آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تحلیلی بر قانون جدید شهروندی کانادا

  تحلیلی بر قانون جدید شهروندی کانادا


 

قانون جدید شهروندی همانگونه که انتظار می رفت از سوی مجلس محافظه کاران تصویب شد. این قانون مورد اعتراض شدید حقوقدانان است ضمن اینکه پتیشن آنلاینی هم علیه آن براه افتاده است. در مورد این قانون در همین وب سایت مطالبی (اینجا و اینجا) نوشته شده که به نظر می رسد تا حدود زیادی زوایای مختلف آن را روشن کرده است اما بازار شایعات و برداشتهای بی پایه ظاهرا داغ است و هر روز سیلی از سوالات تکراری و بی پایان به روشهای مختلف به نگارنده می رسد. در این نوشته سعی می کنم تحلیلی از قانون مورد اشاره ارایه کنم و در مقاله دیگری به شایعات پیرامونی این قانون به خصوص در میان ایرانیان نیز خواهم پرداخت.

کانادا کشوری دموکراتیک است و پایبند به اصول اساسی که آنرا  در منشور کانادایی حقوق و آزادیها (Canadian Charter of Rights and Freedomsتعیین کرده اند. هیچ قانونی نمی تواند اصول این منشور که در حقیقت قانون اساسی کاناداست را نقض کند. قانونی که این اصول را نقض کند می تواند در موارد نقض از سوی دادگاه بی اثر شود.

 

بر اساس بخش الف ماده ۱۲ این منشور، اصول این منشور بر دولت و پارلمان کانادا حاکم است و باید در هر موردی که در حوزه اختیارات آنها قرار می گیرد تسری یابد. آنچه در قانون جدید شهروندی جلب نظر می کند نقض مکرر این اصول است و همین است که مبنای طرح شکایت به دادگاه از سوی حقودانان قرار گرفته است. این به این معنی نیست که همه  تغییرات آن مغایر با اصول است.  از این جهت تغییرات را در دو دسته می توان دید تغییراتی که مغایر با اصول منشور حقوق و آزادیهاست و تغییراتی که در مغایرت با آنها نیست.

 مواردی که با منشور کانادایی حقوق و آزادیها مغایرت ندارد:

برخی شرایط جدیدی که در قانون آمده است با اصول حقوق اساسی کانادا در تضاد نیست و در حقیقت شرایط جدیدی است که دولت حاکم برای دریافت تابعیت کانادا اعلام کرده است. این موارد شامل اجبار به داشتن نمره امتحان زبان، لزوم ماندن در کانادا به مدت ۱۴۶۰ روز در ۶ سال با شرایطی ( Section ۳.۱ c i)، انجام همه الزامات مالیاتی (C iii) و افزایش هزینه درخواست تابعیت است که اگرچه از زاویه ارزشهای کانادایی بسیاری از آنها قابل انتقاد است  ولی به لحاظ حقوقی تعیین شرایط جدید ایرادی ندارد و دادگاه بسیار بعید است که به این بخش از قانون بپردازد از این جهت که مغایر حقوق اساسی افراد نیست. اینکه دولتهای بعدی هم در صدد تصحیح این بخش باشند بسته به این است که شرایط چه باشد. در این زمینه آقای بسطامی هم نظرات خود را در مقاله منتشر شده در پارس کانادا نوشته اند که می توانید اینجا بخوانید. 

 برخی دیگر از تغییرات تصویب شده در قانون در تضاد واضح با اصول منشور حقوق و آزادیهاست و انتظار می رود از سوی دادگاه لغو شوند. این موارد عبارتند از:

 

۱- شرط کردن لزوم داشتن اراده به ادامه زندگی و کار و .... در کانادا (section ۳.۱ c.۱ i)

در این ماده از شروط دادن تابعیت آمده است که فرد باید اراده زندگی و کار در کانادا را در صورت دریافت تابعیت داشته باشد. این ماده در مغایرت آشکار با ماده ۶.۱ منشور حقوق و آزادیهاست. بر اساس این ماده هر کانادایی حق دارد وارد کانادا شود در کانادا بماند و یا آنرا ترک کند Every citizen of Canada has the right to enter, remain in and leave Canada بنابراین چنین شرطی نمی تواند منطقی باشد. به نظر می رسد گنجاندن این بند تنها برای باز کردن راه برای بهانه جویی های بعدی برای سلب تابعیت است که در ادامه مقاله متوجه آن خواهید شد. 

دقیقا بر اساس همسن ماده است که حقوق دانان اظهار می کنند دو نوع تابعیت تعریف شده است کسانی که در کانادا متولد شده اند و کسانی که در قالب این قاانون تابعیت دریافت می کنند. به تعبیری کسانی که پس از دریافت تابعیت کانادا را ترک می کنند در معرض این خطر هستند که متهم شوند به اینکه هنگام دریافت تابعیت اراده زندگی در کانادا را نداشته اند و به این ترتیب متهم به اظهار خلاف واقع شده و بر اساس اختیاری که وزیر دارد می توان تابعیت را پس گرفت. 

۲- دادن اختیار وسیع در باز پس گرفتن تابعیت به وزیر مهاجرت بدون مراجعه به دادگاه و قرار دادن یک وزیر در مقام قاضی (section ۱۰.۱)

بر اساس قانون قبلی تنها در صورتی که فرد با مدارک جعلی اقامت و یا تابعیت دریافت کرده بود بر اساس گزارش وزیر و تنها  از سوی Governor  in Council آن هم به شرط اثبات می شد اقامت او را سلب کرد و در تاریخ کانادا به ندرت این اتفاق افتاده است تا پیش از آمدن محافظه کاران. بر اساس قانون جدید اگر وزیر در موردی که بر اساس Balance of Probabilities  (چیزی شبیه به احتمال قوی) به این جمع بندی برسد که فرد تقلب کرده است می تواند راسا تابعیت را پس بگیرد. یعنی روند قبلی که باید گزارش تهیه می شد و شخص دیگری در این زمینه اقدام می کرد تبدیل به یک پروسه یک نفره شده است.

علاوه بر این آقای وزیر می تواند تابعیت افرادی را که قبل و بعد از تصویب این قانون در زمانی که تبعه کانادا بوده اند محکومیتهای زیر را دریافت کرده اند لغو کند:

- کسانی که محکومیت کیفری دارند و بر اساس ماده ۴۷ قانون کیفری کانادا به جرم خیانت محکوم شده اند

- کسانی که به جرم تروریسم به دست کم ۵ سال زندان محکوم شده اند 

- هرگونه محکومیت بر لساس بندهای ۷۳ تا ۷۶ ، ماده ۷۸ و ماده ۱۳۰ قانون دفاع ملی که منجر به حبس ابد شود و برخی دیگر از محکومیتها بر اساس همان قانون و قانون امنیت اطلاعات و .... 

در موارد بالا وزیر به فرد مورد نظر نامه ای ارسال می کند و در آن در مورد علت تصمیم خود توضیح می دهد و فرد تبعه می تواند به این تصمیم اعتراض کتبی کند و در مورد اینکه به این اعتراض رسیدگی شود یا خیر وزیر تصمیم می گیرد و در این زمینه نیز به وی پاسخ کتبی می دهد چنانکه می بینید در اینجا آقای وزیر هم نقش دادستان هم نقض قاضی را بازی می کند و در حقیقت غیر از مجازاتی که به متهم روا دانسته شده مجازات دیگری که سلب تابعیت است به او تحمیل می کند. این سیاست از زاویه حاکمیت کشورها هم مورد بحث است و معمولا کشورها خود را محق به مجازات تبعه خود می دانند و اگر چه ممکن است مجازات سنگینی بر او تحمیل کنند هرگز تابعیت که راه اعمال حاکمیت بر فرد تبعه را منتفی نمی کنند.

بندهای بعدی کار را خرابتر هم می کند.

- اگر آقای وزیر به طور منطقی به این باور برسد که شخصی که تابعیت را بدست آورده است آنرا با ارایه اطلاعات خلاف واقع و یا مدارک جعلی به دست اورده است می تواند تابعیت او را لغو کند البته اینجا مورد را به دادگاه اعلام می کند و نیازمند اعلام دادگاه است

- اگر آقای وزیر به طور منطقی به این باور برسد که که شخص قبل و یا بعد از تصویب این قانون در زمانی که تبعه کانادا بوده است وارد نیروهای مسلح کشوری شده است و یا عضو گروهی مسلحانه شده است که آن کشور و یا گروه با کانادا رویارویی نظامی دارد می تواند به ترتیب بالا تابعیت او را لغو کند. اینکه تعریف گروه مسلحانه چیست و رویارویی نظامی چیست البته قانون ساکت است و این اصطلاحات در دیگر قوانین نیز استفاده نشده است و سابقه ندارد.

موارد بالا حتی شامل کسانی که در کانادا دنیا آمده اند هم می شود بنابراین به نوعی به آن دسته از اتباع کانادا که تابعیت دیگری هم دارند یک مجازات تبعید از کانادا هم به تشخیص وزیر با پس گرفتن تابعیت تحمیل می شود. این موضوع از جهت تبعیض میان اتباع هم خلاف منشور است.
 

۳- نقض حق تجدید نظر از احکام قضایی

در تمام مواردی که وزیر دادگاه را درگیر می کند حق تجدید نظری دیده نشده است و و بر اساس ماده ۱۰.۵ و ۱۰.۶ بر خلاف ماده ۲۷ قانون دادگاههای فدرال، تبعه مورد غضب وزیر حق تجدید نظر از حکم دادگاهی که وزیر گرفته است ندارد 

۴- ممانعت از ورود تبعه کانادا به کانادا

بر اساس ماده ۱۰.۵ بر اساس درخواست وزیر امنیت عمومی وزیر مهاجرت می تواند مانع ورود تبعه کانادا به کانادا و یا اخراج وی از کانادا شود بر اساس اینکه آن فرد امنیت کانادا را نقض می کند و یا حقوق بشر را نقض کرده است و یا درگیر جرایم سازمان یافته بوده است. در اینجا البته باید فکتهای مورد نظر وزیر از سوی دادگاه بررسی شود. این بخش از قانون هم به شدت مغایر ماده ۶.۱ منشور کانادایی حقوق و آزادیهاست از این جهت که حق اتباع کانادا را به ورود و زندگی در کانادا مشهور به Mobility Right نقض می کند.

۵- حق معلق کردن رسیدگی به تقاضای تابعیت به دلخواه وزیر 

بر اساس ماده ۱۳.۱ آقای وزیر می تواند رسیدگی به درخواست تابعیت افراد را به هر اندازه که لازم بداند معلق کند. این بند نیز مغایر اصول حقوقی کانادایی و روح قانون اساسی است ضمن اینکه راه را برای سو استفاده و تبعیض میان متقاضیان باز می کند. افرادی که درخواست میدهند باید در زمانی منطقی و معقول پاسخ درخواست خود را بگیرند. عدم پاسخ یک مقام دولتی به یک درخواست قانونی می تواند موجب خساراتی به متقاضی شود که عادلانه نیست. در غیاب چنین قانونی هم از این دست سو استفاده ها از موقعیت در میان وزیران محافظه کار دیده شده است و باز گذاشتن دست وزیر در این زمینه به معنی دادن کارت سفید برای اعمال تبعیض میان متقاضیان است. فردا روز اگر آقای وزیر پاسخ متقاضیان سیاه پوست را برای مدتی طولانی ندهد کسی نمی تواند به او اعتراض کند و به اختیارات خود ناشی از این ماده استناد خواهد کرد. 

 

۵- حق معلق کردن رسیدگی به تقاضا به دلخواه وزیر 

بر اساس ماده ۱۳.۱ آقای وزیر می تواند رسیدگی به درخواست تابعیت افراد را به هر اندازه که لازم بداند معلق کند. این بند نیز مغایر اصول حقوقی کانادایی و روح قانون اساسی است ضمن اینکه راه را برای سو استفاده و تبعیض میان متقاضیان باز می کند. افرادی که درخواست میدهند باید در زمانی منطقی و معقول پاسخ درخواست خود را بگیرند. عدم پاسخ یک مقام دولتی به یک درخواست قانونی می تواند موجب خساراتی به متقاضی شود که عادلانه نیست. در غیاب چنین قانونی هم از این دست سو استفاده ها از موقعیت در میان وزیران محافظه کار دیده شده است و باز گذاشتن دست وزیر در این زمینه به معنی دادن کارت سفید برای اعمال تبعیض میان متقاضیان است. فردا روز اگر آقای وزیر پاسخ متقاضیان سیاه پوست را برای مدتی طولانی ندهد کسی نمی تواند به او اعتراض کند و به اختیارات خود ناشی از این ماده استناد خواهد کرد

 

۶- تبعیض میان کاناداییها: آنها که تابعیت دیگری دارند و آنها که تنها تبعه کانادا هستند

این قانون در چند بند خود به شدت ماده ۱۵.۱ منشور را نقض می کند. بر اساس این ماده همه افراد مساوی اند و نمی توان به دلیل رنگ و نژاد و ..... میان افراد تفاوت قایل شد. اینکه وزیر می تواند در مورد افرادی که تابعیت دیگری هم دارند با دست بازتری عمل کند و یا مجازات تبعید را بر آنها به صرف محکومیت کیفری حتی در خارج از کانادا بار کند قطعا خلاف اصل تساوی مندرج در منشور است.

·    15. (1) Every individual is equal before and under the law and has the right to the equal protection and equal benefit of the law without discrimination and, in particular, without discrimination based on race, national or ethnic origin, colour, religion, sex, age or mental or physical disability.

 

۷- استفاده از سلب تابعیت به عنوان یک مجازات مضاعف در مواردی که وزیر تشخیص می دهد و یا مواردی که فردی در کشور دیگر محکومیت کیفری دریافت کرده است جدا از اینکه آیا کشور محاکمه کننده از کشورهای دموکراتیک است یا خیر 

 همانگونه که گفته شد آقای وزیر بر اساس این قانون می تواند تابعیت افرادی را که محکومیت کیفری دارند نقض کند این محکومیت می تواند در کشور دیگری اتفاق افتاده باشد. این اختیار به شدت خطرناک است از این جهت که در بسیاری از کشورها محکومیت افراد لزوما مطابق اصول و قوانین بین المللی نیست و در برخی کشورها افراد به دلایل سیاسی محکومیتهای کیفری با عناوینی مانند تروریسم می گیرند. به این ترتیب کانادا نیز در همراهی با آن دسته از کشورها محکومین گاه بی گناه آن کشورها را به مجازات دیگری هم محکوم می کند و آن سلب تابعیت کاناداست البته اگر آن فرد تابعیت دیگری غیر از کانادا داشته باشد.

 

مقاله دوم را اینجا بخوانید 

 

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۷ تير ماه ۱۳۹۳ در ۰۶:۱۰:۱۳ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۲۵۴۴۸ - برچسب ها:
c-24سیتیزن شیپ کاناداشهروندی کاناداتابعیتتابعیت کاناداسیتیزن شیپی کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
تناقض عنوان و محتوا
قانونی که شهروندی کانادا را تضعیف می‌کند

تناقض عنوان و محتوا

۳۱ امرداد ۱۳۹۳ - متن یادداشت علی مختاری، ناشر پرنیان برای 24‌مین شماره این نشریه که در این صفحه به زبان فارسی، و این صفحه به زبان انگلیسی در نسخه pdf تعاملی نشریه منعکس شده...
قانون جدید شهروندی دوام ندارد
به دلیل نقض اصول منشور حقوق و آزادی های کانادا

قانون جدید شهروندی دوام ندارد

۱۸ امرداد ۱۳۹۳ - از کامنت ها و ایمیل هایی که دریافت می کنم کاملا روشن است که قانون جدید شهروندی کانادا نگرانی هایی را برای  بسیاری از ایرانیان مهاجر و یا آنان که قصد...
ابهامات و شایعات پیرامون قانون جدید شهروندی هارپر
پاسخ به سوالات متداول در مورد C-24

ابهامات و شایعات پیرامون قانون جدید شهروندی هارپر

۲۲ تير ۱۳۹۳ -   قانون جدید شهروندی از سوی دولت و مجلس محافظه کار کانادا به رهبری هاپر تصویب شده است. این قانون نیز مانند دیگر طرحهای محافظه کاران که با عنوانی مثبت و محتوایی...
قانون شهروندی هارپر از منظر حقوق دانان
قانون جدید شهروندی و پیدایش دو گروه کانادایی

قانون شهروندی هارپر از منظر حقوق‌دانان

۱۹ تير ۱۳۹۳ - مایکل آدامز (رئیس موسسه Environics Institute) / آودری مک‌لین (استاد حقوق دانشگاه تورنتو) / رتنا امیدوار (رئیس موسسه Maytree)   دولت مرکزی بر این ادعاست که قانون جدید شهروندی مورد نظر وی «حافظ...
پاسخ به سوالات مهاجرتی نوزدهم ژوئن با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۴
ساعت 22:۰۰ به وقت تهران

پاسخ به سوالات مهاجرتی، نوزدهم ژوئن با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۴)

۱ تير ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی طبق روال هر هفته، این هفته نیز دوشنبه ۲۹ خرداد برابر با ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ با حضور علی مختاری، عضو...
لایحه شهروندی تا پایان ماه ژوئن اجرایی می شود
سناتور امیدوار دقایقی پیش در صفحه توییتر خود نوشت

لایحه شهروندی تا پایان ماه ژوئن اجرایی می شود

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - سناتور راتنا امیدوار دقایقی پیش در صفحه توییتر خود نوشت: لایحه شهروندی این هفته درمجلس عوام مطرح خواهد شد و دوباره به مجلس سنا بازگردانده می شود و بعد از امضای...
پاسخ به سوالات مهاجرتی بیست و نهم می با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۱

پاسخ به سوالات مهاجرتی، بیست و نهم می با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۱)

۹ خرداد ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی طبق روال هر هفته، دوشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰...
حمایت سناتورهای کانادا از لایحه جدید شهروندی
جزئیات لایحه جدید شهروندی بار دیگر زیر ذره بین سناتورها در جلسه 28 مارس سنا

حمایت سناتورهای کانادا از لایحه جدید شهروندی

۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - مجلس سنا پس از دو هفته تعطیلات، دیروز سه شنبه 28 مارس 2017 با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حمله تروریستی لندن و به نشانه ابراز همدردی با پارلمان و...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...
زمان رسیدگی به پرونده های درخواست تابعیت به یک سال رسیده است
اعلامیه هفتم اکتبر وزیر مهاجرت به مناسبت هفته تابعیت

زمان رسیدگی به پرونده های درخواست تابعیت به یک سال رسیده است

۲۴ مهر ۱۳۹۵ - وزیر مهاجرت کانادا در اعلامیه ای که روز ۷ اکتبر به مناسبت هفته تابعیت صادر کرده است ضمن اعلام اینکه تعداد پرونده های درخواست تابعیت منتظر رسیدگی ۸۰٪ کمتر شده است...
آخرین مطالب سایت:
جاستین ترودو پیروز انتخابات فدرال کانادا
بار دیگر لیبرال ها برنده انتخابات شدند

جاستین ترودو، پیروز انتخابات فدرال کانادا

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - پس از یک مبارزه سخت، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو توانست دولت اقلیت را به دست آورد و برای چهارسال دیگر نیز به اداره کانادا ادامه خواهد داد. عده ای دور...
کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند
فراخوان نپارس برای همراهی متقاضیان در این شکایت

کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - از آنجا که پرونده متقاضیان برنامه های تجاری در مرحله فدرال بیش از حد انتظار طولانی شده است، کنپارس بنا دارد با کمک کادر حقوقی بسیار کارآمد شکایتی را در دادگاه...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد
برای دریافت اقامت کانادا، مزیت استان کبک به سایر استان های کانادا چیست؟

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - استان کبک و به طور مشخص شهر زیبای مونترآل این روزها پذیرای تعداد قابل توجهی دانشجوست که به امید دریافت اقامت دایم کانادا وارد دوره های آموزشی در دانشگاهها و دیگر...
دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دومین انتخاب اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر در سال 2019 ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در دور جدید انتخاب در 16 اکتبر 2019، دولت کانادا از 500 متقاضی اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357 دعوت کرده است تا برای اقامت دائم کانادا...
 چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های " راهنمای کاربردی موفقیت" منتشر شد

"چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟"

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - کتاب "چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟" چهارمین جلد از مجموعه کتاب های "چگونه" است که توسط انتشارات سرزمین من و با همکاری کاریابی بین المللی سرزمین نیکان و شرکت کنپارس...
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.