیه می کنم که وکیل بگیرند. از میان گروه کنپارس همه خوب بودند، اما عده ای بهتر بودند. نسبت به کلاس های آموزشی هم که گذاشتید، دید خوبی دارم و مطمینم می توان از طریق این آموزش ها، اطلاعات جزیی تری را بدست آورد. " دوست غیر موکلی نشست ها  را نسبتا خوب و کاربردی ارزیابی کرده و در حد یک نشست خیلی کلی دانست. وی گفت: "نشست ها ایده ال نبود ولی به طور کلی خوب بود. آدرس هم شفاف نبود. می توانستید آدرس دقیق و زمان را در ایمیل تاییدی که برای کسانی که آنلاین ثبت نام کردند، می فرستادین، بنویسید. چون من تا امروز صبح مرتب با دفتر تماس می گرفتم و به سختی توانستم آدرس دقیق و زمان را بگیرم. در کل صحبت ها به خاطر محدودیت زمانی کلی و در حد سرفصل بود. " لیلا چهره از موکلین کنپارس از هر دو نشست راضی بوده و بحث دکتر مختاری و کلاس راه اندازی کار و تجارت را مفید دانست. وی بر این باور بود که کلاس ها همه موضوعات را پوشش می دهد.  خانم توفیق دیگر موکل کنپارس بود که نشست ها را خوب ولی کلی ارزیابی کرد و به نظرش اگر پیرامون موضوعات تکمیلی تر صحبت می شد، بهتر بود. از نگاه وی مبحث آقای میرزاخانی در مورد شغل و رزومه نویسی کاربردی بود.

دوست دیگری که به گفته خودش در سمینار اسفند ماه 92 هم حضور داشت، مباحث هر دو روز نشست تخصصی را تکراری دانست. وی صحبت های حسین میرزاخانی را کاربردی ارزیابی کرده و سخنان وحید خلجی برایش جدید بود و دوست داشت که علی مختاری در مورد خرید ملک و ماشین بیشتر صحبت کند. از نظر وی البته هر دو نشست تخصصی در یک سطح و خوب بود. موکلی که در نشست مهرماه نود شرکت کرده بود نیز هرکدام از نشست ها را بسته به موضوع سودمند و از جنبه های مختلف کاربردی دانست و ادامه داد؛ "شرایط حفظ اقامتی که آقای مختاری گفتند خیلی مفید بود و صحبت های آقای میرزاخانی و آقای خلجی هم خوب بود. هرکدام در نوع خود کاربردی و سودمند بودند ولی صحبت های آقای میرزاخانی و آقای دکتر ضروری تر و البته گویا آقای خلجی سابقه تدریس ندارند. و از این رو توضیحاتشان را خیلی بسط می دادند اما در کل مفید بود." خلاصه گفتن مباحث و پلن داشتن و کمتر وارد جزییات شدن، پیشنهاد وی برای نشست های آینده بود و عقیده داشت که "دکتر مختاری این کار را به خوبی انجام می دهد و داشتن پلن موجب می شود که موضوعات مهم گفته شود و برای جزییات زمان کمتری گذاشت شود." کامبیز جعفری نشست روز نخست را خیلی کلی ارزیابی کرد و در ادامه گفت: "کار شما خوب است و برای ما که اطلاعاتمان کم است، روشن کننده و از نظر کاربردی بودن برای امثال من خیلی خوب بود." وی در ادامه افزود: "من از طریق یکی از موکلین تان که در حال رفتن بود، از نشست تان مطلع شدم. افرادی که موکل تان نیستند و خودشان اقدام کرده اند از این نشست ها اطلاع پیدا نمی کنند. باید اطلاع رسانی تان را بهتر کنید. " دوست دیگری ارزیابی اش از نشست ها را این گونه بیان کرد: "در مورد زندگی و کار در کانادا خیلی اطلاعات گرفتم و برایم مفید بود. مخصوصا صحبت های آقای میرزاخانی. صحبت های آقای مختاری هم خوب بود ولی برای کسانی که برای تجارت برنامه دارند. " قراخانی از موکلین کنپارس هم عقیده داشت که موضوعات خیلی کلی بوده و برای موکلین ریز قضایا مهم است چون کلیات را می توانند اینترنتی بپرسند. وی که در کلاس های آموزشی هم ثبت نام کرده بود، در مورد کاربردی بودن نشست ها گفت: "هرکدام برای خودش مفید بود و مباحث آقای میرزاخانی کاربردی تر بود، چون دغدغه بیشتر افراد است و بقیه مباحث در درجه دوم اهمیت بودند. " دوست غیر موکلی هم به طور خلاصه موضوعات مطرح شده در نشست را کلی ولی خوب ارزیابی کرد.  

 محورهای نشست های تخصصی:

 چقدر ادامه تحصیل در کانادادرست است، نکات مهم هنگام ورود، مرور الزامات حفظ اقامت، خرید خانه و خودرو، ازدواج و طلاق و پیامدهای حقوقی آن، افق بازار کار کانادا در سال 2020، درصد بیکاری، متوسط حقوق، تفاوت‌های فرهنگی، زبان و برقراری ارتباط، تاکید بر داشتن تجربه کار کانادایی توسط کارفرمایان مباحث مطرح شده در روز نخست نشست بودند و در روز دوم نشست، سیزده رمز موفقیت برای یافتن شغل، اجزا و انواع رزومه، اجزای کاورلتر، انواع مصاحبه شغلی، چگونگی توسعه ارتباطات شغلی، آمادگی برای مصاحبه و خرید و راه اندازی تجارت در کانادا از محورهای بودند که در مورد آن ها صحبت شد. گفتنی است بخش دوم نشست های تخصصی در هر روز، به پرسش و پاسخ اختصاص یافته بود.  

دفتر روابط عمومی وپژوهش کنپارس تلاش کرد تا مباحث دومین سمینار تخصصی زندگی و کار در سرزمین جدید جنبه تکمیلی برای موضوعات مطرح شده در نخستین سمینار زندگی و کار را که در اسفند ماه 92 برگزار شد، داشته باشد و مباحث جدیدی را در کنار محورهای گذشته مطرح نماید. همچنین در این دوره تلاش شد با الگو قرار دادن موارد مشابه این کلاس ها در کانادا، کلاس های آموزشی در دو بخش برگزار گردد و در بخش دوم به صورت کاملا کارگاهی، افراد حاضر به صورت تک تک مورد ارزیابی قرارگیرند.

گفتنی است فیلم سمینار و کلاس های آموزشی (به جز کلاس خانواده و فرزندان در سرزمین جدید) شامل :

-         نوشتن رزومه و کاورلتر

-         آمادگی برای مصاحبه شغلی

-         بایدها و نبایدهای خرید خانه و الزامات حقوقی آن

-         تکنیکهای جستجو برای کار و نت ورکینگ

-         خرید و راه اندازی تجارت در کانادا

-         الزامات حفظ اقامت

در دفتر کاریابی بین المللی کنپارس موجود می باشد و علاقمندان می توانند برای تهیه فیلم ها این دوره و دوره های پیشین با دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس و با شماره 22651824 -021تماس بگیرند.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ در ۰۲:۱۷:۵۲ ب.ظ - پیوند همیشگی
مهدیه پارسان/سارا سیدیان هاشمی - بازدید : ۱۹۴۰ - برچسب ها:
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
جاستین ترودو پیروز انتخابات فدرال کانادا
بار دیگر لیبرال ها برنده انتخابات شدند

جاستین ترودو، پیروز انتخابات فدرال کانادا

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - پس از یک مبارزه سخت، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو توانست دولت اقلیت را به دست آورد و برای چهارسال دیگر نیز به اداره کانادا ادامه خواهد داد. عده ای دور...
کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند
فراخوان نپارس برای همراهی متقاضیان در این شکایت

کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - از آنجا که پرونده متقاضیان برنامه های تجاری در مرحله فدرال بیش از حد انتظار طولانی شده است، کنپارس بنا دارد با کمک کادر حقوقی بسیار کارآمد شکایتی را در دادگاه...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد
برای دریافت اقامت کانادا، مزیت استان کبک به سایر استان های کانادا چیست؟

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - استان کبک و به طور مشخص شهر زیبای مونترآل این روزها پذیرای تعداد قابل توجهی دانشجوست که به امید دریافت اقامت دایم کانادا وارد دوره های آموزشی در دانشگاهها و دیگر...
دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دومین انتخاب اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر در سال 2019 ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در دور جدید انتخاب در 16 اکتبر 2019، دولت کانادا از 500 متقاضی اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357 دعوت کرده است تا برای اقامت دائم کانادا...
 چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های " راهنمای کاربردی موفقیت" منتشر شد

"چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟"

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - کتاب "چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟" چهارمین جلد از مجموعه کتاب های "چگونه" است که توسط انتشارات سرزمین من و با همکاری کاریابی بین المللی سرزمین نیکان و شرکت کنپارس...
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.