آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • قسمت دوم  نکات تکمیلی درباره اسکان موقت

  قسمت دوم : نکات تکمیلی درباره اسکان موقت


 

در مطلب قبل به تعدادی از انتخاب‌های ممکن برای اسکان موقت اشاره کردیم. در این نوبت به برخی نکات تکمیلی و مفید می‌پردازیم.
 
نرخ تقریبی اجاره
 
رقم کرایه محل بسته به نوع (هتل، مهمانسرا و...)، موقعیت جغرافیایی، امکانات، زمان اقامت و مدت اقامت متفاوت است. برای اسکان موقت این رقم به صورت شبانه اعلام می‌شود و در صورتی که فرد از همان ابتدا مدت طولانی‌تری تقاضا نماید در یک فرآیند پله‌ای (نرخ هفتگی برای بیش از یک هفته تا یک ماه، نرخ ماهانه برای بیش از یک ماه تا ۶ ماه و نرخ سالانه) کاهش می‌یابد. همچنین این احتمال وجود دارد که با حذف برخی امکانات تخفیف‌هایی داده شود و یا در قبال پاره‌ای خدمات اضافه، مبلغی دریافت نگردد.
 
بر این اساس مثلاً در تورنتو رقم کرایه یک اتاق مبله (در حد تخت و چند امکان محدود ذخیره‌سازی) در یک مجموعه با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک برای اسکان موقت معمولاً از شبی ۲۰ دلار به بالا است. در حالیکه در همان طیف از مدیریت و اسکان شما می‌توانید یک فضای دوخوابه با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مستقل (که در هزینه‌های خورد و خوراک شما صرفه‌جویی جدی پدید خواهد آورد) با برخی امکانات جانبی (کیبل و اینترنت) را برای هر شب بین ۸۰ تا ۹۵ دلار کرایه کنید. همین مکان را اگر بیش از یک هفته بخواهید حداقل ۱۰ درصد ارزانتر می‌شود و برای یک اقامت یک ماهه به احتمال زیاد نرخ مکان ۹۵ دلاری از ۷۰ تا ۷۵ دلار بیشتر نخواهد شد. همان مجموعه در ایامی غیر از تابستان، بسیار ارزانتر از این ایام خواهد بود.
 
آیا این به معنای این است که باید یک ماه در این مکان بمانیم؟
 
قطعاً خیر چرا که معنای آن پرداخت بیش از ۲۲۰۰ دلار در ماه بابت اجاره است در حالیکه در صورت یافتن یک مکان ثابت شما می‌توانید هزینه اسکان خود را به کمتر از نیمی از این رقم کاهش دهید.
مسئله اصلی یافتن بهترین گزینه زمانی است. اگر شما در اول کار این زمان را خیلی کوتاه در نظر بگیرید به امید اینکه خیلی سریع جای مناسب را پیدا خواهید کرد و نتوانید این کار را انجام دهید و مرتباً مجبور به تمدید زمان شوید، کاهشی در نرخ کرایه شما ایجاد نخواهد شد. ضمن اینکه ممکن است این مکان در تاریخ انقضای زمان شما به فرد دیگری اجاره داده شده باشد و اصولاً امکان تمدید فراهم نباشد (این اتفاق در فصل تابستان احتمال بالایی دارد). بر عکس اگر این زمان را در ابتدا خیلی طولانی بگیرید علاوه بر اینکه انگیزه شما برای به جریان انداختن هر چه سریع‌تر امور زندگی کاهش می‌یابد، هزینه زیادی هم باید پرداخت کنید.
 
اگر مکان را برای مدت طولانی‌تر کرایه کنیم و زودتر از موعد تخلیه کنیم چه می‌شود؟
 
این به سیاست‌های مدیریت آن مکان، شرایط زمانی و انصاف طرفین بستگی دارد. برخی مدیریت‌ها سیاست یا policy روشنی برای آن دارند. این افراد نرخ کرایه شما را برای مدتی که بوده‌اید به میزان مشخصی افزایش می‌دهند و با رفتن شما موافقت می‌کنند. برخی دیگر از شما می‌خواهند که یک جریمه ثابت penalty بپردازید. برخی دیگر اصرار خواهند کرد که به تعهد خود تمام و کمال احترام بگذارید و همه آن را پرداخت نمایید یا مستاجر دیگری بیابید. بهتر است در لحظه کرایه محل، سیاست آن مکان را در قبال تخلیه زودتر محل جویا شوید. معمولاً هر چه احتمال خالی نماندن آن محل افزایش یابد شرایط حصول توافق آسانتر می‌شود لذا در تابستان و برای مکان‌هایی که درخواست‌های زیادی دارند رسیدن به توافق چندان سخت نیست.
 
اصولا به یاد داشته باشید که تمامی مکان‌های اقامتی خصوصاً هتل‌ها آمادگی خوبی برای چانه زدن بر سر قیمت دارند. این دیگر بسته به قدرت چانه‌زنی شما و فصل ورود است. یک دلیل تاکید ما برای مهاجرت در بهار به کانادا همین نکته است. در شرایطی که هنوز فصل پر مشتری آغاز نشده، هم مراکز موقت فضاهای خالی بیشتری دارند (امکان انتخاب بیشتر برای شما) و هم امکان پذیرش نرخ‌های پایین تر وجود دارد – آنها به هر حال می‌خواهند به هر شکل ممکن این فضاهای خالی را پر کنند-  پس به سرعت با طرف مذاکره کننده کنار نیایید و حداکثر بهره را در شکل معقول آن ببرید. بدین ترتیب شما می‌توانید با یک اقامت موقت معقول در انتهای بهار، در آغاز رونق گرفتن نقل و انتقالات مسکن در تابستان، محل اقامت دائم خود را بیابید.
 
دوستان کانادایی
 
اگر کسی را در کانادا داشته باشید که فرصت و علاقه داشته باشد که جایی برای شما بیابد و برنامه‌های شما هم به گونه‌ای باشد که این امکان را بدهد و زیاد هم آدم سخت‌گیری نباشید می‌توانید پروسه اقامت موقت را در همان ابتدا به اقامت دائم تبدیل کنید و مستقیماً وارد محل اصلی بشوید.
 
دوستان نزدیک شما که اکنون ساکن کانادا هستند خود پیشتر مستاجر بوده‌اند و معمولاً اگر پیشتر صاحبخانه خوب ایرانی داشته‌اند با وی ارتباط خانوادگی و رفت و آمد خواهند داشت. این افراد می‌توانند با معرفی شما مشکل یافتن محل مناسب را حل کنند. پیشنهاد می‌شود که این افراد برای شما یک بیسمنت پیدا کنند تا اگر بنا به دلایلی مجبور به ترک محل شدید با مشکلات حقوقی روبرو نشوید (بعداً به این نکات بیشتر خواهیم پرداخت).
 
به خاطر داشته باشید که همه در کانادا درگیری‌های خاص خود را دارند و کسی وظیفه ندارد که در کنار صدها جور مشکلات ریز و درشت خود به مشکلات شما هم رسیدگی کند پس اگر احساس کردید که به هر دلیلی دوستتان تمایل یا فرصت این کار را ندارد او را تحت فشار قرار ندهید. اگر خودتان یا اعضا دیگر خانواده هم از جمله کسانی هستید که باید حتماً در پروسه انتخاب محل نقش داشته باشید اصلاً چنین درخواستی را مطرح نکنید. چنانچه محدودیت‌هایی را در نظر دارید مثلاً اینکه محل مورد نظر باید به ایستگاه اتوبوس نزدیک باشد، حداقل ۲ تا اطاق داشته باشد، نورگیر باشد یا اجاره‌اش از فلان مبلغ بیشتر نباشد، به طور شفاف با دوستتان درمیان بگذارید اما هرچقدر این محدودیت‌ها کمتر باشد و وی آزادی عمل بیشتری داشته باشد بهتر است. البته بیان نگرانی‌های شما هم اهمیت دارد چون گاهی افرادی که سال‌ها از فرآیند مهاجرتشان گذشته و زندگی تثبیت شده‌ای دارند مشکلات یک تازه وارد را فراموش می‌کنند و بنا بر شرایط خود قضاوت می‌کنند. بهر حال حضور یک دوست در کانادا و کمک‌های او حتی اگر به یک نتیجه ایده‌آل هم نرسد باز اهمیت زیادی دارد. فراموش نکنید که حتی محل اسکان دائم شما هم یک مکان موقتی است و شما در بدترین شرایط حداکثر یک سال بعد می‌توانید از آنجا نقل مکان کنید. باور کنید یکسال در فرآیند مهاجرت زمان بسیار کوتاهی است اما هم اینکه شما از یک دغدغه بزرگ خلاص می‌شوید و فرصت می‌کنید تا با خیال آسوده‌تر به سایر امور خود برسید اهمیت زیادی دارد.
 
 
از چه زمانی باید آدرس این مکان را بدانیم؟
 
مسلماً شما پیش از ورود به خاک کانادا باید این محل را شناسایی کرده و ترتیبات ضروری را برای آن به عمل آورده باشید. چرا؟ چون باید به این سوال افسر مهاجرت در فرودگاه که آدرس شما کجاست پاسخ درست و روشنی بدهید. صرفنظر از مسائل امنیتی، او این سوال را بدین جهت می‌پرسد که کارت اقامت شما PR را ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته (رسمی – گاهاً ظرف کمتر از ۳ هفته هم دریافت شده است) به همین آدرس ارسال نماید. اگر شما آدرسی نداشته باشید خود آنها مکانی را پیشنهاد می‌کنند (عمدتاً آدرس هتل‌هایی در داون تاون) که لزوماً بهترین گزینه‌ها برای شما نیستند.
 
نکته آخر اما مهمی که باید به آن اشاره کنیم مسئله عدم پذیرش آدرس مکان‌های مشهور اقامت موقت برای انجام برخی امور اداری نظیر دریافت کارت بهداشت Health Card است. اینگونه مراکز آدرس مکان‌های اسکان موقت (مثلاً مهمانسراها) را به عنوان محل اسکان شما نمی‌پذیرند مگر اینکه شما یک قرارداد طولانی‌مدت حداقل ۶ ماهه با آنها داشته باشید. البته هیچ امکانی برای شناسایی اینکه کدام محل‌ها در دیتابیس مرکز مربوطه به عنوان محل اسکان موقت وجود دارد یا نه موجود نیست. همچنین اینکه کدام مراکز چنین ایراداتی را بیان می‌کنند نیز دقیقاً مشخص نیست پس بهتر است تا زمانیکه با آدرس یک چنین مکان‌هایی به دنبال پیگیری امور اداری خود هستیم برای مواجهه با چنین ایرادی آمادگی داشته باشیم.

در صورت تمایل به خرید ملک، بیزنس و یا اقدام در مورد هرگونه سرمایه گذاری در کانادا، از کارشناسان کنپارس مشاوره بگیرید. برای تماس با ما به آدرس info[at]canpars[dot]com ایمیل بزنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
راه هایی برای اقتصادی تر مسافرت کردن
توصیه نشریه Canadian Immigrant

راه‌هایی برای اقتصادی‌تر مسافرت کردن

۲۷ دي ۱۳۹۵ - دور بودن از کشور زادگاه تاثیر زیادی بر روابط خانوادگی و فامیلی افراد به جا می گذارد. البته درست است که اعضای خانواده می توانند برای دیدار با شما به کانادا...
نکاتی درباره کارت اظهارنامه گمرکی کانادا

نکاتی درباره کارت اظهارنامه گمرکی کانادا

۱۰ آبان ۱۳۹۵ - مسافرانی که به مقصد کانادا پرواز می کنند قطعا دیده اند که در فاصله ۱-۲ ساعت مانده به زمان فرود، خدمه هواپیما کارت هایی را در میان مسافران توزیع می کنند. این...
قسمت دوم  اسکان در خانه های دوبلکس
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت دوم - اسکان در خانه‌های دوبلکس

۵ مهر ۱۳۹۵ - در نوشتار گذشته انواع آپارتمان را به شما معرفی کردیم. در این قسمت قصد داریم شما را با انواع خانه در مونترال آشنا سازیم و توضیح کوتاهی درباره مزایا و معایب...
قسمت اول  انواع آپارتمان مسکونی در مونترال
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت اول - انواع آپارتمان مسکونی در مونترال

۱ مهر ۱۳۹۵ - مقدمه یکی از نکاتی که مهاجرین در ماه ها و سال های اول اقامت خود در کشور جدید با آن مواجه می شوند این است که مهاجرت تنها تغییر محل زندگی نیست...
آغاز سفر به کانادا

آغاز سفر به کانادا

۲۵ شهريور ۱۳۹۵ -   آغاز سفر به کانادا   خوب! اکنون در هواپیما نشسته‌اید و برای چندمین بار پاسپورت را باز کرده‌اید، ویزای قرمزرنگ کانادا با بخش‌های براق و زیبایش را سبک سنگین کرده‌اید و چندباری عبارت...
تهیه تلفن همراه در کانادا
توصیه‌هایی به تازه‌واردان

تهیه تلفن همراه در کانادا

۱ امرداد ۱۳۹۴ - این متن در این صفحات از شماره نوروزی پرنیان منعکس شده است.  یکی از ضروری‌ترین نیازهای مهاجران در بدو ورود دسترسی به سیستم‌های ارتباطی مانند تلفن همراه و ثابت، اینترنت و شبکه‌های تلوزیونی خصوصی...
تهیه تلفن همراه در کانادا
توصیه‌هایی به تازه‌واردان

تهیه تلفن همراه در کانادا

۷ فروردين ۱۳۹۴ - این متن در این صفحات از شماره نوروزی پرنیان منعکس شده است.  یکی از ضروری‌ترین نیازهای مهاجران در بدو ورود دسترسی به سیستم‌های ارتباطی مانند تلفن همراه و ثابت، اینترنت و شبکه‌های تلوزیونی خصوصی...
من هم مونترال هستم ۱
خاطرات مهاجرت: قسمت شانزدهم

من "هم" مونترال هستم-۱

۲۱ بهمن ۱۳۹۰ - نیکا کیا سلام! اعتراف می‌کنم به میزان بسیارغیر قابل وصفی چشم خوردم! راه رفتم، ملت حاضر در شعاع ۵۰ کیلومتری گفتن، "آفرین... خوش به حالت، یه جایی، یه چیزایی می‌نویسی، اونم زبون مادری،...
اولین خرید مایحتاج در مونترال
خاطرات مهاجرت: قسمت پانزدهم

اولین خرید مایحتاج در مونترال

۲۸ شهريور ۱۳۹۰ - نیکا کیا قدم اول پیدا کردن محلی بود که بسته‌هام رو باید تحویل می‌گرفتم! هر کسی یه آدرسی میداد. نتونستم اعتماد کنم. از رو برگه‌های رسیدی که تهرون بهم داده بودن و...
برگ سیزده بعلاوه یک مونترالی
خاطرات مهاجرت: قسمت چهاردهم

برگ سیزده بعلاوه یک مونترالی

۳۰ امرداد ۱۳۹۰ - نیکا کیا پرانتز باز، قلب بنده امروز بی‌اندازه خوشحال می‌باشد! نمیدونم چرا، اصلا سر جاش بند نمیشه، مدام میپره بالا و پایین. گاهی احساس می‌کنم  میخواد بیاد بیرون از قفسه صدریم! خیلی...
سیزدهمین برگ از دفتر خاطرات مونترالی
خاطرات مهاجرت: قسمت سیزدهم

سیزدهمین برگ از دفتر خاطرات مونترالی!

۲۶ تير ۱۳۹۰ - نیکا کیا امروز یه کمی خصوصی‌سازی بخش غیر خصوصی در پیش داریم! مطالب مرتبط اینجا می آیند. تلفنمو که راه انداختم، با کارت تلفنی که دست و پا کرده بودم، به خونه زنگ زدم....
شرایط معمولی تلفن همراه در مونترال
خاطرات مهاجرت: قسمت دوازدهم

شرایط «معمولی» تلفن همراه در مونترال

۴ تير ۱۳۹۰ - نیکا کیا سرم ازمسائل بانکی درد گرفته بود. دلم یه کافی‌شاپ خوشگل معمولی می‌خواست که بشینم ۴ تا آدم بی‌خیال معمولی ببینم، یه قهوه داغ معمولی بخورم با یه کیک خوشمزه معمولی...
برخی کشفیات بانکی در مونترال کارت اعتباری Credit Card
خاطرات مهاجرت: قسمت یازدهم

برخی کشفیات بانکی در مونترال: کارت اعتباری (Credit Card)

۲۱ خرداد ۱۳۹۰ - نیکا کیا یه زمانی تو زندگیم فکر می‌کردم فقط واسه خرید کردن یا پرداخت مبالغ از طریق اینترنت خوبه! فکر می‌کردم یه چیزیه  که میتونم باهاش از هرجای دنیا پول از حساب...
برخی کشفیات بانکی در مونترال قسمت اول
خاطرات مهاجرت: قسمت دهم

برخی کشفیات بانکی در مونترال -قسمت اول

۵ خرداد ۱۳۹۰ - نیکا کیا سه تا خیابون اصلی موازی رو می‌شناختم تا الآن؛ از یکیشون برای رسیدن به محل مورد نظر اومده بودم بالا! راستش اینه که خیابون بیش از حد صاف بود و حتی طبق کشفیات سوق‌الجیشی اخیرم قاعدتا به سمت شرق اومده بودم. ولی نمیدونم چرا از اون روز به بعد، اون جهت اسمش شد؛ بالا! تصمیم گرفتم از...
اولین قدم خیلی به جلو در مونترال
خاطرات مهاجرت: قسمت نهم

اولین قدم خیلی به جلو در مونترال

۲۲ اردي بهشت ۱۳۹۰ - نیکا کیا در حد یه مسافر چمدونم رو باز کردم. فرداش باید SIN، بانک، تلفن و بیمه رو ردیف می‌کردم. باید به خونه زنگ می‌زدم، به فامیل‌های ساکن امریکا زنگ می‌زدم! یادم...
روز اول مونترال سه نقطه
خاطرات مهاجرت: قسمت هشتم

روز اول، مونترال، سه نقطه!

۲۵ فروردين ۱۳۹۰ - نیکا کیا خداییش اگر قرار بود اون روز یکشنبه رو خیلی خلاصه تعریف کنم، مینوشتم:سه نقطه! حافظه‌ای که از اون روز دارم اونقدر ناقص و بی در و پیکره که خودم گاهی...
چرا مونترال
خاطرات مهاجرت- قسمت هفتم

چرا مونترال؟

۸ فروردين ۱۳۹۰ - نیکا کیا ... بله! پریوش با چشم‌های برق زده منتظر من بود. اونقدر سفت بغلم کرد که احساس کردم یه عمری میشه ایرونی ندیده... یعنی منم ۱۰ روزه این قدر دلتنگ میشم؟ موقع بغل کردنش یه نیمکت دیدم. ازش خواستم بریم بشینیم. از موقعی که از صندلیم تو هواپیما پا شده بودم یه لحظه هم ننشسته...
جز راست نباید گفت
خاطرات مهاجرت- قسمت ششم

جز راست نباید گفت

۱۵ اسفند ۱۳۸۹ - نیکا کیا  سالن تحویل بار خلوت بود. یه جایی بود مربوط به بارهای جا مونده. نزدیک ۵ ساعت از نشستنم می‌گذشت، فکر کردم یقینا چمدونهای بیچاره‌ام  «جا مونده» تلقی شدن! «خانوم ببخشید، من چمدونهامو تحویل نگرفتم...
آخرین مطالب سایت:
12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در آلبرتا رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - بریتیش کلمبیا در سال جاری، 6667 متقاضی را برای ارسال درخواست نامزدی استانی دعوت کرده استبریتیش کلمبیا در روز 27 جولای، از 59 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...
همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

۴ امرداد ۱۴۰۰ - بسیاری از نیروی کار خارجی که موقتاً به کبک می‌آیند، پس از پایان دوره کار، برای اقامت دائم اقدام می‌کننددر خصوص مهاجرت افرادی که برای کار موقت به کبک می‌آیند، کارفرمایان...
انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ PGP

انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ «PGP»

۲ امرداد ۱۴۰۰ - لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» با دعوت از 30.000 متقاضی، در ماه سپتامبر برگزار خواهد شدبه گفته آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت کانادا، لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر...
جزئیات برنامه PGP به زودی منتشر خواهد شد

جزئیات برنامه «PGP» به زودی منتشر خواهد شد

۳۱ تير ۱۴۰۰ - وزیر مهاجرت کانادا اعلامیه جدیدی را در خصوص «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» به اطلاع عموم خواهد گذاشت کانادا جزئیات «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها»...
9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

۲۹ تير ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در انتاریو رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

۲۸ تير ۱۴۰۰ - افکار عمومی و شرایط کووید19 در کانادا و سایر کشورها تأثیر مستقیمی بر لغو محدودیت‌های سفر خواهد داشتتا روز 21 جولای 2021، مرزهای کانادا برای سفرهای غیر ضروری بسته است. افرادی...
صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۲۷ تير ۱۴۰۰ - در سال 2021، بریتیش کلمبیا 6225 دعوتنامه برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده است  بریتیش کلمبیا در روز 13 جولای، از 56 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.