آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آشنایی با مشاغل گروه رادیولوژی در کانادا

  آشنایی با مشاغل گروه رادیولوژی در کانادا


 

 
تذکر یک نکته

 

در زیر این عنوان، حداقل دو گروه از متخصصان در کانادا قابل شناسی هستند که البته ممکن است در برخی منابع نه چندان معتبر یا تخصصی با یک عنوان خوانده شوند. یک گروه از آنها پزشکان متخصص هستند. این افراد که به صورت عمومی رادیولوژیست خوانده می شوند اما ممکن است بنا بر حوزه خاصی که در آن تخصص ویژه دارند با عناوین حرفه ای تری هم شناسایی شوند در گروه پزشکان متخصص specialist physicians قرار می گیرند و همان مسیری را برای دریافت مجوز کار باید طی کنند که تمامی افراد تحت این عنوان در مدت چند سال باید ادامه دهند (آزمون کتبی اولیه، یک یا دو آزمون عملی تخصصی بسته به مقررات استان، اخذ پذیرش در کالج پزشکی استان و ادامه تحصیل برای دریافت عنوان تخصصی و اجازه طبابت در آن استان).  
 

 

از آنجا که در وب سایت و خصوصا در کتابخانه کنپارس توضیحات کافی درباره این گروه شغلی داده شده است به تکرار آنها نمی پردازیم و علاقه مندان را به مطالعه این مطالب دعوت می کنیم. 
 

 

برای آنها که نیازمند اطلاعاتی درباره بازار شغلی یا درآمدی یا نظایر اینها هستند باید به اطلاع همه دوستان برسانیم که اصولا در گرایش های مختلف پزشکی اعم از پزشک خانواده یا متخصصان میزان آمادگی مهاجران تازه وارد، زمانی که آنها برای طی کردن مسیر نیاز دارند و برخی جزییات متفاوت در برنامه های استان ها واجد اهمیت است وگرنه اشتغال این عزیزان بعد از دریافت مجوز مربوطه قطعی و صد در صد است، چیزی به نام نرخ بیکاری در مورد آنها عملاً معنا ندارد و درآمد سالانه آنها در بدو امر حداقل سالی ۲۵۰ هزار دلار است اما چنین پزشکانی بعد از ۲-۳ سال کار معمولا کمتر از ۴۰۰ هزار دلار درآمد نخواهند داشت (البته قبل از پرداخت مالیات) و بعد از چندین و چند سال کار و تجربه و شراکت های مرسوم در انواع فعالیت های مرتبط شغلی و انجام سرمایه گذاری، سقف این درآمد عملا قابل ارزیابی پیشینی نیست و به میزان و درصد موفقیت بیزینس بستگی دارد و برای برخی به راحتی از مرز یک میلیون دلار در سال فراتر می رود. 
 

 

معرفی رشته medical radiation technologists

 

شغل دوم که در واقع از نظر تخصصی، سطح پایین تری از رشته مورد اشاره در بالا محسوب می شود و شاغلین در آن با اسامی متعددی از جمله medical radiation technologists و یا radiological technologists یا radiation therapists خوانده می شوند تخصصی است که در حوزه بکارگیری از ابزار و آلات تکنیکی برای شناسایی بیماری ها (مثلا استفاده از دستگاه x-ray یا سایر تجهیزات مشابه) و یا درمان از طریق اشعه و امواج فعالیت می کند و شاغلین در آن می توانند از طریق دریافت یک مدرک فوق دیپلم کالج (معمولا فوق دیپلم پیشرفته به صورت یک دوره سه ساله که تحت عنوان technologist خوانده می شود و نه technician) و یا دوره لیسانس با مدرک کارشناسی تحت عناوین زیر:

 

bachelor of health sciences in radiography, nuclear medicine or radiation therapy

 

و همچنین گذراندن دوره زمان کاری مشخصی زیر نظر یک فرد دارای این عنوان شغلی، مجوز آن را به دست آورند.  
 

 

علاوه بر کسانی که در ایران فوق دیپلم این رشته را دارند، این روش دوم برای پزشکان رادیولوژیست مهاجری مناسب است که احساس می کنند پیگیری مسیر پزشکی تخصصی، زمان و انرژی بسیاری می برد که آنها قادر به انجام آن تا به نهایت نیستند. این افراد می توانند بر اساس تجربه و تحصیلات خود، الزامات این شغل دوم را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارند و سریع تر وارد بازار کار شوند البته بدیهی است که میزان درآمد و سایر امکانات مادی این رشته قابل مقایسه با پزشکان متخصص نیست. 
 

 

در مجموع، فعالیت های این فرد مشابهت های زیادی با پزشکان متخصص دارد اما برخی امور جزیی تر که حوزه کاری پزشکان نیست، باید توسط این افراد انجام شود و همچنین برخی زمینه های مشورتی و عملی که پیچیده تر است و نیازمند حوزه تخصصی بالاتر است حتما باید توسط پزشک رادیولوژیست انجام شود. 
 

 

امکان تقاضا برای ویزای فدرال یا کبک؟

 

هر دو گروه پزشکان متخصص و تکنولوژیست ها (دارای مدرک فوق دیپلم) می توانند برای ویزای مهاجرت نیروهای متخصص دولت فدرال تقاضا دهند. همچنین برای ویزای نیروی متخصص کبک، شاغلین این رشته بنا بر حوزه تخصصی ممکن است بتوانند تا میزان ۱۲ امتیاز اضافه (برای متقاضی اصلی) و یا ۳ تا ۴ امتیاز برای همسر متقاضی، بهره ببرند.  
 

 

برای اطلاع از جزییات و اطمینان از اینکه این شرایط شامل حال شما می شود می توانید با تکمیل فرم ارزیابی آن-لاین و مراجعه به کارشناسان کنپارس اطلاعات بیشتری کسب نمایید. 
 

 

آیا اشتغال در این رشته نیازمند دریافت مجوز است؟

 

آری، کسانی که سابقه تحصیلی مورد نظر را داشته باشند باید حداقل دو فعالیت دیگر را پشت سر گذارند، اولی دریافت گواهی نامه از the Canadian Association of Medical Radiation Technologists که یک تشکیلات ملی است و نتایج بررسی ها و گواهینامه اهدایی آن در تمامی استان ها به غیر از کبک قابل قبول است. در کبک تشکیلاتی با نام Ordre des technologues en radiologie du Québec به این امور رسیدگی می کند.    
 

 

گام بعدی ثبت نام در نهاد دارای اختیارات قانونی در استان و دریافت مجوز کاری از آن نهاد برای استان مورد نظر است. مثلا در انتاریو این کار توسط College of Medical Radiation Technologists of Ontario انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت آن سازمان مراجعه کنید یا با سفارش بسته های اطلاعات شغلی کنپارس و بهره گیری از منابع کتابخانه کنپارس، از ریز جزییات شغلی و نحوه دریافت مجوز مطلع گردید. شما در اینجا می توانید مسیری را که یک مهاجر متخصص در این رشته باید طی کند تا در استان انتاریو بتواند مجوز مربوطه را کسب کند مطالعه نمایید. 
 

 

توجه داشته باشید که معمولا نهادهای تصمیم گیر برای بررسی سوابق شما و مقایسه تحصیلات و تجارب قبلی شما با یک فرد مشابه در کانادا به ریز نمرات، شرح دروس گذرانده شده، تاییدیه سوابق کاری با جزییات و نظایر اینها نیازمندند و آنها را از شما طلب می کنند پس بهتر است تا زمانی که هنوز در ایران هستید برای تهیه نسخه اصلی و انجام ترجمه رسمی آن اقدام نمایید.  
 

 

همچنین تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه هم از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلا در انتاریو بر اساس مقیاس آزمون تافل به صورت iBT شما باید جمعا از سه مهارت زبانی reading، writing و listening حداقل ۴۵ و در speaking حداقل ۲۳ بیاورید. که البته دستیابی به این سطح از زبان چندان دشوار نیست و برای اغلب متقاضیان مهاجرت به سادگی قابل حصول است.  

 

 

دستمزد و آینده شغلی

 

به غیر از تعداد محدودی از شهرهای کوچک، در اکثر مناطق کانادا نیاز به این رشته بالاست و یک دلیل حضور آن در لیست مشاغل فدرال همین است. همچنین پیش بینی می شود در دهه آینده به دلیل خروج تعداد زیادی از شاغلین این رشته، این نیاز نه تنها کاهش نیافته بلکه مرتبا بیشتر شود. همچنین به دلیل پیری جمعیت و افزایش احتمال درگیر شدن سالمندان با بیماری هایی نظیر سرطان که برای شناسایی و همچنین پرتودرمانی به تخصص شاغلین این رشته نیاز است سبب می شود که افزایش نیاز به این شغل در آینده بیشتر شود لذا این شغل از گروه مشاغلی است که آینده تضمین شده ای دارد. 
 

 

از آنجا که اکثریت مشاغل این حوزه مستقیم یا غیرمستقیم به بودجه های دولتی وابسته هستند میزان سرمایه گذاری، بودجه و برنامه های دولتی تاثیر زیادی در رونق مداوم آن دارد. به دلیل پیشرفت های مختلف تکنولوژیکی خصوصا در به کارگیری تکنولوژی های نو مثلا نانوتکنولوژی و تکنولوژی هسته ای در شناسایی و درمان بیماری هایی نظیر انواع سرطان، به متخصصان این رشته توصیه می شود به طور مداوم در جریان این تغییرات قرار داشته باشند و حتی در کارگاه ها یا دوره های کوتاه مدت آموزشی شرکت کنند تا همپای تکنولوژی حرکت کنند.   
 

 

منابع رسمی دولتی متوسط دریافتی این شغل به صورت ساعتی را برای کل کانادا عددی حدود ۲۵ دلار معرفی می کنند اما گزارشات غیررسمی جدیدتر آن را در کل کشور بین ۲۷ تا ۳۴ و نیم دلار (با متوسط حدود ۳۲ دلار) و به صورت سالانه بین ۵۵ تا ۷۵ هزار دلار اعلام کرده اند که رقم بسیار خوبی برای یک فرد با این میزان از تحصیلات در کانادا است. در انتاریو، منابع دولتی این عدد را بین ۲۷ تا حدود ۴۲ دلار در ساعت اعلام کرده و متوسط دریافتی سالانه را ۶۶ هزار دلار بیان کرده اند. دریافتی های بالاتر به دلیل تجربه بیشتر و همچنین پست های مدیریتی میانه مثلا سوپروایزری است.  
 

 

در مقایسه بین مراکز مختلف، تفاوت معناداری بین پرداختی های بیمارستانی و سایر مراکز بهداشت و درمان نیست هر چند که در بیمارستان ها به طرز خفیفی رقم پرداختی بالاتر است. بدیهی است که این موضوع بسته به استان و شرایط مرکز مربوطه تفاوت خواهد داشت. در این شغل، تعداد افراد خوداشتغال یا خویش فرما در مجموع زیاد نیست، هر چند که در دهه گذشته بر تعداد کسانی که به صورت قراردادی کار می کنند افزوده شده اما کماکان اکثریت با حقوق بگیران است.   
 

 

نزدیک به ۸۰ درصد شاغلین این رشته به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند و به همین دلیل تعداد افرادی که از مزایای شغلی نظیر بیمه درمانی مکمل و همچنین خدمات دندان پزشکی و چشم پزشکی ارزان قیمت یا رایگان بهره می برند زیاد است. 
 

 

چنانچه در این زمینه با ابهامی روبرو بودید یا پرسشی داشتید به کنپارس ایمیل بزنید.


 
 

 

 
درباره معرفی اجمالی مشاغل:

هر هفته شاهد پرسش های زیادی در باره مشاغل متفاوت در نقاط مختلف کانادا هستیم. برخی از آنها در فهرستی قرار می گیرند که قرار است از طریق پست های تشریحی یا جزوات آن-لاین معرفی مشاغل به تفصیل معرفی شوند. اما گروهی دیگر از مشاغل در قالب مقالات خیلی کوتاه و بر اساس پرسش های خوانندگان سایت بررسی می شوند. بدیهی است در صورت افزایش تقاضاها یا تنوع پرسش ها در باره این رشته هم مقالات مفصل تر تهیه خواهد شد. شما می توانید از طریق ارسال ایمیل به کنپارس، ما را در جریان نیازهای اطلاعاتی خود قرار دهید

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۳ تير ماه ۱۳۹۴ در ۰۱:۵۶:۴۱ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۳۱۴۱۷ - برچسب ها:
مهاجرت رادیولوژیمهاجرت پزشکانمهاجرت پزشکان به کانادابازار کار کاناداکار در کانادا

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Hesam
  جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴

  با تشکر از زحماتتون ، لطفا راجب این موضوع مطالب بیشتری بذارید ، ممنون

 • به این دیدگاه پاسخ دهید زهرا
  چهار شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵
  ارشد رادیولوژی

  من لیسانس رادیولوژی از دانشگاه سراسری روزانه دارم. با توجه به اینکه ایران ارشد رادیولوژی نداره میخواستم بپرسم چه کشورهایی میتونم برم واسه کار یا ادامه تحصیل؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید بهنام درزی بورخانی
  پنج شنبه ۱۶ دي ۱۳۹۵

  سپاس .مطلب جامع و مفیدی بود .افق روشن شغلی این رشته انگیزه برای تمرکز روی کانادا به عنوان مقصد احتمالی مهاجرت را افزابش می دهد.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم رحیمی
  پنج شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶

  سلام من کارشناسی رادیولوژی وارشدنانوتکنولوژی هستم همسرم کارشناسی رادیولوژی هستش ماقصد کار درکشور کانادا رو داریم لطفا ما رو راهنمایی کنید باتشکر

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

   فرم ارزیابی را تکمیل کنید وضعیت برای دریافت اقامت بررسی شود بعد از آمدن می توانید کار کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  رضا

  سلام خسته نباشید من میخواستم ببینم در کدوم شهر کانادا میتونم در رشته رادیولوژی در آمد خوبی داشته باشم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  رضا

  سلام خسته نباشید من میخواستم ببینم در کدوم شهر کانادا میتونم در رشته رادیولوژی در آمد خوبی داشته باشم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید نازنین
  يك شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶

  با سلام من کارشناس رادیولوژی و شاغل هستم ایا ممکن هست به صورت غیر حضوری گرفتن کار در کانادا را قطعی کرد و اقامت گرفت؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۳ آبان ۱۳۹۶

   خیر به هیچ وجه
   فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا وضعیت شما برای دریافت اقامت بررسی شود و پس از آمدن امکان کار خواهید داشت

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سعید
  شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶

  سلام میخاستم بدونم دقیقا حقوق و درامد یک لیسانس رادیولوزی چقدر هست و هزینه زندگی تو شهرهای بزرگ کانادا چقدره؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷

   حقوق بسته به سابقه و دانش افراد است
   هزینه ها در دیگر مقالات هست قطعا با حقوق ناشی از کار رادیولوژی می توان سطح زندگی مناسبی داشت

 • به این دیدگاه پاسخ دهید گلارا آنازاده
  شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

  با سلام. من مدرک کاردانی رادیولوژی از ایران دارم و10 سال سابقه کار دارم. سوالم این بود که CAMRT مدرک منو اسس میکنه؟ با حتما باید لیسانس داشته باشم. اگر قبول میکنه، به نظرتون از پس امتجان هاش برمیام؟ ممنون

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهران
  چهار شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۷

  من لیسانس رادیولوژی دارم مدارک لازم و شرایط لازم برای مهارجت کاری تو این زمینه چیه

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷

   فرم ارزیابی را در سایت تکمیل کنید
   قبل از نشانی ایمیل خود www. نگذارید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پدرام
  سه شتبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

  سلام ببخشید بنده دو ماه دیگه کنکور کارشناسی دارم در صورت قبولی در رادیولوژی دانشگاه تهران میتونم بعد از اتمام دوره ۴ ساله به فکر ویزای کار رادیولوژی در کانادا باشم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید nj. asn
  پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷

  با سلام. کارشناس رادیوتراپی هستم. با 3 سال سابقه کار. امکان کار در کانادا وجود داره؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید وحید
  سه شتبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

  سلام، من و همسرم هر دو لیسانس رادیولوژی داریم، بنده 32 ساله و همسرم 27 ساله هستیم. بنده 9 سال و همسرم 4 سال سابقه کار داریم، با توجه به شرایط فوق امکان اخذ ویزا کاری کانادا برای ما فراهم هست؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید وحید
  سه شتبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

  سلام، من و همسرم هر دو لیسانس رادیولوژی داریم، بنده 32 ساله و همسرم 27 ساله هستیم. بنده 9 سال و همسرم 4 سال سابقه کار داریم، با توجه به شرایط فوق امکان اخذ ویزا کاری کانادا برای ما فراهم هست؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید افروز حسینی
  يك شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷
  بورسیه تحصیلی

  باسلام
  23 ساله کارشناسی رادیولوژی با معدل 16.30 از دانشگاه سراسری دارم. رزومه های مربوط به دوره کارشناسی شامل گردواری وترجمه یک کتاب سه جلدی در خصوص پاتولوژی های رایج در تصویربرداری پزشکی و سخنرانی در کنگره بین المللی رادیولوژی تهران .

  ایا شانس تحصیل در مقطع ارشد رشته MRI خواهم داشت؟ براورد کل هزینه چقدر خواهد بود
  ممنون از راهنمایی شما

  باتشکر

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  چهار شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷

  سلام. با رشته کارشناسی مهندسی پرتو پزشکی به نظرتون زمینه مناسب شغلی در کانادا وجود داره؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید اميرحسين
  سه شتبه ۳ مهر ۱۳۹۷

  سلام
  براى كانادا مدرك تافل ارجحيت دارد يا آيلتس؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید خشایار
  سه شتبه ۱ آبان ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر. آیا دوران ۲ ساله طرح نیروی انسانی مشمول امتیاز سابقه کار می شود یا خیر؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید خشایار
  سه شتبه ۱ آبان ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر. آیا دوران دو ساله طرح نیروی انسانی، مشمول امتیاز سابقه کار می شود یا خیر؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پریسا
  پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

  با سلام بنده فوق دیپلم رادیولوژی هستم و حدود نه سال هست که کار میکنم .و از سال نود و یک کارمند رسمی بیمارستان تامین اجتماعی هستم آیا برای کار در کانادا ابتدا در کانادا در رشته رادیولوژی تحصیل کنم ؟یا با همین شرایط میتونم دنبال کار باشم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

   باید برای کار مجوز بگیرید که مستلزم گذراندن دروس و شرکت در امتحاناتی است

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آیا کانادا مهاجر پزشک دندانپزشک داروساز وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد
با توجه به وضعیت قوانین فعلی مهاجرت و محدودیتها

آیا کانادا مهاجر پزشک، دندانپزشک، داروساز، وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد؟

اگر بله روش مناسب کدام است؟ ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷ - کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می کند. از طرفی نیاز شدید به نیروی انسانی بیش از پیش وجود دارد و از سوی دیگر به دلیل حضور ۹ ساله...
تحولات پیش رو در برنامه های مهاجرتی کبک ۲۰۱۸
بر اساس شنیده ها

تحولات پیش رو در برنامه های مهاجرتی کبک ۲۰۱۸

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - توجه: در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۸ وزیر مهاجرت پیشنهادات خود را برای تغییر قانون اعلام کرد که می توانید بخشی از این پیشنهادات را اینجا بخوانید    این روزها به پایان سال کاری...
تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵
افزایش رقم سرمایه گذاری به ۸۰۰ هزار دلار در آوریل ۲۰۱۷

تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵

۲۳ آذر ۱۳۹۵ - بنا به اخبار رسیده پیش بینی می شود وضعیت برنامه سرمایه گذاری آمریکا تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ بدون تغییر بماند و همچنان متقاضیان می توانند با پرداخت یک سپرده ۵۰۰ هزار...
ویدئو شماره ۱۸ برای صاحبان مشاغل حرفه ای مانند پزشکان وکلا و مهندسین مشاور بهترین روش مهاجرت چیست
پاسخ ویدیویی به سوالات مهاجرتی

ویدئو شماره ۱۸: برای صاحبان مشاغل حرفه ای مانند پزشکان، وکلا و مهندسین مشاور بهترین روش مهاجرت چیست؟

۲۶ تير ۱۳۹۵ - در این ویدیو به این سوال پاسخ داده شده که چه روشی برای مهاجرت به کانادا به عنوان بهترین راه پیش روی پزشکان، دندانپزشکان، وکلا و ... است؟     ...
پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان دندانپزشکان و دارو سازان
این پروموشن تا پایان تیرماه ۹۵ تمدید شد

پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان، دندانپزشکان و دارو سازان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - توجه: این پروموشن تا پایان تیرماه تمدید شد.   برنامه سرمایه گذاری کبک برای دریافت پرونده در سال جاری باز شده است. کنپارس همچون سال گذشته با سهمیه معین و قطعی و البته...
مشکل ارزیابی مدارک پزشکان حل شد

مشکل ارزیابی مدارک پزشکان حل شد

۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - خوشبختانه خبرها حاکی از آن است که مشکل ارزیابی مدارک پزشکان ایرانی در کانادا و آمریکا حل شده است. دلیل مشکل ابلاغیه وزارت خزانه داری آمریکا مستند به مقررات تحریم علیه...
موضوع تایید مدرک پزشکان ایرانی در کانادا
مشکلی که کانادایی نیست و به زودی حل می شود

موضوع تایید مدرک پزشکان ایرانی در کانادا

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - چند روزی است که اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کانادا در مورد ارزیابی مدرک پزشکان ایرانی خبر ساز شده است و تحلیلهای مختلفی روی آن دیده ام. دوستان اما به دو نکته...
پس می خواهید دکتر شوید قسمت دوم

پس می‌خواهید دکتر شوید؟ قسمت دوم

تاز‌ه‌های آمار و حکایت دشواری‌های بازار کار پزشکان ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - بخش اول این مطلب پیشتر منتشر شده است و در اینجا در دسترس است. در این قسمت جزییات بیشتری از سایر تخصص‌های رشته پزشکی و میزان درامد آنها در کانادا بیان...
پس می خواهید دکتر شوید قسمت اول

پس می‌خواهید دکتر شوید؟ قسمت اول

تاز‌ه‌های آمار و حکایت دشواری‌های بازار کار پزشکان ۳ بهمن ۱۳۹۲ - در این مقاله روشنگر از روزنامه گزت مونترال، ضمن اینکه راهنمایی‌های خوبی برای کسانی‌که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند ارائه شده است، می‌توان از آخرین اطلاعات در مورد...
ارائه خدمات PCRC در کنپارس
سرویسی برای همه آنها که قصد ورود به سیستم پزشکی کانادا را دارند

ارائه خدمات PCRC در کنپارس

۲۵ مهر ۱۳۹۱ - به اطلاع پزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌رساند که شرکت مشاوره شغلی و خدمات بین‌المللی کنپارس به منظور کمک به این عزیزان در مسیر تایید مدارک خود در...
نتیجه دادگاه پزشکان روشن شد
با رای قاضی اسکات

نتیجه دادگاه پزشکان روشن شد

۳۱ اردي بهشت ۱۳۹۱ -  علی مختاری    رای قاضی دادگاه فدرال در مورد دعوای طرح شده در خصوص امتیاز پزشکان عمومی دانش آموخته دانشگاههای ایران اعلام شد و متاسفانه بر خلاف انتظار قاضی این دعوا را...
نقض عهد اداره مهاجرت در پرونده امتیاز پزشکان
با وجود توافق به بازنگری پرونده از سوی اداره مهاجرت

نقض عهد اداره مهاجرت در پرونده امتیاز پزشکان

۱۴ بهمن ۱۳۹۰ - علی مختاری؛ خوانندگان این وب سایت در جریان هستند که پس از رد دو نفر از موکلین پزشک به دلیل اعطای ۲۰ امتیاز به جای ۲۵ امتیاز قانونی که مدتهاست مورد مناقشه...
آخرین مطالب سایت:
12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در آلبرتا رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - بریتیش کلمبیا در سال جاری، 6667 متقاضی را برای ارسال درخواست نامزدی استانی دعوت کرده استبریتیش کلمبیا در روز 27 جولای، از 59 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...
همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

۴ امرداد ۱۴۰۰ - بسیاری از نیروی کار خارجی که موقتاً به کبک می‌آیند، پس از پایان دوره کار، برای اقامت دائم اقدام می‌کننددر خصوص مهاجرت افرادی که برای کار موقت به کبک می‌آیند، کارفرمایان...
انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ PGP

انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ «PGP»

۲ امرداد ۱۴۰۰ - لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» با دعوت از 30.000 متقاضی، در ماه سپتامبر برگزار خواهد شدبه گفته آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت کانادا، لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر...
جزئیات برنامه PGP به زودی منتشر خواهد شد

جزئیات برنامه «PGP» به زودی منتشر خواهد شد

۳۱ تير ۱۴۰۰ - وزیر مهاجرت کانادا اعلامیه جدیدی را در خصوص «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» به اطلاع عموم خواهد گذاشت کانادا جزئیات «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها»...
9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

۲۹ تير ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در انتاریو رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

۲۸ تير ۱۴۰۰ - افکار عمومی و شرایط کووید19 در کانادا و سایر کشورها تأثیر مستقیمی بر لغو محدودیت‌های سفر خواهد داشتتا روز 21 جولای 2021، مرزهای کانادا برای سفرهای غیر ضروری بسته است. افرادی...
صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۲۷ تير ۱۴۰۰ - در سال 2021، بریتیش کلمبیا 6225 دعوتنامه برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده است  بریتیش کلمبیا در روز 13 جولای، از 56 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.