آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • راهنمای خرید خانه در کانادا قسمت هشتم

  راهنمای خرید خانه در کانادا-قسمت هشتم


خرید خانه با مستاجری غیر مجاز در آن

وقتی رقم پیشنهادی خود را برای خرید به فروشنده می‌دهید، مشاور شما این نکته را نیز در پیشنهاد شما قید می‌کند که خریدار از حضور یک مستاجر غیر مجاز در خانه آگاه است. اگر خریدار بخواهد که مستاجر در ملک مورد نظر بماند، بهتر است که تمام اطلاعات لازم از جمله میزان اجاره‌ای که مستاجر می‌پردازد (برای مورد اجاره که ممکن است زیرزمین، طبقه اصلی یا طبقه بالای خانه باشد) و نیز مواردی که در زیر می‌آید، در قرارداد ذکر شود:

 • نوع اجاره، ثابت سالانه یا ماه به ماه
 • میزان اجاره
 • تاریخ شروع اجاره
 • آیا سپرده‌ای نزد صاحبخانه گذاشته شده و توسط چه کسی
 • نام فروشنده و مدیر ملک
 • آخرین تاریخ افزایش میزان اجاره
 • اجاره فعلی
 • زمان پرداخت اجاره (ابتدا، میانه یا پایان ماه)
 • کپی قرارداد اجاره (در صورت موجود بودن)

باید فهرستی از لوازمی که متعلق به مستاجر است و قرار نیست به شما فروخته شود نیز تهیه شود. برای مثال مستاجر ممکن است پرده‌ها یا چراغ‌های خودش را روی خانه نصب کرده باشد و برخی از لوازم برقی درشت‌تر را نیز خودش خریده باشد. این گونه وسایل معمولا روی خانه هستند اما در چنین مواردی آنها به مستاجر تعلق دارند و هر دو طرف باید لیست این موارد حذفی از ملک را امضا کنند و دقیقا موارد متعلق به مستاجر را مشخص نمایند.

اگر مستاجر بخواهد در ملک بماند شما باید از فروشنده بخواهید که مبلغ سپرده‌ای که مستاجر نزد وی گذاشته را به انضمام  نرخ‌ بهره‌ای که طبق قانون اجاره محل‌های مسکونی استان Residential Tenancy Act به آن تعلق گرفته، به شما تحویل دهد. محضردار یا وکیل شما در روز تحویل خانه و بر اساس « اعلامیه مصوب تطبیق نرخ» (statement of adjustment) این رقم را محاسبه کرده و آن را به شما اعلام خواهد کرد.

نکته: برخی از وام‌دهنده‌ها تا زمانی که پول اجاره در واقع نوعی کمک برای پرداخت وام مسکن تلقی می‌شود، داشتن مجوز برای اجاره منزل را ضروری نمی‌دانند. برخی نیز در صورت مجزا بودن ورودی و محل سکونت مستاجر و موجر (حمام، توالت و آشپزخانه مجزا) با این قضیه مشکلی ندارند.

صاحب‌خانه ملکی را که در آن مستاجرید برای فروش به شما پیشنهاد داده است

خرید از صاحب‌خانه امتیازات زیادی دارد. مهم‌تر از همه این‌که دیگران نمی‌دانند که این خانه برای فروش گذاشته شده بنا بر این شما با معضلی به نام Bidding war مواجه نخواهید بود. امتیاز دیگر این است که به دلیل زندگی در آن خانه احتمالا از شرایط آن به خوبی باخبرید و نگران مشکلات پنهان و احتمالی آن نیستید.

با این وجود باز هم بد نیست اگر از خدمات یک وکیل یا مشاور مسکن استفاده کنید. این فروش یک فروش خصوصی محسوب می‌شود که شباهت زیادی به فروش توسط صاحب‌خانه یا FSBO دارد و شما به عنوان خریدار به کسی نیاز دارید تا از سرمایه قانونی‌اتان محافظت کند. یک مشاور می‌تواند با ارائه تحلیل مقایسه ای بازار یا CMA شما را از مناسب بودن قیمتی که قرار است بپردازید مطمئن کند. علاوه بر این مشاور شما می‌تواند یک قرارداد قانونی الزام‌آور تنظیم کند که تضمین می‌کند شما همه مدارک مورد نیاز را دریافت خواهید کرد.

اگر خانه مورد نظر در فهرست MLS نباشد، فروشنده قانونا ملزم به امضای اظهاریه شرایط ملک Property disclosure statement نیست اما در صورت داشتن مشاور خرید، او می‌تواند تضمین کند که این اظهاریه پر می‌شود، به امضای فروشنده می‌رسد و بخشی از پیشنهاد قیمت شما خواهد بود.

نکته دیگر در چنین مواردی که معمولا با موارد عادی تفاوت دارد این است که ممکن است فروشنده قیمت مشخصی برای ملک خود در ذهن نداشته باشد. معمولا فروشنده قیمت‌ یا قیمت‌هایی را برای ملکش در نظر دارد و می‌توان بر سر قیمت نهایی با او مذاکره و گفتگو کرد. اغلب در مواردی از این دست خریدار با در نظر گرفتن CMA قیمتی را که غالبا هم زیر قیمت بازار است پیشنهاد می‌دهد.

انتخاب تیم متخصصان

بیزینس معاملات ملکی اغلب بر پایه معرفی است و بیشتر مشتریان جدید مشاوران توسط مشتریان قبلی وی، بانک‌داران، دوستان و یا اعضای خانواده به او معرفی شده‌اند. شما هم برای پیدا کردن مشاور املاک می‌توانید به توصیه‌های دوست یا فامیلی که اخیرا خانه خریده و از کار مشاور خود هم راضی است گوش کنید. گاهی مشاوران مشتریانی را که نیازهایشان در محدوده کاری آنها نیست به مشاوران دیگری معرفی می‌کنند. مشاوران املاک بسیاری هستند که هر یک در حوزه‌ خاص تخصص دارند، ‌برای مثال مشاوران خریداران اولین خانه یا سرمایه ‌گذاران، مشاوران املاک تجاری یا مسکونی، مشاور خریدار یا فروشنده و یا مشاورانی که در مورد کامیونیتی‌ یا منطقه جغرافیایی خاصی تبحر ویژه دارند. بد نیست که از مشاور خود بخواهید شما را به کسی که در حوزه مورد نظرتان متخصص است ارجاع دهد.        

بسیاری از خریداران خانه به دلایلی بسیار شخصی از جمله سن، ‌جنس، ملیت و یا ‌زبانی که به آن تکلم می‌شود،‌ مشاور خود را انتخاب می‌کنند. به هر حال باید مشاوری را انتخاب کنید که بتوانید به وی اطمینان کنید و با او راحت باشید زیرا نه تنها قرار است که مدت زیادی را با این مشاور باشید بلکه باید بتوانید برخی از مسائل شخصی و مالی خود را نیز به او بگویید. گاهی این زمان چندین ماه و حتی تا یک سال به طول می‌انجامد که در مقایسه با زمان کوتاهی که با یک بازرس ساختمان یا وکیل می‌گذرانید،‌ که غالبا هم بیشتر از چند ساعت نیست،‌ زمان قابل توجهی است.

خریداران دیگری هم هستند که مشاور خود را بر اساس تجربه، اعتبار و تخصص او انتخاب می‌کنند. اگر هیچ کدام از این شیوه‌ها را دوست ندارید، شاید بتوانید با آژانسی کار کنید که از point system یا Air Miles استفاده می‌کند و یا با یک موسسه خیریه مرتبط است. می‌توانید برای شناخت مشاورانی که در منطقه شما کار می‌کنند به هیئت محلی مشاوران املاک منطقه خود مراجعه کنید (به ضمیمه 3 رجوع کنید.). به همین شکل انتخاب یک بازرس ساختمان یا وکیل هم می‌تواند به دلیل تخصص و مهارت‌هایی باشد که در آنها سراغ دارید و یا بیمه خطا و سهل‌انگاری داشتن آنها و هم به دلیل این‌که با آنها احساس راحتی بیشتری می‌کنید و به آنها اطمینان دارید.

آیا مشاوران به متخصصان دیگر ارجاع می‌دهند؟   

غالبا افراد از مشاوران می‌خواهند که متخصصان دیگر از جمله وکیل، محضردار، وام‌گیرنده mortgage broker و بازرس خانه را آنها معرفی کنند. البته گاهی توصیه اکید کردن به انتخاب برخی از افراد سبب می‌شود تا در صورت بروز مشکل، موقعیت مشاور به خطر بیفتد. بهترین راه حل این است که از مشاور خود بخواهید تا فهرستی از افراد متخصصی را که در گذشته با آنها کار کرده در اختیار شما قرار دهد. بعد از این شما می‌توانید با این افراد تماس بگیرید، با آنها گفتگو کنید و از بین آنها فرد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر به ارجاعات مشاوران علاقه‌مند هستید، می‌توانید به نشانی های اینترنتی زیر مراجعه کنید:

ادامه دارد...

در صورت تمایل به خرید ملک، بیزنس و یا اقدام در مورد هرگونه سرمایه گذاری در کانادا، از کارشناسان کنپارس مشاوره بگیرید. برای تماس با ما به آدرس info[at]canpars[dot]com ایمیل بزنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۳ در ۰۳:۴۸:۰۲ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۲۴۴۷ - برچسب ها:
خرید خانه در کانادامسکن در کبکمسکن در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
زمان مناسب برای سرمایه گذاری در املاک کانادا
فرصت های ویژه کنپارس با اولویت موکلین

زمان مناسب برای سرمایه گذاری در املاک کانادا

۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - نکته مهم: پیش از هر چیز تاکید کنم که با صرف خرید ملک امکان دریافت اقامت نیست بنابراین کسانی که به اشتباه چنین تصوری دارند دقت کنند که منظور این مقاله...
دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹ به وقت تهران

دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس: چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم؟

۲۴ امرداد ۱۳۹۶ - پس از سالها تجربه در زمینه کمک به مهاجرین تازه وارد می توانم به قاطعیت بگویم که مهمترین دغدغه مهاجران تامین زندگی خود پس از مهاجرت است. این دغدغه به اینکه...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۱۲ امرداد ۱۳۹۶ - در پی افزایش پانزده درصدی مالیات مسکن برای خریداران غیرکانادایی در تورنتو، بازار مسکن مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا، با افزایش قیمت مواجهه شد. میانگین قیمت خانه در مونترال در ماه ژوئن...
تحمیل ۱۵ مالیات مسکن به خریداران غیر کانادایی

تحمیل ۱۵% مالیات مسکن به خریداران غیر کانادایی

۱۱ امرداد ۱۳۹۶ - به منظور کنترل رشد قیمت مسکن در تورنتو، دولت استان انتاریو پانزده درصد مالیات مسکن را به خریداران غیر کانادایی در شهر تورنتو تحمیل کرد. این مالیات شامل تمامی شرکت های خارجی...
قسمت هفتم  آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت هفتم - آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه

۲۲ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه نوشتارهای قبلی در ارتباط با مکان های مسکونی در کبک، به دلیل درخواست تعدادی از مخاطبان سایت بهتر دیدیم تا تعدادی از کلمات و اصطلاحاتی را که در ارتباط...
قسمت ششم  آشنایی با خانه های Split level
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت ششم - آشنایی با خانه‌های Split-level

۲۰ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه بحث مربوط به انواع خانه های مستقل در شهر مونترال آخرین شکل خانه های از این دست یعنی خانه های اسپلیت - لول را به شما معرفی می کنیم. اسپلیت...
قسمت سوم  اجاره اطاق
اسکان در کانادا

قسمت سوم : اجاره اطاق

۱۰ مهر ۱۳۹۵ -  همزمان با دوران اسکان موقت که می تواند بین یک هفته تا چند ماه باشد (برای نگارنده ۳ روز بود) یکی از اصلی ترین کارها یافتن مکانی برای اقامت دائم است....
قسمت سوم  اسکان در تاون هاوس townhouse
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت سوم - اسکان در تاون‌هاوس townhouse

۸ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه مطالب مربوط به معرفی انواع خانه های مسکونی در شهر مونترال در این قسمت قصد داریم به توضیح نوع دیگری از خانه  بپردازیم که به آن تان هاوس (Townhouse)...
قسمت دوم  اسکان در خانه های دوبلکس
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت دوم - اسکان در خانه‌های دوبلکس

۵ مهر ۱۳۹۵ - در نوشتار گذشته انواع آپارتمان را به شما معرفی کردیم. در این قسمت قصد داریم شما را با انواع خانه در مونترال آشنا سازیم و توضیح کوتاهی درباره مزایا و معایب...
قسمت اول  انواع آپارتمان مسکونی در مونترال
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت اول - انواع آپارتمان مسکونی در مونترال

۱ مهر ۱۳۹۵ - مقدمه یکی از نکاتی که مهاجرین در ماه ها و سال های اول اقامت خود در کشور جدید با آن مواجه می شوند این است که مهاجرت تنها تغییر محل زندگی نیست...
سقوط قیمت مسکن در 8 بازار از 11 بازار اصلی کانادا
بر اساس آمار فوریه 2015

سقوط قیمت مسکن در 8 بازار از 11 بازار اصلی کانادا

۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - بر اساس آمار ارائه شده در ماه فوریه با ورود تدریجی حالت رکود به بازار معاملات املاک، در 8 بازار از 11 بازار مهم مسکن در کانادا از قیمت‌ها کاسته شد.البته...
سقوط قیمت مسکن در 8 بازار از 11 بازار اصلی کانادا
بر اساس آمار فوریه 2015

سقوط قیمت مسکن در 8 بازار از 11 بازار اصلی کانادا

۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - بر اساس آمار ارائه شده در ماه فوریه با ورود تدریجی حالت رکود به بازار معاملات املاک، در 8 بازار از 11 بازار مهم مسکن در کانادا از قیمت‌ها کاسته شد. البته...
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.