آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع

  استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع

بر اساس گزارش رسانه‌ها از جمله تورنتواستار، آقای رابرتز مجری سرشناس شبکه گلوبال، مشتریان شرکتی را که در مالکیت آن سهم داشته به عنوان مهمان به برنامه خود می‌آورده است و با این کار دچار تداخل منافع شده است.

روز پنج‌شنبه 15 ژانویه 2015، یکی از مجریان و فعالان مشهور شبکه گلوبال بعد از چند هفته جنجالی که در اطرافش برپا شده بود از سمت خود مجبور به استعفا شد.

موضوع این جنجال‌ها به بحث تداخل منافع conflict of interest بازمی‌گشت که در کانادا هم از نظر قانونی و هم اخلاق حرفه‌ای امری مذموم است. در مورد آقای Leslie Roberts این موضوع از زمانی آغاز شد که روزنامه تورنتواستار گزارش‌هایی منتشر کرد مبنی بر اینکه وی علاوه بر سمت‌های مهمش در شبکه‌ی تورنتوی گلوبال، هم‌زمان در شرکت BUZZ PR هم سهام‌دار عمده است و تعدادی از مهمانانی که به برنامه خود به ویژه برنامه پربیننده‌تر صبحگاهی The Morning Show می‌آورده از موکلان این شرکت بوده‌اند و عملا با این کار در جهت منافع خودش در آن شرکت کار می‌کرده درحالی‌که به مسئولان شبکه گلوبال نگفته بوده که در مالکیت این شرکت سهیم است.

همزمان با انتشار این اخبار و آغاز تحقیقات، وی هفته گذشته از مجری‌گری برنامه صبحگاهی معلق شد و این هفته نیز از سمت خود استعفا داد و در نامه استعفایش هم به خطای خود در بی‌اطلاع نگاه‌داشتن مدیرانش اعتراف کرده است. آقای رابرتز حدود 15 سال در این شبکه مشغول بکار بوده و از چهره‌های شاخص رسانه‌ای آن به‌شمار می‌آمد.

جزییات بیشتر را در اینجا و اینجا ببینید.

معمول‌ترین مصداق بحث «تداخل منافع» زمانی اتفاق می‌افتد که یک شاغل، از امکانات محل کار خود برای فعالیت دیگری که از آن کسب منفعت می‌کند بهره‌برداری نماید. مثلا درحالی‌که در جایی مسئولیت دارد خارج از روال قانونی برای شرکت دیگری که در آن سهمی دارد، خریدی انجام دهد یا توصیه‌ای بکند و یا امکان بستن قرارداد فراهم کند. در اغلب شرکت‌ها، شرط عدم تداخل منافع در قرارداد کاری به‌طور مشخص بیان شده و شاغل باید از همان آغاز به آن متعهد باشد؛ به همین دلیل افرادی که احساس کنند ممکن است در ارتباط با موضوعی در آینده به تداخل منافع متهم شوند قبل از هرگونه اقدامی، به مسئولین بالاتر خود اطلاع می‌دهند تا اگر لازم است جایگزینی تعیین شود. مثلا اگر کسی در مسیر بررسی پیشنهادهای شرکت‌های طرف مناقصه باشد و خودش یا یکی از اعضا خانواده‌اش در یکی از آن شرکت‌ها سهامدار باشند یا مسئولیت مهمی داشته باشند از روند اعلام نظر یا تصمیم‌گیری در مورد آن مناقصه کنار می‌روند.  

بحث تداخل منافع یکی از حساس‌ترین موضوعاتی است که مدیران شرکت‌ها، سیاست‌مداران و چهره‌های مطرح رسانه‌ای را با دردسرهای شغلی روبرو می‌سازد و به‌ویژه مهاجرانی که از کشورهایی به کانادا می‌آیند که حساسیت‌های قانونی و حرفه‌ای در این زمینه ضعیف است و یا وجود ندارد باید خیلی بیشتر مراقب آن باشند تا به سرنوشت افرادی چون آقای رابرتز دچار نشوند.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۳ در ۰۱:۲۸:۱۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
بازدید : ۲۶۷۳ - برچسب ها:
conflict of interestاخراج
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط:
استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع
نمونه‌ای از حساسیت‌های بازار کار کانادا

استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع

۲۰ دي ۱۳۹۳ - روز پنج‌شنبه 15 ژانویه 2015، یکی از مجریان و فعالان مشهور شبکه گلوبال بعد از چند هفته جنجالی که در اطرافش برپا شده بود از سمت خود مجبور به استعفا شد. موضوع...
استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع
نمونه‌ای از حساسیت‌های بازار کار کانادا

استعفای مجری سرشناس شبکه گلوبال به دلیل تداخل منافع

۲۰ دي ۱۳۹۳ - روز پنج‌شنبه 15 ژانویه 2015، یکی از مجریان و فعالان مشهور شبکه گلوبال بعد از چند هفته جنجالی که در اطرافش برپا شده بود از سمت خود مجبور به استعفا شد. موضوع...
آخرین مطالب سایت:
افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

افتتاح سه برنامه مهاجرتی جدید در کبک

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - پایلوت های مهاجرت جدید بر نیروی کار در بخش های بهداشت، فرآوری مواد غذایی، و تکنولوژی متمرکز خواهند بود. در تاریخ 3 مارس 2021، کبک اعلام کرد که سه پایلوت مهاجرت جدید...
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.