آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • راهنمای خرید خانه در کانادا قسمت پنجم

  راهنمای خرید خانه در کانادا-قسمت پنجم


قسمت اول این مطلب که به بحث انواع خانه می‌پرداخت در اینجا قابل دسترسی است و قسمت دوم به فاکتورهای مهم در انتخاب خانه اشاره داشت که در این صفحه قابل مشاهده است. برای مطالعه قسمت سوم درباره چگونگی دریافت تضمین برای خانه‌های نو و کهنه این صفحه را ببینید و با انواع مالکیت‌های خانه در کانادا در قسمت چهارم آشنا شوید.

 

پیدا کردن یک خانه چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان یافتن خانه مناسب به تناسب افراد مختلف فرق می‌کند.باید به سوالاتی از این قبیل پاسخ داد که آیا از آمادگی کامل و میل به خرید و تمکن لازم برای خرید خانه برخوردار هستم یا خیر. امروزه برخی از عواملی که در تصمیم برای خرید خانه تاثیر می‌گذارند عبارتند از نرخ بهره، شرایط و آمار بازار، فراهم بودن پیش‌ پرداختdown payment  و بالا رفتن میزان اجاره‌های مسکن.     

آژانس‌های معاملات املاک

خرید یک ملک می‌تواند تجربه بسیار سودآوری باشد. مالکان علاوه بر این‌که از لذت داشتن خانه برخوردارند، معمولا در درازمدت از نظر مالی نیز سود خوبی نصیبشان می‌شود. اما مراحل خرید خانه تا حدی پیچیده است و به همین دلیل بهتر است که برای این منظور از کمک متخصصان و افراد کارآزموده از جمله مشاوران مسکن استفاده شود.

مسئولیت‌های یک مشاور مسکن

یک مشاور مسکن با دانستن نیازها و خواسته‌های شما، می‌تواند در یافتن مسکن مناسب شما را راهنمایی کند. در ضمن او می‌تواند صلاحیت مالی شما را تایید کند، فهرستی از هزینه‌ها و پرداخت‌های ماهانه‌اتان تهیه کند تا ببیند بهترین حالت وامی ‌که بتوانید بگیرید کدام است، با موسسات وام‌دهنده هماهنگی‌های لازم را  انجام دهد و یا این‌که میزان پیش‌پرداخت و بازپرداخت ماهانه‌اتان را محاسبه نماید.

یک مشاور مسکن به اطلاعات Multiple Listing Services که به اختصار به آن MLS گفته می‌شود و یک شبکه‌ اطلاع‌رسانی اینترنتی درباره خانه‌های فروشی است، دسترسی کامل دارد. اطلاعات MLS شامل جزئیات همه فضاهای خانه، شرایط خانه، توضیحات مشاور مسکن مربوطه، شرح بازسازی‌ها، نوع وسایل برقی appliances خانه (شامل یخچال، گاز، در برخی موارد ماشین ظرف‌شویی و مایکروفر و بالاخره ماشین لباسشویی و خشک‌کن است که همراه خانه به خریدار فروخته می‌شود)، شرح منطقه، اطلاعات مالیاتی ملک و دیگر اطلاعات مفیدی است که برای یافتن خانه مناسب به شما کمک می‌کند.

یک مشاور مسکن می‌تواند خانه‌های مختلف در مناطق متفاوت را با یکدیگر مقایسه کند و قیمت پیشنهادی خود را برای فروشنده مکتوب کند. این قیمت از نظر قانونی غیر قابل فسخ است. یک مشاور مسکن می‌تواند تجربه خرید خانه را برای شما مطبوع‌تر کند و حضورش سبب شود تا در وقت و هزینه‌های شما تا حد زیادی صرفه‌جویی شود.

اکیدا توصیه می‌شود که رابطه میان خریدار و مشاور مسکن به‌طور مکتوب در یک قرارداد مشخص شود. این قرارداد مشخص می‌کند که هر دو طرف قضیه به خوبی به حقوق و وظایف خود آشنا هستند و هر یک از آنها باید چه انتظاراتی از طرف مقابل خود داشته باشند.

باید در مورد غرامت مشاور مسکن کاملا بحث شود و توافق نظر حاصل شود. در این بحث باید میزان غرامت، منبع پرداخت آن و زمان و شرایطی که باید غرامت پرداخت شود، کاملا مشخص گردد.

رابطه شما با یک مشاور مسکن چیست؟

آنچه در زیر می‌آید بخشی از کتاب خرید خانه در بریتیش کلمبیا Buying a Home in British Colombia است که توسط شورای دولتی بریتیش کلمبیا تهیه و تدوین شده. در این بخش با هم می‌خوانیم:

 

رابطه میان خریدار، فروشنده و مشاور دارای مجوز می‌تواند صورت‌های مختلفی داشته باشد. خریداران خانه باید از نوع رابطه خود با مشاور مسکن‌اشان مطمئن باشند. حتما از این نکته اطمینان حاصل کنید که مشاور شما برای شما کار می‌کند و همواره در پی انجام بهترین خدمات برای کسب رضایت شماست. از رایج‌ترین انواع این ارتباط‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک مشاور برای خریدار کار می‌کند و یک مشاور  برای فروشنده

وقتی یک فروشنده مشاوری را برای فروش خانه خود به کار می‌گیرد، این مشاور، مشاور فروشنده seller’s agent  است. شما به عنوان خریدار هم می‌توانید مشاور دیگری انتخاب کنید که نماینده شما باشد. در این صورت شما به عنوان خریدار، حکم مدیر را دارید و این مشاور حکم نماینده شما را پیدا می‌کند. به این مشاور، مشاور خریدار buyer’s agent گفته می‌شود.

مشاور خریدار باید بیشترین میزان تعهد و وفاداری را به شما داشته باشد و باید هر نکته و موضوعی را که از هر منبعی کسب کرده و می‌تواند در تصمیم شما برای خرید موثر باشد، به شما اطلاع دهد. علاوه بر این، مشاور خریدار نباید هیچ نوع اطلاعاتی را که بتواند موقعیت شما را به عنوان خریدار تضعیف کند، در اختیار شخص سومی قرار دهد.

 • هر دو مشاور برای فروشنده کار می‌کنند

وقتی یک فروشنده مشاوری را برای فروش خانه‌ خود به کار می‌گیرد، بین آنها یک رابطه نمایندگی پیش می‌آید. در این حالت فروشنده حکم مدیر و مشاور حکم نماینده او را پیدا می‌کند. به این مشاور، مشاور فروش listing agent نیز گفته می‌شود.

به عنوان یک خریدار ممکن است شما هم برای دیدن خانه‌های مختلف با یک مشاور کار کنید. این احتمال وجود دارد که مشاوری که انتخاب کرده‌اید در واقع نماینده فروشنده خانه باشد و در قبال وی مسئولیت داشته باشد نه شما. بنا براین پیش از هر چیز مطمئن شوید که مشاور شما در واقع برای کدام طرف کار می‌کند.

به خاطر داشته باشید که اگر یک مشاور بگوید که در واقع برای فروشنده کار می‌کند، هر اطلاعاتی که به او بدهید به ناچار باید به فروشنده منتقل شود و این موضوع می‌تواند موقعیت شما را به عنوان یک خریدار تضعیف کند. هر چند که هر مشاوری که برای فروشنده کار می‌کند وظایفی قانونی هم دارد که عبارتند از:

 • ملک مورد نظر را به شکل غلط به خریدار معرفی نکند
 • هنگام پاسخ به سوال‌ها جانب احتیاط را بیشتر رعایت کند
 • با هر دو طرف معامله به صداقت و انصاف رفتار کند

این مسئولیت‌های قانونی به این معناست که شما به عنوان خریدار می‌توانید حتی در صورتی که یک مشاور،‌ مشاور فروشنده نیز       باشد، از اطلاعات و خدمات او استفاده کنید.

 • وقتی فقط یک مشاور در معامله حضور دارد

وقتی فقط یک مشاور در روند معامله حضور دارد، ممکن است که او فقط مشاور فروشنده باشد یا فقط مشاور خریدار باشد و یا این‌که به عنوان مشاور برای هر دو طرف قضیه فعالیت کند اما این حالت آخری فقط در صورتی ممکن است که هر سه طرف بر سر این مسئله توافق نظر داشته باشند.

وقتی یک مشاور به عنوان مشاور هر دو طرف فروشنده و خریدار کار می‌کند، باید با دقت تمام نحوه رابطه خود با شما را برایتان تشریح کند. اگر به هنگام بازدید از یک خانه هر نوع شکی مبنی بر این که مشاور در حال سرویس دادن به کدام طرف است برایتان پیش آمد، می‌توانید بدون فوت وقت از مشاور خود در این باره سوال کنید.

شرایط متنوعی ممکن است پیش بیاید که در آن یک مشاور هم برای فروشنده کار کند و هم برای خریدار. اما در این صورت هر دو طرف باید از کار با وی احساس آسودگی و آرامش کنند و توافق خود بر سر این نوع ارتباط را به صورت مکتوب اعلام نمایند. در حوزه کار معاملات املاک این امر کاملا طبیعی است.

البته اگر شما برای اولین بار است که خانه می‌خرید،‌ پیشنهاد ما این است که مشاور خرید مخصوص خود داشته باشید تا از امنیت سرمایه‌اتان در همه موارد مطمئن باشید. به این ترتیب دیگر شکی نخواهید داشت که مشاور شما بهترین تصمیم‌ها را برای شما و سرمایه‌اتان خواهد گرفت.  

ادامه دارد...

 

در صورت تمایل به خرید ملک، بیزنس و یا اقدام در مورد هرگونه سرمایه گذاری در کانادا، از کارشناسان کنپارس مشاوره بگیرید. برای تماس با ما به آدرس info[at]canpars[dot]com ایمیل بزنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۱۵ امرداد ماه ۱۳۹۳ در ۰۷:۵۴:۴۲ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۳۳۱۱ - برچسب ها:
buying a houseمسکن در کبکمسکن در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
راهنمای خرید و فروش خانه در کانادا قسمت هفتم
فروش مستقیم توسط صاحب خانه

راهنمای خرید و فروش خانه در کانادا-قسمت هفتم

۲۷ شهريور ۱۳۹۳ - فروش خانه مستقیما توسط صاحب‌ خانه   ممکن است به خانه‌ای بربخورید که صاحب آن برای فروش خانه خود از کمک یک مشاور فروش استفاده نکرده و خود    شخصا برای این کار اقدام...
قسمت بیست و یکم  حقوق مالک و مستاجر در کبک
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت بیست و یکم - حقوق مالک و مستاجر در کبک

۲۰ آذر ۱۳۹۵ -    درادامه بحث اجاره خانه در شهر مونترال بخشی بود که با وجود اهمیتی که داشت از قلم افتاد. در این نوشتار قصد داریم به این مورد بپردازیم. آنچه که بسیاری از تازه...
قسمت یازدهم  آشنایی با محله های مونترال بخش دوم
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت یازدهم - آشنایی با محله‌های مونترال (بخش دوم)

۴ آبان ۱۳۹۵ - شهر مونترال که در جنوب غربی استان کبک قرار گرفته است موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی نسبت به شهرهای مهم اطراف دارد و در فاصله اندکی از شهرهایی چون اتاوا (پایتخت)، تورنتو...
قسمت دهم  آشنایی با محله های مونترال بخش اول
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت دهم - آشنایی با محله‌های مونترال (بخش اول)

۱ آبان ۱۳۹۵ - پس از سپری شدن روزها و هفته های اولیه اقامت در کانادا هنگام انتخاب مکانی برای اقامت دائم در کشور جدید فرا میرسد. در این مقاله سعی داریم شما را با...
قسمت نهم  نکاتی درباره اجاره خانه در شهر مونترال  بخش دوم
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت نهم - نکاتی درباره اجاره ‌خانه در شهر مونترال (بخش دوم)

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - در نوبت قبل به برخی نکات درباره موقعیت محل اجاره نظیر امکانات رفاهی، دسترسی‌ها و وضعیت خانوادگی افراد اشاره کردیم. انتخاب محلی برای سکونت به بودجه ای که خانواده برای این...
قسمت هفتم  آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت هفتم - آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه

۲۲ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه نوشتارهای قبلی در ارتباط با مکان های مسکونی در کبک، به دلیل درخواست تعدادی از مخاطبان سایت بهتر دیدیم تا تعدادی از کلمات و اصطلاحاتی را که در ارتباط...
قسمت ششم  آشنایی با خانه های Split level
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت ششم - آشنایی با خانه‌های Split-level

۲۰ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه بحث مربوط به انواع خانه های مستقل در شهر مونترال آخرین شکل خانه های از این دست یعنی خانه های اسپلیت - لول را به شما معرفی می کنیم. اسپلیت...
قسمت پنجم  آشنایی با منازل یک طبقه بانگالو
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت پنجم - آشنایی با منازل یک طبقه (بانگالو)

۱۶ مهر ۱۳۹۵ - نوشتار زیر ادامه موضوع معرفی خانه های مسکونی در شهر مونترال (از نظر نقشه داخلی) است. در مطلب قبلی با خانه های دوطبقه یا کاتج که تعریف آن با کاتج در...
قسمت چهارم  انواع خانه در مونترال
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت چهارم - انواع خانه در مونترال

۱۴ مهر ۱۳۹۵ - بعد از معرفی تاون‌هاوس در مونترال، در این نوشتار تصمیم داریم شما را با انواع دیگری از خانه‌های مسکونی در شهر مونترال آشنا کنیم. تعاریفی که در زیر ارائه می‌شود  خاص...
قسمت سوم  اجاره اطاق
اسکان در کانادا

قسمت سوم : اجاره اطاق

۱۰ مهر ۱۳۹۵ -  همزمان با دوران اسکان موقت که می تواند بین یک هفته تا چند ماه باشد (برای نگارنده ۳ روز بود) یکی از اصلی ترین کارها یافتن مکانی برای اقامت دائم است....
قسمت سوم  اسکان در تاون هاوس townhouse
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت سوم - اسکان در تاون‌هاوس townhouse

۸ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه مطالب مربوط به معرفی انواع خانه های مسکونی در شهر مونترال در این قسمت قصد داریم به توضیح نوع دیگری از خانه  بپردازیم که به آن تان هاوس (Townhouse)...
قسمت دوم  اسکان در خانه های دوبلکس
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت دوم - اسکان در خانه‌های دوبلکس

۵ مهر ۱۳۹۵ - در نوشتار گذشته انواع آپارتمان را به شما معرفی کردیم. در این قسمت قصد داریم شما را با انواع خانه در مونترال آشنا سازیم و توضیح کوتاهی درباره مزایا و معایب...
قسمت اول  انواع آپارتمان مسکونی در مونترال
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت اول - انواع آپارتمان مسکونی در مونترال

۱ مهر ۱۳۹۵ - مقدمه یکی از نکاتی که مهاجرین در ماه ها و سال های اول اقامت خود در کشور جدید با آن مواجه می شوند این است که مهاجرت تنها تغییر محل زندگی نیست...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.