آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران

  نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران


بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار کار بگویند، پاسخ‌های گاه متضادی به دست می‌آید.

آمار ارائه شده از سوی اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که در سال 2011 میلادی هشت میلیون و ششصد هزار نفر شهروند متولد خارج از کانادا در کشور حضور داشته‌اند. این تعداد معادل 20.6 درصد از جمعیت کل کشور است و نشان از آن دارد که کانادا در بین کشورهای گروه 8 بالاترین میزان شهروندان متولد خارج از خود را دارد. اگر چه کشور استرالیا، که البته عضو کشورهای گروه 8 نیست، با 26.8 درصد در این زمینه از کانادا جلوتر است.  

بر اساس پاسخ 75 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، کانادا کشوری است که پذیرای همه اقوام و عقاید است. البته وقتی سوال‌ها به موضوعات مشخص‌تری مثل اقتصاد مربوط می‌شود پاسخ‌ها نیز اشکال متفاوت‌تری به خود می‌گیرند.   

79 درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی در نقاط مختلف کشور اعلام کرده‌اند که برای کار کردن با کسی که از قومیت دیگری است چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان نیروی کار مشکلی ندارند.

گروه کمتری یعنی 55 درصد از پاسخ‌دهندگان،‌ با این نظر که مهاجران «نقش بسیار مهمی در ساخت آینده اقتصادی با ثبات برای کانادا دارند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند. اما از سوی دیگر در همین نظرسنجی 30 درصد از افراد هم با این نظر که «مهاجران کار را از کانادایی‌ها می‌گیرند»، «موافق» یا «کاملا موافق» هستند.

آقای جک جدوب، از انجمن مطالعات کانادایی، معتقد است: «در مباحث رایج در زمینه تنوع فرهنگی اغلب این دو چیز را به عنوان دو نقطه مخالف هم در نظر می‌گیرند. در حالی‌که لزوما این‌طور نیست.»

 

کانادا: «جای خوبی برای زندگی»

این تحقیق در فاصله زمانی 22 تا 29 اکتبر 2014 انجام شده است و در آن از یک هزار و 500 بزرگسال 18 سال به بالا که 280 نفر آنها نیز جزو اقلیت‌های مشهود محسوب می‌شده‌اند خواسته شده تا به پرسش‌ها پاسخ دهند. در این نظرسنجی احساسات پاسخ‌دهندگان در مورد موضوعات مختلفی از جمله مهاجران، تنوع فرهنگی و «میزان پذیرش و راحتی» آنها در مورد کار یا همزیستی با افرادی از گروه‌های قومی دیگر ارزیابی و اندازه‌گیری شده است.   

آقای ظفر سوگریم، مدیر شرکت تعمیر اتومیبل  Assured Automotive در تورنتو، که متولد کانادا هم هست، می‌گوید با نظر کسانی که معتقد است کانادا باید پذیرای گروه‌های قومی مختلف باشد موافق است. وی می‌گوید: «هرچه آدم‌های بیشتری اینجا باشند، اقتصاد اوضاع بهتری خواهد داشت.»

آقای کرت مافورد،‌ یکی از تکنسین‌های این شرکت که برای سوگریم کار می‌کند،‌ برای درس خواندن از جزایر سنت‌وینسنت و گرنادین در کارائیب به کانادا آمده و از آنجایی که شیفته این کشور شده تصمیم گرفته که همین‌جا بماند. وی می‌گوید: «کانادا کشور خوبی است. تنوع فرهنگی در آن وجود دارد. همه با هم کنار می‌آیند. برای کسی که بلندپرواز باشد،‌ کانادا جای خوبی برای ماندن است.»

 

تفاوت نگرش‌ها در مناطق مختلف

با وجود این‌که در این بررسی 65 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌‌اند که «از وجود ترکیب چندفرهنگی در کانادا احساس غرور می‌کنند» اما درجه‌بندی این موضوع در مناطق مختلف کشور با هم تفاوت دارد.

برای مثال 75 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان‌های آتلانتیک (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند، نووااسکوشیا و نیوفاوندلند و لابرادور) و 73 درصد از پاسخ‌دهندگان از استان بریتیش کلمبیا داشتن رابطه عاطفی خود با کسی که از قومیت دیگری باشد را کاملا عادی و راحت دانسته‌اند در حالی‌که پاسخ مشابه به این سوال به ترتیب در استان‌های انتاریو و کبک 65 و 63 درصد بوده است.

پریسا درّانی و سالومه صالحی هر دو با مردانی ارتباط دارند که قومیت‌اشان با آنها تفاوت دارد. البته برای درّانی وجود اعتقادات مذهبی مشابه میان او و نامزدش علی حمید اهمیت داشته است. برای او مهم است که بتواند باورها،‌ اعتقادات و ارزش‌های خود را به فرزندانش هم منتقل کند. او می‌گوید: «به نظرم این‌که من و همسرم یک خط فکری مشابه داشته باشیم کار را برایمان بسیار آسان‌تر می‌کند.»

صالحی که همراه پدر و مادرش از ایران به کانادا آمده است با تیم فرانتز که مذهبی متفاوت با او داشته ازدواج کرده و وقتی می‌خواهد درباره تیم توضیح بدهد او را یک کانادایی امریکایی آلمانی انگلیسی متولد امریکا توصیف می‌کند.

در استان‌های آتلانتیک، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که با ازدواج بهترین دوستشان با کسی از یک قومیت دیگر هیچ مشکلی ندارند اما این میزان در استان‌های پریری (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان و منیتوبا) 71 درصد بوده است.

در استان بریتیش کلمبیا، 72 درصد از پاسخ‌دهندگان در پاسخ به عبارت «خرسندی از موزائیک فرهنگی در کانادا» گزینه‌های «موافق» یا «کاملا موافق» را انتخاب کرده‌اند. در حالی‌که این رقم برای پاسخ مشابه در استان کبک فقط 57 درصد بوده است.

در بخش دیگر این نظرسنجی، 86 درصد از پاسخ‌دهندگان استان‌های مریتایمز (استان‌های نیوبرانزویک، پرینس‌‌ادوارد آیلند و نووااسکوشیا) در پاسخ به این سوال که «از همسایگی با کسی از قومیتی دیگر چه احساسی دارند؟» گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» را انتخاب کرده‌اند در حالی‌که میزان پاسخ مشابه به این سوال در استان‌های پریری کانادا 72 درصد بوده است.

یکی دیگر از یافته‌های جالب این تحقیق نحوه نگرش پاسخ‌دهندگان نسبت به اقوام اولیه یا همان بومیان کانادا در مقایسه با اقوام دیگر بود. در مجموع 79 درصد از پاسخ‌دهندگان با انتخاب گزینه‌های «راحت هستم» یا «کاملا راحت هستم» نشان دادند که با زندگی در همسایگی کسی از یک قومیت دیگر مشکلی ندارند در حالی‌که این رقم در مورد همسایگی با بومیان کانادا 75 درصد بود.

این موضوع در مناطق مختلف نیز پاسخ‌های متفاوت داشت. برای مثال در استان انتاریو 80 درصد از پاسخ‌دهندگان از همسایگی با یک بومی کانادا «راحت» یا «کاملا راحت» هستند در حالی که این رقم در استان‌های پریری به 61 درصد کاهش می‌یابد.  

بر اساس سرشماری انجام شده در سال 2014 تعداد بومیان کانادا 1.4 میلیون نفر است و اکثریت این افراد در استان‌ انتاریو و استان‌های غربی کانادا (استان‌های البرتا،‌ ساسکاچوان، منیتوبا و بریتیش کلمبیا) زندگی می‌کنند.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۳:۱۴ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۱۳۵۷ - برچسب ها:
دیدگاه کانادایی‌ها درباره مهاجران
ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
نگرش های متفاوت کانادایی ها نسبت به مهاجران
بر اساس نظرسنجی سی بی سی

نگرش‌های متفاوت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران

۴ آذر ۱۳۹۳ - بر اساس نظرسنجی بخش خبری CBC که برای ارزیابی نوع رفتار و میزان تبعیض طراحی شده، وقتی از کانادایی‌ها خواسته می‌شود تا نظرشان را درباره نقش مهاجران در جامعه و بازار...
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.