آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • صداقت بهترین سیاست است

  صداقت بهترین سیاست است

آخرین قسمت از مجموعه گفتگوهای با مهندس رفعتی از موکلان کنپارس درباره تجربه وی در مسیر مهاجرت. عکس یکی از خیابان‌های مشهور مونترال را نشان می‌دهد.

قسمت اول این گفتگو با آقای حمیدرضا رفعتی که به مراحل آماده‌سازی وی و همسرش برای مهاجرت می‌پرداخت در اینجا منعکس شده است. در قسمت دوم با تجربه ایشان از حضور در مصاحبه کبک آشنا شدید و حالا آخرین قسمت این گفتگو را می‌خوانید.

موفقیت در مصاحبه را اول هفته بعدش به کنپارس اطلاع دادیم یعنی دوسه روز بعد. یک اتفاق عجیبی بعد از مصاحبه می‌افتد. انگار بعد از مصاحبه آدم خالی می‌شود. فکر می‌کند خوب حالا چه شد؟ البته خیال آدم به لحاظ درونی راحت می‌شود، چون می‌گوید کارهایی که من باید انجام می‌دادم را انجام دادم، حالا دیگر دست سفارت بخش فدرال یا کبک یا هرکسی غیر از من است. اما به هرحال انگار به یک باره خالی شده‌ای و همه چیز را تمام شده می‌بینی. یک حس عجیبی است روزهای پس از مصاحبه.

حالا برنامه‌مان را طوری گذاشتیم که اگر ما تا دوسال و نیم دیگر هم بتوانیم برویم، ایده‌آل و خوب است. کارهایی که اینجا شروع کردیم را انجام می‌دهیم. زبان می‌خوانیم. خانمم دیگر سر کار نمی‌روند پس می‌توانند دوباره به کلاس زبان بروند تا خیلی هم در خانه نمانند. 

برنامه خودم را هم گذاشتم روی گرفتن مدارک بین‌المللی در رشته کامپیوتر در این زمان باقیمانده تا مهاجرت. چون ما در کامپیوتر چیزی داریم به عنوان مدرک‌های بین‌المللی، یعنی برخلاف رشته‌های دیگر که شما باید بروید کانادا و پروسه طولانی معادل‌سازی مدرکی که در ایران گرفتید را طی کنید، در آی تی می‌توانید مدارک بین‌المللی بگیری که خیلی از کارفرماها آن جا این را می‌خواهند، مثل مدرک مایکروسافت. این مدارک بین‌المللی است و کیفیت آن مورد پذیرش همه جا است و در کانادا در جذب شما بسیار موثر است. خلاصه یکی از برنامه‌های من این است که در این دوسال بتوانم یکی دوتا از این مدارک را بگیرم و خیلی حرفه‌ای‌تر به رشته تخصصی‌ام بپردازم. ببینید من برای خودم یک تجارت کوچک راه انداختم و شاید مهم‌ترین نتیجه‌اش این بود که بفهمم هرکسی را بهر کاری ساختند. من به این موضوع اعتقاد نداشتم چون دوست داشتم هر چیزی را تجربه کنم. به هرحال رشته تحصیلی و کار من کامپیوتر بوده ولی همیشه دوست داشتم یک تجارتی داشته باشم و برای همین امسال این کار را با یک فست‌فود انجام دادم. پدرم قبلش می‌گفت که این کار تو نیست و بهتر است انجام ندهی. ولی من فکر می‌کردم آدم باید خودش تجربه کند، بنابراین انجامش دادم ولی بعد فهمیدم که باید دنبال کار خودم باشم و در کانادا هم سعی کنم دقیقا در همان زمینه کاری خودم یعنی کامپیوتر فعالیت کنم.

شاید مهم‌ترین چیز در مرحله‌ای که ما در آن قرار گرفته‌ایم، تنظیم روابط عاطفی خانوادگی و مدیریت آنها در این زمان کنده شدن و رفتن باشد. ما حتی تا دو هفته پیش از رفتن به مصاحبه به خانواده خودم و همسرم نگفته بودیم که ما می‌خواهیم مهاجرت کنیم، چون واکنش آنها را می‌دانستیم. به هر حال من فرزند اول خانواده هستم و پسرم نوه اول خانواده. پدرم حدودا ۷۰ ساله هستند و خوب هم ایشان و هم مادرم به شدت به نوه‌شان وابسته شده‌اند. در این مورد وضعیت خانمم بهتر است چون فرزند چندم خانواده است و وابستگی‌ها نسبت به او کمتر است. ما به پدر و مادرم قول دادیم که تا تولد دوسالگی فرزندمان هم ایران باشیم که امیدوارم این طور بشود. پدرم تقریبا هر روز می‌آید، پسرم را می‌بیند و می‌گوید می‌خواهند تو را از ما جدا کنند. من و همسرم بعد از ازدواج سعی کردیم کمی از مراودات خانوادگی‌مان کم کنیم تا وابستگی‌های این چنینی کمتر بشود و برای مهاجرت مشکلی در این زمینه نداشته باشیم، حتی به دلیل وسواس شدیدی که روی فرزندمان داشتیم او را خیلی کم از خانه بیرون می‌بردیم. اما بهر حال این خصلت پدر و مادرهاست. ما سعی کردیم بارها برای‌شان توضیح دهیم که هر سال یکبار می‌توانیم همدیگر را ببینیم و حتی می‌شود به ویزای پدر و مادر هم فکر کرد. می‌دانید؛ پدر و مادرهای ما همه عمرشان را برای خانواده گذاشته‌اند و من خودم به جرأت می‌توانم بگویم مادر ۶۰ ساله من حتا ده روز از عمرش را برای خودش زندگی نکرده است. گاهی توقعات ما ناشی از همین است. وقتی من همه چیزم را برای فرزندم می‌گذارم و تمام عمرم را به پای او می‌ریزم و خودم را نادیده می‌گیرم، توقع دارم که فرزندم هم برای من همین کار را بکند. به هرحال فکر می‌کنم حتی اگر خانواده‌ها در این مسیر بسیار زیاد همراهی کنند باز هم ته دل‌شان طاقت این دوری را ندارند و به همین دلیل راضی نیستند. اما مهم این است که فردی که می‌خواهد مهاجرت کند تکلیفش با خودش روشن باشد. من و خانمم در این مورد کاملا تکلیف‌مان با خودمان روشن است. من در زندگی ۹‌ساله گذشته‌ام تلاش کردم فردیت را در خودم و همسرم تقویت کنم. همیشه به خانمم گفتم که تو یک سری وظایف در قبال خودت داری و یک سری وظایف در قبال من یا فرزندت داری. اما باید خودت خوشحال باشی یعنی ارجحیت با وظایفی است که نسبت به خودت داری.

در پایان دلم می‌خواهد کمی هم درباره کنپارس حرف بزنم. یادم می‌آید که وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جذاب کنپارس برای من تاکید بر صداقت در ارایه اطلاعات شخصی و شغلی از طرف کنپارس بود. مدام تاکید بر این نکته بود که همه اطلاعات را همانطور که هست اعلام کنید در صورتی که در همان زمان سازمان‌ها و وکلای دیگری هم بودند که هدفشان کسب سود به هر قیمت بود مانند قضیه ارسال مدارک جعلی و .... 

با کمال احترام باید بگویم تیم کنپارس از لحاظ حرفه‌ای، خیلی با شخص آقای مختاری فاصله دارند. با این که در استانداردهای این کار، به یقین می‌توان گفت که مجموعه کنپارس بهترین مجموعه مهاجرتی در ایران است، یعنی واقعا بهترین است.

دو نکته ظریف قابل نقد را اگر بخواهم بگویم این است که مثلا شما تماس می‌گیرید و بعد پشت تلفن از شما می‌پرسند که موکل ما هستید؟ این خوب نیست، باید سیستم و برنامه‌ای داشته باشند که خیلی سریع همان زمان سرچ کنند و بفهمند که شما که پشت خط هستی موکل کنپارس هستی یا نه و همچنین دیگر اطلاعات را هم بدست بیاورند. نکته قابل نقد دیگر هم این است که شما در کنپارس احساس نمی‌کنید احترامی که به شما گذاشته می‌شود صادقانه است، بلکه احساس می‌کنید که رفتاری است تصنعی و به لحاظ مسئولیت کاری و این کمی اذیت می‌کند.

درباره نقاط قوت هم بگذارید یک ماجرایی را تعریف کنم که باعث شد اعتماد من به مجموعه کنپارس خیلی بیشتر شود. کنپارس دوسال پیش یک مسابقه هفت سین برگزار کرد. گویا هر سال این مسابقه را برگزار می‌کند. من و خانمم هم به طور جداگانه در آن شرکت کردیم و هرکدام از یک سفره عکس دادیم. خانمم برنده شد، فکر می‌کنم سوم یا پنجم شد. این مسابقه یک جایزه نقدی به دلار داشت. وقتی رأی‌گیری سفره‌ها بود به دوستانم می‌گفتم بروید و سفره‌ها را ببینید و عادلانه رأی بدهید، به سفره‌های ما هم اگر دوست داشتید امتیاز بالا بدهید. دوستانم می‌گفتند: بابا جایزه نقدی کجا بوده، کنپارس جایزه بده نیست. تا روز جشن هفت سین که دوستانم همچنان حرف خودشان را می‌زدند، جایزه ما این بود که هر هزینه‌ای بابت هرچیزی در کنپارس داریم شامل ۶۰ درصد تخفیف بشود. مدیران کنپارس به ما گفتند که شما حتی می‌توانید یک نفر را معرفی کنید که از کل مبلغ قرارداد او این مبلغ کم بشود، چون خود ما دیگر بسیاری از هزینه‌ها را پرداخت کرده بودیم. نکته ظریفی که اینجا پیش آمد این بود که وقتی چک جایزه خانمم را به ما دادند ما دیدیم که مبلغ ریالی است اما به قیمت دلار روز. یعنی مانند قرارداد که مبلغی که باید از طرف ما پرداخت شود معادل ریالی روز دلار است، جایزه‌ای که به ما دادند هم همین روال را رعایت کرده بودند. در حالی که اگر قیمت دولتی را هم برای دلار حساب می‌کردند ما راضی بودیم، چون جایزه بود و به هر حال از قدیم گفته‌اند دندان اسب پیش‌کشی را که نمی‌شمارند، در آن صورت شاید باز ما خیلی خوشحال می‌شدیم. ولی وقتی می‌بینی آدمی که تعهدی در قبالش داری خودش در حالی که آن تعهد را ندارد و فقط می‌خواهد هدیه بدهد مطابق با آن تعهد با تو رفتار می‌کند، حس می‌کنی که رابطه کاملا دوطرفه و احترام متقابل است. 

یکی دیگر از نکات مثبتی که درباره کنپارس باید بگویم، همایش‌هایی کاریابی بود که برگزار شد. من و همسرم در تمامی آن همایش‌ها شرکت کردیم و کسانی که صحبت کردند مبنای تمام حرف‌های شان صداقت بود. به قول انگلیسی‌ها که می‌گویند صداقت بهترین شیوه سیاست است و من به این حرف اعتقاد کامل دارم. آقای بسطامی صحبت‌هایش در همایش بیشتر هشداردهنده بود تا تبلیغاتی. مثلا می‌گفت اگر شما این کارها را نمی‌کنید و این مسائل را دارید، خودتان را وارد مسیر مهاجرت نکنید. آن همایش‌ها عالی بود.

سایت کنپارس را هر روز می‌بینم که آن هم بسیار کامل است. واقعا سایت، اطلاعات جامعی دارد. هیچ سایت مهاجرتی را نمی‌توانم معرفی کنم که اینطور جامع و کامل اطلاع‌رسانی کند. کدام سازمان مهاجرتی را ما می‌توانیم معرفی کنیم که واقعا سازمان باشد و سایتی این چنین داشته باشد؟ تیمی اجرایی پشت آن باشد و مدیر آن سازمان خودش در سایت پاسخ‌گوی سوالات باشد و حتا بنویسد. شاید این در کشورهایی مثل کانادا کاملا معمولی باشد و جزو شرط‌های موجودیت یک موسسه، ولی در جامعه ما یک چیز بسیار نویی است. من در سایت‌های دیگر مثل ا. ا. می‌بینم اغلب رفرنس‌هایی که می‌دهند این است که آقای مختاری این را گفت. این سایت و این مدل مدیریت سازمان، پشتکار و سواد می‌خواهد. من واقعا خوشحالم از این که به کنپارس آمدم. همه مدارک را برایم ارسال کردند و در اجرای کار هم هیچ مشکلی نبود. ولی مهم‌تر از آن این است که وقتی به کانادا بروم کسی را آنجا می‌شناسم که مورد اعتماد من است. یک مهاجر در کشوری که مهاجرت کرده، روزها و ماه‌ها و حتی شاید سال‌های اول حس می‌کند زیر پایش خالی است و چیزی ندارد ولی وقتی کسی و گروهی باشند که تو به آنها اعتماد داری، این احساس کم می‌شود. هرچند که آن گروه، گروهی بوده اند که تجارت کرده‌اند و پول خدمت‌شان را از تو گرفته‌اند، دلیل نمی‌شود که فکر کنیم کسی که پول خدمتش را می‌گیرد کار بدی می‌کند. ما در ایران این‌گونه هستیم. به عنوان مثال همین دارالترجمه‌ای که کنپارس به ما معرفی کرد، فوق‌العاده بود، من می‌توانستم مطمئن شوم جایی که کنپارس برای ترجمه معرفی کرده، آزمون و خطایش را پس داده و حتما کسی است مثل خود مدیر کنپارس، ما فقط به پولی که می‌دهیم فکر نکنیم، این بابت خدماتی است که سازمانی به ما ارائه می‌دهد. همین کار کردن با افراد حرفه‌ای برایم الگویی شد برای کارهای بعدی. حالا من می‌دانم گروهی و شخصی در کانادا هستند که می‌توانم وقتی به آن کشور رفتم با احساس اعتمادی که به آنها دارم، آن حس منفی که یک مهاجر دارد را کمتر داشته باشم.

امیدوارم آدم هایی در میان شما باشند که حرف‌های من به دردشان بخورد، آدم‌هایی مثل خودم که زمان محدودی دارند، مشکلاتی دارند و...

پایان

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۳ در ۰۵:۱۱:۳۷ ق.ظ - پیوند همیشگی
بازدید : ۳۲۰۳ - برچسب ها:
parnian iranچای سرد پرنیان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
شانزدهمین شماره گاهنامه پرنیان منتشر شد

شانزدهمین شماره گاهنامه پرنیان منتشر شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، شانزدهمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید.کلید علوم انسانی برای کبک، من فرانسه نمی‌دانم، دریافت...
شانزدهمین شماره گاهنامه پرنیان منتشر شد

شانزدهمین شماره گاهنامه پرنیان منتشر شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، شانزدهمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. کلید علوم انسانی برای کبک، من فرانسه نمی‌دانم، دریافت...
تجربه مصاحبه آسان تر از آن بود که فکرش را می کردیم
گفتگو با مهندس رفعتی- قسمت دوم

تجربه مصاحبه: آسان‌تر از آن بود که فکرش را می‌کردیم

از ستون چای سرد ۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۳ - قسمت اول این گفتگو با آقای حمیدرضا رفعتی که به مراحل آماده‌سازی وی و همسرش برای مهاجرت می‌پرداخت در اینجا منعکس شده است. در این قسمت تجربه ایشان از مصاحبه کبک...
تجربه مصاحبه آسان تر از آن بود که فکرش را می کردیم
گفتگو با مهندس رفعتی- قسمت دوم

تجربه مصاحبه: آسان‌تر از آن بود که فکرش را می‌کردیم

از ستون چای سرد ۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۳ - قسمت اول این گفتگو با آقای حمیدرضا رفعتی که به مراحل آماده‌سازی وی و همسرش برای مهاجرت می‌پرداخت در اینجا منعکس شده است. در این قسمت تجربه ایشان از مصاحبه کبک...
تجربه مهاجرت چگونه با عوامل تضعیف کننده انگیزه مقابله کنیم
از ستون چای سرد

تجربه مهاجرت: چگونه با عوامل تضعیف‌کننده انگیزه مقابله کنیم

هر کسی را بهر کاری ساختند ۲۹ فروردين ۱۳۹۳ - من، حمیدرضا رفعتی فارغ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد قزوین، دارای ۱۱ سال سابقه کار رسمی و  ۲ سال سابقه کار غیر رسمی بدون بیمه، متأهل و دارای یک فرزند شش‌ماهه...
تجربه مهاجرت چگونه با عوامل تضعیف کننده انگیزه مقابله کنیم
از ستون چای سرد

تجربه مهاجرت: چگونه با عوامل تضعیف‌کننده انگیزه مقابله کنیم

هر کسی را بهر کاری ساختند ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - من، حمیدرضا رفعتی فارغ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد قزوین، دارای ۱۱ سال سابقه کار رسمی و  ۲ سال سابقه کار غیر رسمی بدون بیمه، متأهل و دارای یک فرزند شش‌ماهه...
انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان
همزمان با آغاز همایش کنپارس

انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - سیزدهمین شماره پرنیان [ایران]، گاهنامه داخلی دفتر کاریابی بین‌المللی کنپارس منتشر شد. این گاهنامه که به همت روابط عمومی کنپارس در ۲۴ صفحه منتشر شده و تاریخ «اسفندماه ۱۳۹۲» را بر پیشانی...
انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان
همزمان با آغاز همایش کنپارس

انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان

۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - سیزدهمین شماره پرنیان [ایران]، گاهنامه داخلی دفتر کاریابی بین‌المللی کنپارس منتشر شد. این گاهنامه که به همت روابط عمومی کنپارس در ۲۴ صفحه منتشر شده و تاریخ «اسفندماه ۱۳۹۲» را بر پیشانی...
انتشار کتابچه چای سرد تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه
تازه‌های کتابخانه مجازی کنپارس

انتشار کتابچه «چای سرد: تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه»

۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - خانم آرزو فاطمی، همکار کنپارس در «دفتر روابط عمومی و تبلیغات کاریابی بین‌المللی کنپارس» برای شماره‌های مختلف خبرنامه داخلی پرنیان (چاپ ایران) گفتگوهایی با آن دسته از موکلین کنپارس که مرحله...
انتشار کتابچه چای سرد تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه
تازه‌های کتابخانه مجازی کنپارس

انتشار کتابچه «چای سرد: تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه»

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - خانم آرزو فاطمی، همکار کنپارس در «دفتر روابط عمومی و تبلیغات کاریابی بین‌المللی کنپارس» برای شماره‌های مختلف خبرنامه داخلی پرنیان (چاپ ایران) گفتگوهایی با آن دسته از موکلین کنپارس که مرحله...
تجربه مصاحبه آسان تر از آن بود که فکرش را می کردیم
گفتگو با مهندس رفعتی- قسمت دوم

تجربه مصاحبه: آسان‌تر از آن بود که فکرش را می‌کردیم

از ستون چای سرد ۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۳ - قسمت اول این گفتگو با آقای حمیدرضا رفعتی که به مراحل آماده‌سازی وی و همسرش برای مهاجرت می‌پرداخت در اینجا منعکس شده است. در این قسمت تجربه ایشان از مصاحبه کبک...
تجربه مصاحبه آسان تر از آن بود که فکرش را می کردیم
گفتگو با مهندس رفعتی- قسمت دوم

تجربه مصاحبه: آسان‌تر از آن بود که فکرش را می‌کردیم

از ستون چای سرد ۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۳ - قسمت اول این گفتگو با آقای حمیدرضا رفعتی که به مراحل آماده‌سازی وی و همسرش برای مهاجرت می‌پرداخت در اینجا منعکس شده است. در این قسمت تجربه ایشان از مصاحبه کبک...
تجربه مهاجرت چگونه با عوامل تضعیف کننده انگیزه مقابله کنیم
از ستون چای سرد

تجربه مهاجرت: چگونه با عوامل تضعیف‌کننده انگیزه مقابله کنیم

هر کسی را بهر کاری ساختند ۲۹ فروردين ۱۳۹۳ - من، حمیدرضا رفعتی فارغ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد قزوین، دارای ۱۱ سال سابقه کار رسمی و  ۲ سال سابقه کار غیر رسمی بدون بیمه، متأهل و دارای یک فرزند شش‌ماهه...
تجربه مهاجرت چگونه با عوامل تضعیف کننده انگیزه مقابله کنیم
از ستون چای سرد

تجربه مهاجرت: چگونه با عوامل تضعیف‌کننده انگیزه مقابله کنیم

هر کسی را بهر کاری ساختند ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - من، حمیدرضا رفعتی فارغ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد قزوین، دارای ۱۱ سال سابقه کار رسمی و  ۲ سال سابقه کار غیر رسمی بدون بیمه، متأهل و دارای یک فرزند شش‌ماهه...
انتشار اولین مجلد از مجموعه چای سرد
آشنایی با تجربه‌های موفق مصاحبه کبک

انتشار اولین مجلد از مجموعه چای سرد

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - همایش دوروزه اسفندماه کنپارس علاوه بر غنای مطالب و محتوای عرضه شده در نشست عمومی و کارگاه‌های جانبی، سودمندی‌های دیگری هم برای شرکت‌کنندگان در همایش داشت از جمله دریافت اولین مکتوب...
انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان
همزمان با آغاز همایش کنپارس

انتشار سیزدهمین شماره گاهنامه پرنیان

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - سیزدهمین شماره پرنیان [ایران]، گاهنامه داخلی دفتر کاریابی بین‌المللی کنپارس منتشر شد. این گاهنامه که به همت روابط عمومی کنپارس در ۲۴ صفحه منتشر شده و تاریخ «اسفندماه ۱۳۹۲» را بر پیشانی...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 4 مرداد ماه 1398 ۲۶ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.