آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • توصیه هایی برای خریدن یک فرنچایز Franchise قسمت دوم

  توصیه‌هایی برای خریدن یک فرنچایز Franchise-قسمت دوم


قسمت اول این نوشته در اینجا در دسترس است.

متن کامل را در وبسایت پرنیان در اینجا ببینید.

هزینه‌ها

خرید یک فرنچایز ارزان‌ترین روش برای راه‌اندازی یک بیزینس نیست. در این مسیر هزینه‌های زیاد دیگری نیز باید پرداخت و برخی از آنها را هم باید پیش از شروع به کار پرداخت کرد یعنی حتی قبل از این ‌که درآمدزایی از فرنچایز برای شما شروع شده باشد. انجمن کانادایی فرنچایز (CFA) فهرستی را برای ما فراهم کرده که در آن انواع مختلف هزینه‌هایی (به دلار کانادا)، که ممکن است در یک قرارداد فرنچایز بیاید، معرفی شده است.

توجه: این اعداد هزینه‌های متوسط هستند. از آن‌جایی که کار فرنچایزی‌ها و بخش‌هایی که آنها در آن فعالیت می‌کنند طیف متنوعی ازجمله بیزینس‌های خانگی گرفته تا هتل‌ها و رستوران‌ها را در بر می‌گیرد،‌ این هزینه‌ها به نسبت نوع فرنچایز بسیار متغیر هستند.

 • هزینه فرنچایز (به هنگام عقد قرارداد و قبل از شروع به کار پرداخت می‌شود) : ۲۳ هزار دلار
 • سرمایه‌گذاری در سهام (فرنچایزی برای این سرمایه‌گذاری نه تنها باید فرنچایز را باز و راه‌اندازی کند بلکه باید تا زمانی که آن فرنچایز به سوددهی برسد به کار خود را ادامه دهد) : ۱۶۰ هزار دلار
 • حق امتیاز روی سود: ۵ تا ۱۰ درصد از فروش
 • هزینه‌های دیگر (بخشی از هزینه‌های فرنچایزر مثلا هزینه‌های تبلیغات کشوری، هزینه‌های تحقیقات و توسعه ، آموزش کارکنان و ...)

آیا کار دیگری را کنار گذاشته‌اید تا یک فرنچایزی شوید؟

قبل از خرید یک فرنچایز باید این ده سوال مهم را با دقت از خوتان بپرسید و به آنها جواب دهید:

 • آیا آمادگی این را دارید که مسئولیت شروع و راه‌اندازی بیزینس خودتان را بپذیرید؟
 • آیا خانواده‌اتان انتخاب شما را تایید می‌کنند و در این راه به شما کمک خواهند کرد؟
 • آیا این فعالیت را آن‌قدر دوست دارید که برای ۵، ۱۰ یا ۱۵ سال خود را متعهد به انجام آن کنید؟
 • آیا مواجهه با مردم را دوست دارید و در آن مهارت لازم را دارید؟ یادتان باشد که در این کار باید به طور مستقیم با مشتری، کارکنان خود، فرنچایزر و فرنچایزی‌های دیگر سر و کار داشته باشید.
 • آیا از کارکنان فرنچایزر خوشتان می‌آید؟ منظور همان کسانی است که با آنها سر و کار خواهید داشت.
 • آیا دوست دارید قوانین و سیستم فرنچایزر را کاملا مراعات کنید؟
 • آیا از پس خرید یک فرنچایز برمی‌آیید؟
 • آیا مدارک قانونی را به دقت مطالعه کرده‌اید؟
 • آیا فرنچایزی که می‌خواهید بخرید فرنچایز موفقی بوده است یا خیر؟
 • آیا فرنچایزی‌های دیگر همین فرنچایز معمولا از بیزینس‌اشان خوشحال و راضی هستند؟

مراقب ریسک و خطر ادعاهای فریبنده باشید

خریداران مراقب باشند! می‌گویند سرمایه‌گذاری در بیزینس فرنچایز عاری از ریسک است؛ شهرتی که بیشترین سود را نصیب این نوع از بیزینس‌ها کرده و سبب شده تا کسانی که به دنبال دردسر اعداد و ارقام نیستند به سراغ آنها بروند.

بر اساس آمار CFA درحال حاضر در کانادا ۷۶ هزار فرنچایز مشغول فعالیت هستند که درآمد سالانه آنها معادل ۱۰۰ میلیارد دلار است. گرچه طرفداران فرنچایز ادعا می‌کنند که ۹۰ درصد از فرنچایزی‌ها از وضعیت خوب کار خود در درازمدت راضی هستند و احتمال شکست را برای بیزینس‌های مستقل بسیار بیشتر می‌دانند اما نتایج بررسی انجام شده توسط یکی از استادان دانشگاه Wayne State شهر دیترویت، که در Wall Street Journal منتشر شده، چیز دیگری را نشان می‌دهد. بر اساس نتایج این بررسی میزان شکست در میان فرنچایزی‌ها تقریبا ۳۵ درصد و در میان صاحبان بیزینس‌های مستقل ۲۸ درصد است. در یک بررسی دیگر هم این نتیجه به دست آمده که ۸۰ درصد از فرنچایزی‌ها شکست می‌خورند، ۶۲ درصد آنها کمتر از آن مقداری درآمد دارند که فرنچایزر به آنها وعده داده و حدود ۴۰ درصد نیز گفته‌اند که فرنچایزر در فاصله کمی از آنها یک فرنچایز دیگر باز کرده که سبب شده تا فروش آنها به شدت افت کند.

تقلب و جعل

موفقیت در امر اداره فرنچایز سبب شده تا برخی متقلبان نیز به فکر سوء‌استفاده از این روش بیفتند. البته کارهایی هست که با انجام آنها می‌توان مانع از موفقیت آنها شد. شورایی به نام Council of Better Business Bureau که وظیفه خود را ایجاد فضای مطمئن‌تر بیزنسی در امریکا و کانادا تعریف کرده است و به صورت مخفف آن را CBBB یا BBB می‌نامند، پیشنهاد می‌کند که چنانچه فرنچایزی شرایط زیر را داشت باید نسبت به آن با احتیاط بیشتری رفتار کنید:

 • وعده سودهای کلان در ازای سرمایه‌گذاری‌های بسیار ناچیز.
 • درخواست از شما برای «اقدام سریع»؛ قبل از آن‌که به شما این فرصت را بدهند که بتوانید در مورد چند و چون کار به دقت تحقیق کنید.
 • ناتوانی در ارائه اطلاعات و آمار و یا ارائه آمار نادرست در مورد فروش فرنچایز، سود آن، محل آن و غیره.
 • وعده «فروش آسان» محصولات یا خدمات فرنچایز.
 • ناتوانی در شناخت افسران یا مدیران کمپانی.
 • تلاش برای فروختن فرنچایز به شما با قیمتی بالاتر از آنچه آگهی شده.
 • وعده کسب سود از طریق فروش‌های زنجیره‌ای یا طرح‌های هرمی که در آن شما از طریق فروش فرنچایزهای دیگر یا انجام وظیفه توزیع، به پول دست پیدا می‌کنید.
 • استفاده از اسامی‌ای که شبیه به اسامی معروف هستند اما ارتباطی با شرکت‌های مشهور ندارند.
 • وعده درآمدهای بالا از طریق «کار در خانه» یا «کار در وقت اضافی».

همیشه برای اطلاع از اعتبار یک شرکت فرنچایز و پیش از آن‌که گفتگو در مورد خرید یک فرنچایز را آغاز نمایید، از Better Business Bureau کسب اطلاع کنید. علاوه بر این از گزارش‌های آژانس‌های بازرگانی، بانک‌های محلی و منابع و مراجع مشابه آنها برای آگاهی از وضعیت موجود فرنچایزر مورد نظر خود کمک بگیرید.

هزینه‌های مخفی

برخی از فرنچایزر‌ها انواع مختلفی از هزینه‌های مخفی را به خریدار خود تحمیل می‌کنند: مثلا اگر فرنچایزی به قوانین مورد نظر آنها بی‌توجهی کند او را جریمه می‌کنند یا در قرارداد از محدودیت تهیه موارد مورد نیاز از تامین‌کنندگان مشخص حرف می‌زنند که در این‌صورت فرنچایزی باید با قیمت‌های بالاتری این مواد را تهیه کند. اگر هزینه آموزش بخشی از هزینه فرنچایز باشد، غالبا فرنچایزی باید در طول دوران آموزش هزینه‌های سفر یا ایاب و ذهاب را خودش بپردازد. علاوه بر این فرنچایزی برای مجوز گرفتن و بیمه بیزینس خود نیز باید شخصا هزینه‌های لازم را پرداخت نماید.

انتخاب ضعیف و نامناسب محل

اولین دلیل شکست یا عملکرد ضعیف یک بیزینس محل آن است. محل نامناسب می‌تواند تا ۲۰۰ درصد در میزان فروش دو فروشگاه مشابه از یک فرنچایز تاثیر داشته باشد. قبل از امضای قرارداد لیز یا ساب‌لیز (تحویل گرفتن لیز از یک فرنچایزی دیگر) کارهای زیر را با دقت انجام دهید:

 • قبل از این‌که خودتان را نسبت به یک بیزینس متعهد کنید، محل مناسب را انتخاب کنید
 • برای پیدا کردن محل خوب حسابی وقت بگذارید
 • بهترین معامله ممکن را انجام بدهید
 • به جای انتخاب محل با اجاره ارزان‌تر به سراغ محل بهتر اما گران‌تر بروید
 • محلی را که انتخاب کرده‌اید از نظر بزرگی جمعیت، سن جمعیت، سبک زندگی، متوسط درآمد و... بررسی کنید
 • اگر نمی‌توانید جایی را که به دنبالش هستید پیدا کنید،‌ منتظر پیدا کردن بهترین محل ممکن بمانید و عجله نکنید.

یک فرنچایز بالقوه را ارزیابی کنید

خرید یک فرنچایز سرمایه‌گذاری بزرگی است و هر فرنچایزی هم برای هر کسی خوب نیست. برای این‌که از درستی تصمیم خود مطمئن باشید باید:

 • در مورد فرنچایزر تحقیق کنید
 • با فرنچایزی‌های دیگر صحبت کنید
 • به مدارک گویای وضعیت فرنچایز دست پیدا کنید
 • با یک وکیل فرنچایز گفتگو کنید

انجمن کانادایی فرنچایز (CFA) برای کمک به شما در این مسیر، فهرستی از سوالاتی که باید قبل از اقدام به خرید یک فرنچایز باید از خود بپرسید آماده کرده که این سوالات در نشانی زیر قابل مشاهده هستند:

Checklist to Evaluate a Potential Franchise

منابع و مآخذ:

Canadian Franchise Association: http://www.cfa.ca

International franchise association: http://www.franchise.org

Canadian Franchise DirectoryTM : http://www.franchisedirectory.ca

Franchises opportunities: http://franchiseopportunities.com

Canada Franchise Opportunities: http://canada.franchiseopportunities.com


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۹ تير ماه ۱۳۹۳ در ۰۴:۴۷:۴۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۴۹۳۲ - برچسب ها:
parnian magazineخرید فرانچایز در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
پایان هشتمین رقابت

پایان هشتمین رقابت

هشت برگزیده هشتمین دوره مسابقه هفت سین پرنیان انتخاب شدند ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - دبیرخانه هشتمین دوره مسابقه بزرگ هفت سین پرنیان، ضمن سپاس از تمامی شرکت کنندگان در بخش اصلی و جنبی این مسابقه پس از بررسی نهایی و حذف لایک های تقلبی، نتایج...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
خدمات دولت کبک به کهنسالان

خدمات دولت کبک به کهنسالان

۱۹ آبان ۱۳۹۵ - جمعیت کبک نیز مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان به سرعت در حال پیر شدن است. این امر تاثیر زیادی به ویژه بر خدمات اجتماعی  به کهنسالان خواهد داشت و جوامع...
اما شما به کسی نگین
یک خاطره از نوروز

اما شما به کسی نگین

۲ فروردين ۱۳۹۵ - ونکوور/در آستانه نوروز ۱۳۹۳ جونم براتون بگه: قدیما – نه خیلی قدیما! - همین چند ده سال پیش که مراسم هنوز ریشه‌ا‌شون تو خاک بود، نوروز یه رنگ دیگه داشت. نمی‌خوام بگم که...
جلسات فروش اتلاف وقت یا راهگشا
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

جلسات فروش، اتلاف وقت یا راهگشا

۷ اردي بهشت ۱۳۹۴ - این مطلب در شماره 31-32 پرنیان کانادا, در این صفحات منعکس شده است.در ادامه سلسله مطالب مربوط به شاغلان بخش فروش یک شرکت تجاری و واحد فروش به عنوان موتور محرکه کسب درآمد...
جلسات فروش اتلاف وقت یا راهگشا
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

جلسات فروش، اتلاف وقت یا راهگشا

۲۱ فروردين ۱۳۹۴ - این مطلب در شماره 31-32 پرنیان کانادا, در این صفحات منعکس شده است. در ادامه سلسله مطالب مربوط به شاغلان بخش فروش یک شرکت تجاری و واحد فروش به عنوان موتور محرکه کسب درآمد...
شماره نوروز 1394 پرنیان کانادا  کوپن 75 امتیازی

شماره نوروز 1394 پرنیان کانادا + کوپن 75 امتیازی

۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - شماره فروردین 1394 پرنیان که به دلیل ادغام شماره‌های ماه‌های مارچ و ایپریل در صفحات بیشتری انتشار یافته در وبسایت نشریه و همچنین از طریق اپلیکیشن‌های نشریه در دسترس است. شماره 31-32...
زبان ناشناسان و آرزوی سال نو
یادداشت سردبیری شماره نوروزی پرنیان

زبان‌‌ناشناسان و آرزوی سال نو

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - واپسین دقایق سالی که به پایان خود نزدیک می‌شود و نخستین لحظات سالی که آغاز می‌شود توام با نوعی تضاد و تداخل احساسات هستند. معمولا مشکلات، دغدغه‌ها و از دست دادن‌های...
صد رحمت به علی بابا و چهل دزد بغداد
کمپانی‌های تلفن همراه و اینترنت امریکای شمالی مشتریان را شاکی می‌کنند

صد رحمت به علی‌بابا و چهل ‌دزد بغداد!

۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - گزارش خبری «فاکتور» از بدحسابی شرکت تلفن بل که از شبکه سراسری فرانسه زبان کانادا پخش شدبا مردم کاری را نکن که دوست نداری با تو بکنند. این دستور تقریبا همه...
صد رحمت به علی بابا و چهل دزد بغداد
کمپانی‌های تلفن همراه و اینترنت امریکای شمالی مشتریان را شاکی می‌کنند

صد رحمت به علی‌بابا و چهل ‌دزد بغداد!

۵ اسفند ۱۳۹۳ - گزارش خبری «فاکتور» از بدحسابی شرکت تلفن بل که از شبکه سراسری فرانسه زبان کانادا پخش شد با مردم کاری را نکن که دوست نداری با تو بکنند. این دستور تقریبا همه...
اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - برای مطالعه این متن در نسخه دیجیتالی شماره 29 پرنیان اینجا را ببینید.امروزه همگان به این نتیجه رسیده‌اند که رشد و توسعه پایدار هر بنگاه اقتصادی‌ در گرو ایجاد فرهنگ آموزش و یادگیری...
اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی

۹ بهمن ۱۳۹۳ - برای مطالعه این متن در نسخه دیجیتالی شماره 29 پرنیان اینجا را ببینید. امروزه همگان به این نتیجه رسیده‌اند که رشد و توسعه پایدار هر بنگاه اقتصادی‌ در گرو ایجاد فرهنگ آموزش و یادگیری...
بیست و نهمین شماره پرنیان منتشر شد کوپن 75 امتیازی
با مرور مهم‌ترین وقایع و حوادث سال 2014

بیست و نهمین شماره پرنیان منتشر شد+ کوپن 75 امتیازی

۱۷ دي ۱۳۹۳ - در بیست و نهمین شماره ماهنامه پرنیان کانادا مرور وقایع و اتفاقات مهم سال 2014 محور اصلی مطالب نشریه است. شماره ژانویه 2015 که به مناسبت آغاز سال نو یک کوپن 75...
آیا ماشین های هوشمند جانشین آدم ها خواهند شد قسمت دوم و لینک به مطلب کامل
درباره تغییرات عظیم در بازار کار

آیا ماشین‌های هوشمند جانشین آدم‌ها خواهند شد؟ قسمت دوم و لینک به مطلب کامل

۱۶ دي ۱۳۹۳ - نوشته PAUL WISEMAN, BERNARD CONDON and JONATHAN FAHEY یادآوری: خلاصه‌ای از این مطلب پیشتر در وبسایت پارس‌کانادا منتشر شده است اما به دلیل اهمیت مباحث مطرح شده و اطلاعات و آمار آن، نسخه کامل‌تر...
آیا ماشین های هوشمند جانشین آدم ها خواهند شد
درباره تغییرات عظیم در بازار کار

آیا ماشین‌های هوشمند جانشین آدم‌ها خواهند شد؟

۲۹ آذر ۱۳۹۳ - نوشته PAUL WISEMAN, BERNARD CONDON and JONATHAN FAHEY یادآوری: خلاصه‌ای از این مطلب پیشتر در وبسایت پارس‌کانادا منتشر شده است اما به دلیل اهمیت مباحث مطرح شده و اطلاعات و آمار آن، نسخه کامل‌تر...
آخرین مطالب سایت:
علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند
چهارشنبه 15 می 2019 ساعت 8 صبح برگزار می شود

علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند

۲۳ اردي بهشت ۱۳۹۸ - نشست هفتگی گروه همبستگی بازرگانان ایرانی مقیم مونترال (IBNG) روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۹ صبح در رستوران Eggsfrutti  واقع در 6710 خیابان saint Jacques شهر مونترال برگزار می...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها اجرا می شود

برنامه بعدی: جمعه 3 خرداد 1398 ۲۲ اردي بهشت ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید،...

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - آیا می دانید که کنپارس نماینده رسمی سازمان تامین اجتماعی ایران در کانادا ست؟ سازمان تامین اجتماعی ایران، کنپارس را به عنوان نماینده رسمی و تام الاختیار این سازمان در امور بیمه...
پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور/ فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی برای سال تحصیلی 2019-2020 در همه شهرهای کانادا به پایان رسیده است و فقط  برای مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می 2019...
حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است

حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است؟

۱۰ اردي بهشت ۱۳۹۸ - اول آوریل برای اکثر استان های کانادا تاریخ افزایش حداقل حقوق است. استان کبک، حداقل حقوق را 50 سنت افزایش خواهد داد که از فردا اول می 2019 اجرایی خواهد شد. برخی...
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451
انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری در 17 آوریل 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - در انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 17 آوریل 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 451 صادر شد.  انتخاب شماره 114 مورخ 3 آوریل 2019 نیز...
آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان، ساعاتی پیش چهارشنبه 17 آوریل 219 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را بار دیگر تغییر داد.    برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان در دو زیر مجموعه اکسپرس...
آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان در 4 آوریل 2019 فهرست مشاغل مورد نیاز این استان برای هر دو روش اکسپرس انتری و OID را تغییر داد.  این فهرست شامل مشاغلی ست که بازار...
10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند
همیشه رفتن به دانشگاه، حقوق بالا را ضمانت نمی کند

10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند

۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - مونترال بلاگ هفته گذشته 10 شغل پردرآمد را که نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی ندارند، معرفی کرد.  دغدغه بسیاری از نوجوانان و جوانان، شغل آینده آنهاست و برای بسیاری از آن ها...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.