آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نکاتی در مورد اسکان موقت در تورنتو

  نکاتی در مورد اسکان موقت در تورنتو


در ماه‌های اخیر تعدادی از مخاطبان در مورد مکان‌های اقامت موقت در تورنتو سوال پرسیده‌اند. اغلب آنها از من خواسته‌اند که مکان مشخصی را به آنها توصیه کنم که چنین کاری برای من مقدور نیست، اما توضیحاتی در اینجا آورده‌ام که امیدوارم مفید باشد.

اول، گرفتن خدمات اقامت موقت تا میزان قابل توجهی به وضعیت خود متقاضی بستگی دارد. مثلا اگر هدف این باشد که حتما از شرکت‌های ایرانی خدمات گرفته شود یک وضعیت دارد و اگر محدودیتی از این نظر نباشد وضعیت متفاوت خواهد بود. هم‌چنین توانایی‌های زبانی فرد و تجربه قبلی در مسافرت خارج از کشور و میزان اعتماد به نفس فرد و تعداد اعضا خانواده وی و زمان ورود به تورنتو، مدت زمانی که قصد دارد در تورنتو بماند و اهدافی که از این سفر دارد در انتخاب مکان موثرند.

دوم، اگر فرد بخواهد از شرکت‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات استفاده کند، تا آنجا که من اطلاع دارم ۳-۴ شرکت ایرانی در تورنتو مشخصا خدمات اسکان و بعد از ورود عرضه می‌کنند. سایر موسساتی هم که چنین خدماتی ارائه می‌دهند معمولا از طریق همین شرکت‌ها اقدام می‌کنند و حالت واسطه دارند. اسامی تعدادی از مشهورترین شرکت‌ها (بر اساس حروف الفبا) به قرار زیر است:

اسکان کانادا

کاشانه

مهمانسرای مریم

البته احتمال دارد اسم مهمان‌سرای ویلودیل Willowdale Inn راهم شنیده باشید که در واقع بخشی از گروه اقامتی مریم یا مهمانسرای مریم است. توجه داشته باشید که مواردی که معرفی شده‌اند صرفا یک مهمانسرا یا مکان واحد نیستند بلکه این مراکز طیف گسترده‌ای از مکان‌های اقامتی با امکانات گوناگون را مدیریت می‌کنند. برای کسب اطلاع از آنها می‌توانید به وبسایت آنها بروید یا اگر کسی را در تورنتو دارید از او بخواهید که تماس بگیرد و اطلاعات کسب کند چون ممکن است اطلاعات روی وبسایت به‌روز نشده باشد. من با اینکه با خدمات این شرکت‌ها آشنایی دارم اما در اینجا به نفع یا برعلیه هیچ‌کدام چیزی بیان نمی‌کنم چون اطلاعاتم اجازه نمی‌دهد که وضعیت فعلی آنها را ارزیابی کنم. شما می‌توانید با مراجعه به فروم‌ها یا از طریق افرادی که اخیرا از این شرکت‌ها سرویس گرفته‌اند در مورد کیفیت فعلی آنها بیشتر تحقیق کنید. البته به موکین کنپارس یا سایر کسانی‌که علاقه‌مند به دریافت خدمات پس از ورود از کنپارس هستند توصیه می‌کنم مرتبا با دفتر شرکت در تماس باشند تا اگر ارائه سرویس در تورنتو مجددا برقرار شد از این خدمات استفاده کنند چرا که در این صورت مطمئن خواهند بود فرد مسئولی مرتبا خدمات مربوطه را زیر نظر دارد و برای حفظ استانداردهای لازم تلاش می‌کند. هزینه‌های اقامتی هم بسته به موقعیت و امکانات محل متفاوت است. برخی از آنها بسته به مدت زمانی که متقاضی مکان را اجاره می‌کند (مثلا بیش از یک هفته یا یک ماه) سرویس انتقال از فرودگاه به مکان اقامت هم ارائه می‌دهند.

دوم مکرر، معمولا این شرکت‌ها یک پیش پرداخت اولیه deposit برای رزرو محل اقامت در خواست می‌کنند. ببینید شرایط آنها برای پرداخت چنین مبلغی چیست. البته چنین امری عموما لازم است چون اگر نباشد متقاضیان، مکان‌های متعددی را رزرو می‌کنند و با این کار به شرکت‌های سرویس‌دهنده به دلیل بلااستفاده گذاشتن امکانات خسارت وارد می‌کنند.

سوم، علاوه بر اینها، کارگزاران معاملات ملکی real estate agents هم از کسانی هستند که احتمال دارد چنین مکان‌هایی به متقاضیان معرفی کنند. معمولا این گروه بابت چنین کاری از شما هزینه‌ای طلب نمی‌کنند (چون اجرت این کار را از صاحبخانه دریافت می‌کنند) اما نظیر هر مورد دیگری، توافق و معامله در این میان اهمیت دارد. این گروه عمدتا دنبال مستاجرانی که بیش از ۶ ماه در محلی بمانند هستند چون معمولا جاهایی را اجاره می‌دهند که صاحبخانه مکانی را به عنوان سرمایه‌گذاری خریده و حالا از ریل استیتی که این کار را کرده می‌خواهد مستاجر هم برایش پیدا کند تا هزینه‌های ملک از طریق اجاره آن تامین شود اما صاحبخانه‌هایی هم هستند که چون چند ماهی قصد مسافرت به ایران را دارند می‌خواهند تا محل زندگی‌اشان را اجاره کوتاه‌مدت بدهند. معمولا نرخ اجاره در این روش (از طریق ریل استیت‌ها) کمتر از روش شرکت‌های اسکان موقت است اما تعداد آنها خیلی محدودتر است و کسب اطلاعات هم از آنها راحت نیست. این مورد بیشتر به درد کسانی می‌خورد که کسی را در تورنتو یا اطراف دارند که می‌تواند از طریق ریل استیت‌های آشنا یا نشریات ایرانی، جستجو و کسب خبر کند. البته خود شما هم با مطالعه نسخه آنلاین نشریات هفتگی فارسی‌زبان (اگر چنین نسخه‌ای داشته باشند) می‌توانید از ایران اطلاعات کسب کنید اما این کار چندان ساده نیست.

چهارم، اگر اصراری بر استفاده از خدمات ایرانیان ندارید بهتر است از طریق وبسایت‌های دیگری مثل کی جی جی kijiji.ca سراغ طیف‌های گسترده‌تری از مکان‌های در دسترس بروید. می‌توانید در بخش real estate (for rent) این موارد را جستجو کنید. دقت داشته باشید که صحت اطلاعات روی کی جی جی توسط جایی کنترل نمی‌شود پس حتما باید به روش دیگری از محتوای اطلاعات مطمئن شوید. همچنین در میان هتل‌ها و مهمانسراهای تورنتو هم احتمالا می‌توانید مواردی بیابید که قیمت‌های اقتصادی داشته باشند. مراقب باشید که اسم و عنوان مراکز شما را گمراه نکند. مثلا برخی عناوین تجاری که لفظ inn (مهمانخانه) بخشی از عنوانشان است در واقع هتل هستند و مواردی هم می‌یابید که خود را هتل نامیده اما مهمانسرا یا حتی متل است (که عموما برای خواب شبانه خوب است.) به هر حال در این موارد حتما ریویوهای مربوط به هر محل را که تعداد آنها بسیار زیاد است مطالعه کنید. علت اینکه گفتم وضعیت زبانی و خانوادگی و دلیل سفر اهمیت زیادی دارد به همین دلیل است. مثلا اگر شما پذیرش دانشگاه یا کالج هم دارید بهتر است که در مکان‌های اقتصادی‌تر اطراف همان مراکز تحصیلی اقامت کنید اما اگر دنبال کار و یافتن محل‌های اقامت دائم اقتصادی هستید بهتر است در میانه شهر mid town یا حتی نورت یورک (البته برای اقامت موقت، نظرات من در مورد اقامت طولانی در این منطقه پیشتر در همین وبلاگ منتشر شده است) اقامت کنید تا دسترسی شما به شهر تورنتو و شهرهای ناحیه یورک راحت‌تر باشد.

پنجم، توجه داشته باشید که در اقامت موقت (و حتی دائم) تنها قیمت و امکانات داخل مکان مهم نیستند بلکه وضعیت محله (از نظر امنیت) نحوه دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و نظایر اینها به ویژه اگر شما در فصول سردتر سال (در کانادا هنوز تا پایان خرداد برای ایرانیان تازه‌وارد سرد محسوب می‌شود) وارد کانادا می‌شوید، همچنین وضعیت صاحبخانه، تعداد بچه‌ها (اگر در بیسمنت زندگی می‌کنید) وضعیت سایر مستاجران (اگر در مکان‌های اشتراکی اقامت دارید) و نظایر اینها هم اهمیت دارد. در عین اینکه نباید با دیده منفی‌نگر و خیلی وسواسی به این موارد نگریست اما رعایت موارد ایمنی اهمیت زیادی دارد و صرف اینکه وارد کانادا شده‌اید، ما را از چنین نکاتی مبرا نمی‌کند.

ششم، زمان ورود پارامتر بسیار مهمی در اقامت موقت است. در ایام عید (نیمه اسفند تا نیمه فروردین) و تمامی ایام تابستان (به‌ویژه شهریور) به دلیل مراجعه تعداد زیادی از افراد از ایران، بازار اسکان در اختیار اجاره‌دهنده است و احتمال زیاد دارد که اگر بخواهید مدت اقامت‌تان در محل را تمدید کنید، فرد یا شرکت خدمات‌دهنده به شما بگوید که چون مکان برای تاریخ بعدا رزرو شده امکان چنین کاری نیست. اما در سایر ایام سال امکان مذاکره و چانه‌زنی بیشتر است. همچنین در پاییز و زمستان امکان یافتن مکان از طریق ریل استیت‌ها افزایش می‌یابد چون در این فصول صاحبخانه‌های بیشتری به ایران سفر می‌کنند. البته همان‌طور که پیشتر توضیح داده‌ام، من اولین ورود به کانادا را برای فصل زمستان اصلا توصیه نمی‌کنم و به نظرم نیمه اردیبهشت تا تیر ماه زمان به مراتب بهتری است.

هفتم، اگر قرار است در کانادا بمانید و مطمئن هستید که شهر محل ورود را ترک نمی‌کنید بهتر است که در کمتر از یک ماه مکان اسکان دایمی (حداقل برای یک سال) خود را بیابید و البته این کار همیشه آسان نیست؛ چون بسیاری از مالکان (به ویژه شرکت‌های عرضه‌کننده آپارتمان‌های اجاره‌ای) به تازه‌واردان به راحتی مکانی اجاره نمی‌دهند.

هشتم، در انتخاب مکان اسیر عکس‌ها و توضیحات تبلیغاتی نشوید. دقیقا مطمئن شوید که چه انتظاری از شرکت خدمات دهنده دارید و آنها چه به شما می‌دهند. مثلا اگر حتما اینترنت وایرلس/بی‌سیم می‌خواهید مطمئن شوید که مکان مربوطه دارای چنین اینترنتی هست چون ممکن است منظور وی از «دسترسی به اینترنت» فقط یک خط اینترنت در پذیرایی ساختمان و به صورت مشترک باشد (من موردی را سراغ دارم که صاحبخانه یک بیسمنت/زیرزمین که به دوست ما این مکان را برای ۳ ماه اجاره داده بود ادعا می‌کرد منظورش از «دسترسی به اینترنت»، اینترنت بی‌سیم خانه همسایه که صاحبش روی آن رمز عبور قرار نداده، بوده است! باورش سخت است اما به‌ویژه در مورد هم‌وطنان ایرانی ما حقیقت دارد.) بهتر است که همه موارد در قرارداد قید شود و اگر از ایران با شرکتی مکاتبه دارید پرینت ایمیل‌ها را که در آن به همه موارد اشاره شده باشد همراه داشته باشید.

نهم، معمولا محلی که شرکت‌های ایرانی ارائه می‌دهند به صورت کاندوآپارتمان مبله شده است که خوب هزینه اجاره بالاتری دارد اما از نظر امکانات و مکان اسکان وضعیت خیلی خوبی دارد. اگر شما از نظر خانوادگی نیاز جدی به چنین چیزهایی ندارید (مثلا مجرد هستید) به جای آپارتمان، سراغ بیسمنت یا اتاق بگیرید (خیلی از اتاق‌ها هم در کاندو به صورت مشترک عرضه می‌شوند) که با هزینه منطقی‌تری این دوران را بگذرانید.

دهم، به خاطر داشته باشید که هزینه اقامت موقت به دلیل ماهیتش (زمان کوتاه، مکان مبله، امکانات بیشتر) معمولا خیلی بیشتر از اقامت دائم مکانی با همان حدود مشخصات است پس تلاش کنید زمان آن را از طریق تصمیمات منطقی کوتاه کنید. اگر زمان اقامت شما از سه ماه بیشتر است حتما در همان ابتدا سراغ یک توافق طولانی‌مدت را بگیرید که هزینه کمتری می‌طلبند (یک اجاره سه‌ماه به مراتب از ۳ بار تمدید اجاره ماهانه-یا به تعداد بی‌شماری تمدید اجاره یک‌هفته‌ای- که بسیاری از تازه‌واردان انجام می‌دهند ارزان‌تر است.) اگر فکر می‌کنید برای حدود ۶ ماه یا بیشتر به این مکان موقت نیاز دارید و امکان ارزیابی وضعیت هم به شکلی (مثلا از طریق دوستان) فراهم است بهتر است مستقیما سراغ پیشنهادات اقامت طولانی‌تر (مثلا یک ساله) بروید چون عجیب نخواهد بود اگر در مجموع برایتان ارزان‌تر تمام شود.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۲۱ دي ماه ۱۳۹۲ در ۰۴:۴۹:۴۶ ق.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۷۱۱۶ - برچسب ها:
اجاره خانه در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
قسمت بیست و یکم  حقوق مالک و مستاجر در کبک
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت بیست و یکم - حقوق مالک و مستاجر در کبک

۲۰ آذر ۱۳۹۵ -    درادامه بحث اجاره خانه در شهر مونترال بخشی بود که با وجود اهمیتی که داشت از قلم افتاد. در این نوشتار قصد داریم به این مورد بپردازیم. آنچه که بسیاری از تازه...
قسمت نهم  نکاتی درباره اجاره خانه در شهر مونترال  بخش دوم
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت نهم - نکاتی درباره اجاره ‌خانه در شهر مونترال (بخش دوم)

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - در نوبت قبل به برخی نکات درباره موقعیت محل اجاره نظیر امکانات رفاهی، دسترسی‌ها و وضعیت خانوادگی افراد اشاره کردیم. انتخاب محلی برای سکونت به بودجه ای که خانواده برای این...
قسمت هفتم  آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت هفتم - آشنایی با برخی اصطلاحات در ارتباط با خانه

۲۲ مهر ۱۳۹۵ - در ادامه نوشتارهای قبلی در ارتباط با مکان های مسکونی در کبک، به دلیل درخواست تعدادی از مخاطبان سایت بهتر دیدیم تا تعدادی از کلمات و اصطلاحاتی را که در ارتباط...
نکاتی در مورد انتخاب مکان زندگی در تورنتو
کدام مناطق تورنتو برای زندگی بهتر هستند؟

نکاتی در مورد انتخاب مکان زندگی در تورنتو

۱۰ شهريور ۱۳۹۱ - مجید بسطامی «کدام مناطق تورنتو برای زندگی بهتر هستند؟» پرسش بالا تا کنون بارها از من پرسیده شده است؛ خصوصا بعد از سلسله مباحث مربوط به زندگی در نورث‌یورک این پرسش را خیلی...
نکاتی درباره اجاره آپارتمان در کانادا

نکاتی درباره اجاره آپارتمان در کانادا

و یافتن هزینه آن ۲۹ اردي بهشت ۱۳۹۱ - مجید بسطامی یکی از سوالات بسیار معمول دوستان در مورد نرخ اجاره‌بهاست؛ سوالاتی از این دست: «قیمت اجاره یک آپارتمان دوخوابه در تورنتو چقدر است؟» خوب! پاسخ به این پرسش هم آسان و...
آخرین مطالب سایت:
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت
مزیت استان کبک به سایر استان های کانادا چیست؟

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در راستای دغدغه دانشجویان برای دریافت اقامت دائم کانادا و پرسش های بسیاری که همواره در این زمینه مطرح است، کنپارس اقدام به برگزاری سمیناری در دانشگاه کنکوردیا با عنوان "دانشجو...
دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دومین انتخاب اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر در سال 2019 ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در دور جدید انتخاب در 16 اکتبر 2019، دولت کانادا از 500 متقاضی اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357 دعوت کرده است تا برای اقامت دائم کانادا...
 چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های " راهنمای کاربردی موفقیت" منتشر شد

"چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟"

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - کتاب "چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟" چهارمین جلد از مجموعه کتاب های "چگونه" است که توسط انتشارات سرزمین من و با همکاری کاریابی بین المللی سرزمین نیکان و شرکت کنپارس...
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.