آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مسیر دریافت مجوز شغلی برای دندان پزشکان در کانادا

  مسیر دریافت مجوز شغلی برای دندان‌پزشکان در کانادا


یکی از روش های به دست آوردن اطلاعات مفید و کاربردی درباره مسیر دریافت مجوز شغلی از طریق کسانی است که با فاصله نه چندان زیادی آن مسیرها را طی کرده باشند. به همین دلیل از یکی از دوستان خواسته ایم تا تجربیات خود را با مخاطبان سایت درمیان گذارند و این حاصل تلاش ایشان است:

دندان پزشکانی که از کانادا وامریکا فارغ التحصیل نشده اند قبل از اینکه بتوانند در کانادا کار کنند باید یک سری مراحل را  سپری کنند. دندان پزشکان دو مسیر در پیش دارند و می توانند هر مسیری را که با شرایط خود مناسب تر می دانند انتخاب کنند.

ستون زیر خلاصه ای از مراحل را نشان می دهد که توضیح آن در ادامه مطلب آماده است:

جدول مراحل کار
 

ثبت نام اغلب در اوایل فروردینِ هر سال آغاز می شود. در مرحله برابرسازی مدارک، ابتدا باید عضو سایت NDEB بشوید و صفحه ای در آن برای خودتان باز کنید. آدرس سایت www.ndeb.ca است.

ابتدا باید مدارک لازم را به این مرکز بفرستید تا تایید کند که شما مطابق با مقررات آکادمیک در دانشگاه های کانادا دندان پزشک هستید و درس خود را تمام کرده اید.

شما مدارکی را به ایران یا دانشگاه خود خواهید فرستاد و پس از تایید از دانشگاه شما به این مرکز کانادایی بازپس فرستاده خواهد شد.

مراحل تقاضا و مدارک مورد نیاز به این ترتیب است:

 ١ - عکس با رعایت قوانین مطرح شده در سایت و فتوکپی از یک مدرک تشخیص هویت مانند پاسپورت که اسم و عکس  شما به انگلیسی دقیق مشخص باشد و مطابق با مدارک ارسالی باشد.

۲- اگر اسم خود را تغیر داده اید مدارک آن را ارائه دهید و ترجمه رسمی و تایید شده آن را بفرستید. 
۳- مدارک خود را باید ترجمه رسمی کرده و همراه با کپی اصل ان را که نوتارایز شده آماده کنید.

٤-  ترجمه رسمی ریزنمرات همراه با کپی برابر با اصل شده آن را آماده کنید.

٥- ترجمه دانشنامه دندانپزشکی همراه با کپی برابر با اصل شده آن را آماده کنید. این مدارک را خودتان باید ارسال کنید.

 ۶- نامه تایید مدرک اتمام تحصیل؛

این نامه بسیار مهم است، و بسیار روی آن حساس هستند. ابتدا آن را از سایت دانلود کرده قسمت مربوط به داوطلب

را با دقت پر کنید و سپس قسمت مربوط به دانشگاه را هم باید دانشگاه پر کند. دقت کنید که حتما و حتما اطلاعات نوشته شما و دانشگاه یکی باشد. سپس دانشگاه باید مهر برجسته کند. همچنین کپی از ریزنمرات فارسی به تایید مهر دانشگاه رسیده شود. سپس هردوی این نامه ها باید در یک پاکت مهر شده قرار بگیرد و روی آن، مهر دانشگاه زده شود. دقت کنید که این پاکت باید از طرف دانشگاه فرستاده شود وگرنه برگشت داده می شود. اگر دانشگاه پست را قبول نکرد یا چنین خدماتی نداشت خودتان آن را به اداره پست ببرید ولی آدرس فرستنده را دانشگاه بنویسید.

۷- یک سری مدارک دیگر نیاز است که البته بستگی دارد که شما این دوره ها را رفته باشید یا نه.


یک مورد مهم در لیست پرکردن مدارک وجود دارد که برای همه دوستان سوال است. دو تاریخ از شما سوال می شود: یکی زمان فارغ التحصیلی و دیگری زمان تایید مدارک. زمان فارغ التحصیلی شما در ترجمه مدارک شما آمده است اما زمان تایید مدارک معمولا چند ماه یا چند سال بعد از آن می باشد که در مدرک دانشنامه دندان پزشکی شما آمده است. دوستانی که دوران طرح گذرانده اند معمولا زمان تایید مدارک بعد از اتمام زمان طرح شان است. 

بعد از شش هفته و پیش از پایان مهلت که هر ساله تغییر می کند و اغلب تا اواسط شهریورماه است، مدارک شما بررسی خواهد شد. کم و کسر و ایرادات به اطلاع شما خواهد رسید و اگر همه چیز مرتب باشد به شما اعلام می کنند که می توانید در امتحان تئوری شرکت کنید.

مدارک شما شبیه مورد زیر، در سایت شخصی که برای خود ایجاد کردید نشان داده خواهد شد در این صورت شما مطلع خواهید شد که مدارک تایید شده است و می توانید برای امتحان و تعیین مکان آن اقدام کنید.

Photo

Accepted

   

Identification

Accepted

   

Confirmation of Degree Completion Form

Accepted

   

Dental Degree

Accepted

   

Translated Dental Degree

Accepted

   

Transcript of Marks

Accepted

   

Translated Transcript of Marks

Accepted

   

Internship Completion

Not Required

   

Translated Internship Completion

     

Name Change

     

Translated Name Change

     
 

 

امتحان تئوری (The Assessment of Fundamental Knowledge) سالی یک بار، اغلب در بهمن ماه برگزار می شود و هر دندانپزشک فقط دو بار در عمرش می تواند در این امتحان مردود شود و بارِ سوم، بارِ آخر است. مطالب لازم برای امتحان شامل دنتال دک و سوالات سال های قبل می باشد. دنتال دک را می توانید انلاین بخرید یا کپی آن را که ارزان تر است تهیه کنید.

www.dentaldecks.com/Pages/Default.aspx

امتحان شامل ۲ مرحله صبح و بعد از ظهر می باشد. هر یک شامل کتابچه ای از ۱۵۰ سوال است که باید در ۳ ساعت جواب داده شود. لیست منابع امتحانی را می توانید در اینجا پیدا کنید.

محتویات امتحان شامل موارد زیر می باشد که در سایت هم می توانید پیدا کنید:

 

% of Questions

Biomedical Sciences

 

 

 

 

۲۰

 • Anatomy
 • Oral Microanatomy
 • Oral Embryology
 • Growth and Development
 • Physiology
 • Microbiology/Immunology
 • General Biochemistry/Cariology
 • Pathology/Medicine

Applied Clinical Sciences

 

Pharmacology

۱۳

Orthodontics

۶

Pediatric Dentistry

Geriatric Dentistry

Special Needs Patient

 

۷

Periodontics

Oral facial Pain

 

۶

Endodontics

Dental Emergencies

 

۶

Oral Medicine/Oral Pathology

Radiology

 

۶

Scientific Literature

Health Promotion/Population Health

Relationship of General/ Oral Health

 

۲

Local Anesthesia

Therapeutics

Medical Emergencies

 

۶

Oral Surgery

Trauma

Medical Emergencies

 

۶

Operative/Single Crown

۱۱

FPD/Removable/Implants

Dental Anatomy/Occlusion

Prevention

Infection Control

 

۱۱

Total

۱۰۰%

 

 

در صورت قبولی در امتحان تئوری شما دو راه دارید: پذیرش گرفتن از دانشگاه ها یا شرکت در امتحان عملی.

برای شرکت کردن در امتحان عملی شما باید بالای ۷۵ بیاورید تا حق امتحان عملی داشته باشید. اما برای گذراندن دورهٔ دوساله تکمیلی، شما به نمرهٔ بالاتری نیاز دارید و هر دانشگاه یک سری قوانین خاص برای خود دارد. مثلا دانشگاه تورنتو بالای ۸۰ را قبول می کند.

 اغلبِ شرکت کنند گان هر دو راه را می آزمایند. امتحان عملی که سالی یک بار و در چندین دانشگاه برگزار می شود در سه روز انجام می شود و شامل بخش عملی و بخش تشخیصی است. پروتوکل و آیین نامه های هر امتحان را می توانید در همان سایت بالا پیدا کنید. فرصتِ شرکت هر دندانپزشک در امتحان عملیِ کانادا فقط سه بار در زندگی است.

اگر نخواهید امتحان عملی بدهید و تصمیم دارید دو تا دو سال و نیم در دانشگاه ها دوره تکمیلی بخوانید نمره زبان لازم دارید و برای هر دانشگاه مدارکی به خصوص. مثلا دانشگاهِ ونکوور از شما سه نامه تاییدیه از استادان سابق تان در ایران می خواهد، دانشگاه وینی پگ (مانی توبا) از شما بیوگرافی می خواهد، مونترآل فقط ساکنان کبک را می پذیرد و دانشگاه وسترن انتاریو برای خودش امتحان دوونیم روزه عملی برگزار می کند و جداگانه مصاحبه دارد. هرکدام از این دانشگاه ها هم نمرات زبان خودشان را دارند.

این دانشگاه ها تنها دانشگاه هایی هستند که دوره ی تکمیلی برگزار می کنند. باید به سایت تک تک این دانشگاه ها سر بزنید، مهلت ارسال مدارک و جزییات مدارک و امتحانات شان را پیدا کنید چون گاه هر سال قوانین شان را تغییر می دهند و هزینه تحصیل در دانشگاه ها هم متفاوت است. ارزان ترین ها در کبک واقع اند و گران ترین بریتیش کلمبیاست (به طور متوسط سالی هفتاد هزار دلار). البته دولت به شما وام کافی خواهد داد و به موقع پس خواهد گرفت.

لیست دانشگاه های که این برنامه آموزشی را دارند در این صفحه از سایت مربوطه آماده است.

اگر امتحانات عملی را هم با موفقیت بگذرانید باز هم می توانید به دانشگاه بروید. مثلا دانشگاه مانی توبا برای این افراد شرایطی ویژه دارد. 

مرحله آخر امتحان بورد است. پس از گذراندن امتحان بورد و امتحان اخلاق پزشکیِ مربوط به استانی که در آن زندگی می کنید شما مجوز کار دارید. امتحان بورد سالی سه بار در کانادا برگزار می شود و محدودیت شرکت کردن ندارد. امتحانی دو روزه که در مکان های محدودی برگزار می شود مثلا پاییز سال ۲۰۱۳ فقط در تورنتو و ونکوور برگزار می شود.

در پایان خلاصه ای از تعداد قبول شدگان هر مرحله از سال ۲۰۱۱- ۲۰۱۳ که در جداول این صفحه آمده ببینید. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۳، از ۱۱۸۷ متقاضی شرکت در آزمون تئوری The Assessment of Fundamental Knowledge، چهل و دو درصد آن را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۳ شهريور ماه ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۱:۰۳ ق.ظ - پیوند همیشگی
سینا هاشمی - بازدید : ۲۱۳۲۲ - برچسب ها:
مهاجرت دندانپزشکانمهاجرت دندانپزشکان به کانادادندانپزشکی در کانادا

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید salahi
  پنج شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶
  question

  با عرض سلام و تشکر بابت اطلاعات.میخواستم بدونم امتحان بورد آمریکا و کانادا را همدیگر قبول میکنند؟آیا منابع امتحانی برا هردو یکی‌ است و امتحان‌های آنها تفاوتی دارند ؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد
  چهار شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
  سوال

  با سلام
  در صورتی که این روند از ایران اقدام شود جهت شرکت در امتحانات به ویزا نیاز است ؟ و آیا به راحتی می توان آن را دریافت کرد؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرشته
  شنبه ۶ امرداد ۱۳۹۷

  سلام.میخواستم مدرک هر دانشگاهی را برای ارزیابی و پذیرش قبول میکنند یا خیر. دانشگاهی که فارع التحصیل شدیم چقدر میتواند تاثیرگذار باشد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرشته
  شنبه ۶ امرداد ۱۳۹۷

  سلام.میخواستم مدرک هر دانشگاهی را برای ارزیابی و پذیرش قبول میکنند یا خیر. دانشگاهی که فارع التحصیل شدیم چقدر میتواند تاثیرگذار باشد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سوفیا
  جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷
  اجازه ی کار دندانپزشکان در کانادا

  سلام . می خواستم بدونم کسی که همه ی امتنحانا رو با موفقیت پشت سر بذاره...آیا برای کار دندانپزشکی در کانادا بهش مجوز کار میدن ؟ یعنی work permit میدن ؟ یا حتما باید برای کار اقامت ( PR ) داشته باشه ؟

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵
افزایش رقم سرمایه گذاری به ۸۰۰ هزار دلار در آوریل ۲۰۱۷

تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵

۲۳ آذر ۱۳۹۵ - بنا به اخبار رسیده پیش بینی می شود وضعیت برنامه سرمایه گذاری آمریکا تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ بدون تغییر بماند و همچنان متقاضیان می توانند با پرداخت یک سپرده ۵۰۰ هزار...
پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان دندانپزشکان و دارو سازان
این پروموشن تا پایان تیرماه ۹۵ تمدید شد

پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان، دندانپزشکان و دارو سازان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - توجه: این پروموشن تا پایان تیرماه تمدید شد.   برنامه سرمایه گذاری کبک برای دریافت پرونده در سال جاری باز شده است. کنپارس همچون سال گذشته با سهمیه معین و قطعی و البته...
آیا کانادا مهاجر پزشک دندانپزشک داروساز وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد
با توجه به وضعیت قوانین فعلی مهاجرت و محدودیتها

آیا کانادا مهاجر پزشک، دندانپزشک، داروساز، وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد؟

اگر بله روش مناسب کدام است؟ ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷ - کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می کند. از طرفی نیاز شدید به نیروی انسانی بیش از پیش وجود دارد و از سوی دیگر به دلیل حضور ۹ ساله...
تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵
افزایش رقم سرمایه گذاری به ۸۰۰ هزار دلار در آوریل ۲۰۱۷

تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵

۲۳ آذر ۱۳۹۵ - بنا به اخبار رسیده پیش بینی می شود وضعیت برنامه سرمایه گذاری آمریکا تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ بدون تغییر بماند و همچنان متقاضیان می توانند با پرداخت یک سپرده ۵۰۰ هزار...
پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان دندانپزشکان و دارو سازان
این پروموشن تا پایان تیرماه ۹۵ تمدید شد

پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان، دندانپزشکان و دارو سازان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - توجه: این پروموشن تا پایان تیرماه تمدید شد.   برنامه سرمایه گذاری کبک برای دریافت پرونده در سال جاری باز شده است. کنپارس همچون سال گذشته با سهمیه معین و قطعی و البته...
هزینه های تقریبی دندان پزشکی در تورنتو
نکاتی درباره محاسبه مخارج زندگی در کانادا

هزینه‌های تقریبی دندان‌پزشکی در تورنتو

۱۱ اسفند ۱۳۹۰ - مجید بسطامی همانطور که پیشتر اشاره کردم، دوستان زیادی خواستار کسب اطلاعات درباره هزینه‌های درمانی مربوط به دهان و دندان در شهرهای مختلف کانادا شده‌اند. نتیجه جستجو در مورد تورنتو و شهرهای...
درباره هزینه های دندان پزشکی برای تازه واردان
نکته‌ای برای قبل از پرواز به کانادا

درباره هزینه‌های دندان‌پزشکی برای تازه‌واردان

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ - دوستی متذکر شده‌اند که هزینه‌های سنگین دندان‌پزشکی در کانادا را به مخاطبان متذکر شوم. نکته بسیار دقیقی است. توصیه من به همه دوستانی که چند ماه به ورود آنها...
آشنایی با مجموعه مشاغل مرتبط با بهداشت دهان و دندان بخش پنجم دستیار دندانپزشک Dental Assistant

آشنایی با مجموعه مشاغل مرتبط با بهداشت دهان و دندان: بخش پنجم- دستیار دندانپزشک Dental Assistant

۸ آذر ۱۳۸۸ -  از مجموعه معرفی مشاغل کانادا   این مقاله از سوی تیم نویسندگان شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس به مدیریت آقای دکتر مختاری تهیه شده و در سایت www.parscanada.com منتشر شده است. انتشار آن در دیگر وب...
بهداشتکاران دهان و دندان  Dental Hygienists در کانادا

بهداشتکاران دهان و دندان "Dental Hygienists" در کانادا

۳۰ آبان ۱۳۸۸ -  آشنایی با مجموعه مشاغل مرتبط با بهداشت دهان و دندان قسمت چهارم- بهداشتکاران دهان و دندان  Dental Hygienists   در پست‌های قبلی به تفصیل درباره مسیر شغلی دندانپزشکان و شرایط شغلی آنها در کانادا...
شرایط شغلی دندان پزشکان در کانادا

شرایط شغلی دندان‌پزشکان در کانادا

۲۴ آبان ۱۳۸۸ -   از مجموعه معرفی مشاغل کانادا   آشنایی با مجموعه مشاغل مرتبط با بهداشت دهان و دندان قسمت سوم- شرایط شغلی دندان‌پزشکان   در پست قبلی به مسیری که یک دندانپزشک مهاجر برای ورود به بازار...
آخرین مطالب سایت:
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت
مزیت استان کبک به سایر استان های کانادا چیست؟

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در راستای دغدغه دانشجویان برای دریافت اقامت دائم کانادا و پرسش های بسیاری که همواره در این زمینه مطرح است، کنپارس اقدام به برگزاری سمیناری در دانشگاه کنکوردیا با عنوان "دانشجو...
دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دومین انتخاب اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر در سال 2019 ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در دور جدید انتخاب در 16 اکتبر 2019، دولت کانادا از 500 متقاضی اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357 دعوت کرده است تا برای اقامت دائم کانادا...
 چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های " راهنمای کاربردی موفقیت" منتشر شد

"چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟"

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - کتاب "چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟" چهارمین جلد از مجموعه کتاب های "چگونه" است که توسط انتشارات سرزمین من و با همکاری کاریابی بین المللی سرزمین نیکان و شرکت کنپارس...
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.