آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران

  نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران


بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار کار بگویند، پاسخ‌های گاه متضادی به دست می‌آید.

آمار ارائه شده از سوی اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که در سال 2011 میلادی هشت میلیون و ششصد هزار نفر شهروند متولد خارج از کانادا در کشور حضور داشته‌اند. این تعداد معادل 20.6 درصد از جمعیت کل کشور است و نشان از آن دارد که کانادا در بین کشورهای گروه 8 بالاترین میزان شهروندان متولد خارج از خود را دارد. اگر چه کشور استرالیا، که البته عضو کشورهای گروه 8 نیست، با 26.8 درصد در این زمینه از کانادا جلوتر است.  

بر اساس پاسخ 75 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، کانادا کشوری است که پذیرای همه اقوام و عقاید است. البته وقتی سوال‌ها به موضوعات مشخص‌تری مثل اقتصاد مربوط می‌شود پاسخ‌ها نیز اشکال متفاوت‌تری به خود می‌گیرند.   

79 درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی در نقاط مختلف کشور اعلام کرده‌اند که برای کار کردن با کسی که از قومیت دیگری است چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان نیروی کار مشکلی ندارند.

گروه کمتری یعنی 55 درصد از پاسخ‌دهندگان،‌ با این نظر که مهاجران «نقش بسیار مهمی در ساخت آینده اقتصادی با ثبات برای کانادا دارند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند. اما از سوی دیگر در همین نظرسنجی 30 درصد از افراد هم با این نظر که «مهاجران کار را از کانادایی‌ها می‌گیرند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند.

آقای جک جدوب، از انجمن مطالعات کانادایی، معتقد است: «در مباحث رایج در زمینه تنوع فرهنگی اغلب این دو چیز را به عنوان دو نقطه مخالف هم در نظر می‌گیرند. در حالی‌که لزوما این‌طور نیست.»

 

کانادا: «جای خوبی برای زندگی»

این تحقیق در فاصله زمانی 22 تا 29 اکتبر 2014 انجام شده است و در آن از یک هزار و 500 بزرگسال 18 سال به بالا که 280 نفر آنها نیز جزو اقلیت‌های مشهود محسوب می‌شده‌اند خواسته شده تا به پرسش‌ها پاسخ دهند. در این نظرسنجی احساسات پاسخ‌دهندگان در مورد موضوعات مختلفی از جمله مهاجران، تنوع فرهنگی و «میزان پذیرش و راحتی» آنها در مورد کار یا همزیستی با افرادی از گروه‌های قومی دیگر ارزیابی و اندازه‌گیری شده است.   

آقای ظفر سوگریم، مدیر شرکت تعمیر اتومیبل  Assured Automotive در تورنتو، که متولد کانادا هم هست، می‌گوید با نظر کسانی که معتقد است کانادا باید پذیرای گروه‌های قومی مختلف باشد موافق است. وی می‌گوید: «هرچه آدم‌های بیشتری اینجا باشند، اقتصاد اوضاع بهتری خواهد داشت.»

آقای کرت مافورد،‌ یکی از تکنسین‌های این شرکت که برای سوگریم کار می‌کند،‌ برای درس خواندن از جزایر سنت‌وینسنت و گرنادین در کارائیب به کانادا آمده و از آنجایی که شیفته این کشور شده تصمیم گرفته که همین‌جا بماند. وی می‌گوید: «کانادا کشور خوبی است. تنوع فرهنگی در آن وجود دارد. همه با هم کنار می‌آیند. برای کسی که بلندپرواز باشد،‌ کانادا جای خوبی برای ماندن است.»

 

تفاوت نگرش‌ها در مناطق مختلف

با وجود این‌که در این بررسی 65 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌‌اند که «از وجود ترکیب چندفرهنگی در کانادا احساس غرور می‌کنند» اما درجه‌بندی این موضوع در مناطق مختلف کشور با هم تفاوت دارد.

برای مثال 75 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان‌های آتلانتیک (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند، نووااسکوشیا و نیوفاوندلند و لابرادور) و 73 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان بریتیش کلمبیا داشتن رابطه عاطفی خود با کسی که از قومیت دیگری باشد را کاملا عادی و راحت دانسته‌اند در حالی‌که پاسخ مشابه به این سوال به ترتیب در استان‌های انتاریو و کبک 65 و 63 درصد بوده است.

پریسا درّانی و سالومه صالحی هر دو با مردانی ارتباط دارند که قومیت‌اشان با آنها تفاوت دارد. البته برای درّانی وجود اعتقادات مذهبی مشابه میان او و نامزدش علی حمید اهمیت داشته است. برای او مهم است که بتواند باورها،‌ اعتقادات و ارزش‌های خود را به فرزندانش هم منتقل کند. او می‌گوید: «به نظرم این‌که من و همسرم یک خط فکری مشابه داشته باشیم کار را برایمان بسیار آسان‌تر می‌کند.»

صالحی که همراه پدر و مادرش از ایران به کانادا آمده است با تیم فرانتز که مذهبی متفاوت با او داشته ازدواج کرده و وقتی می‌خواهد درباره تیم توضیح بدهد او را یک کانادایی امریکایی آلمانی انگلیسی متولد امریکا توصیف می‌کند.

در استان‌های آتلانتیک، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که با ازدواج بهترین دوستشان با کسی از یک قومیت دیگر هیچ مشکلی ندارند اما این میزان در استان‌های پریری (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان و منیتوبا) 71 درصد بوده است.

در استان بریتیش کلمبیا، 72 درصد از پاسخ‌دهندگان در پاسخ به عبارت «خرسندی از موزائیک فرهنگی در کانادا» گزینه‌های «موافق» یا «کاملا موافق» را انتخاب کرده‌اند. در حالی‌که این رقم برای پاسخ مشابه در استان کبک فقط 57 درصد بوده است.

در بخش دیگر این نظرسنجی، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان استان‌های مریتایمز (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند و نووااسکوشیا) در پاسخ به این سوال که «از همسایگی با کسی از قومیتی دیگر چه احساسی دارند؟» گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» را انتخاب کرده‌اند در حالی‌که میزان پاسخ مشابه به این سوال در استان‌های پریری کانادا 72 درصد بوده است.

یکی دیگر از یافته‌های جالب این تحقیق نحوه نگرش پاسخ‌دهندگان نسبت به اقوام اولیه یا همان بومیان کانادا در مقایسه با اقوام دیگر بود. در مجموع 79 درصد از پاسخ‌دهندگان با انتخاب گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» نشان دادند که با زندگی در همسایگی کسی از یک قومیت دیگر مشکلی ندارند در حالی‌که این رقم در مورد همسایگی با بومیان کانادا 75 درصد بود.

این موضوع در مناطق مختلف نیز پاسخ‌های متفاوت داشت. برای مثال در استان انتاریو 80 درصد از پاسخ‌دهندگان از همسایگی با یک بومی کانادا «راحت» یا «کاملا راحت» هستند در حالی که این رقم در استان‌های پریری به 61 درصد کاهش می‌یابد.  

بر اساس سرشماری انجام شده در سال 2014 تعداد بومیان کانادا 1.4 میلیون نفر است و اکثریت این افراد در استان‌ انتاریو و استان‌های غربی کانادا (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان، منیتوبا و بریتیش کلمبیا) زندگی می‌کنند.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۳:۱۴ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۱۲۶۱ - برچسب ها:
دیدگاه کانادایی‌ها درباره مهاجران
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران
بر اساس نظرسنجی سی بی سی

نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران

۴ آذر ۱۳۹۳ - بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار...
آخرین مطالب سایت:
علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند
چهارشنبه 15 می 2019 ساعت 8 صبح برگزار می شود

علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند

۲۳ اردي بهشت ۱۳۹۸ - نشست هفتگی گروه همبستگی بازرگانان ایرانی مقیم مونترال (IBNG) روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۹ صبح در رستوران Eggsfrutti  واقع در 6710 خیابان saint Jacques شهر مونترال برگزار می...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها اجرا می شود

برنامه بعدی: جمعه 3 خرداد 1398 ۲۲ اردي بهشت ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید،...

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - آیا می دانید که کنپارس نماینده رسمی سازمان تامین اجتماعی ایران در کانادا ست؟ سازمان تامین اجتماعی ایران، کنپارس را به عنوان نماینده رسمی و تام الاختیار این سازمان در امور بیمه...
پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور/ فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی برای سال تحصیلی 2019-2020 در همه شهرهای کانادا به پایان رسیده است و فقط  برای مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می 2019...
حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است

حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است؟

۱۰ اردي بهشت ۱۳۹۸ - اول آوریل برای اکثر استان های کانادا تاریخ افزایش حداقل حقوق است. استان کبک، حداقل حقوق را 50 سنت افزایش خواهد داد که از فردا اول می 2019 اجرایی خواهد شد. برخی...
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451
انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری در 17 آوریل 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - در انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 17 آوریل 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 451 صادر شد.  انتخاب شماره 114 مورخ 3 آوریل 2019 نیز...
آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان، ساعاتی پیش چهارشنبه 17 آوریل 219 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را بار دیگر تغییر داد.    برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان در دو زیر مجموعه اکسپرس...
آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان در 4 آوریل 2019 فهرست مشاغل مورد نیاز این استان برای هر دو روش اکسپرس انتری و OID را تغییر داد.  این فهرست شامل مشاغلی ست که بازار...
10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند
همیشه رفتن به دانشگاه، حقوق بالا را ضمانت نمی کند

10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند

۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - مونترال بلاگ هفته گذشته 10 شغل پردرآمد را که نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی ندارند، معرفی کرد.  دغدغه بسیاری از نوجوانان و جوانان، شغل آینده آنهاست و برای بسیاری از آن ها...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.