آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • اسکایپ ها را فعال کنید

  اسکایپ‌ها را فعال کنید


یک دهه قبل، کسانی‌که به کانادا می‌آمدند تجربه‌ای کاملا متفاوت از برقراری ارتباط با ایران داشتند. تعداد زیادی موسسه و شرکت وجود داشت که کارت‌های تلفنی اعتباری عرضه می‌کردند و شما می‌توانستید با یک کارت که حداقل 5 دلار قیمت داشت، دقایقی را با خانواده خود صحبت کنید. نظیر چنین کارت‌هایی هم در ایران استفاده شده و کماکان می‌شود. البته همه کارت‌ها کیفیت مشابهی نداشتند و برخی زمان بسیار کمتری می‌دادند یا برای هر نوبت قطع و وصل شدن بدون مکالمه، پول کم می‌کردند و برخی هم از نظر کیفیت صدا بسیار نامناسب بودند و... به همین دلیل یکی از توصیه‌هایی که از افراد قدیمی‌تر و باتجربه‌تر یا فروشندگان منصف‌تر به تازه‌واردان می‌شد درباره انتخاب یک کارت تلفن اقتصادی و معتبر بود. این کارت‌ها هنوز هم هستند اما نه به اهمیت آن سال‌ها.

مدتی هم که در کانادا می‌ماندید می‌توانستید با دریافت سرویس‌های ثابت از شرکت‌های مخابراتی که ارتباطات راه دور عرضه می‌کردند از شر وارد کردن تعداد زیادی شماره و عدد و رقم خلاص شوید. این‌چنین بود که تهیه شماره‌های مستقیمی که افراد در ایران با وارد کردن آنها مستقیما با کسی در کانادا تماس می‌گرفتند و یا بالعکس گسترش یافت. برنده اصلی این نوع امکانات، والدین کهنسال‌تری بودند که برایشان برقراری تماس با آن تعداد عدد و رقم ساده نبود.

واقعیت این است که مهاجرت برای بسیاری از افراد یعنی جدا شدن والدین از تنها فرزندان و یا تنها نوه‌ها. اگرچه بسیاری از والدین کهنسال چون به فکر پیشرفت و آینده فرزندان و نوه‌های‌شان هستند ممکن است به روی خود نیاورند اما بخش‌های مهمی از درون آنها در این جدایی‌ها شکسته می‌شود. ترمیم موقت این بخش‌ها جز با تجدید دیدارها و تماس‌ها حتی به شکل نصف و نیمه ممکن نیست و بخشی از این تجدید تماس‌ها از طریق ابزارهای ارتباطی نوین انجام می‌شود.

هم‌اکنون با گسترش خدمات اینترنتی بحث ارتباطات کاملا تغییر کرده است. حتی در ایران که امکانات اینترنتی به خوبی سایر کشورها رشد نداشته و فاصله زیادی بین کاربردهای مفید آن با آنچه در جهان امروز مرسوم است وجود دارد، خدمات زیادی گسترش یافته که می‌تواند به شما در کانادا کمک کند. حالا که وایبر و اسکایپ با مشکلات کمتری در دسترس است بهترین فرصت در اختیار مهاجران قرار داده شده تا قبل از سفر به کانادا، والدین خود را با آنها آشنا کنند. تهیه یک تبلت در اندازه نه چندان بزرگ و نصب چند اپلیکیشن خیلی ضروری و آموزش کار با آن –البته قبل از آن، امکان دسترسی به اینترنت برای والدین- می‌تواند اولین گام‌های این مسیر باشد.

شاید در ابتدا این کار برای والدین دشوار به نظر برسد اما اگر با صبر و حوصله به آنها آموزش بدهید به زودی با آن کنار خواهند آمد. سعی کنید از نصب اپلیکیشن‌های بدون استفاده و چیزهایی که برای خودتان جذابیت دارد اما سبب شلوغ شدن صفحه تبلت و گیج شدن آنها می‌شود خوددداری کنید و حتما در فاصله ۲-۳ ماه مانده به سفر به کانادا تماس‌های زیادی را از این طریق با آنها بگیرید. شاید با توجه به اینکه همه شما در ایران هستید و ممکن است والدین شما یا همسرتان در ۲-۳ خیابان آن طرف‌تر یا حتی طبقه بالا زندگی کنند! و تلفن و سایر وسایل هم در اختیار است این کار مسخره به نظر برسد اما تمرین و ممارست هم به آنها آموزش و اعتماد به نفس استفاده از این وسایل را می‌دهد و هم آنها را با کیفیت و ضعف‌ها و قوت‌های این کانال ارتباطی آشنا و مانوس می‌کند.

در کانادا هم مشکل زیادی نخواهید داشت چون در روزهای اول که می‌توانید از خدمات اینترنت بی‌سیم پرسرعت که در اغلب کتابخانه‌های عمومی، کافی‌شاپ‌ها و فست‌فودها و حتی فروشگاه‌های بزرگ در دسترس است استفاده کنید و بعد از تهیه اینترنت در منزل هم که همان میزان محدودیت هم برداشته خواهد شد و چه بسا بتوانید به سادگی یک کلیک، از طریق وایبر یا اسکایپ با والدین یا خواهر و برادر خود صحبت کنید و یا عکس و پیام بفرستید.

پس اگر مدیکال خود را دریافت کرده‌اید و هنوز والدین خود و همسرتان دارای چنین امکاناتی نیستند –و یا بدتر از آن، خود شما هنوز کار با این امکانات را فرانگرفته‌اید!- بیش از تنبلی نکنید و از همین امروز به دنبال تهیه آنها و کار و ارتباط باشید و بدانید چنین کاری یاریگر مقابله با بسیاری از عوارض ناگوار و مشکلات روحی و روانی در غربت و از جمله «غم غربت»، تداوم‌بخش رابطه عاطفی بین فرزندان و والدین شما و یک راه موثر یادگیری زبان فارسی و حفظ اندوخته‌ها و میراث فرهنگی برای فرزندان‌تان است.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۰ امرداد ماه ۱۳۹۳ در ۰۵:۱۴:۵۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۳۶۲۲ - برچسب ها:
skypenostalgia
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.